Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 17 maja 2013, 23:17

Ostatni odcinek Supernatural.
Ostatnia scena - WOW
Ciekaw jestem jak poprowadzą kolejną serie.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 18 maja 2013, 02:19

steru pisze:UWAGA TU BĘDĄ SPOJLERY

W jakiś sposób Red John zna wspomnienia Patricka. Jeśli rzeczywiście nikt nie wiedział o jego szczęśliwym momencie z dzieciństwa, twórcy nam tego racjonalnie nie wyjaśnią. Najważniejszy moment odcinka to jednak lista nazwisk wśród których mamy Red Johna. Kilka pewniaków jak Stiles, Partridge czy Kirkland. Zaskoczyła mnie obecność Bertrama ale to może być bardzo ciekawy typ. Co ciekawe te same nazwiska wytypował RJ dużo wcześniej niż Patrick na nie wpadł. Dowodem jest to, że czytała je już nie żywa Lorelei. Szósty sezon zapowiada się o wiele ciekawiej. Jak powiedział RJ - reguły uległy zmianie, zacznie ponownie zabijać. Do momentu aż Patrick go dorwie, albo on dorwie Patricka
Spoiler alert!

Niesamowite zakończenie sezonu po raz kolejny. I co raz bliżej Red Johna. Z listy Jane'a wykreślić można Kirklanda, gdyż aby zdobyć on nazwiska podejrzewane przez Patricka musiał on włamać się do niego, a Red John nagrał film dużo wcześniej.

Jako że lubię poczytać sobie co sądzą ludzie na filmweb.pl poznałem również tamtejsze teorie. Najciekawsza dla mnie jest ta, wg której Red Johnem jest sam Patrick. Tylko po co miałby on zabijać własną rodzinę?


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2013, 10:13

przejrzalem kilka ostatnich stron i dziwi mnie, ze nikt nie wspomina o The Borgias - Rodzina Borgiów (polskie tlumaczenie)
w kwietniu ruszyl 3 sezon, ukazalo sie juz 5 odcinkow.

seriali troche ogladalem, w rankingu stawiam w/w serial tuz za Lost (o tym pozniej)
swietne kostiumy, dobra obsada, tematyka moze wydawac sie pozornie nudny - ale tron papieski i sredniowieczna Italia, to na prawde ciekawy temat, dajacy duze mozliwosci :)
jest wszystko co trzeba. Seks, morderstwa, intrygi, polityka, wojny, podstepy, otrucia itp.
akcja skupia sie wokol tytulowej rodziny i ukazuje walke o tron papieski (ktora toczy sie caly czas, nie tylko w momencie wybierania nowego papieza)
jest sporo ciekawych, charyzmatycznych postaci. mnie ten okres w historii sie bardzo podoba, wiec oglada sie na prawde przyjemnie. w kilka dni obejrzalem 2 cale sezony (ok 25 odcinkow)
goraco polecam

Ogladam tez obecnie Lost - juz po raz drugi - bez napisow, w ramach cwiczenia angielskiego, w tym celu ten serial na prawde daje rade.
mamy tam na prawde sporo akcetow. amerykanski, australijski, brytyjski, szkocki, oraz akcenty osob nie anglo jezycznych :)

ale wracajac do tematu - sposrod obejrzanych przeze mnie Lost zdecydowanie wygrywa. ciekawa i zawila fabula. o ile nie ktore sprawy wydawaly sie zbyt zawile i pokrecone, to teraz ogladajac drugi raz, wszystko wyglada zupelnie inaczej i bardziej jasno - tak jakby bylo mcno przemyslane.

ogladalem Prison Break, nie powiem poczatek, mimo ze to mocna bajka mnie wciagnal. szybko obejrzalem 2 sezony. po 5 lub 6 odcinkach trzeciego sezonu wymieklem... zaczal mnie bawic i nudzic.

