Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 28 maja 2008, 14:44

M.A.S.H jest genialny. Świetna antywojenna, pacyfistyczna satyra.

P.S. A propos tych klimatów - taki offtop mały - czytał ktoś Paragraf 22?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
J1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2003
Posty: 923
Rejestracja: 05 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 maja 2008, 14:45

steru pisze:(...)- Chuck
właśnie ściągnąłem sezon 1 i jestem ciekaw co to jest dokładnie...

mój młodszy brat ściągnął pilota Greek i... muszę powiedzieć, że mnie zainteresował. nie jest to serial na poziomie Lost, PB czy Housa, ale można tym zapchać oczekiwanie na powrót w/w


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 28 maja 2008, 17:46

Don Roberto Macumbeiro pisze: Kiedyś dawno temu emitowali też serial pt."Żar tropików". Byłem wtedy chłopięciem, ale oglądałem każdy odcinek. Taki serial kryminalny na luziku, ze szczyptą "pieprznego" humoru. Nie wiem jakbym go teraz odbierał, ale gdyby telewizja "odświeżyła" go na ekranie, to na pewno bym się nie pogniewał :)
Ha, też tak miałem. I "Gliniarz i prokurator" wywierał na mnie podobne wrażenie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Don Roberto Macumbeiro

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 stycznia 2008
Posty: 67
Rejestracja: 25 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 28 maja 2008, 19:09

Ciekawym serialem były też "Kroniki brata Cadfaela" z Derekiem Jacobim. Mam znajomych, którzy go fanatycznie uwielbiają, podobnie jak książkę, ja uważałem go za dobry, solidny wręcz serial kryminalny (w średniowieczu na dodatek).

Ze starszych przypomniał mi się kolejny uważany przez fanatyków za kultowy, czyli "Przystanek Alaska". Nie śledziłem co prawda odcinka za odcinkiem, ale uważam, że był w miarę fajny, bez fajerwerków, ale całkiem do rzeczy. I jeszcze jeden "Pan wołał milordzie", też za czasów chłopięcych. Serial, który wyszedł spod ręki Davida Crofta, twórcy "Allo, allo". Oba w latach chłopięcych śledziłem co tydzień. Ale muszę się przyznać, że jak powtórzyli drugi z nich, to byłem lekko rozczarowany. Zwyczajnie nie wydawał mi się taki śmieszny, jak kiedyś. Tak współczesna komedia "Dell arte", stałe wątki humorystyczne, charakterystyczne postaci.


Większość można kupić, niektórych tylko sprzedać
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2008, 07:13

Znamy już mniej więcej daty premier kilku z seriali :

2008 rok

Czerwiec

16 - "Weeds" (Trawka)

Lipiec

? - Californication

Sierpień

25 - "Prison Break" (Skazany na śmierć); dwugodzinna premiera
28 - "Bones" (Kości); dwugodzinna premiera

Wrzesień

1 - "Gossip Girl" (Plotkara)
1 - "One Tree Hill" (Pogoda na miłość)
24 - "Knight Rider" (Nieustraszony)
25 - "My Name Is Earl" (Na imię mi Earl)
28 - "Dexter"
29 - "Chuck"

Październik

30 - "30 Rock" (Rockefeller Plaza 30)

2009 roku

Luty

? - "Lost" (Zagubieni)

Marzec

? - "The Tudors" (Dynastia Tudorów)

źródło : http://showtv.pl/news_item_933.htm

Pogrubiłem seriale które mnie najbardziej interesują. Najbardziej czekam na... Californication i Dextera. Dwa absolutnie genialne seriale. Zdecydowanie bardziej wyczekiwane przeze mnie niż ta papka jak PB i Lost...


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 19:59

Wyciągając was od trzymających w napięciu Superseriali, chciałbym napomknąć o czymś co ostatnio zajęło mój wzrok na dłużej. Jako, że od pewnego czasu jestem amatorem Comedy Central, oglądając ramówkę natrafiłem na pewien serial. Zwie się "Hoży Doktorzy". W 3 słowach można go określić jako "Ostry Dyżur na wesoło". Mało jest seriali czy też skeczów, które doprowadzają mnie do energicznego śmiechu. Ten serial potrafi sprawić, że śmieję się jak dziecko. Nie będę się o nim wiele rozpisywał... Zobaczcie sami. Serial oprócz swojej śmiechowej i absurdalnej natury posiada swoje drugie dno, które zazwyczaj ukazywane jest pod koniec każdego odcinka, jako taka moralizatorska puenta. Dobra odskocznia od tych wszystkich Lostów, czy Prision Breaków.


szaman00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 czerwca 2007
Posty: 167
Rejestracja: 23 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 20:10

Railis pisze:Wyciągając was od trzymających w napięciu Superseriali, chciałbym napomknąć o czymś co ostatnio zajęło mój wzrok na dłużej. Jako, że od pewnego czasu jestem amatorem Comedy Central, oglądając ramówkę natrafiłem na pewien serial. Zwie się "Hoży Doktorzy". W 3 słowach można go określić jako "Ostry Dyżur na wesoło". Mało jest seriali czy też skeczów, które doprowadzają mnie do energicznego śmiechu. Ten serial potrafi sprawić, że śmieję się jak dziecko. Nie będę się o nim wiele rozpisywał... Zobaczcie sami. Serial oprócz swojej śmiechowej i absurdalnej natury posiada swoje drugie dno, które zazwyczaj ukazywane jest pod koniec każdego odcinka, jako taka moralizatorska puenta. Dobra odskocznia od tych wszystkich Lostów, czy Prision Breaków.
uwielbiam ten serial jeden z lepszych ostatnimi czasy :)

naprawde można się rozbawić oglądając go polecam jak kolega wyżej!!!


