Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Reaper

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 181
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 lipca 2016, 16:18

Ostatnie 2 odcinki były na poziomie filmowym, nie serialowym. Czegoś takiego jeszcze w TV nie widziałem. Wielkie brawa dla twórców. Potwierdzono jedna z fanowskich teorii ;)

Muzykę z początku 10 odcinka słucham do tej pory :D

BTW. Fajna akcja ze strony HBO. Na HBO GO bez abonamentu można oglądać 1 sezony Detektywa i Prawa Ulicy, do tego premierowy odcinek Długiej Nocy.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 29 lipca 2016, 19:34

Oglądam "Kaznodzieję" (Preacher) od AMC i serial mnie wciągnął :ok:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
AnnaCohen1956

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2016
Posty: 1
Rejestracja: 21 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2016, 20:52

Polecam każdemu Narcos, naprawdę niesamowity poziom serialu, obejrzałem w dwa dni pierwszy sezon :P


marcelo44

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 września 2016
Posty: 1
Rejestracja: 01 września 2016

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 21:47

A ja znowu polecam House of Cards. Majstersztyk :).


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2016, 22:02

AnnaCohen1956 pisze:Polecam każdemu Narcos, naprawdę niesamowity poziom serialu, obejrzałem w dwa dni pierwszy sezon :P
jutro startuje drugi ;)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2016, 13:36

Zacząłem oglądać Narcos i tak mnie wbił w fotel, że obejrzałem jednym tchem dwa sezony...kapitalny serial a przewidziane są kolejne dwa sezony. Jakie będą ? Nie będzie już Escobara, teraz wszystko będzie toczyć się wokół kartelu Cali. Odtwórca P. Escobara - Wagner Moura genialny :ok:
Co polecacie jeszcze równie dobrego ? Oglądam jeszcze Suits i Lucyfera.


Obrazek
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 06 października 2016, 10:50

alessandro1977 pisze: Co polecacie jeszcze równie dobrego ?
Stranger Things. Również wyprodukowany przez Netlix`a, i podobnie jak Narcos trzeba uważać, żeby nie obejrzeć całości za jednym zamachem ;)
Lata 80` jak byk, super muzyka, ciekawy główny wątek, klimat, postacie. Winona Ryder wymiata :ok:


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2016, 10:58

Skoro tak twierdzisz to wieczorem zaczynam go obrabiać :)
Gatunek mi odpowiada, Winona też - jak najbardziej więc biorę się. Być może obejrzę za jednym tchem ale to tylko będzie świadczyło o poziomie produkcji :ok:
Dzięki za podpowiedź.


Obrazek
charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 06 października 2016, 20:50

Mrówa pisze:
alessandro1977 pisze: Co polecacie jeszcze równie dobrego ?
Stranger Things. Również wyprodukowany przez Netlix`a, i podobnie jak Narcos trzeba uważać, żeby nie obejrzeć całości za jednym zamachem ;)
Lata 80` jak byk, super muzyka, ciekawy główny wątek, klimat, postacie. Winona Ryder wymiata :ok:
Potwierdzam, hit tych wakacje! Niesamowity klimat małego amerykańskiego miasteczka, trochę humoru i dziwnego sf ale całość na bardzo duży plus!
Narcos nie wymaga reklamy, trzeba zobaczyć!
Czekam na nowe sezony The Walking Dead czy Homeland.
Z klasyków Dexter, Viking, Breaking Bad czy Suits


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 października 2016, 23:01

Jestem po dwóch odcinkach Stranger Things i klimat produkcji przypadł mi do gustu. Niby wystarczyło zaczerpnąć z tego co najlepsze w latach 80. poskładać do kupy, ale trzeba to było jeszcze wykonać jak należy. E.T i powieści Deana Koontza i Kinga to pierwsze rzeczy, jakie przyszły mi na myśl. Ufam, że cały sezon utrzyma poziom by móc nazwać serial udanym powrotem do konwencji. Nie udało się to choćby J.J i Spielbergowi filmem Super 8, super pozytywnych wrażeń nie doznałem też po obejrzeniu produkcji Dead of Summer.

Ostatnio pomysł wskrzeszania starych/szych hitów naniósł mnóstwo popeliny w postaci serialowych ekranizacji np. Lethal Weapon, Rush Hours czy (a to już profanacja) MacGyvera. Godziny Szczytu już anulowane i sądzę, że ten los czeka resztę owych produkcji. Serio, kto w amerykańskich stacjach wydaje decyzje o przeznaczeniu grubej kasy $$$ na takie gnioty. Na 2017 przewidziane odkurzenie: Twin Peaks, 24 i Prison Break - zobaczymy.

Jeśli chodzi o ten sezon to powoli traciłem nadzieję, więc dałem szansę Designated Survivor z Kieferem Sutherlandem. Nie gustuję w polityce, ale House of Cards okazał się strzałem w 10 i to chyba głównie z tego względu. Na razie 3 odcinki i może być. Do tego 2gi sezon Lucifera; Tom Ellis spodobał mi się w anulowanym niestety Rush (a miał być 1wszy medical od czasu House MD).

