Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 18 lutego 2014, 07:25

charles pisze:Od weekendu w sieci dostępny jest nowy sezon House of Cards, o dziwo cały sezon do ściągnięcia, problemem są napisy ale sukcesywnie pojawiają się w sieci na teraz są do trzech odcinków.
Netflix zawsze udostępnia pełne sezony swoich seriali tego samego dnia więc nie można tu mówić o zaskoczeniu.

Co do "The Walking Dead" to faktycznie po opuszczeniu tego dennego więzienia ogląda się to lepiej. Nowi bohaterowie dają szansę na odświeżenie serialu i ciekawszą przyszłość. Najbliższe odcinki pokażą czy warto serial dalej oglądać.

"True Detective" natomiast po raz kolejny kopie w jaja i zostawia z otwartą japą po napisach końcowych. Bardzo podoba mi się kierunek jaki obrała ta produkcja w tym tygodniu. ŻAL że pozostały tylko trzy odcinki. Wielki żal.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 18 lutego 2014, 10:06

Bobeknaklo pisze:Sam zacząłem dzisiaj Under The Dome. Z marszu oglądam wszystko co Kinga. Serial nie jest jakimś majstersztykiem, nie cierpnie kilku aktorów, ale generalnie na plus. Jestem póki co po 2 odcinkach.
Popieram, jako że do ekranizacje Kinga z reguły pozostawiają wiele do życzenia, a dodatkowo zniechęcony opiniami na FW, podszedłem do tego serialu z dużym dystansem. Jednak ku mojemu miłemu rozczarowaniu serial szybko przypadł mi do gustu. Bardzo przyjemnie się to ogląda a i gra aktorska na bardzo przyzwoitym poziomie.
Pojawił się też nowy serial "The After" na razie tylko pilot i historia wygląda na dość ciekawą, aczkolwiek aktorzy dość słabi może jeszcze się rozkręci. Co ciekawe nie ma tego na FW natomiast na IMdb ma ocenę 7,8.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 18 lutego 2014, 10:11

joy pisze:Pojawił się też nowy serial "The After" na razie tylko pilot i historia wygląda na dość ciekawą, aczkolwiek aktorzy dość słabi może jeszcze się rozkręci. Co ciekawe nie ma tego na FW natomiast na IMdb ma ocenę 7,8.
"The After" powstaje dla Amazonu - to dopiero drugi rok w którym Amazon próbuje wejść na rynek serialowy. Poza pilotem prędko nowych odcinków nie zobaczysz. Amazon wypuścił piloty kilku seriali i teraz obserwuje jak ludzie na nie reagują, zbiera opinie itp. Na podstawie tego podejmie decyzję o kręceniu kolejnych odcinków bądź też o porzuceniu projektu. Jeśli serial dostanie zielone światło to zapewne nowe odcinki pojawią się za jakieś 6-7 miesięcy jak nie więcej...

A co do "Under the Dome" to serial według mnie mocno przeciętny. Mimo to oglądam go jak większość produkcji serialowych aktualnie emitowanych w Ameryce. Jako że ostatnio jestem na etapie czytania wszystkiego co Kinga to biorę się na dniach za książkę. Po jej przeczytaniu zweryfikuje swoją opinię.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 18 lutego 2014, 16:19

steru pisze: "True Detective" natomiast po raz kolejny kopie w jaja i zostawia z otwartą japą po napisach końcowych. Bardzo podoba mi się kierunek jaki obrała ta produkcja w tym tygodniu. ŻAL że pozostały tylko trzy odcinki. Wielki żal.
Z mojego punktu widzenia, to nawet lepiej. Koniec sezonu - koniec historii, żadnego sztucznego rozciągania w nieskończoność.

Jestem tylko pełen obaw, czy uda się stworzyć drugi, równie dobry sezon z inną obsadą.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 18 lutego 2014, 23:01

Wiking pisze:Z mojego punktu widzenia, to nawet lepiej. Koniec sezonu - koniec historii, żadnego sztucznego rozciągania w nieskończoność.
Niby tak ale "True Detective" jest tak specyficznym serialem, że nie powinno być problemem zakończenie sezonu 10 a nie 8 odcinkami. Dialogi są powolne, filozoficzne - tu jest jeszcze duże pole do popisu. Te dwa odcinki więcej byłoby idealnie.
Wiking pisze:Jestem tylko pełen obaw, czy uda się stworzyć drugi, równie dobry sezon z inną obsadą.
Na ten moment nie wierzę, że się uda. Być może zmienię zdanie jak poznamy aktorów którzy zostaną zatrudnieni.


artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 lutego 2014, 00:01

Skończyłem właśnie Hannibala. Bardzo dobry serial wg mnie i końcówka w pewnym stopniu zaskakująca chociaż muszę przyznać że spodziewałem się tego od kilku ostatnich odcinków.
Bardzo fajnie zagrana rola Hannibala, natomiast postać Willa staje się trochę irytująca.
Jutro pewnie nadrobię braki w The Walking Dead a później zobaczę co dalej.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 19 lutego 2014, 07:05

artur07 pisze:Skończyłem właśnie Hannibala. Bardzo dobry serial wg mnie i końcówka w pewnym stopniu zaskakująca chociaż muszę przyznać że spodziewałem się tego od kilku ostatnich odcinków.
Pierwszy sezon "Hannibala" na początku mnie usypiał ale jak już przywykłem do sposobu opowiadania historii przez Bryana Fullera to zrobiło się bardzo ciekawie. Serial jednak ewidentnie powinien być produkowany dla telewizji kablowej a nie ogólnodostępnej. Tam dołożyłoby się trochę przekleństw, nagości i zwiększyło dawkę przemocy i zainteresowanie znacznie by się zwiększyło.
artur07 pisze:Bardzo fajnie zagrana rola Hannibala, natomiast postać Willa staje się trochę irytująca.
To fakt - Mads Mikkelsen jest świetny w roli Hannibala zaś Will wkurza chyba większość widzów. Warto jeszcze wspomnieć o bardzo ciekawej kreacji Gillian Anderson którą również zobaczymy w nowym sezonie.

