Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 18:48

Wiecie gdzie mógłbym obejrzeć za darmo ten serial o Juve z netflixa?


Tyrion

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 maja 2015
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2015

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 18:58

silhouette pisze:Wiecie gdzie mógłbym obejrzeć za darmo ten serial o Juve z netflixa?
Na netflixie


protson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 lipca 2018
Posty: 2
Rejestracja: 13 lipca 2018

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 18:46

Na Netflixie masz pierwsze 30 dni za darmo, więc warto przetestować, a na pewno ci się spodoba, bo jest mnóstwo oglądania.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2018, 10:05

Wczoraj na showmaksie odpalono pierwszy odcinek "Rojsta". Fronczewski, Seweryn, klimat ciemnych interesów PRL, coś z klimatów Borewicza (zdaje się zresztą, że postać Fronczewskiego to takie mrugnięcie okiem do widzów pamiętających jego rolę w "07"). Kapitalne zdjęcia, dobre odwzorowanie szarości czasów (i kontrastujących z nią dewiz) i oprawa muzyczna. Zapowiada się co najmniej dobrze.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 04 września 2018, 21:15

Do niedawna plotka, a dzis potwierdzenie. Henry Cavill zagra Gerwanta z Rybli :ok:


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 05 września 2018, 00:58

Co do Cavilla tutaj pojawił jest jakaś potencjalna charakteryzacja, nie wiem na ile to jest fanowska inwencja, ale coś zbliżonego na pewno uda się uzyskać:
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... l,w400.jpg

Jak dla mnie kozacko. Myślę, że dołożą starań żeby to dobrze wyglądało. Zresztą sam Cavill ponoć sam się zgłosił do roli jako wielki fan twórczości CDP, więc będzie dobrze nie martwcie się :) To młody aktor, który jest teraz na topie więc dodatkowo to pociągnie. A w produkcjach Netflixa jednak niewielu jest znanych aktorów.
To już tylko Cichopek w roli Yennefer :)

edit: swoją drogą kozackie są te nowe plakietki


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2019, 00:28

Jestem teraz na etapie 4 sezonu Gomorry i serial nadal trzyma poziom. Widzę, że przez te problemy i ten temat umarł.


Obrazek
MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 02 maja 2019, 19:06

Teraz "na propsie" jest pojazd najnowszego odcinka GoT, więc podzielę się również moją opinią na ten temat ;)

Generalnie najczęstrzym zarzutem jest słaba widoczność tego, co na ekranie się dzieje z czym w pełni się zgadzam - zapewne ekipa natrafiła na pewne ograniczenia w budżecie, więc pewne niedoróbki graficzne starali się maskować wszechobecnym mrokiem na ekranie. Jak wyszło, każdy (nie)widział. Tutaj faktycznie należy się minus.

Dalej pojawiają się zarzuty odnośnie tzw. plot armour głównych bohaterów, którzy przeżyli w beznadziejnych sytuacjach. W tej bitwie powinno ponieść śmierć zdecydowanie więcej pierwszo planowych postaci, ale niestety niektóre z nich nie wiadomo jak przetrwało (jakim cudem Samwell Tarly to przeżył?!). Również w tym miesjcu minus dla ekipy za realizację/senariusz.

O spektakularnym ostrzale z trebuszy nie będę się rozpisywać, bo to faktycznie było głupie - strzelili po razie i koniec...

Kolejną sprawą, która zostaje wytknięta jako "niezrozumiała" jest szarża kawalerii Dotraków na nieumarłych. I wydaje mi się, że wiele osób nie do końca zrozumiało tą scenę. Pojawiają się zarzuty, że to była <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> strategia przywódców, która niczemu nie słyżyła. Aczkolwiek Dotrakom nikt nie wydal rozkazu ataku na nieumarlych, po prostu sami ruszyli do ataku zniecierpliwieni oczekiwaniem na przeciwnika, co się w pełni zgadzało z ich nieposkromioną naturą, oraz pewnością siebie. Nawet Jorah Mormont, który nimi dowodził, był tym zaskoczony, co pokazała kamera, ale mimo wszystko ruszył razem z nimi (Snow i Denny również wyglądali na zaskoczonych stojąc na skale - ich miny mówiły "WTF?!"). Nie wiem skąd się biorą takie pomysły że ktoś im to rozkazał... Mi się ten motyw akurat bardzo spodobał, a płonoce miecze gasnące w oddali zrobiły super robotę - zdecydowanie na plus, chyba najlepsza scena tego odcinka.

Czepialstwa o armię nieskalanych ustawioną przed murami również nie rozumiem. To była NAJWIĘKSZA armia świata, a miała się pomieścić w murach malego zamku Winterfell?! Tym bardziej, że wspomniany zamek nie ma wysokich murów, any tym bardziej żadnej fosy. Na co oni mieli czekać za tymi murami, które wcześniej zostały zdobyte przez 40 zbrojnych...

