Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2014, 17:40

Tak czytam Wasze komentarze odnośnie Homeland i chyba się przeprosze z tym serialem :D


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2015, 13:25

Z rzeczy z teorią spiskową w tle, polecam "Utopię". Pierwsza seria świetna, rewelacyjny klimat, świetne zdjęcia i scenografia, bardzo dobra muzyka. Niezła historia, choć dość banalna, ogląda się ją znakomicie. Drugi sezon niestety znacznie słabszy.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2015, 14:20

Lubię seriale w konwencji postapokaliptycznej, więc chciałbym polecić coś, co ostatnio obejrzałem. Pierwszy tytuł to "Z Nation", czyli zombie apokalipsa z elementami czarnego humoru traktująca całą konwencję z lekkim przymrużeniem oka. Serial opowiada o grupie niedobitków próbujących przetransportować ostatnią nadzieję ludzkości z jednego końca USA na drugi, do laboratorium, gdzie ma powstać szczepionka. Obejrzałem całą pierwszą serię składającą się z 13 odcinków i naprawdę przypadła mi do gustu. Moim zdaniem, ten serial jest lepszy od "The Walking Dead", bo jest więcej akcji, jest czarny humor (dla mnie to zaleta) i są oczywiście chmary zombie zabijane czasem w komiczny sposób przy użyciu m. in. symboli amerykańskiej niepodległości. "TWD" jest jak dla mnie przedramatyzowane biorąc pod uwagę całkowitą niedorzeczność fabuły o żywych trupach, a "Z Nation" wpada z tekstem "Why so serious?" i robi sobie jaja. Z ocen w necie widziałem, że nie wszystkim taka konwencja odpowiada, ale mi się podobało. Zapowiedziano już, że zostanie nakręcona druga seria.

Drugi to "The Last Ship", czyli ludzkość zdziesiątkowana przez tajemniczy wirus, na który lek próbuje znaleźć pani doktor znajdująca się na pokładzie tytułowego ostatniego okrętu US Navy, który podczas wybuchu epidemii znajdował się na ćwiczeniach daleko od jej największych ognisk. Jak na razie obejrzałem trzy odcinki. Zapowiada się ciekawie, ale nie wiem czy historia ma potencjał na więcej niż dwie serie.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2015, 01:22

Alfa i Omega pisze:Z rzeczy z teorią spiskową w tle, polecam "Utopię". Pierwsza seria świetna, rewelacyjny klimat, świetne zdjęcia i scenografia, bardzo dobra muzyka. Niezła historia, choć dość banalna, ogląda się ją znakomicie. Drugi sezon niestety znacznie słabszy.
Ten serial to perełka. Pierwszy sezon miazga. Drugi sezon rusza bardzo dobrze, ale później jest słabiej, pełna zgoda. Czekam na trzeci, chociaż obawiam się, że po tym jak trafi w inne ręce, spieprzą to, po prostu spieprzą.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2015, 02:22

To troszkę inaczej. Serial został anulowany, bo wykupili go Amerykanie z HBO i będą go robić zupełnie od nowa. Za kamerą stanie David Fincher, obecnie ulubiony rzemieślnik Hollywoodu. Prawdę mówiąc, znając klimat dzieł reżysera Fight Clubu, podchodzę do tego cholernie sceptycznie. Zdublowanie klimatu Utopii będzie niesmaczne, a próby modyfikownia go, dodawania czegoś od siebie... no nie wiem. W tej chwili tego nie widzę.

Swoją drogą, trzeci sezon znów pachniał historią typu Mr Rabbit sterylizuje świat, a bohaterowie kitrają się po barakach, która trzeci raz już by nie siadła. No widać po drugiej serii, że trochę na szybko jest robiona. Główna intryga właściwie na powielaczu machnięta. No trudno.

