Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2017, 12:31

Black Mirror nowy wyszedł. Pierwszy odcinek - petarda. O (bez)sensie grania w gry, etyce w wirtualnej rzeczywistości i świadomości sztucznej inteligencji. Świetny, jak wszystkie poprzednie odcinki z poprzednich sezonów. Ten serial to arcydzieło telewizyjne. Pewnie się powtórzę (bo chyba rozmawialiśmy o tym w tym temacie), ale tak dobre (choć inne) były chyba tylko "Dekalogi" Kieślowskiego.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2017, 23:36

Też jestem po pierwszym odcinku BM. To jest najlepszy serial sci-fi ever! Trochę się obawiałem czy utrzyma poziom poprzednich serii. Mam nadzieje że pozostałe odcinki są równie świetne.
Ten odcinek ewidentnie nawiązuje do innego z poprzednich sezonów (ten z 'jajkiem').


Reaper

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 181
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2017, 14:50

Ja juz po 4 odcinkach. Na ten moment USS Callister i Hang The Dj najbardziej mi sie spodobaly. Przy 1 odcinku wielki szacun za trailery, ktore calkowicie mnie zmylily i spodziewalem sie zupelnie czegos innego.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2018, 12:37

Reaper pisze:Ja juz po 4 odcinkach. Na ten moment USS Callister i Hang The Dj najbardziej mi sie spodobaly.
Zdecydowanie najlepsze. Dramatycznie słaby "Metalhead". Chyba jedyny odcinek z czterech sezonów, który jest o niczym. Ostatni raz tak wydymany czułem się na filmie "Borgman" - dwugodzinnym pseudopsychologicznym bezsensownym badziewiu spartolonym przez reżysera.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2018, 13:42

Nie wiem, czy kwalifikuje się to do tematu, ale w TVP wczoraj ruszyła "Korona Królów"
Ktoś oglądał? Jak wrażenia :)?


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2018, 14:14

gregor_g4 pisze:Nie wiem, czy kwalifikuje się to do tematu, ale w TVP wczoraj ruszyła "Korona Królów"
Ktoś oglądał? Jak wrażenia :)?
Krytycy Kurskiego pewnie uznają to za kicz,ale nie było źle i będe śledził dalsze losy o ile będzie więcej scen bitewnych,bo na razie są tylko opowieści i wzór seriali tureckich :D


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2018, 11:30

gregor_g4 pisze:Nie wiem, czy kwalifikuje się to do tematu, ale w TVP wczoraj ruszyła "Korona Królów"
Ktoś oglądał? Jak wrażenia :)?
Takie sredniawe widać,że budżetu za dużego nie mieli, może z biegiem czasu się rozkręci.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2018, 18:57

niski budżet strasznie razi po oczach, a szkoda - można było z tego zrobić na prawdę dobry serial, a tak mamy takie "Barwy Szczęscia" tylko w średniowieczu.
Niemniej jednak, dobrze, że leci telenowela osadzona w historii, może skłoni część odbiorców do zainteresowania się dziejami kraju.
Wczoraj po 3 odcinku, czekałem na 4 (myślałem, że podobnie jak w dniu premiery, będą 2) a dostałem powtórkę sylwestra :)

3 i 4 odcinek nie najgorszy, na pewno lepsze od pierwszych dwóch.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2018, 22:42

Łukasz pisze:
Reaper pisze:Ja juz po 4 odcinkach. Na ten moment USS Callister i Hang The Dj najbardziej mi sie spodobaly.
Zdecydowanie najlepsze. Dramatycznie słaby "Metalhead". Chyba jedyny odcinek z czterech sezonów, który jest o niczym. Ostatni raz tak wydymany czułem się na filmie "Borgman" - dwugodzinnym pseudopsychologicznym bezsensownym badziewiu spartolonym przez reżysera.
A mnie wręcz przeciwnie. Bardzo się podobał. Tylko nie wiem dlaczego był czarno biały. Bardziej podobał mi się niż hang the dj. Najlepszy chyba jednak był USS Callister, ale cała seria bardzo dobra.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2018, 08:20

gregor_g4 pisze:Nie wiem, czy kwalifikuje się to do tematu, ale w TVP wczoraj ruszyła "Korona Królów"
Ktoś oglądał? Jak wrażenia :)?
Plus za pomysł, minus za tempo - te sześć odcinków można opowiedzieć w dwóch zdaniach.

