Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 24 lutego 2017, 23:04

alessandro1977 pisze:Cabrini...może Stranger Things z W. Ryder. Kosmos to nie jest ale s-f w najlepszym wydaniu. Świetny klimat lat 80.

:rotfl:
Stranger Things rzeczywiście jest rewelacyjnym serialem, ale w moim odczuciu to nie zasługa motywów SF, bardziej klimatu lat 80. Tu dużo bardziej polecałbym wybrane odcinki Black Mirror, i Westworld.

Było niby The 100, próbowałem też The Expanse, czy (podłego) Colony... ale to wszystko mrzonki...


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 25 lutego 2017, 00:42

Wiele osób ma problem z przewrotnym finałem drugiego sezonu Fargo. W sieci można znaleźć opinie osób bardzo rozczarowanych zamknięciem poszczególnych wątków. W pierwszej chwili też rozdziawiłem gębę w pomieszaniu zaskoczenia i rozczarowania ale tylko na chwilę. Ostatecznie to była dla mnie wielka wiśnia na tym wspaniałym torcie.

A teraz kończę przygodę z Superintendent Gibson, może w dwóch ostatnich odcinkach trafią się jeszcze jakieś sceny w szlafroku. :prochno:


calma calma
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 lutego 2017, 01:27

Cabrini_idol pisze:Szybkie pytanie, rzadko oglądam seriale. Ale ktoś może mi polecić jakiś serial si-fi ? Bardziej bliżej kosmosu niż Ziemi ;)
Dark Matter. Dostępny na kanale Syfy. W skrócie: kosmos, statek, załoga, strzelanie, bijatyki, korporacje, polityka, intrygi. Fabularnie od biedy ujdzie, średnie plot twisty, dość stereotypowi i schematyczni bohaterowie. Jeśli chodzi o humor to istnieje (są różne gusta). Co do grafiki, scenografii, kostiumów itp. nie ma tragedii. Na razie 2 sezony: 2015-16, także dość świeży. Nie został anulowany, więc najwyraźniej ma sporą grupę zwolenników.

Z tego co pamiętam, to zacząłem oglądać w trakcie serialowej posuchy i jakoś przy nim pozostałem.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 25 lutego 2017, 11:02

Wiking pisze: Black Mirror
To nie serial, to arcydzieło


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 26 lutego 2017, 11:10

Muszę odszczekać. The Expanse musiałem z czymś pomylić.

Jest to bardzo porządny serial SF, może efekty nie są powalające, za to tak jak chciał Cabrini, jest kosmos.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 27 lutego 2017, 08:41

Judzio pisze:
Makiavel pisze:Polecam serial "Six" wszystkim fanom klimatów rodem z powieści Davida Balldaciego czy Nelsona DeMille.
Rozkręciło się coś w 3 i 4 odcinku? Więcej akcji, mniej dywagacji?

Obejrzałem pierwsze dwa ale gra aktorska jest tak płytka, że wysiadam :P
Nie wiem co masz do gry aktorskiej - jak na ten gatunek jest ok. Akcja natomiast nieco się rozkręca. Ale ideą tu jest pokazanie elitarnej jednostki "od kuchni" a nie zrobienie serialu "zabili go i uciekł" z mnóstwem wybuchów i efektów specjalnych.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 27 lutego 2017, 12:29

Wiking pisze:Muszę odszczekać. The Expanse musiałem z czymś pomylić.

Jest to bardzo porządny serial SF, może efekty nie są powalające, za to tak jak chciał Cabrini, jest kosmos.
Sporo osób zachwyca się tym serialem. Sam zacząłem rozważać jego obejrzenie, chociaż nie jestem fanem gatunku, a i tak oglądam już tego tyle, że kolejny serial spowodowałby poważne zagrożenie dla mojego życia zawodowego :prochno:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2355
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 27 lutego 2017, 22:33

Właśnie dzisiaj skończyłem oglądać Tabu. Finał sezonu miazga, ciekawe kiedy wróci ponownie na antenę. Postać Delaney'a strasznie intrygująca, reszta bohaterów również ciekawa. Świetne postaci Atticusa, Lorny i tego młodego dzieciaczka odwaliły robotę.

Od Banshee (choć tu akurat nie miał on zbyt wielu zwolenników) żaden serial mnie tak nie wciągnął. Gorąco polecam!


