Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 08:41

Wziąłem się wreszcie za Taboo. Po dwóch odcinkach jestem na kupiony. Lubię Hardy'ego i klimaty rodem z Coppera czy Ripper Street. Dochodzą do tego jakieś paranormalne motywy i jest ekstra.

Tylko jedno zastrzeżenie - TVN mocno reklamuje jakieś Belle Epoqu i jak patrzę na Hardy'ego to dostrzegam w nim czasem Małaszyńskiego :prochno:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 09:07

Taboo ok ale na odcinkach 5 i 6 zasypiałem bo nic się nie dzieje a początek zapowiadał bardzo ciekawy serial. Potem jest zmuła a jak będzie dalej to zobaczymy. Do tej pory oglądałem seriale, które mnie wbijały w fotel a przy tym wysiadam. Będę oglądał ze względu na Toma, który jest moim ulubionym aktorem.


Obrazek
Judzio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 745
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 09:57

Makiavel pisze:Polecam serial "Six" wszystkim fanom klimatów rodem z powieści Davida Balldaciego czy Nelsona DeMille.
Rozkręciło się coś w 3 i 4 odcinku? Więcej akcji, mniej dywagacji?

Obejrzałem pierwsze dwa ale gra aktorska jest tak płytka, że wysiadam :P


Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 23:28

Oglądał ktoś pierwszy odcinek Belle Epoque. Jedyny polski serial w ostatnim czasie, który wzbudził moje zainteresowanie jeszcze przed premierą. Z ciekawości obejrzałem pierwszy odcinek i... trochę się rozczarowałem. Niby tematyka ciekawa, po czołówce nawet widać że próba podążania w kierunku amerykańskich seriali. No ale jednak brakuje. Najbardziej rozczarował mnie klimat tego serialu. Tak jakby po prostu wystawić aktorów ubranych w kostiumy na ulicę Krakowa. Nie wiem jak to opisać, ale myślałem że to będzie coś bardziej jak Sherlock. Trochę taki brudny ciemny klimat. Nie znam się na technice filmu, ale tak jakby brakowało jakichś filtrów, wszystko to takie suche i mimo wszystko ciężko wczuć się 19 wieczny klimat. Podejrzewam, że dałoby się to poprawić jakimiś technikami filmowymi ale nie wiem jak to konkretnie opisać :D


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 21 lutego 2017, 10:08

Ja póki co obejrzałem Gomorrę. Serial świetny, pokazuje do czego mafia się może posunąć. Z drugiej strony bycie jej członkiem nie jest wcale takie świetne i nie zazna się prawdziwej władzy. Ma być 3 sezon, ale obawiam się, że będzie odcinanie kuponów. Pierwsze 2 sezony kapitalne, ciekawe czy twórca serialu zrobi coś jeszcze lepszego- ciężkie zadanie przed nim. Obecnie jestem po 1 odcinku Medyceusze-Władcy Florencji. Nie wiem czy ktoś jest pasjonatem tego typu seriali. Mi się podoba XV wieczna Toskania oraz aktorzy są dobrze ucharakteryzowani.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 21 lutego 2017, 10:53

joy pisze:Oglądał ktoś pierwszy odcinek Belle Epoque. Jedyny polski serial w ostatnim czasie, który wzbudził moje zainteresowanie jeszcze przed premierą.
Po mało przychylnych opiniach wielu osób się zraziłem i raczej nie będę marnował czasu. Jeśli już mówisz o polskich to z ostatnich polecam Pakt, choć raczej tylko pierwszy sezon. Dużo szerzej był tu omawiany i chwalony Belfer (i w sumie również polecam), ale przy tym pierwszym wygląda nieco jak serial młodzieżowy. Wg mnie Pakt dużo lepszy. No i czekam na Watahę ale to jeszcze trochę niestety potrwa.

Judzio pisze:Obejrzałem pierwsze dwa [serial Six] ale gra aktorska jest tak płytka, że wysiadam :P
To właściwie w pełni wyjaśnia dlaczego podoba się doktorkowi, trzyma odpowiedn poziom.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 lutego 2017, 16:06

"Lucyfer" jest ok, świetna gra głównego bohatera i wybitne teksty z brytyjskim, mocnym akcentem Nijaka jednak Laureen German ale on w ogóle jest kiepska aktorką.

