Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Konrad_cmf_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2005
Posty: 89
Rejestracja: 22 lutego 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 14:04

Podzielam opinie kolegi wyżej. Jak już wskazywałem wcześniej ten serial jest jednym z nielicznych, który wymiata w moim odczuciu. Kolejny odcinek już lada moment ;)


Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 19:56

Nadrabiam zaległości i dopiero teraz zacząłem oglądać House Of Cards. Kevin w moim odczuciu wymiata. Serial świetny. Tutaj chyba też ktoś coś o nim wspomniał.
Widzę, że powoli nudzi już pomysł na serial o przeciętnych Kowalskich/Smith'ach i ich życiu seksualnym.
Teraz widzę wchodzi moda na bogaczy, prawników itp.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2013, 23:27

Oglądaliście najnowszy Breaking Bad? W tym odcinku szczyt sk****twa został osiągnięty. Brawo Walt ;]

Już chyba znana geneza wstępu do 9 odcinka. Serial na chwilę obecną miażdży i nie mogę się doczekać następnego odcinka.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2013, 02:34

Breaking Bad jest strasznie męczący, na 40 minutowy odcinek jest ciekawe max. 10 minut, przeważnie końcówka odcinka.

Ostatnia akcja niby ciekawa, ale fantasy straszne, nie ma to jak celować do człowieka nie stojącego za osłoną i nie trafić ani razu z kałacha!

Ogólnie po Walking Dead i SOA najbardziej przereklamowany serial. Nagrywają trylion sezonów a akcję rozciągają do granic przyzwoitości ( BB i SOA ), a w WalkingD fajne są jedynie efekty, ponieważ fabuła nie porywa, a wręcz odpycha ( nawet oglądanie na klawiszu +2 sekundy zaczynało być nudne).

Ależ to prawdzie:

Gra o Tron miała 1 naprawdę dobry sezon, 2 i 3 niestety nie trzyma tego poziomu ( książka zjada serial na samym starcie ). Ale i tak efekty+uproszczona fabuła z PLiO+ fajna obsada = niezły serial.

Jeżeli ktoś szuka serialu, który już się zakończył polecam The Wire, House of Cards ( chyba nie będzie 2 sezonu :?: ) i Spartacus ( 1 sezon i prequel 6 odcinkowy miażdżą, pozostałe 2 sezony trzymają niezły poziom).


Ps. Przestałem oglądać Zakazane Imperium po 1 sezonie, później serial się rozkręca?


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2013, 16:43

Po ostatnim odcinku "Breaking Bad" jeszcze szczęki z podłogi nie pozbierali, że tak cicho? :wink:

Ciekawie swoją opinię na temat całego serialu jak i tego konkretnego odcinka wyraził Dean Norris (Hank). Powiedział, że żyjemy w świecie gdzie słowo "geniusz" jest zbyt często wykorzystywane, kiedy tak naprawdę powinno być zarezerwowane dla Vince'a Gilligana za pracę którą odwalił przy "Breaking Bad". Ciężko się nie zgodzić.

PS. Odcinek wśród użytkowników na IMDB ma ocenę 10/10 . Pierwsza taka sytuacja w historii.

http://www.indiewire.com/article/televi ... imdb-score


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 11:30

Ta druga część sezonu faktycznie jest genialna, ale niestety nie cały serial taki był. Mnie podobał się jeszcze ten cały wątek z Gussem . Reszta całkiem przyzwoita ale dupy nie urywa. Zostały 2 odcinki no i ciekawe jakie będzie rozwiązanie serialu. Obstawiam że Pinkman zabije Waltera :)

Też zacząłem oglądać Arrow, całkiem fajny ten serial taki dość lekki i przyjemny w oglądaniu. Aczkolwiek nie da się nie zauważyć pewnej wtórności, czyli każdy nowy odcinek to nowy łobuz do złapania/zabicia. Fajne są natomiast retrospekcje z wyspy.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 11:41

"Breaking Bad" należy rozpatrywać jako całość. Tobie podobał się wątek Gusa ale wątku tego by nie było gdyby nie postawiono wcześniej małych (dla niektórych nudnych) kroków w tym kierunku. Zwrot breaking bad ma swoje znaczenie i taki też był zamysł twórców, żebyśmy zobaczyli drogę jaką przeszedł Walt i w kogo się zmienił.

Jeśli chodzi o mnie - to tak sobie myślę, że chyba najciekawiej byłoby gdyby Walt został zabity przez... swoje syna ;)


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 19:00

steru pisze:Powiedział, że żyjemy w świecie gdzie słowo "geniusz" jest zbyt często wykorzystywane, kiedy tak naprawdę powinno być zarezerwowane dla Vince'a Gilligana za pracę którą odwalił przy "Breaking Bad".
Ja o tym mniej więcej od czasów "Z archiwum X". To Gilligan, obok Chrisa Cartera (twórcy), napisał najciekawsze odcinki :wink:

<możliwy spojler>

Z niecierpliwością czekam na 2 ostatnie odcinki. Aczkolwiek nie wiem czy Gilligan się nie zagalopował trochę bo z takiej rozpierduchy ciężko mu będzie wyjść tak, żeby kontynuacja nie była "naciągana". Z drugiej strony, przecież jest geniuszem :)

A właśnie mam pytanie, czy wiadomo coś o tym czy serial będzie jeszcze kręcony albo czy ogłoszono, że to już ostatni sezon?