P.s. dodam jeszcze, że nigdy nie byłem fanem seriali/filmów osadzonych w tym czasach, a ten mnie naprawdę wciągnął.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 10 marca 2017, 09:33

Skończyłem oglądać Taboo i przyznam, że początek był ciekawy a potem było mocno średnio. Klimatem bardziej przypadł mi do gustu Copper czy The Ripper Street. Obawiam się, że gdyby nie Hardy to nie dotrwałbym do końca sezonu. Drugi sezon zamówiony ale już nie wiem czy do niego wrócę.

Z chęcią jednak polecę sześcioodcinkową produkcję chyba z Kanady pt. Cardinal. To typowy kryminał o parze policjantów szukających mordercy. Osadzone w chłodnym klimacie, kojarzy się z The Killing, Fortitude czy Fargo. Jak komuś dodatkowo podobało się Broadchurch, to może ciekawie spędzić parę godzin. Zamówiono druga i trzecią serię.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2017, 21:38

Sila Spokoju pisze:Od Banshee (choć tu akurat nie miał on zbyt wielu zwolenników) żaden serial mnie tak nie wciągnął. Gorąco polecam!
Zobacz Brike Back, polski tytuł, kretyński zresztą to Kontra...powinien Ci się spodobać. Akcja, walka, dobra gra aktorska, ciekawy scenariusz i dymanko..polecam !

Serial dostępny na HBO GO...


Obrazek
Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2017, 15:23

alessandro1977 pisze:
Sila Spokoju pisze:Od Banshee (choć tu akurat nie miał on zbyt wielu zwolenników) żaden serial mnie tak nie wciągnął. Gorąco polecam!
Zobacz Brike Back, polski tytuł, kretyński zresztą to Kontra...powinien Ci się spodobać. Akcja, walka, dobra gra aktorska, ciekawy scenariusz i dymanko..polecam !

Serial dostępny na HBO GO...
Również polecam :) Macie może jeszcze coś w stylu powyższych serialów?

Taboo - w ogóle nie podpasował mi ten serial. Miło się patrzy na Hardy'ego, miło na tę całą otoczkę ale fabuła i tempo serialu jest dla mnie nie do przeskoczenia.

Nowy sezon Broadchurch - ciekawie, serial trzyma poziom - polecam :)


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2017, 15:21

Jakie wrażenia po finale "Black Sails"? :)

Ciągle trzyma się nieźle "The Last Kingdom", choć nie ma już takich fajnych wikingów jak Ubba, Skorpa i Gutrum :)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2017, 21:57

"Kontra" w porównaniu do "Six" to bajeczka dla dużych dzieci. Takie trochę Rambo tylko gierojów jest dwóch. Nie żeby było słabe, ale zdecydowanie gatunek "zabili go i uciekł".

W międzyczasie pooglądałem "Generation Kill". Całkiem niezłe.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2017, 13:51

Karowiew pisze:Jakie wrażenia po finale "Black Sails"? :)

Ciągle trzyma się nieźle "The Last Kingdom", choć nie ma już takich fajnych wikingów jak Ubba, Skorpa i Gutrum :)
Płakać mi się chciało, że ten serial się skończył. Moim zdaniem jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych ever. Osobiście byłem ciekaw, jak scenarzyści zakończą opowieść o piratach, żeby spięła się z książką Stevensona. Nie zawiodłem się.

Co do The Last Kingdom, to na razie tylko ściągnąłem kilka odcinków, ale jeszcze nie obejrzałem ani jednego. Pierwszy sezon był niezły, mam nadzieję, że dwójka trzyma poziom.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2017, 11:43

panlider pisze:
Wiking pisze:Muszę odszczekać. The Expanse musiałem z czymś pomylić.

Jest to bardzo porządny serial SF, może efekty nie są powalające, za to tak jak chciał Cabrini, jest kosmos.
Sporo osób zachwyca się tym serialem. Sam zacząłem rozważać jego obejrzenie, chociaż nie jestem fanem gatunku, a i tak oglądam już tego tyle, że kolejny serial spowodowałby poważne zagrożenie dla mojego życia zawodowego :prochno:
Ostatnio oglądałem trzy seriale z gatunku "space opera": "The Expanse", "Dark Matter" i "Killjoys". "The Expanse" jest zdecydowanie najlepszy z tej trójki, "Killjoys" najsłabszy, a "Dark Matter" plasuje się w środku stawki. Wszystkie zostały przedłużone na trzeci sezon, więc chyba się dobrze przyjęły, ale jeżeli ktoś ma czas tylko na jeden z nich to zdecydowanie polecam "The Expanse".


Obrazek
ODPOWIEDZ