Reggae i inne gorące rytmy

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Camillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 147
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2008, 20:02

Mam nadzieje że są tutaj na forum jacyś miłośnicy reggae i innych gorących rytmów. Chciałbym aby w tym temacie pisać o swoich ulubionych wykonawcach. Chciałbym abyście też podawali tytuły najlepszych piosenek, przy których można się wyluzować i nieźle zabawić. Ja nie jestem jakimś wielkim znawcą i chciałbym bliżej poznać tą muzykę, jej najlepszych wykonawców i najlepsze piosenki.


To my chłopcy ze Śląska! Zna nas cała Polska, za Ruch, za HKS, pójdziemy aż po życia kres...
Lumberjack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2007
Posty: 76
Rejestracja: 12 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2008, 20:52

Ja jestem, ale zdecydowanie preferuje polskie reggae nad zagraniczne, więc Ci polecę jakieś dobre tjuny:

Izrael - klasyka!!!
Habakuk
Paprika Korps
Paraliż Band
Tabula Rasa
Bakshish
Duberman
Dubska
Eastwest Rockers
Vavamuffin
Tisztelet
Tabu
Indios Bravos
Marika
Świat czarownic I Brylu
MaleoReggae Rockers (ale niektóre numery żenujące)
to ulubione,

z zagranicy niewiele, ale lubię np.:

Gentleman
Peter Tosh

ulubiony kawałek to: Izrael - See & I


I always wanted to be a lumberjack!
kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2008, 11:30

Byl moze ktos z was w listopadzie na koncercie Gentlemana? Bylo super, caly koncert zagrany z wyjatkiem "Dem Gone" strasznie dynamicznie. Myslalem, ze mi nogi odpadna. Polecam wszystkim, bo na pewno bedzie jeszcze masa koncertow w Polsce.

Co do zespolu, to polecam Ci Groundation, tutaj masz jeden ich klip:




Polskie podworko mnie strasznie nie przekonuje, jedynie zagranicznych wykonawcow slucham, czasem siegne po plytke Rewolucje Jamala, ale nie jest to raczej typowe reggae. Zreszta ktore polskie jest.

BTW polecam posluchac fenomenalnego duetu z ukrainy o nazwie 5'nizza (piatnizza).


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2008, 15:02

hmm ja polecilbym Etne, Bass Medium Trinity(choc to bardziej taki dancehall), troche SKA czyli Akurat, Arka Taty Marka, Zabili mi żółwia czy tez ostrzej to np Leniwiec i Podworkowi chuligani :prochno: ooooo i Blade Loki jeszcze :D


Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2008, 17:16

Ja też lubię czasem posłuchać Reggae,wykorzystam troch podanych informacji bo na razie to tylko Vavamuffin i Bob Marley,ale teraz postaram się załatwić jakieś inne.


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2008, 22:26

Ja, mimo że słucham głównie Rocka, Reggae też jakoś znoszę XD Z różnorakich "odmian" reggae najbardziej podoba mi się Rocksteady...

Z niewymienionych Reggae kapel polecam CGB i Damiana Marleya, a z klimatów bardziej typu Ska: Koniec Świata...
kornknot pisze:Byl moze ktos z was w listopadzie na koncercie Gentlemana? Bylo super, caly koncert zagrany z wyjatkiem "Dem Gone" strasznie dynamicznie. Myslalem, ze mi nogi odpadna. Polecam wszystkim, bo na pewno bedzie jeszcze masa koncertow w Polsce..
Fakt, koncerty Reggae są bardo przyjemne, ostatnio byłem na wrocławskim "One Love" i było świetnie. Był może ktoś?


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 16:07

Ja miłośnikiem Reegae nie jestem, ale podoba mi się kilka piosenek polskich wykonawców. Poznałem je dzięki moim kumplom, którzy nałogowa słuchają Natural Dread Killaz i Konopians ( których trochę znamy osobiście) Słucham też Boba Marleya.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Franz del Torino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 listopada 2007
Posty: 38
Rejestracja: 10 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 19:24

Ja z reggae to najbardziej lubię legendarnego Boba Marleya, moje ulubione jego piosenki to: ''Iron Lion Zion'', ''No Woman, No Cry'', ''Get Up, Stand Up'', ''War'', ''Africa Unite'' i ''Natural Mystic''. Kiedyś był taki polski zespół DAAB, z ich utworów najfajniejsze są ''Ogrodu serce'' i ''Fryzjer na plaży''. Z obecnych polskich wykonawców to najlepiej mi podchodzi Vavamuffin i Habakuk, moje ulubione jego utwory to: ''Dobry riddim'' oraz ''Żródło'' i ''Mury'' z płyty z tekstami Jacka Kaczmarskiego.