Co do polskich seriali - "Belfer" można polecić jak najbardziej ale najlepszy jest zdecydowanie "Pakt" ale nie zgodzę się, że pierwszy sezon bo drugi poniżej pierwszego znacznie nie schodzi.
"Wataha" urzekł mnie pięknymi Bieszczadami, choć serial nie porywa nie wiadomo jak to z niecierpliwością czekam na drugi sezon, z wielu względów warto obejrzeć.


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 lutego 2017, 15:20

Witam , seriolowcy.

Szybkie pytanie, rzadko oglądam seriale. Ale ktoś może mi polecić jakiś serial si-fi ? Bardziej bliżej kosmosu niż Ziemi ;)

Oczywiście dla mnie niedoscigniony Battlestar Galactica. Czy od tego czasu wydali jakiś serial zbliżony choćby to Battlestara ?
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2017, 15:41 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 24 lutego 2017, 15:33

W drugim sezonie Fargo pojawiło się UFO. I to jest wystarczający argument dla fanów sci-fi żeby go obejrzeć. Oba sezony.
Są seriale i jest Fargo, moje trzy grosze do tego tematu. :P


calma calma
Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 lutego 2017, 16:20

Pluto pisze:W drugim sezonie Fargo pojawiło się UFO. I to jest wystarczający argument dla fanów sci-fi żeby go obejrzeć. Oba sezony.
Są seriale i jest Fargo, moje trzy grosze do tego tematu. :P
2 Sezon Fargo jest jakimś mało śmiesznym żartem z widza.
alessandro1977 pisze:Co do polskich seriali - "Belfer" można polecić jak najbardziej
ujdzie...4/10... ale postacie mocno przerysowane. Stuhr jako James Bond nie bardzo mi się sprawdza na polskiej wsi :) Jako wypełniacz do obiadu można oglądać.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 lutego 2017, 16:21

Pluto pisze:Są seriale i jest Fargo, moje trzy grosze do tego tematu. :P
Popieram. Najlepszy serial (głównie 1 sezon) jaki do tej pory oglądałem, a trochę już widziałem. Kapitalny klimat, kapitalna muzyka, kapitalny czarny humor. Jednym zdaniem to jest to co tygryski lubią najbardziej ;)


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 24 lutego 2017, 16:36

Pluto pisze:W drugim sezonie Fargo pojawiło się UFO. I to jest wystarczający argument dla fanów sci-fi żeby go obejrzeć.
Spojler!
Andryk pisze:2 Sezon Fargo jest jakimś mało śmiesznym żartem z widza.
Nie wyciągałbym aż tak daleko idących wniosków, ale ogólnie zgadzam się, że drugi sezon jest gorszy od pierwszego. Chociaż na dobrą sprawę ciężko pobić pierwszy, bo ten postawił niesamowicie wysoko poprzeczkę. Takiego specyficznego i zarazem mrocznego klimatu nie doświadczyłem w żadnym innym serialu. Coś się pięknego. Liczę, że w trzecim sezonie wrócą do realiów bliższych pierwszym dziesięciu odcinkom.

Dziwne jest natomiast to, że znaczna większości osób uważa drugi sezon za ten lepszy. :think:


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 24 lutego 2017, 17:31

Andryk pisze: 2 Sezon Fargo jest jakimś mało śmiesznym żartem z widza.
Dlaczego? Oglądałem oba sezony i drugi był moim zdaniem nawet lepszy od pierwszego. Superpomysłem było przeniesienie akcji do lat 70.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 lutego 2017, 21:49

Ja również jestem zdania, że drugi sezon "Fargo" był lepszy od pierwszego. Pierwszy był bardzo nierówny, gdzieś kompletnie zatracił tempo (już dokładnie nie pamiętam, bo trochę czasu minęło), a drugi oglądało mi się lepiej.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 lutego 2017, 22:02

Cabrini...może Stranger Things z W. Ryder. Kosmos to nie jest ale s-f w najlepszym wydaniu. Świetny klimat lat 80.


Obrazek
ODPOWIEDZ