Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 17:47

MRN pisze:Najlepiej krytykować i tak świetny serial a zachwalać syf jakim jest Six, który jest jedną z porażek HBO.
Po pierwsze, to "Six" jest produkcją History Channel, a nie HBO :prochno:
Po drugie, to nie wiem dlaczego nazywasz go syfem. Moim zdaniem jest to całkiem udany serial, przede wszystkim w końcu trochę realizmu, a nie kolejna produkcja z serii "zabili go i uciekł".
Po trzecie w końcu, musisz być jednak dość odosobniony w swoim przekonaniu, bo serial ma niezłe oceny na polskich i zagranicznych portalach, a do tego dostał zamówienie na kolejny sezon, więc oglądalność musiała być przyzwoita.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 17:47

Wy tak serio z tą Grą o tron? Tzn. nie twierdzę, że to zły serial ale teleportujące się wojska Daenerys, po to żeby podłożyć się każdemu i wszędzie (+ Euron którego flota jest to tu, to tam)?

Ta przewidywalność, że Daenerys wszystko się sypie... No po prostu 10/10 :)
Ja jak widać na razie nie jestem przekonany.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 18:04

Six nazywasz realizmem ? No z realizmem w Six to polemizowałbym a nadto serial jest nudny, szczerze powiedziawszy po pierwszym odcinku pierwszego sezonu można wysiąść. Strike Back co prawda z realizmem ma jeszcze mniej wspólnego ale przynajmniej coś się dzieje i przyjemnie się ogląda.

Jeżeli interesuje Cię tematyka wojenna to obejrzyj Kompania braci i Pacyfik - to są udane produkcje.
Rzeczywiście, to History jest producentem.

Ale są gusta i guściki, na polityce się nie znam i goni mnie ona, tematyka wojenna to już dla mnie hobby więc mnie się nie podobał ale są gusta i guściki. Kolejnego sezonu raczej nie odpalę.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2017, 13:35

Nad scenariuszem do Six pracował człowiek, który służył w siłach specjalnych ale jakiś chłopek-roztropek i tak stwierdzi, że serial nie ma nic wspólnego z realizmem...

Gra o Tron w wersji serialowej jest tym, czym ma być: ucztą dla ludzi co chcą efektownej rozrywki w stylu epickiego fantasy. Do zaspakajania apetytów na wielowątkową fabułę jest książką, która oczywiście bije na głowę serial.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2017, 15:57

Oglądał ktoś z was „Ozark"?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2017, 18:12

deszczowy pisze:Oglądał ktoś z was „Ozark"?
Niestety na razie tylko ściągnięte. Pewnie usiądę do tego dopiero po egzaminie, czyli w październiku :prochno:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2017, 20:28

No dobra. Trochę przeginają w GoT. Początek był ustępstwem na korzyść efektów specjalnych. Teraz to już przegięcie. Zrobiło się bezsensu.


Don Mateo bis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2013
Posty: 187
Rejestracja: 14 lutego 2013

Nieprzeczytany post 08 września 2017, 10:19

Six - Odstawiam po dwóch odcinkach. Jak widzę gości idących na akcję z zegarkami na ręku to mi się śmiać chce. Niby nic takiego dla postronnego widza, ale zegarki na akcję nosi się się tarczą do wewnątrz, a tam pełen lans. :lol: I to podobno nadzorował człowiek, który wcześniej pracował w służbach specjalnych czy coś w ten deseń, eeehehehe..

GoT - końcówka trochę mnie zawiodła. Jon w ciągu 3 minut uratowany dwa razy to przegięcie. Littlefinger błagający o życie niczym Makiavel o atencję swoich profesorów też mnie rozczarował. Sądziłem, że zginie ze swoim charakterystycznym uśmiechem na ustach i ciętą ripostą, a ten na kolanach..


Narcos 3 w porządku.

Netflix chce mieć własną Gomorrę. Ciekawe ile Suburra będzie miała wspólnego z filmem. Czekam z niecierpliwością.



Forza Juve!
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 08 września 2017, 14:10

A Chłopaki z baraków ktoś ogląda? :prochno:


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 września 2017, 14:59

Kończę akurat Narcos 3 sezon i trzyma poziom. Escobara granego przez świetnego Moure już nie ma ale to nie uczyniło serialu gorszym, jest świetny.