Odbiór jest na pewno lepszy, gdy się nie wie o błędach merytorycznych, których w takim serialu być po prostu nie powinno.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 18:18

Obejrzeliście Altered Carbon? Jestem przed obejrzeniem 9 odcinka. Bardzo mocno rozreklamowana produkcja, ale ja się trochę zawiodłem. Spodziewałem się, że ten serial wgniecie mnie w fotel, a zdarzyło się ze dwa razy przysnąć podczas oglądania, oglądam tak jakoś bez większych emocji, a szkoda, bo obejrzeniu Mindhunter, Unabomber i Dark nie trafiłem na nic ciekawego ostatnio na Nerflixie. Polecicie coś?


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Don Mateo bis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2013
Posty: 187
Rejestracja: 14 lutego 2013

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 22:13

McMafia.

Rewelacyjny serial. Kapitalne w nim jest m.in. to, że do państw występujących w serialu angażowano aktorów z tego kraju. Czechy, Rosja, Anglia, Izrael, Indie, Meksyk. Fabuła wciąga od pierwszego odcinka. Ciekawe ujęcia. Tytuł odstrasza, ale to tylko pozory. Fajnie, gdyby powstał drugi sezon. Polecam fanom seriali mafijnych postawionych w najwyższych szczeblach.


Forza Juve!
M.R.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2009
Posty: 406
Rejestracja: 18 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 23:04

Antichrist pisze:Obejrzeliście Altered Carbon? Jestem przed obejrzeniem 9 odcinka. Bardzo mocno rozreklamowana produkcja, ale ja się trochę zawiodłem. Spodziewałem się, że ten serial wgniecie mnie w fotel, a zdarzyło się ze dwa razy przysnąć podczas oglądania, oglądam tak jakoś bez większych emocji, a szkoda, bo obejrzeniu Mindhunter, Unabomber i Dark nie trafiłem na nic ciekawego ostatnio na Nerflixie. Polecicie coś?
Nie ty jeden zawiodłeś się na "Modyfikowanym węglu". Po ciekawych zapowiedziach i świetnej kampanii promocyjnej przed serialem przeczytałem książkowy oryginał. Narobiłem sobie jeszcze większych nadziei. Potem przyszedł serial i :facepalm2: Scenariuszowy bałagan, średnie aktorstwo (choć bardzo lubię Joela Kinnamana), spłycony wątek "nieśmiertelności", niepotrzebne "szczucie cycem" (czyżby Netflix chciał gonić w tym temacie HBO?). Po optymistycznym przyjęciu nowego Blade Runnera Netflix chciał chyba pójść za ciosem w podobnej tematyce ale nie wyszło. A z Netflixowych pozycji oglądam aktualnie "Holistyczną agencję detektywistyczną Dirka Gently'ego" i świetnie się bawię tym serialem.
http://www.filmweb.pl/serial/Holistyczn ... 016-769054


"Miarą człowieka jest umiejętność zacentrowania. Zbudować dom, zasadzić drzewo czy spłodzić syna potrafi dziś każdy, ale tylko prawdziwy mężczyzna precyzyjnie dośrodkuje w pełnym biegu." Trener Piechniczek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 23:15

Dla mnie Altered Carbon dobry. Ostatnie odcinki pociągnęły sezon. Wiec okejka.
Widać, że Netflix ma olbrzymie możliwości techniczne niech dokładają tylko do tego dobrą fabułę to będę nadal subskrybował.

A poza tym polecam Dom z Papieru. Narazie 7 odcinków. Oczywiście można się doczepić do moralnych rozterek rabusiów, ale na razie całość oceniam in plus. Zdecydowanie serial Netflixa, który najbardziej mnie wciągnął od Strangers Things 2. Pan Berlin i Profesor robią robotę :)


kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 01 marca 2018, 09:03

Również polecam Dom z papieru. Kolejny serial Netflixa który wciąga podobnie jak Narcos czy Stranger Things.


"Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie." - Giampiero Boniperti
ODPOWIEDZ