Rosja

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
matteo_acm

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 grudnia 2007
Posty: 7
Rejestracja: 02 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2007, 20:14

Co sądzicie o tym kraju? Ja sie przyznam, ze mimo iz nasza wspolna historia najlwspanialsza nie jest, to cos mnie w tym kraju fascynuje. Wiem, ze wiele osob w Polsce nienawidzi tego kraju patrzac przez pryzmat sowieckiej okupacji.

Ale jednak ta ogromna przestrzen, roznorodnosc kulturowa, przyrodnicza, mentalnosc nigdzie indziej nie spotykana tworzy na mnie niesmowite wrazenie. Maja piekna literature, moim zdaniem rowniez swietne kino. Ach i jak Rosjanie pieknie potafia spiewac!!! Uwielbiam sluchac choru Aleksandrova :-D .


FORZA CAMPIONI D'EUROPA!!!
artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2007, 20:28

Eee... no w pewnym sensie rozumiem różne dziwne tematy, ale ten to już chyba przegięcie. Na co on tu?
Swoją drogą to żałuję, że Bonaparte nie dokopał Rosjanom.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2007, 18:42

Temat bardzo ciekawy dla niektórych użytkowników. Drogi kolego, są osoby na tym forum co zapewne interesują się polityką i historią.

Rosja - jak dla mnie powróciła w dawny ZSRR podczas kadencji wiecznego cara Putina, który przed wyborami był tylko zwykłym bezbarwnym bodaj generałem czy innym oficerem Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Wszystkim zainteresowanym polecam książkę Aleksandra Litwinienki pt. "Wysadzić Rosję". Litwinienko był dawnym oficerem FSB, jednkaże gdy kiedyś bodaj w 1999 roku na konferencji prasowej opowiedział o jednym z kilkuset przekrętów tej organizacji został skreślony przez wszystkich ich działaczy. Ostatecznie ucieka do Wielkiej Brytanii i tam przebywa aż do roku 2006 gdzie umiera otruty Polonem, najprawdopodobniej na rozkaz samego Wladimira Putina. W książce Litwienko fantastycznie ukazuję całą prawdę na temat całego FSB oraz systemu organizacji władz w Rosji. Najbardziej bulwersujący jest fakt w jaki sprytny sposób Rosjanie sprokurowali wojnę w Czeczenii.

Książka jest naprawdę całkiem niezła. Polecam ją każdej osobie, która interesuje się historią i polityką. Oczywiście jest zabroniona na terenie całej Rosji..

Rosja jako państwo samo w sobie jest bardzo dziwne. Nie należy do żadnej ważniejszej organizjacjii międzypaństwowej mimo to uważam, że ma duży potencjał.

Surowce jakich nie znajdziemy nigdzie na całej kuli zmieskiej, a zarazem problemy etnograficzne tego państwa składającego się z kilku narodów, a przy tym chora władza i układy. Oto obraz ówczesnej Federacji Rosyjskiej...


Obrazek
Franz del Torino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 listopada 2007
Posty: 38
Rejestracja: 10 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2007, 19:38

zoff pisze: Rosja - jak dla mnie powróciła w dawny ZSRR podczas kadencji wiecznego cara Putina, który przed wyborami był tylko zwykłym bezbarwnym bodaj generałem czy innym oficerem Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
Masz dużo racji. Pod przywódctwem Jelcyna Rosja, była państwem raczej śmiesznym niż budzącym respekt. Gdy nastała era Putina, ten od razu wziął się do roboty. Rosja znów budzi szacunek, choć zostało to osiągnięte nieprawą drogą.
Poza tym, mnie we wszystkich rosyjskich przywódcach uderza pogarda dla życia ludzkiego. Zacznijmy od carów, przez Stalina (który paradoksalnie był jednak Gruzinem) i skończmy na wojnie w Czeczeni, tragedii ''Kurska'' oraz na reakcjach władz podczas zamachów terrorystycznych na Dubrowce czy w Biesłanie. Oni zawsze wychodzą z założenia, że ludzi i tak będzie dużo...


''Czas jest względny, ale czasy są bezwzględne'' - Ferdynand K.
Lumberjack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2007
Posty: 76
Rejestracja: 12 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2007, 15:57

Powiadacie, że Rosja osiągnęła swoja pozycję "nieprawą" drogą? Bo mi się wydaje, że analizować należałoby to w aspekcie rozumowania szarego rosyjskiego obywatela. Jasnym jest bowiem, że Putin tłamsi jakąś tam ich kompletnie miałką opozycję, znęca się nad Czeczeńcem, zamyka w więzieniach niewygodnych dla niego przeciwników. Jednakże szary Rosjan podziwia swojego 'batiuszkę'. Żadne wybory nie muszą być w Rosji fałszowane, gdyż Putin cieszy się olbrzymim poparciem w społeczeństwie. Nie jestem jakimś jego apologetą, ponieważ prowadzona przez niego polityka nijak ma się do polskiej racji stanu, lecz ta postać jest w zachodnich mediach przesadnie demonizowana.

