Zeitgeist - film dokumentalny

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
C-Bart

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2008
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 10:42

Nie ma to jak spędzić sobotni poranek przy dobrym filmie... Jest napisane mocny film i rzeczywiście taki jest. Porusza temat religijny w bardzo brutalny sposób co np. w Polsce skończyłoby się skandalem. Tatuś Dyrektor by nie darował. Chodzi mi tu głównie o te karykatury Boga i ten filmik satyryczny na początku. Na razie zdołałem obejrzeć tylko pierwszą część filmu czyli właśnie tę o religiach. Zawsze lubiłem ten temat bo jest idealny do dyskusji. Jeśli podane informacje w tym filmie są prawdziwe to faktycznie chrześcijaństwo traci w oczach. Ale nie można wierzyć od razu we wszystko co się obejrzy, ten film też można uznać za pewnego rodzaju manipulacje. Religia chrześcijańska dla mnie też nie zawsze była tak przystępna. Podobnie jak autorzy tego filmu sądziłem że była wykorzystywana do celów politycznych i traktowana jako źródło dochodów w okresie średniowiecza i jego okolicach. Zwłaszcza jak usłyszałem o zmianie w dziesięciu przykazaniach przez jednego z papieży. Przykazanie mówiło, że nie można Boga przedstawiać na żadnych obrazach, rzeźbach itp. Zostało ono usunięte bo Kościół chciał zarobić na sprzedaży takich rzeczy. Jednak dziurę trzeba było załatać żeby słowu dekalog stało się zadość więc podzielono jedno z przykazań na dwie części (patrz ostanie dwa przykazania). Ale w dzisiejszych czasach nie wiadomo co jest prawdą a co kłamstwem. Czas mnie nagli więc kończę.


cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 15:25

Zastanawiam się jak coś może być oparte na faktach i mówić o świecie jutra?


konstantine

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 grudnia 2007
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 19:34

konstantine pisze:http://video.google.pl/vi...earch&plindex=0


TO JEST jeszcze inny film w tej tematyce.z lektorem dla tych co nie lubią czytać!!!polecam :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... &plindex=0


konstantine

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 grudnia 2007
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2008, 03:15

cygi pisze:Zastanawiam się jak coś może być oparte na faktach i mówić o świecie jutra?
to znaczy ze te fakty stanowią nasze JUTRO doprawdy nie wiem czego tu nie można zrozumieć!!ciekawe czy zobaczyłeś chociaż ten film,pewnie nie bo nie zadawałbyś takich pytań!

www.911.patrz.pl
www.endgame.patrz.pl
www.terrorstorm.patrz.pl
www.money.patrz.pl :!: :!: :!:


konstantine

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 grudnia 2007
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2008, 03:19

Jak wiecie w 2009 roku w życie wchodzi na mocy prawnej konstytucja dla UE.Jak tez wiemy Polska oraz inne kraje w dniu jej wejścia stracą NIEPODLEGŁOŚĆ,będziemy prawnie sterowani przez jeden rząd!Mozna jednak coś zrobić,dodać swoje przysłowiowe 2 grosze i opowiedzieć sie za referendum w sprawie przyjęcia nowej Konstytucji.Referendum jest blokowane przez teraźniejszy Unijny rząd,co za tym idzie chcą wprowadzić nowa Konstytucje,co jest podstawa każdego państwa .bez pytania o to ludzi!! Tego wymaga demokracja i na tym sie opiera.Nie pozwólmy na to!!
Oddaj swój głos za referendum http://x09.eu/pl/?c=pl
http://x09.eu/pl/sign/?na...w%C3%B3j+podpis

"Unia Europejska chce w 2009 roku wprowadzić w życie taka sama Konstytucje dla całej Europy.Kiedy stanie sie tak Polska przestanie rządzić Polski rząd a zacznie Europejski.To oznacza koniec Polskiej niepodległości.Możesz być zwolennikiem,możesz być przeciwnikiem jej wprowadzenia ale domagaj sie jednego REFERENDUM JEJ WPROWADZENIA.Na dzień dzisiejszy nowa Konstytucja zostanie wprowadzona bez pytania o zgodę Europejczyków. Opowiedz sie za chęcią wprowadzenia referendum w tej sprawie http://x09.eu/pl/?c=pl
Pamiętaj Konstytucja to podstawa każdej Demokracji a w demokracji wybierają ludzie
pzekaz wiadomość do następnych ,niech wiedza"