Ozark też świetny, polecam.


Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 08 września 2017, 15:33

a zranioną miłość ktoś ogląda?


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 września 2017, 08:23

W przypadku "OZARK" muszę wyprostować swoje spostrzeżenia bo im dalej w las tym gorzej. Serial zaczyna się świetnie ale potencjał został mistrzowsko spieprzony. Można zobaczyć ale nie wgniata w fotel, możliwe przypadki przysypiania.

Wziąłem się obecnie za "Homeland" i mimo, że to stary serial to gdzieś mi umknął. Spowodował on u mnie to samo uczucie co przy "Narcos" lub "The Killing" czyli nie mogę się oderwać dlatego szczerze polecam.

Sympatykom seriali kryminalnych polecam brytyjską, mniej znaną produkcję "Unforgotten", wrażenia gwarantowane.


Obrazek
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 26 września 2017, 11:15

MRN pisze:W przypadku "OZARK" muszę wyprostować swoje spostrzeżenia bo im dalej w las tym gorzej. Serial zaczyna się świetnie ale potencjał został mistrzowsko spieprzony. Można zobaczyć ale nie wgniata w fotel, możliwe przypadki przysypiania.

Wziąłem się obecnie za "Homeland" i mimo, że to stary serial to gdzieś mi umknął. Spowodował on u mnie to samo uczucie co przy "Narcos" lub "The Killing" czyli nie mogę się oderwać dlatego szczerze polecam.

Sympatykom seriali kryminalnych polecam brytyjską, mniej znaną produkcję "Unforgotten", wrażenia gwarantowane.
Zmartwiłeś mnie tym Ozark :sad:

Co do "Homeland" to jest to zdecydowanie jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat, a każdy kolejny sezon naprawdę trzyma rewelacyjny poziom, chociaż z tego co pamiętam, to 4. jest chyba nieco słabszy, ale rewelacyjny 5. w zupełności to rekompensuje ;)


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 26 września 2017, 11:33

MRN pisze:W przypadku "OZARK" muszę wyprostować swoje spostrzeżenia bo im dalej w las tym gorzej. Serial zaczyna się świetnie ale potencjał został mistrzowsko spieprzony. Można zobaczyć ale nie wgniata w fotel, możliwe przypadki przysypiania.
Jest strasznie nierówny. Kapitalne odcinki przeplatane są naciągniętymi. Tak naprawdę, z całego serialu zapamiętałem głównie Dela – postać drugoplanową – co jest takie se... Szkoda.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 września 2017, 11:43

Takie jest moje wrażenie bo w tym serialu absurd zaczyna gonić absurd ale może Ty odniesiesz odmienne wrażenie. Mnie zainteresował a potem było gorzej z odcinka na odcinek i zamiast narastającego napięcia była nuda. Na pewno nie jest to udana produkcja a niektóre sceny z odcinka finałowego mnie tylko rozbawiły i zacząłem się zastanawiać czy jest sens brać się za drugi sezon kiedy ten powstanie. Według mnie szkoda czasu.
deszczowy pisze:Jest strasznie nierówny. Kapitalne odcinki przeplatane są naciągniętymi. Tak naprawdę, z całego serialu zapamiętałem głównie Dela – postać drugoplanową – co jest takie se... Szkoda.
Wiesz co mnie zwaliło z nóg ? Sfrustrowany śmiercią żony pastor bierze noworodka nad jezioro i zaczyna topić dziecko. Trzyma zanurzone dwie minuty pod wodą, po dwóch minutach wyciąga spod wody robi mu na czole znak krzyża tak jakby chrzcił dziecko. Dziecko naturalnie w ogóle nie płacze i jest żywe. Do tego musiało być bardzo zimno bo pastor przyszedł nad jezioro w kurtce zimowej :hellyes:
Całkowicie bezsensowna scena, która nie wiem co miała na celu, zakpienie z widza ? I takich absurdów w tym serialu jest sporo. Mnie to zniesmaczyło tym bardziej, że to była scena z udziałem dziecka.


Obrazek
ODPOWIEDZ