Dextera, ogladalem z nudow na emigracji. Podobnie jak Prison, oglada sie fajnie, szczegolnie poczatek, pozniej zaczyna nudzic, jakis taki liniowy i schematyczny. a glownemu bohaterowi, jak w Prisonie, zawsze wszystko sie udaje (uciec,schowac, zniknac :D)

Obecnie koncze tez 1 sezon Spartacusa.
Kilka spraw mi tam przeszkadza - zbyt duzo efektow specjalnych, co robi go troche komiksowym i jak na razie ciagle ten sam schemat - kazdy odcinek zwiazany jest z walka, z coraz to innym przeciwnikiem. to mimo wszystko wciagnal mnie ten serial. zakonczylem biezace odcinki Borgiow, wiec wracam do Spartacusa :)

to seriale ktore zagoscily u mnie na dluzej, a nie skonczyly sie po obejrzeniu 2-3 odcinkow :)

obecnie planuje sciagnac GoT, bo slyszalem pozytywne opinie, ale to co tu przeczytalem, mnie troche zdziwilo :)
oraz Vikings, o ktroym tez przed chwila tu przeczytalem - ale wydaje mi sie ze tematyka mi siadzie ;)


Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 maja 2013, 23:23

Vikings jak najbardziej polecam. Dowiedziałem się o tym serialu właśnie z tego forum i po dość odważnych opiniach na jego temat uznałem, że warto obejrzeć. Jestem po pierwszym sezonie i z niecierpliwością czekam na drugi. Ten serial ma wielki potencjał, który moim zdaniem, jak na razie, jest w 100 % wykorzystywany. Co innego Gra o Tron... jestem na bieżąco i zdecydowałem, że dotrwam do końca 3 serii i przestaje oglądać.... Nudne jak flaki z olejem.

Co do innych seriali, to zdecydowanie polecam Homeland, jeśli ktoś nie oglądał.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2013, 15:41

https://www.facebook.com/pages/Dawne-se ... 8478966015

Jeśli jesteście fanami starych seriali to zajrzyjcie na ten profil.Ja z checią zobaczyłbym znów w tv Drużynę A czy Airwolfa. Niestety mamy ok 100 polskich stacji i żadna nie emituje tych seriali. Pamiętam jak oglądałem je w latach 90 na Polsacie. To były czasy...


Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 13:56

Książek nie czytałem i dlatego po dzisiejszym odcinku Gry o Tron jestem w wielkim szoku. Jak to mogło się tak potoczyć? :doh: :think:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 15:36

Valar morghulis. Poza tym Lannister zawsze płaci swe długi.

Największa zaleta i wada zarazem; Gra o Tron to nie jest bajka, więc dobro nie może sobie wygrać bo tak. Szczególnie, że jest go niewiele.

Radzę nie przyzwyczajać się do bohaterów, bo czeka nas jeszcze wiele śmierci. Aczkolwiek w ogólnym rozrachunku Starkom dostaje się najbardziej. Autor musi wybitnie ich nie lubić. :roll:


And so he spoke, and so he spoke,
that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall,
with no one there to hear.
Yes now the rains weep o'er his hall,
and not a soul to hear.

Liczę na to, że końcówka podtrzyma poziom i uratuje opinie o sezonie :wink:


Już jest, nowy THE KILLING :happy:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2013, 21:53

Nareszcie dobry odcinek Gry... Ten sezon dość nudny jak dla mnie, zdecydowanie najgorszy ze wszystkich, ale dzisiejszy odcinek - "elegancki". Zobaczymy jaki będzie finał.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 15:14

Bez spoilerów (chociaż i tak na necie pełno memów, więc ciężko na nic nie trafić) - ostatni odcinek Game of Thrones mnie rozwalił na łopatki. Nie czytałem niestety książek, więc wiadomo - każda śmierć, itd. jest dla mnie zaskoczeniem. Ale scena krwawych godów IMO przejdzie do historii. Zbierałem szczenę z podłogi jeszcze kilka minut po tym, co się wydarzyło. Genialny odcinek średniawego sezonu. Czekam z niecierpliwością na finał.