Oczywiście jestem zawiedziony tym odcinkiem, jako że dałem się nabrać na "największą bitwę w historii TV" - gdyby nie napompowany balonik, oraz słabą widocznośc mógłbym przymknąć oko na ten nieszczęsny "plot armour". Ale nie wszystko w tym odcinku było złe/nieprzemyślane, tak jak się o tym pisze w mediach - to nie jest taki serial gdzie można wyłączyć myślenie, gdzie większość scen ma drugie dno/głębszy sens - o czym niestety większość zapomina.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 maja 2019, 19:51

Odcinek do bani, faktycznie nic nie widać a absurd goni absurd.


Obrazek
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 02 maja 2019, 20:17

@MaxFromJam89

Z Dotrakami jest kilka problemów, w skrócie:
- kto ustawia lekką konnicę, nie dysponującą żadną bronią mogącą zagrozić przeciwnikowi (chyba, że wszyscy poza widzami, wiedzieli że zjawi się Melisandre i odpali miecze...), na przodzie armii? Przypomnę tylko że dodatkowo każdy trup po stronie obrońców to potencjalny nowy napastnik... Te gasnące miecze obrazowały co najwyżej głupotę broniących się.

A takich WTF jest kilka:
- dlaczego nieskalani byli przed zasiekami, a nie za? Żeby nie mieli się gdzie wycofać?
- dlaczego nikt nie wpadł na to, żeby kierować się na mury po odwrocie sprzed murów, tylko dreptali sobie po dziedzińcu?
- dlaczego katapulty nie były ani za murami, ani za zasiekami, ani nawet nie za piechotą?
- dlaczego Dotrakowie nie korzystali z łuków? (to nie moje spostrzeżenie, ale warte odnotowania)

może jakby było trochę jaśniej, i miałbym czym zachwycić się wizualnie, to nie odnotowałbym tych wszystkich WTF.

Nie zrozumcie mnie źle, nie oczekuję od tego typu produkcji 100% realizmu. Oczekuję za to, że Twórcy oczarują mnie na tyle, że uśpią moją czujność. W tym odcinku osiągnęli niestety efekt odwrotny.

Odcinek miał swoje momenty, ale niestety, były to "tylko momenty".


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 maja 2019, 20:24

Co do fabuły to doświadczyłem sporego zawodu - trudno.

Jeśli chodzi o efekty wizualne, to zamysłem reżysera tego odcinka (robił też m.in. BotB) było oddanie natury tytułowej Długiej Nocy. Ekipa przez 55 dni kręciła wyłącznie po zmroku. Tutaj fajne przedstawienie i porównanie jasności z innymi odcinkami:

Tak jak napisał Max pewne rozwiązania zastosowano by zmieścić się w budżecie: Dothrakowie załatwieni off-screen, słoni też nie będzie, Duch znów się ulotnił - wszystko poszło na smoki :whistle:

Oryginał vs rozjaśnienie:
- https://i.redd.it/0v5agibp0ev21.jpg
-

Jak ktoś ma czas to na reddicie GoT było trochę innych screenów czy krótkich filmików poddanych obróbce.

Współczuję tym, którzy koczowali w oczekiwaniu na live stream z HBO GO. Z tego co czytałem w związku z konwersją prawie niemożliwe było obejrzenie części odcinka ze względu na jakość.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 05 maja 2019, 19:19

Taktyka obrony Winterfell okiem ekspertów - KLIK

A co do zbyt ciemnego obrazu - może pora wymienić telewizor albo okulary? U mnie bez problemu było widać co trzeba. :whistle:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 maja 2019, 14:06

8 sezon GoT jest jak Juventus Maksa - istnieje, choć nie powinien rujnując przyjemność z oglądania i oczekiwania fanów :sciana:
Kompania (franc. compagnie) &#8211; pododdział wojska liczący od 60 do 110 żołnierzy, podoficerów i oficerów.
I to by się zgadzało z tym co wiedzieliśmy w 5 odcinku. Cersei dała się zrobić w balona płacąc za 20 tyś. piechoty i 2 tyś. koni Obrazek

Co do 4 odcinka: :bravo:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 13 maja 2019, 21:58

jackop pisze: Cersei dała się zrobić w balona płacąc za 20 tyś. piechoty i 2 tyś. koni
to jak Barca z Coutinho :-)

Sezon poprawny ale niestety przewidywalny. Podyskutowałbym, ale nie chcę spoilerować.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2019, 15:36

Nowe Black Mirror wjechało. Pierwszy cyber-genderowy odcinek miażdży.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ODPOWIEDZ