Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 22 maja 2016, 22:47

Chwila, chwila, teraz zakończenie zbyt płytkie a wcześniej było, że zbyt mało sex&przemoc.

Bardzo podobało mi się zakończenie, było spójne a 4. sezon, choć nieco inny, był ciekawą konsekwencją trzech poprzednich.

Gdyby finałowy sezon był kopią trzech poprzednich po prostu byłby nudny. Nie wiem @jackop czy oglądałeś SoA ale tam twórcy poszli podobną drogą a finałowy odcinek dalej wspominam z rozrzewnieniem, jakkolwiek dziwnie to brzmi.

Nie wiem skąd wziąłeś te spojlery, ale jak to przeczytałem to pomyślałem sobie, że autora przerósł nawet tak nieskomplikowany serial, jak Banshee.

Reasumując, dla mnie serial rewelacyjny, każdemu polecam.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2016, 23:24

Przede wszystkim, nie sądziłem, że serial zostanie anulowany :D Liczyłem, że przeszłość Hooda zostanie rozjaśniona, musiało wystarczyć to co dostaliśmy. Słowa 'płytkie' użyłem w sensie mało pomysłowe, nudne, niezbyt emocjonujące, nie dostarczające adrenaliny. A konwencja Banshee wręcz wymuszała na mnie takie oczekiwania.
Makiavel pisze:Gdyby finałowy sezon był kopią trzech poprzednich po prostu byłby nudny.
A tak czułem się, jakbym oglądał inny serial. Chaotyczna narracja (wciskane na siłę flashbacki) nie pomogła, ale trzeba było zmieścić się tylko w 8 odcinkach.

Do SoA się zabierałem, ale odpuściłem. Często mam problem z utrzymaniem zainteresowania takimi "operami mydlanymi".

Spojlery są moją opinią, po obejrzeniu sezonu. Nie wiem o co Ci chodzi, ale możesz mnie oświecić swoją mądrością :smile:

Ostatni sezon Banshee pod względem jakości porównałbym do finału, również anulowanego, Hannibala. Zawód w obu przypadkach.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2016, 00:01

Zdradzam wątki : Hood (tak go nazwijmy) został złamany przez życie, nie jest z kobietą, którą kocha, zemsta nic mu nie dała, w czwartym sezonie nie zabił nikogo dla siebie ważnego. Wiemy o nim też to, że był żołnierzem spec ops, zabijał w walce wręcz największych kozaków (retrospekcja) a z Burtonem w pewnym momencie po prostu się poddał (całe życie toczył beznadziejne walki - retrospekcja) ale w ostatniej chwili uświadomił sobie, że tak jak w więzieniu żył dla Ann/Carrie tak teraz ma Dava'e. Fakt ckliwie ale z jakąś wymową.

Carrie to postać goniona przez przeszłość, ewoluuje ze złodziejki i oszustki w kobietę bezwzględnie oddaną dzieciom i pamięci męża. Nie ma happy endu bo nie jest z Hoodem, którego kocha co wyznaje u psychologa, córka jej wyjeżdża i zostaje tylko z synem.

Job był cały serial postacią mega przerysowaną i taki pozostał.

Sugar to w ogóle jedna z ciekawszych postaci i pewnie jedna z głębszych w serialu, więc nie będę streszczał.

Brock to znów ewolucja w stronę Hooda od 1 do ostatniego sezonu i GENIALNA rozmowa z Bunkerem na komisariacie.

Bunker na nikim się nie mścił, został postawiony w sytuacji bez wyjścia, zgodnie z nazwą odcinka, że z walki psów jest tylko jedno wyjście.

Proctor - tak na prawdę to przy Hoodzie i Carrie to był cienki Bolek. Oni byli z kryminalnego topu, on był lokalnym watażką. Wydali go więc więksi od niego (kartel/Carrie)

Burton - przykład zaślepienia w lojalności, skrzywienia, może czegoś więcej. Darzył Proctora takim uwielbieniem, że się w tym zatracił.

Ziomal Diabła - zawsze jest jakiś "Zły" z zewnątrz, w tym sezonie to był on. Scena w prosektorium w zestawieniu z Grą o Tron - genialnie to wyszło (choć pewnie przypadek).


To tak w skrócie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 23 maja 2016, 00:19

Nie zauważyłem wielkiej różnicy między tym co obaj napisaliśmy, przy czym Ty podciągnąłeś w niektórych przypadkach pierwsze 3 sezony i złożyłeś historie w całość, podczas gdy ja skupiłem się wyłącznie na ostatnim ;) Po prostu różnimy się w ocenie tego co zostało nam zaserwowane - nie mam z tym problemu.

Co do postaci szeryfa Lotusa (dali mu nazwisko :P) to faktycznie, mój krótki opis mógł sugerować, że nie podobał mi się jego rozwój. Wręcz przeciwnie, w ciągu tych kilku odcinków urósł w moich oczach i zmienił się na lepsze. Przytoczona przez Ciebie scena miała klimat - jeden z niewielu smaczków.