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 21:55

I jak tu nie wierzyć w intuicje :D
Jeszcze dziś oglądając w TV kolejny odcinek tego serialu pomyślałem, że może napisać tutaj o tym serialu.
Jak nigdy nie lubiłem żadnych seriali o szpitalach (zaczynając od Ostrego Dyżuru poprzez Na dobre i na złe kończąc na Szpitalu na peryferiach) tak ostatnio najbardziej mnie właśnie bawią seriale gdzie akcja dzieje siew szpitalu.
Dr House oraz Hoży Doktorzy :)


Dirty mind
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 10 lipca 2008, 08:17

Railis pisze:"Hoży Doktorzy".


Serial świetny. Dostarcza taką dawkę śmiechu, jak mało który. Śmiechu i głupoty oczywiście, bo tego co tam się dzieje nie da się inaczej określić.
Railis pisze:Jako, że od pewnego czasu jestem amatorem Comedy Central
Nie Ty jeden :wink: Z innych seriali na tej stacji oglądam również : On, ona i dzieciaki oraz Wszyscy kochają Raymonda. Oba seriale polecam a szczególnie ten drugi.
Venomik pisze:Dr House oraz Hoży Doktorzy :)
Dodałbym tu jeszcze Chirurgów, którzy również potrafią śmieszyć i krztknął YEAH !! :)


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 10 lipca 2008, 13:06

Ehh.. Mialem nadzieje, ze moj ulubiony serial - mianowicie Dexter zostanie ukazany odrobine wczesniej, niz koniec wrzesnia. Jednak wiem, ze jest na co czekac :wink: .
Cieszy dwu godzinna premiera Prison Break pod koniec wakacji.

PS: Wie ktos moze kiedy ukaze sie Trzeci sezon Heroes?


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 10 lipca 2008, 13:28

Juventino90 pisze: PS: Wie ktos moze kiedy ukaze sie Trzeci sezon Heroes?
Premiera miała być 15 września, teraz jest przesunięta na 22 września i wcale nie powiedziane że się to jeszcze nie zmieni.


kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 10 lipca 2008, 14:06

ta dwugodzinna premiera PB bedzie na zasadzie przypomnienia i rozwoju akcji z ostatnich odcinkow/sezonow? czy to juz bedzie oficjalnie 4. sezon tylko ze w takim niecodziennym wymiarze czasowym?


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 10 lipca 2008, 16:33

kouba pisze:ta dwugodzinna premiera PB bedzie na zasadzie przypomnienia i rozwoju akcji z ostatnich odcinkow/sezonow? czy to juz bedzie oficjalnie 4. sezon tylko ze w takim niecodziennym wymiarze czasowym?
To będą nowe odcinki 4 sezonu. W tym roku to chyba dość powszechny zabieg bo jeszcze kilka seriali w ten sam sposób rozpoczyna np. Grey's Anatomy.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2008, 19:28

Wczoraj leciał pierwszy odcinek serialu "Wzór" na Polsacie. Chciałem sobie znaleźć jakiś nowy serialik na wakacje, niedziela 21:00 to dobry moment na ostatni odpoczynek przed pracą. Włączyłem TV, usiadłem na kanapie i....

... srogo się zawiodłem. Serial sam w sobie głupi nie jest. Koleś matematyk znajduje sposoby na odnalezienie przestępców. Wkurza mnie jednak samo wykonanie serialu. Pokazane jest tylko, że główny bohater dochodzi do rozwiązania zagadki. Ale w jaki sposób, to nie wiadomo. Jestem studentem polibudy wrocławskiej i mnie takie rzeczy naprawdę by zaciekawiły. Szkoda, że w serialu nie jest pokazane, jaką metodą dochodzi się do tego ostatecznego "wzoru". Jest pokazany sam efekt.
W House M.D. można się pouczyć trochę medycyny, poznać nasz organizm. A "Wzór" wcale nie przyczynia się do zaciekawienia naszej młodzieży matematyką.


kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 14 lipca 2008, 20:27

Dokładnie to samo odczułem oglądając 'Wzór'. Wielkie zapowiedzi serialu, matematyczne podejscie, które mnie równiez zaciekawiło, a skoczyło sie rozczarowaniem. Tym większe, bo oglądałem ostatnio film 'Piękny umysł', a po zapowiedziach serialu wydawało sie, ze będzie to cos podobnego. Jednak film wg mnie genialny, serial kiepski.
Generalnie wydaje mi sie, ze w polskiej telewizji (Polsat/TVN) za duzo jest tego typu seriali. Kolejno: różne odmiany CSI, W11, fala zbrodni, kryminalni, detektywi, dowody zbrodni itp. Do tego dochodzi wzór. Nie za dużo ?


ODPOWIEDZ