W każdym razie - pierwszy sezon to faktycznie perełka i świeży powiew w telewizji. A Arby jest kozak 8)


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2015, 09:59

Wystartowały już The Americans (3 seria) i Black Sails (2). Wkrótce nowa seria Vikings. Będzie co oglądać :)


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 11:31

joy pisze: 6. HoC - drugi sezon. Ten serial jest świetny. Z niecierpliwością ogląda się kolejne odcinki. To w jaki sposób Frank osiągnął cel mistrzostwo świata. Mimo wszystko ciesze się, że będzie kontynuacja.
Bardzo fajny serial. Mam nadzieję, że w III sezonie znajdzie się jakiś mocny zawodnik, który dorówna Frankowi w sztuce intrygowania i go zniszczy :wink:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 lutego 2015, 23:22

Ktoś jeszcze ogląda The Walking Dead? Próbowałem obejrzeć najnowszy odcinek i po 5 minutach nie dałem rady, zacząłem przewijać "pasek". Ktoś mi powie czy coś istotnego opuściłem? Co do samego serialu, to dla mnie on się kończy.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 24 lutego 2015, 09:58

Nowy sezon Wikingów już jest zapodawany. Po pierwszym odcinku z 3 serii wnioskuję, że ciągle jest bardzo dobrze. Polecam.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 03 marca 2015, 18:30

Zacząłem drugi sezon "Black Sails", ale się ten serial rozkręcił :-D Naprawdę fajny filmik się zrobił.

House of Cards 3 sezon gorszy jak na razie niż dwa pierwsze.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 04 marca 2015, 22:48

Karowiew pisze:Zacząłem drugi sezon "Black Sails", ale się ten serial rozkręcił :-D Naprawdę fajny filmik się zrobił.

House of Cards 3 sezon gorszy jak na razie niż dwa pierwsze.
Faktycznie drugi sezon nieco słabszy, szczególnie jeśli chodzi zakulisowe zagrywki. 6 odc. dość męczący, aczkolwiek postać Petrova ciekawa bardzo ładnie wzorowana na osobę obecnego włodarza Rosji.

JA zacząłem oglądać Kompanię Braci, bo druga pozycja FW zobowiązuje. Ogólnie jest nieźle, chociaż tematyka wojenna to nie mój konik. Od połowy sezonu zaczyna się trochę słabiej, ale oglądnę do końca.

Oglądam Orphan Black, dobry serial dziwne że tak mało się o nim się mówi.

Macie coś ciekawego? Z tych mniej znanych? Tzn. spoza pierwszej 100ki FW? Ascension jest bardzo dobrym miniserialem, ale chyba już o tym mówiłem. Czekam na jakieś ciekawe propozycje, szczególnie brytyjskie bo zauważyłem że ich produkcje są co najmniej dobre.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2015, 08:23

Nie wiem, czy mniej znany, ale mogę śmiało polecić "Marco Polo" ze stajni Netflixu. Naprawdę ciekawie zrealizowany serial.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 23 marca 2015, 11:21

Ja z narzeczoną oglądamy na bieżąco:
- Two And a Half Men
- The Big Bang Theory
- Anger Managment
- Game of Throne
- Naruto :P
- Gotham
Do tego powoli zaczynamy oglądać / dorzucać do puli:
- Helix
- The Walking Dead
- Black Sails

Wczoraj zaczęliśmy też oglądać nowy serial na podstawie komiksu DC Comics: iZOMBIE :C

Ktoś widział? Opinie? Zapowiada sie dobry serial z świetnymi dodatkami komiksowymi.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 21:45

Jacyś fani "Pieśni Lodu i Ognia" i serialu "Gra o tron"? Jak wrażenie z pierwszych odcinków 5 serii? Przez to, że Martin tak wolno pisze a między sezonami takie długie przerwy to zwiększa mi się frajda z oglądania, bo gorzej pamiętam co się wydarzyło. Ale chyba spore różnice są w stosunku do książki, tak coś mi się kojarzy.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 22:39

Makiavel pisze:Jacyś fani "Pieśni Lodu i Ognia" i serialu "Gra o tron"? Jak wrażenie z pierwszych odcinków 5 serii? Przez to, że Martin tak wolno pisze a między sezonami takie długie przerwy to zwiększa mi się frajda z oglądania, bo gorzej pamiętam co się wydarzyło. Ale chyba spore różnice są w stosunku do książki, tak coś mi się kojarzy.
A nie jest tak, iż premierę miał tylko 1 odcinek piątej serii? :think:


ODPOWIEDZ