Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 20:40

Szukam czegoś nowego i sięgnąłem po Sense8. W sumie nie pamiętam dobrego serialu SF, więc podchodzę do tego z ogromnym dystansem. No i właśnie, obejrzałem czołówkę i nie wiem czy oglądać dalej. Głównie chodzi mi o motywy LGBT które aż biją po oczach. Ja wiem, że jednemu z braci się odkleiło, ale czy naprawdę trzeba to wszędzie manifestować? Jaki ma to wpływ na fabułę?
I czy ktoś może polecić cokolwiek wartego uwagi?


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 20:51

Juras_Senat pisze:I czy ktoś może polecić cokolwiek wartego uwagi?
SF powiadasz... Utopia, Black Mirror, Orphan Black? Szczególny nacisk na dwa pierwsze, chociaż i Tatiana Maslany w 9(?) rolach zawsze spoko.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 21:05

Utopię widziałem, świetny serial, ale nigdy nie pomyślałbym o nim jako SF. Black Mirror to też brytyjska produkcja?
Orphan Black jakoś po kilku odcinkach nie przypadło mi do gustu.
Szukam czegokolwiek, nie musi to być SF.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 21:14

Juras_Senat pisze:Black Mirror to też brytyjska produkcja?
Tak. Odcinków jest łącznie 6 (2 sezony) + jeden odcinek specjalny na Boże Narodzenie (którego swoją droga nie widziałem). Każdy odcinek to inna historia, każdy daje do myślenia. Opis z filmweb-u na zachętę:
Każda z nich opowiada o innych przykrych konsekwencjach rozwoju naszej cywilizacji, pokazując w sposób karykaturalny do czego może dojść jeśli nic się nie zmieni. W każdej mamy do czynienia z różnym problemem społeczno-obyczajowym osadzonym w różnej futurystycznej perspektywie czasowej. W serialu zostaje poruszony między innymi problem przekraczania barier obyczajowych w imię sztuki, zgubnego wpływu nowych technologii na życie osobiste, czy podporządkowania życia regułom telewizji i portali społecznościowych, gdzie nic już nie jest prawdziwe.
Jeżeli może być cokolwiek to... Mój osobisty ranking:
1. Utopia, Black Mirror, Breaking Bad, Six Feet Under
2. House of Cards, American Horror Story, Suits, The Killing, Homeland, The League of Gentlemen
3. Better Call Saul, Orphan Black, True Detective, The Borgias, Boardwalk Empire

Przy czym zaznaczam, że nie z każdym serialem jestem na bieżąco (oglądałem po prostu do pewnego sezonu i nie zdążyłem jeszcze ogarnąć nowych).


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2015, 22:26

Black Mirror jest świetne. Każda część jest oddzielnym dziełem, więc można je oglądać co jakiś czas. Są dosyć długie, a każda z nich opowiada dosyć wyrazistą i przygnębiającą historię.

jeżeli lubisz trochę historii to polecam Rzym (2 sezony). Wciąga i jak dla mnie świetne.

Także Rodzina Borgiów z HBO jest na bardzo fajnym poziomie.

Oglądał ktoś wersję z (chyba) History Channel? Ponieważ wersja HBO kończy się w najlepszym momencie, a podobno ta druga trwa dalej.

Nie wiem jak stoisz z serialami, ale poleciłbym ci dodatkowo:

Sherlock (brytyjczyk)
Peaky Blinders
The Wire (chyba każdy zna :prochno: )
Wikingowie (też mocno historyczne, ale ogólnie sceny bitw są zrealizowane genialnie)
Fargo (2014) - świetne. Obejrzysz pierwszy odcinek, który jest arcydziełem i cię pochłonie.
Spartacus - 1 sezon 10/10 :prochno: chociaż efekty mogą walić za mocno po oczach.

Zawsze jak znudziły ci się zachodnie seriale możesz wrócić do Odwróconych :prochno:


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2015, 12:23

Już zabrałem się ogarnięcie Black Mirror. Dzięki chłopaki. :ok:

Powinienem się przyznać wcześniej, że widziałem niemal wszystko z serialowego topu i szukam czegoś wybitnie hmm.. nowego bądź niszowego. ;)
Nie proponowalibyście mi Breaking Bad i Fargo. :prochno:

Od siebie dodam, że szukając znalazłem coś interesującego i dodatkowo brytyjskiego. ;)
Jonathan Strange i Mr Norrell. Jeśli nie gardzicie szeroko rozumiana fantastyką to może się wam spodobać.


Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2015, 18:31

Juras_Senat pisze:Już zabrałem się ogarnięcie Black Mirror. Dzięki chłopaki. :ok:

Powinienem się przyznać wcześniej, że widziałem niemal wszystko z serialowego topu i szukam czegoś wybitnie hmm.. nowego bądź niszowego. ;)
Nie proponowalibyście mi Breaking Bad i Fargo. :prochno:

Od siebie dodam, że szukając znalazłem coś interesującego i dodatkowo brytyjskiego. ;)
Jonathan Strange i Mr Norrell. Jeśli nie gardzicie szeroko rozumiana fantastyką to może się wam spodobać.
Koniecznie obczaj Peaky Blinders i Utopię - moje dwa ulubione seriale. Tam znajdziesz wszystko.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2015, 20:13

Giovani pisze:Koniecznie obczaj Peaky Blinders i Utopię - moje dwa ulubione seriale. Tam znajdziesz wszystko.
Serdeczne podziękowania za polecenie Peaky Blinders, klimatyczny serial (jestem po pierwszym sezonie).


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 15 października 2015, 13:39

Oglądał ktoś The Last Man on Earth? Dopiero teraz dorwałem ten serial, chociaż na antenie jest już 2 seria.

Ludzkość zniknęła, został tylko jeden facet - brodaty gość z dość ciekawymi pomysłami na umilanie sobie samotności. Jednak szybko okazuje się, że jego sielanka nie potrwa długo. Na horyzoncie pojawia się ostatnia na ziemi kobieta :prochno:


Obrazek
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2015, 21:10

Ogląda ktoś drugi sezon Fargo? Szczerze to najlepszy serial jaki dostałem w ostatnim czasie, a po finale nie zdziwię się jak będzie najlepszy w moim życiu. GENIALNY! Postaci są tak bardzo prawdziwe i niesamowicie wyraziste, że aż wylewają się przez ekran. Język i treść dialogów zasługuje na każdą możliwą nagrodę. Kto nie widział, niech obejrzy. Pierwsze odcinki powolutku wprowadzają, ale jak zaczyna się jazda, to i pasy bezpieczeństwa nie wystarczą!


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Kicek7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2006
Posty: 357
Rejestracja: 09 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2015, 22:00

Eric6666 pisze:Ogląda ktoś drugi sezon Fargo? Szczerze to najlepszy serial jaki dostałem w ostatnim czasie, a po finale nie zdziwię się jak będzie najlepszy w moim życiu. GENIALNY! Postaci są tak bardzo prawdziwe i niesamowicie wyraziste, że aż wylewają się przez ekran. Język i treść dialogów zasługuje na każdą możliwą nagrodę. Kto nie widział, niech obejrzy. Pierwsze odcinki powolutku wprowadzają, ale jak zaczyna się jazda, to i pasy bezpieczeństwa nie wystarczą!
OK then! Najlepszy serial od czasu Breaking Bad :)


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2015, 11:26

A mnie ostatni odcinek Fargo 2 rozczarował. Oczywiście pewnie tutaj chodzi o różne mądre rzeczy, głęboki przekaz i piękne szczęśliwe (?) zamknięcie historii, dodatkowo zgodnie z faktami (na podstawie których to kręcono film). Ja jednak wolę klasyczną rzeź :D Rekompensuje to odc. 9, bo 10 to dla mnie po prostu nudy.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2015, 12:58

joy pisze:A mnie ostatni odcinek Fargo 2 rozczarował. Oczywiście pewnie tutaj chodzi o różne mądre rzeczy, głęboki przekaz i piękne szczęśliwe (?) zamknięcie historii, dodatkowo zgodnie z faktami (na podstawie których to kręcono film). Ja jednak wolę klasyczną rzeź :D Rekompensuje to odc. 9, bo 10 to dla mnie po prostu nudy.
:ok: przyznam, że przysnąłem :prochno: sezon genialny, ale zakończenie beznadziejne. Fajny motyw połączenia z pierwszym sezonem. Ogólnie sezon na wielki plus Dodd i Mike Milligan zasługują na nagrody. Wcześniejsze odcinki genialne. Motyw z wieszaniem przez Dodda i rozmowa Peggy z "wymyślonym typkiem" genialna :prochno:

Homeland podobnie j.w. Świetny sezon, ale finał rozczarował. Motyw zamachu zakończony w kilka minut...


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2356
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2015, 13:36

Wie ktoś gdzie można dostać FARGO bez lektora ? exsite i peb, z których korzystam ma go tylko z lektorem, a nienawidzę oglądać w ten sposób filmów.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2015, 18:51

Eric6666 pisze:Homeland podobnie j.w. Świetny sezon, ale finał rozczarował. Motyw zamachu zakończony w kilka minut...
Dzięki.


ODPOWIEDZ