Co do Bunkera to
brat wypalił mu tatuaż na klacie, przez co prawie umarł, więc wydaje mi się, że chęć zemsty była jednym z głównych powodów, choć przedstawiono też kilka innych. Zdziwiłbym się gdyby Calvin przeżył to starcie ;d


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pinfrok124

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 maja 2016
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2016

Nieprzeczytany post 27 maja 2016, 15:49

Narcos serial bardzo fajny swoją drogą :D


Gaiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2014
Posty: 125
Rejestracja: 18 lipca 2014

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2016, 12:15

Wie ktoś czy po wakacjach będzie jeszcze "Klan" czy PiSiory usuną? Ostatni odcinek sezonu - masakra, umiera Paweł z Klanu. :(


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2016, 23:44

Strasznie zepsuli w Grze o Tron wątek Aryi Stark. Nie wiem czemu nie wzorowali się na książce.


Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2016, 07:56

Makiavel pisze:Strasznie zepsuli w Grze o Tron wątek Aryi Stark. Nie wiem czemu nie wzorowali się na książce.
A jak było w książce? Nie miałem przyjemności przeczytać :)

Jeśli chodzi o nowe seriale, to chyba mogę polecić Bloodline. Chyba, bo nie mam teraz kompletnie czasu na oglądanie i jakoś za bardzo się nie wkręciłem, ale to chyba kwestia tego, że nie mogłem się tak stuprocentowo skupić na treści :) Wydaje mi się jednak, ze serial jest godny polecenia.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 14:07

Giovani pisze:
Makiavel pisze:Strasznie zepsuli w Grze o Tron wątek Aryi Stark. Nie wiem czemu nie wzorowali się na książce.
A jak było w książce? Nie miałem przyjemności przeczytać :)
Nie mogę spoilerować książki, może ktoś jeszcze nie doczytał do tego momentu ;-) Ale jest inaczej i dużo, dużo ciekawiej.


genju2

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 czerwca 2016
Posty: 2
Rejestracja: 16 czerwca 2016

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 15:21

Cześć,
Wiadomo coś kiedy ruszy kolejna seria Preason Breaka? Razem z kolegą z nie możemy się kompletnie doczekać, tak samo było z pisaniem na klawiaturze, dlatego na http://kurspisania.pl wbilismy i tam szlifowaliśmy nasze szybkie pisanie na klawiaturze. Słyszałem, że ma być jakiś ciąg dalszy, ale czy to prawda? sam już nie wiem.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2017, 19:14 przez genju2, łącznie zmieniany 3 razy.


Agrik

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2012
Posty: 146
Rejestracja: 07 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2016, 08:36

Może ja o czymś nie wiem, albo jestem nie na bieżąco, ale najnowszy tom Gry o Tron jeszcze nie wyszedł za co przepraszał sam Martin. Więc nie wiem jak można porównać szósty sezon serialu do szóstego tomu książki.


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2016, 17:47

Agrik pisze:Może ja o czymś nie wiem, albo jestem nie na bieżąco, ale najnowszy tom Gry o Tron jeszcze nie wyszedł za co przepraszał sam Martin. Więc nie wiem jak można porównać szósty sezon serialu do szóstego tomu książki.
Książka, jeszcze nie wyszła ale Martin co jakiś czas publikuje z niej rozdziały, które są nawet przetłumaczone na język polski


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2016, 17:57

Wątek najmłodszej z rodu Starków został opisany w "Tańcu ze smokami", który ukazał się już ładnych parę lat temu. Podobnie jak Denerys i kilka innych. Serial zaś poszedł w zupełnie inną stronę. Ani to co robi Arya, ani Denerys, ani wątek Cersei się nie zgadza z książką.

Trochę kompromitująca nieznajomość faktów.


Agrik

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2012
Posty: 146
Rejestracja: 07 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2016, 02:48

Książek niestety nie czytałem przyznaję się bez bicia. Zdaję sobie sprawę z rozbieżności książek i serialu. Natomiast nie jestem pewien czy już w poprzednich książkach zostały zamknięte wątki postaci, które wymieniłeś.

Aczkolwiek jest to tryb wysoce przypuszczający z tego powodu jak napisałem wyżej. Trochę wypowiedź z cyklu "nie wiem, ale się wypowiem" :prochno:

Odnosiłem się tylko i wyłącznie do narzekactwa. To w serialu zrobili źle, tamto źle, a w książce było inaczej. Trzeba się przyzwyczaić, że serial lub film niestety rządzi się trochę innymi prawami niż książka.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2016, 22:58

O mamo. Ale świetny odcinek GoT (e9), chyba najlepszy ze wszystkich serii. Wiem, że moje potrzeby mogą wydawać się prymitywne ale na coś takiego czekałem od samego początku :)


ODPOWIEDZ