PISZE O TYM BO MOŻE NIE WSZYSCY WIEDZA A MYŚLĘ ZE POWINNI!! :!: :!: :!: :!: :!:


konstantine

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 grudnia 2007
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2008, 07:10

http://nczas.com/wazne/wideo-co-po-13-g ... alkiewicz/

Jeden z najwybitniejszych polskich publicystów, mówi o postępującej utracie niepodległości, prawie europejskim, zewnętrznych znamionach władzy, międzynarodówce biurokratycznej i wielu innych. Obejrzyj ten film jeśli chcesz wiedzieć co kieruje naszymi politykami i co można zrobić, aby nie dopuścić do kolejnego rozbioru Polski…
po obejrzeniu tego tylko ktoś śmieszny powie ze w tym filmie kłamią!!!


konstantine

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 grudnia 2007
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 marca 2008, 09:31




:!: :!: :evil: :evil:


Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 24 marca 2008, 00:18

Podepnę się do tego tematu.

Polecam obejrzeć :
Egzorcyzmy Anneliese Michel ( kolejne części w menu bocznym ).

Od razu ostrzegam , film dla ludzi o mocnych nerwach. Piorunujące wrażenie robią te taśmy z odprawianych egzorcyzmów. Szczerze mówiąc ciężko mi tu cokolwiek napisać , trudno to sensownie wyjaśnić. Faktem jest że dziewczyna niesamowicie się wycierpiała. Nie rozumiem dlaczego pod koniec jej życia gdy była już strasznie wychudzona rodzina nie zrobiła nic by jej pomóc ( pod względem medycznym ).
Wstrząsający dokument ... .


Juventus_Bianconeri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 23
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 27 marca 2008, 21:12

Odkąd sie pierwszy raz zastanawiłęm nad religią nie wierze w boga (specjalnie z małej litery).Zgadzam się z pierwszą czescią zdecydowanie religia to mit jezus nigdy nie istniał,heh widze żę wszyscy nauczeni od dziecka wierzyć wierzą ale zastanówci sie nad tym.Powiem szcerze że szanuje katolików ale mam do nich tylko to żę nie są wstanie spojrzeć na religię z drugiej strony.Co do drugiej czesci filmu nie za bardzo się zgadzam.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 marca 2008, 15:41

Juventus_Bianconeri pisze:Odkąd sie pierwszy raz zastanawiłęm nad religią nie wierze w boga (specjalnie z małej litery).Zgadzam się z pierwszą czescią zdecydowanie religia to mit jezus nigdy nie istniał,heh widze żę wszyscy nauczeni od dziecka wierzyć wierzą ale zastanówci sie nad tym.Powiem szcerze że szanuje katolików ale mam do nich tylko to żę nie są wstanie spojrzeć na religię z drugiej strony.Co do drugiej czesci filmu nie za bardzo się zgadzam.
Ciekawy jestem, czy do wniosków odnośnie religii doszedłeś po obejrzeniu filmu, czy jeszcze wcześniej ?


Juventus_Bianconeri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 23
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 28 marca 2008, 20:03

Mati pisze: Ciekawy jestem, czy do wniosków odnośnie religii doszedłeś po obejrzeniu filmu, czy jeszcze wcześniej ?
Dużo,dużo wcześniej.
EDIT
m-a-t-t-e-o pisze: EDIT
Żart był raczej bardziej wymierzony w Juventus_Bianconeri niż w ciebie... EOT...
to ześ mi pocisnoł :bravo: :D
Ostatnio zmieniony 30 marca 2008, 21:17 przez Juventus_Bianconeri, łącznie zmieniany 1 raz.


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 29 marca 2008, 00:24

Juventus_Bianconeri pisze:
Mati pisze: Ciekawy jestem, czy do wniosków odnośnie religii doszedłeś po obejrzeniu filmu, czy jeszcze wcześniej ?
Dużo,dużo wcześniej.
W trakcie... XD

nie mogłem się powstrzymać... :P

EDIT
Mati pisze:Przecież wiesz, że to miałem na myśli, źle się wyraziłem, zbyt mało konkretnie :).
Żart był raczej bardziej wymierzony w Juventus_Bianconeri niż w ciebie... EOT...
Ostatnio zmieniony 29 marca 2008, 13:49 przez m-a-t-t-e-o, łącznie zmieniany 1 raz.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 29 marca 2008, 10:31

Przecież wiesz, że to miałem na myśli, źle się wyraziłem, zbyt mało konkretnie :).