Wracając do Netflixa, to po bardzo dobrym Daredevilu i w miarę dobrej Jessice Jones, zabrałem się za Marvelowskiego Luke'a Cage'a. Noooooooo... nie. Serial przeznaczony chyba dla czarnej widowni (if u know what i mean :prochno:) i fanów klimatu Harlemu. Zdecydowanie nie przypadł mi do gustu. Cage otrzymał czas antenowy chyba tylko po to, żeby liczba 'braci' się zgadzała, po kumplach Cpt Ameryki i Iron Man'a + ostatnio Black Panther, który ma dostać kinówkę. Liczyłem chociaż na jakiś ciekawy cross-over który uratuje mnie od nudy, ale najwyraźniej chcieli się skupić na nudnych losach tytułowego bohatera (czyt. nie kraść mu fejmu przez lepiej wykreowane postacie), więc dostałem znów Rosario Dawson.

Dziwie się, że nikt jeszcze nie wspomniał o najnowszej produkcji HBO. W niedzielę/poniedziałek miała miejsce premiera Westworld (odświeżenie fimu z 1973 roku o tym samym tytule), jednym z producentów wspomniany wyżej JJ Abrams. Za kamerą młodszy z braci Nolanów, Jonathan. Muzykę skomponował znany z GoT Ramin Djawadi. Po obejrzeniu pilota dużo sobie obiecuję, bo może być to perełka tego sezonu. Prawdopodobnie kolejna próba zmierzenia się z tematem AI, który nieprzerwanie pojawia się w kinematografii. Ostatnio: Her, Automata, Transcendence, Ex Machina czy Chappie, z przeze mnie oglądanych.

Tyle pozytywnych opinii o Narcos, że chyba się skuszę, a później trzeba będzie poszperać w poszukiwaniu jakiegoś ominiętego klasyka, żeby mieć przy czym spędzać długie jesienne wieczory.

Wow, wyszła niezła ściana tekstu


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Reaper

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 181
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 października 2016, 09:50

Stranger Things to dla mnie Numero Uno tego roku. Świetna obsada, super klimat i do tego niesamowita ścieżka dźwiękowa, którą słucham do teraz.

Obejrzałem 7 odcinków Luke'a i czekam aż coś się rozkręci. Sadząc po Twojej opinii nic się nie zmieni i tak będzie wyglądał cały sezon. Nie znałem za bardzo komiksu, ale jednak oczekiwałem więcej. Daredevilem podniesiono wysoko poprzeczkę. Oglądam teraz tylko dla Rosario ;)

Westworld sprawdzony. 1 odcinek dobrze wprowadza, zobaczymy jak będzie dalej.

Z "nowych" obejrzalem polskiego Belfra i jest ciekawie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 października 2016, 02:29

Jestem po czterech odcinkach ST i muszę powiedzieć, że mieliście rację. Ciary mi przechodzą, dobry serial :ok:
edit : obejrzany...genialny :hellyes:

Teraz czas na następny, Detektyw ?

Jednak nie Detektyw ale postanowiłem obejrzeć The Killing, który według mnie jest jednym z najlepszych o tematyce kryminalnej. Polecam, wciąga niemiłosiernie.

Obejrzałem wspomniane przez siebie seriale...Detektyw nie zrobił na mnie wrażenia ale The Killing ( USA, nie Dania ) wbił mnie w fotel. Dodałem do tego Gomorrę, tyle czasu się do niego zbierałem i teraz aż zazdroszczę tym, którzy dopiero go obejrzą. Gomorra mnie rozwaliła całkowicie, tak trzymającego w napięciu bez jakichkolwiek objawów przewidzenia tego co będzie w przyszłości serialu nie widziałem jeszcze. Autor książki na podstawie wyprodukowano serial musiał zwiać z kraju a to mówi samo za siebie.


Obrazek
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2016, 15:27

Westworld jak się zaczął rozkręcać to się sezon skończył, następny dopiero w 2018 :sad:

Ale dobrze jest, wrócili Vikings, a w styczniu ostatni sezon Black Sails. Będzie się działo :D


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2017, 13:20

Mnie Westworld nie przypadł do gustu i odpadłem po dwóch odcinkach. Teraz jestem w trakcie 3 sezonu Person of Interest, znanego u nas pod tytułem Impersonalni. Świetny serial i bardzo dobra gra.

No i obejrzałem do końca Impersonalnych i nie był to czas stracony. Doskonały serial ze świetnymi postaciami wśród których brylowały w późniejszych odcinakach dwie laseczki, które poza moją żoną są ideałami - Root (Amy Acker) i Shaw (Sarah Shahi ) ;)
Genialna Rola Michaela Emersona jako Fincha.


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 17:49

Cholera. Strasznie smutna wiadomość... Nie żyje Gordon Kaye, Rene z "Allo, Allo" :(


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
ODPOWIEDZ