Reaper

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 181
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 19:52

Pan Mietek pisze:
A właśnie mam pytanie, czy wiadomo coś o tym czy serial będzie jeszcze kręcony albo czy ogłoszono, że to już ostatni sezon?
Definitywny koniec :/ ale na pocieszenie robią spin-off o tytule: "Better call Saul". Jak sama nazwa wskazuję będzie się skupiać na Saulu Goodmanie nim jeszcze spotkał Walta :lol:

Co do Breaking Bad to 5 sezon wymiata. Nie mogę się doczekać ostatnich odcinków(mają być dłuższe o jakieś 10-15 minut). Z drugiej strony szkoda, że to już koniec. Ja musiałem to tego serialu "dojrzeć". Pierwszy sezon obejrzałem, po pół roku jakoś drugi i odłożyłem resztę na jakiś rok(zacząłem oglądać, gdy już dostępne były 3 czy 4 sezony). Przemogłem się zacząłem 3 i razem z 4 obejrzałem w kilka dni :) wciągnąłem się na maksa. Z Dopasowaniem aktorów do postaci, jak również ich rozwojem z sezonu na sezon nie spotkałem się wcześniej chyba w żadnym serialu(o dopasownie chyba jesczze Supernatural może powalczyć ;) ).


borrowa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lipca 2009
Posty: 15
Rejestracja: 27 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2013, 22:16

Jesteście w stanie polecić jakieś seriale komediowo podobne w rodzaju Scrubs czy Community ? Chodzi mi o ten rodzaj absurdalnego humoru i nawiązań do wszelakich popkultur . Byłbym wdzięczny za jakieś propozycje. Z góry dzięki


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 21 września 2013, 09:58

Minął rok odkąd zacząłem oglądać seriale. Trochę się tego nazbierało :)
Sons of Anarchy dziś skończyłem, świetny klimat. Ciężko mi wybrać najlepszy serial jaki oglądałem, ale wybieram ten :) Polecam kto nie oglądał :)

Dexter nietuzinkowy serial. Jedyną jego wadą jest to, że ostatnie 2 sezony są po prostu średnie i zawierają akcję typu "fuck logic" Jednak pierwszy drugi i czwarty wymiatają. A ogólnie jest bardzo fajnie :)
Spartacus ruchanie i walki :prochno:. Mnóstwo tego typu komentarzy. Jednak jest to serial przy którym na prawdę się nie nudziłem. Szkoda śmierci głównego aktora po pierwszym sezonie, ciężko się potem przestawić. Jednak po zakończeniu twierdzę, że "drugi Spartacus" bardziej pasował do tej roli.
Vikings Nowy serial dopiero jest jeden sezon. Osobiście uwielbiam tego typu seriale. Ma spory potencjał
Sherlock najlepsza ekranizacja bohatera książek.
Suits babski serial o prawnikach jak wiele tego typu, jednak prezentuje bardzo wysoki poziom.

Na... "drugiej półce" umieściłbym te seriale:
Gra o Tron może to pewnie dziwić, nakład fiansowy wielki. Realizacja świetna, postacie, wykonanie. Jednak fabula toczy się bardzo wolno i nie wiele się działo podczas 3 sezonów. Jakoś tak nudnawo
Homeland
The Shield
Hannibal

Plany na przyszłość :D
Demony Da Vicni
Rzym
Zakazane Imperium ( 2 sezony obejrzane muszę dokończyć)
Breaking Bad (obejrzany 1 sezon, jakoś nie przyciągnął mnie, choć pewnie kiedyś dokończę)


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 22 września 2013, 22:03

Obejrzyj sobie House of Cards. Kevin miażdży, jedna z najlepszych serialowych ról.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2013, 02:33

Mate.G pisze:Breaking Bad (obejrzany 1 sezon, jakoś nie przyciągnął mnie, choć pewnie kiedyś dokończę)
Trzeba przemęczyć dwa pierwsze sezony, a potem zaczyna się zabawa. W kontekście całości człowiek zapomina, że początki z Breaking Bad nie były łatwe i z perspektywy czasu czuje się, że warto.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2013, 23:14

Jak wrażenia po wczorajszym odcinku? :)

Cisza przed burzą. Czekam z niecierpliwością. Czuję, że happy endu nie będzie.


charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 24 września 2013, 00:15

Finał Dextera chyba już za większością z nas :wink:
odcinek poziom trzymał i basta [głownie dlatego, że możliwości było wiele] sezon może już aż taki topowy nie był, ale serial i tak bardzo dobry! szkoda że to już koniec.
spoiler :!:
ostatni odcinek przypominał trochę koniec 4 serii, pożegnanie, ostatnie morderstwo, ucieczka przynajmniej jej próba i przemiana głównego bohatera. Szkoda Debry, bo kto jak kto ale ona zasługiwała jeśli można tak powiedzieć na układanie sobie życia, Harisonem ma się kto zaopiekować tym bardziej po tym jak mały stwierdził że kocha Hanne. Co do Dexa, miałem kilka pomysłów i raczej nie trafiłem, że zginie to chyba zbyt proste, że wyjedzie do Argentyny -zbyt bajkowe, to że pokona sztorm znając upór Dexa było do przewidzenia więc chyba dobre wyjście. Odcinek na pewno dający do myślenia, pozostawiający niezły burdel w Miami Metro lecz chyba zamykający wątek Dextera i najbliższych mu osób. Hanna z Harisonem, chłopak ma matkę ona rodzinę(dziecko), Dex w samotności walczący z Dark Passenger, Debra ostatnia ofiara Dexa
tak na szybko :wink:

a od jutra początek ostatniego sezonu HIMYM
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... voayJS0-vg :-D
Ostatnio zmieniony 24 września 2013, 10:11 przez charles, łącznie zmieniany 1 raz.


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
ODPOWIEDZ