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 05 maja 2008, 14:15

Obejrzałem Zeitgeist film zrobił na mnie wielkie wrażenie, ale zszokował mnie dopiero film wspomniany już wcześniej przez Bukol87
END GAME
...Szczerze mówiąc praktycznie "wszystko" co w tym filmie jest zawarte dzieje się na naszych oczach...UE stanie się lada moment państwem, Unia Północnoamerykańska również jest możliwa chociaż nikt o tym nie mówi(Bush potajemnie podpisuje jakieś umowy, deklaracje itp.) ciekawy jest w pewnym sensie również kryzys ekonomiczny w Ameryce...czyżby miała nadejść nowa waluta "Amero"??
Klocek po klocku wszystko się składa w jedną całość. Chociaż w wiele rzeczy o których mówi film i które mają nadejść jest ciężko uwierzyć np. w uśmiercenie większości ludności, aLe jak wiemy wszystko jest możliwe, wystarczy III Wojna światowa kilka bombek nuklearnyc+ chemicznych i zrobione.
Pewną istotną sprawa dla fanów Juventusu jest fakt ze John Elkann właściciel Fiata należy do Grupy Bilderberg
wspomnianej w filmie END GAME. W pewnym sensie faktem który może potwierdzić tezy zawarte w tym filmie jest to, że nikt praktycznie nic nie wie o tym ze Cała wielka ELITA ELIT spotyka się w jednym miejscu i dyskutuję o rzeczach o których nikt nie wiem...i to jest zastanawiające.
wg. Wikipedia po wpisaniu tam Grupa Bliderberg
ludzie z Polski należacy do tej ELity to :
* Andrzej Olechowski – od 1994 r.
* Hanna Suchocka – 1998 [3]
* Sławomir Sikora – prezes Citibanku – 2004
* Artur Sudnik - 1998
* oraz Jacek Szwajcowski – 2005 z PGF

http://www.infowars.com/images2/nwo/bil ... age_05.jpg
<---mamy Olechowskiego


KarolinaS.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 lipca 2008
Posty: 7
Rejestracja: 08 lipca 2008

Nieprzeczytany post 08 lipca 2008, 21:41

Bukol87 pisze:
JuveFanik pisze: Materiał ciekawy, Wałęsie udało się wślizgnąć Pawlaka, teraz pytanie - jak poradził i czy w ogóle poradził sobie jego rząd z trudną sytuacją w Polsce?
Czy sytuacja miała tylko jedno podłoże - teczkowe (66 posłów + ministerstwa + biuro Prezydenta) czy chodziło o coś więcej?
Hehe tak rzad Pawlaka poradzil sobie z trudna sytuacja :-D Przeciez obronca ucisnionych Waldek po nocnej zmianie sprawowal urzad premiera ponad 4 tygodnie.

Quiz dla wszystkich. Przeciwnicy lustracji w roku 92' twierdzili, ze jest ona rzecza zlą, ponieważ była robiona "na szybko", brak jest odpowiednich weryfikacji a całą sprawa zajął się szajbnięty Macierewicz. Pytanie, więc dla was. Ile nazwisk spośród tych, które były na liście okazała się błędna? Stawiam piwo
Różnie z tym jest, sprawa Wałęsy ostatnio, Boni ujawniony jako tw., Olechowski się przyznał, Moczulski uznany kłamcą lustracyjnym. Ale teczka Chrzanowskiego została ponoć sfałszowana w czasie inwigilacji prawicy. Z tym "szajbniętym" Macierewiczem to na luz, bo facet zasługi w walce z komunizmem ma nieprzeciętne, a że propaganda PR-owska jest to już odzwierciedlenie chłonności plebsu. Lustracja powinna być wtedy zrobiona, bo za dużo "absolwentów radzieckich szkół decydowało o tym kraju, za dużo tajnych współpracowników ma dziś miliardy.


Noblesse oblige, a reszta może nosić słomę w butach
ODPOWIEDZ