Premiera drugiego sezonu 28 lutego a zwiastun nowych odcinków zapowiada niezłą akcję. Więcej tutaj.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 26 lutego 2014, 07:08

Nic nie oglądacie? To może ja dorzucę kilka słów od siebie (ponownie).

Nowy odcinek "True Detective" to po raz kolejny świetnie spędzona godzina. Skaczemy trochę do przodu w fabule, poznajemy powód który poróżnił głównych bohaterów na lata (to akurat nieco przewidywalne) i mam wrażenie że znajdujemy się na ostatniej prostej do wyjaśnienia sprawy zabójstw, którą bada Rust.
spoiler pisze:Żona Marty'ego z "wizytą" u Rusta - to musiało się tak potoczyć. Ta kobieta całkowicie zniszczyła ich relacje. Aż jestem ciekaw jak będą dogadywać się w aktualnej linii czasu. Oczywiście panowie nie są święci i już na posterunku pokazano nam kilka mocnych oznak ich konfliktu. Do tej pory jednak Marty zawsze ostatecznie stawał po stronie Rusta - nawet jak ten został zawieszony
BTW ostatnio pisałem, że "The Walking Dead" zamula ale muszę przyznać że druga część sezonu jest w porównaniu z pierwszą niezwykle ciekawa. Na plus wprowadzenie nowych bohaterów, które ożywi nieco fabułę. Czekam tylko aż ktoś z naszej grupki w końcu zginie ;)


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 28 lutego 2014, 09:09

Wczoraj w stanach była premiera 2 sezonu Vikings :happy: Czekałem na to bardziej niż na Walking Dead czy inne Gry o Tron :prochno:

Trailer do 2 serii w wykonaniu Tomka Bagińskiego.

http://natemat.pl/93473,polacy-przygoto ... ikingow?fb
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2014, 10:14 przez Mrówa, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 28 lutego 2014, 09:13

Mrówa pisze:Wczoraj w stanach była premiera 2 sezonu Vikings :happy: Czekałem na to bardziej niż na Walking Dead czy inne Gry o Tron :prochno:
Też czekałem zdecydowanie bardziej niż na "Grę o Tron" bo fenomenu tego serialu akurat nie ogarniam :D Dziś wieczorem seansik.

Swoją drogą wróciło również "The Americans". Pierwszy sezon był bardzo pozytywnym zaskoczeniem i powiem, że już się nie mogę doczekać aż położę łapska na najnowszym odcinku. Korzystając z okazji wszystkim polecam zapoznanie się z kilkoma odcinkami a przekonacie się, że wciąga jak cholera. Para głównych bohaterów jest świetna i ma naprawdę wiele do zaoferowania widzowi :)


Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 marca 2014, 19:11

Nie sądziłem, że to napisze, ale najnowszy odcinek The Walking Dead jest jeszcze gorszy od 9. Przez pełne 45 minut wieje nudą i nic się nie dzieje.

Zaraz zaczynam przedostatni już odcinek "Detektywa", wielka szkoda, że za tydzień już się kończy :cry:


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2014, 22:14

Dzium pisze:Nie sądziłem, że to napisze, ale najnowszy odcinek The Walking Dead jest jeszcze gorszy od 9. Przez pełne 45 minut wieje nudą i nic się nie dzieje.
Tydzień temu pochwaliłem i się to na mnie zemściło. Pełna zgodność. Dla mnie to najgorszy odcinek w historii tego serialu. Dno dna...
Dzium pisze:Zaraz zaczynam przedostatni już odcinek "Detektywa", wielka szkoda, że za tydzień już się kończy :cry:
Chociaż tu nie było rozczarowania. Już nie mogę się doczekać finału. Jest to serial do którego z pewnością powrócę w przyszłości z kilka razy żeby wchłonąć jeszcze więcej jego klimatu i wyłapać więcej smaczków. Zombiaki mogą się schować!


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 16:25

Jeśli ktoś miał jeszcze jakieś resztki szacunku do Walking Dead, po prostu musiał je stracić po 12 odcinku. Te fakiry na końcu były chyba w stronę publiki. I'm done with this shit.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 18:02

Mam pytanko do fanów seriali :wink: Jestem w tym totalnie zielony, ostatnio jednak przypadkiem trafiłem na Boardwalk empire i jako, że uwielbiam kino gangsterskie to bardzo mnie wciągnał. Obejrzałem już wszystkie wyemitowane odcinki i tu pytanko do was, jaki serial utrzymany w podobnym klimacie byście polecili?

Edit:
O dzięki za Sopranos, miałem sobie obczaić już jakiś czas temu, ale wyleciało mi z głowy :wink:
Ostatnio zmieniony 04 marca 2014, 20:31 przez jarmel, łącznie zmieniany 1 raz.


#AllegriOut
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 04 marca 2014, 18:14

Jak gangsterka to Sopranos :]


ODPOWIEDZ