''Czas jest względny, ale czasy są bezwzględne'' - Ferdynand K.
Internazionalista

Interista
Interista
Rejestracja: 02 lipca 2007
Posty: 48
Rejestracja: 02 lipca 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 19:42

Ja owszem, bardzo lubię reggae. Z Polski najbardziej lubię Habakuka, z zagranicy piosenki Marleya, ale to tak ogólnie. Obok reggae jest też u mnie miejsce na rocka, punk i... muzykę klasyczną. Nie będę mówił, czego nie lubię, bo mógłbym kogoś urazić jakbym się rozkręcił.


cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 22:50

Też preferuje polskie reggae. Do wyżej wymienionych dodałbym:
-Jr. Stress z LSM - moim zdaniem obok Ras Luty najlepszy polski nawijacz
-Natural Dread Killaz - osobiście ich nie lubię, ale to niestety kanon polskiego ragga
-DeeR - Tisztelet SS. Ma kilka dobrych kawałków wydanych samotnie
-Rub Puls - bardzo ciekawy SS

W tej chwili to wszystko, co przychodzi mi do głowy. Jak coś jeszcze sobie przypomnę to dam znać ;)


Camillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 147
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2008, 20:33

Gentleman jest genialny szczególnie:
different places !!!
dem gone,
superior.
Naprawdę polecam !


Widzę, że coś mało fanów takich klimatów na tym forum :|


To my chłopcy ze Śląska! Zna nas cała Polska, za Ruch, za HKS, pójdziemy aż po życia kres...
cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2008, 23:10

Ktoś napisał Marike. Lepiej kupić sobie płyty Bass Medium Triniti :)


Franek1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 października 2006
Posty: 96
Rejestracja: 26 października 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2008, 13:24

Ja juz od jakiegos czasu slucham reggae, ale ostatnio prawie bez przerwy :-D naprawde to muzyka przy ktorej wbrew pozorom mozna sie swietnie bawic 8) a jak rozluznia :D bosko :-D

A co do najlepszych wykonawcow to moim zdaniem (i nie tylko moim pewnie) jest Bob Marley :bravo: sluchajac jego piosenek takiech jak: 'Three Little Birds', 'Redemption Song', 'Africa Unite', 'No Women No Cry', 'stir it up', 'punky reggae party', 'positive vibration', 'trenchtown rock', 'rebel music', 'jammin'', 'sunshine reggae' i wiele, wiele innych po prostu odplywam 8)

Oprócz tej klasyki lubie posluchac: Gentleman'a, NDK, Habakuk, Indios Bravos, Vavamuffin, oraz wile innych piosenek nie wymienionych wyzej artystów:)

Bless :)


"To moja walka, moje życie. Nigdy na dnie-zawsze na szczycie!!!"
Lumberjack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2007
Posty: 76
Rejestracja: 12 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2008, 15:49

cygi pisze:Ktoś napisał Marike. Lepiej kupić sobie płyty Bass Medium Triniti :)
A najlepiej iść na koncert :D


I always wanted to be a lumberjack!
cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2008, 17:09

Lumberjack pisze:
cygi pisze:Ktoś napisał Marike. Lepiej kupić sobie płyty Bass Medium Triniti :)
A najlepiej iść na koncert :D
Niestety nie byłem... I już chyba nie będę miał okazji, bo o ile mi nie umknęła jakaś reaktywacja, to Bass Medium już nie istnieje. Oczywiście artyści działają w jakiś innych projektach, ale już nie razem, a na pewno nie pod nazwą Bass Medium...

Ktoś napisał, że wbrew pozorom przy reggae można się świetnie bawić.
Hmmm... Moje zdanie jest takie, że nie ma żadnych pozorów i reggae jest idealna muzyka do tańca (zwłaszcza dancehall). Obok Rock&Roll chyba najlepsza :)
Jest to oczywiście moje subiektywne zdanie, dlatego prosze oszczędzić mi wyzwisk :prochno:


ODPOWIEDZ