Poza GoT - dalsze odcinki Hannibala, który fajnie się ogląda i jestem też przy końcu drugiego sezonu Breaking Bad. Strasznie dużo osób mi polecało i się nie zawiodłem. Serial świetnie się ogląda i gdyby nie brak czasu, to pewnie łyknąłbym sezonami, a tak oglądam ~1 odcinek dziennie.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2013, 20:06

Ano, przytup większy niż w finale I sezonu, moc. Aczkolwiek ja niestety wiedziałem, nie uchroniłem się przed spojlerem.

Szkoda, bo serial świetny.


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2013, 22:03

Kochani, przeczytajcie książkę. Naprawdę warto i nie będziecie zdziwieni kolejnymi śmierciami głównych bohaterów. Serio, połowa Waszych ulubieńców nie dotrwa do końca.


Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2013, 22:07

Ja ostatnio zabrałem się za oglądanie serialu Sons of Anarchy i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony. Póki co jestem na półmetku pierwszej serii i jest bardzo dobrze. Serial wciąga, jest klimat, przyzwoite aktorstwo (Ron Perlman i Katey Sagal!). Miodzio, mimo iż nie jestem wielkim fanem nowszych seriali.


:plflag: :juveflag: :plflag:
jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2013, 22:27

Dolce Vita pisze:Ja ostatnio zabrałem się za oglądanie serialu Sons of Anarchy i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony. Póki co jestem na półmetku pierwszej serii i jest bardzo dobrze. Serial wciąga, jest klimat, przyzwoite aktorstwo (Ron Perlman i Katey Sagal!). Miodzio, mimo iż nie jestem wielkim fanem nowszych seriali.
Serial w dalszej części nie ma większych przestojów w akcji i jeśli teraz Ci się podoba, później również Cię nie zawiedzie :wink:


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2013, 22:31

Swoją drogą "ta" scena z "Gry..." strasznie lipnie zrealizowana została.

SPOILER
Jak Robb melodramatycznie przyturlał się do żony - wtf? Zupełnie nierealistyczne reakcje ludzi, którym tnie się gardła, ogólnie tandeta straszna.
Serial generalnie z półki tych solidnych we wszystkim - solidne aktorstwo, solidna realizacja. Główna siła - zwroty akcji. Ale momentami wznosi się na wyżyny - takie sceny, jak:
Theon zabijający ser Roderika, schizowe nieco sceny w siedzibie Arrynów z pierwszego sezonu, gdy młody Arryn krzyczy "let the bad man doooooooown, czy rozmowy Varysa z Littlefingerem
To perełki. Aż dziw bierze, że w tak ważnej, chyba najważniejszej scenie jaka miała miejsce w serialu tak bardo nie podołali.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2013, 23:15

Dolce Vita pisze:Ja ostatnio zabrałem się za oglądanie serialu Sons of Anarchy i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony. Póki co jestem na półmetku pierwszej serii i jest bardzo dobrze. Serial wciąga, jest klimat, przyzwoite aktorstwo (Ron Perlman i Katey Sagal!). Miodzio, mimo iż nie jestem wielkim fanem nowszych seriali.
W ciągu 6 dni obejrzałem wszystkie 5 sezonów, a teraz czekam na 6 (wrzesień premiera w USA :cry: ). Świetny serial, niesamowita akcja, świetna fabuła, niekonwencjonalne rozegranie akcji, genialna gra aktorów, wiele postaci gdzie każdy znajdzie swojego ulubieńca/ów. Do tego dochodzi naprawdę fajna muzyka. Chyba tylko OZ (dzięki Panie Z) mnie tak wciągnęło jak SOA. :bravo:


ODPOWIEDZ