Tak naprawdę obecna Rosja stylem sprawowania władzy nawiązuje do swoich najchlubniejszych kart historii, kiedy kraj ten był prawdziwym mocarstwem. Borys Jelcyn był jedynie pacynką w rękach żydowskiej finansjery, która wypompowywała ten kraj, a wokół szerzyło się ubóstwo, pijaństwo, bandytyzm. Aktualnie krajem rządzą służby specjalne i są one tak naprawdę jedyną liczącą się w Rosji mafią. Jak już wcześniej napisałem jest to bardzo dobra sytuacja dla szarego Rosjanina, lecz znacznie gorsza dla krajów z Rosją sąsiadujących, w tym i dla Polski. Silna Rosja to zawsze potencjalny niebezpieczny przeciwnik, w myśl wciąż aktualnego tamże porzekadła: "Kurica nie ptica, Polsza – nie zagranica". Tym bardziej w sytuacji nawiązania przez Putina "strategicznego partnerstwa" z innym naszym wielce ambitnym sąsiadem. Jak na dłoni widać przy tym pewną historyczną analogię. Rzecz jasna w realizacji tegoż projektu wykorzystane będą odmienne niż prawie 70 lat temu środki, jednakże cel wydaje się być dosyć podobny.

Dlatego fatalne w skutkach mogą się okazać umizgi obecnej grupy sprawującej władzę w stosunku do Rosji. No ale jakże tak nie robić, skoro pani Aniela uprzejmie uprasza.


I always wanted to be a lumberjack!
matteo_acm

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 grudnia 2007
Posty: 7
Rejestracja: 02 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2007, 20:59

Rosjanie sa bardzo dziwnym i oryginalnym narodem. Chyba wynika to z tego, ze w tym kraju wymieszaly sie kultury dalekiego wschodu, arabska i europejska. Rzeczywiscie oni musza miec twardego "wozda", a potega kraju jest najistotniejsza, czlowiek to tylko motor napedowy. Po rozpadzie ZSRR z jednej strony poczuli swobode, jaka dal im Jecyn, a ktorej podczas czasow radzieckich doznawali w skrajnych przypadkach, a z drugiej strony rozzsypalo sie imperium, ktore bylo jedyna alternatywa dla zachodu, ktore mialo ogromny wplyw na ten swiat. I pojawil sie Putin w kraju biedakow i oligarchow, to on zaczal wciagac metodami niepopularnymi w innych krajach Federacje Rosyjską na swiatowe salony. Rosja obecnie znowu dyktuje wraz z USA warunki na swiecie. :wink:


FORZA CAMPIONI D'EUROPA!!!
Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2007, 21:57

Kraj rosyjski zawsze chce być w centrum wydarzeń, być najważniejszym państwem na świecie, zawsze i wszędzie muszą maczać palce. Tak było jest i będzie. Tyle :whistle:


Kasia_

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 września 2007
Posty: 5
Rejestracja: 08 września 2007

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2008, 23:36

Literatura rosyjska jest genialna :)


Lumberjack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2007
Posty: 76
Rejestracja: 12 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2008, 00:14

Kasia_ pisze:Literatura rosyjska jest genialna :)
Nie przeczę, a wręcz przyklasnę. ;)


I always wanted to be a lumberjack!
Ifrit23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2006
Posty: 107
Rejestracja: 27 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2008, 18:54

Ja się wypowiem na temat tematu(dziwnie zabrzmiało... :) )
Dziwnie to z początku wyglądało, to tak jakby założyć temat Czechy, Trynidad i Tobago, Republika środkowoafrykańska itp. Ale na temat o Rosji niemogłem przejść obojętnie(w końcu w przyszłym roku wybieram się na filologię rosyjską :smile: ). W samym Państwie nigdy niebyłem, a słyszałem, że ma swój urok, a ludzie mają specyficzną mentalnośc(znam paru Rosjan i to spoko ludzie :-D ). Polacy mają nieciekawy stosunek do Rosjan i mają swoje powody, ale ja na to patrze tak, że to nasi Słowiańscy bracia, a rodzinie zawsze się przebacza. Jedyne co mogę dodać to приветствие :-D
Pozdro.

Zapomniałem dodać: Rosja, a ZSRR to dwie różne rzeczy, pamiętajcie.


Audi, vide, tace, si vis vivere in pace - Słuchaj, patrz, milcz, jeśli chcesz żyć w spokoju.
Lumberjack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2007
Posty: 76
Rejestracja: 12 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2008, 20:47

Ifrit23 pisze: (...)

Zapomniałem dodać: Rosja, a ZSRR to dwie różne rzeczy, pamiętajcie.
Różne, ale znalazło by się też kilka podobieństwa. Podstawowa rozbieżność jest taka, że dzisiejsza Rosja, to znacznie groźniejszy przeciwnik na arenie m-narodowej niż było nim ZSRR. Potencjalne, ale bardzo mało prawdopodobne, choć za to skuteczne propagandowo, zagrożenie atakiem nuklearnym zastąpiło bowiem coś o wiele gorszego. Mianowicie szantaż ekonomiczny , ze szczególnym uwzględnieniem straszenia odcięciem dopływu gazu oraz cyberataków. ZSRR było rzecz jasna tym, czym je nazwał Ronald Reagan, czyli "Imperium Zła", ale zostało nim na tak dużą skalę (mówię o aspekcie międzynarodowym) tylko ze względu na niezbyt fortunne rozstrzygnięcie II wojny światowej. Dzisiejsza Rosja to, po okresie rozkradania państwa przez tamtejszą żydowską finansjerę (czas rządów Jelcyna), prawdziwe mocarstwo wciąż o zapędach mocno ekspansjonistycznych (z tym że realizowanych nieco innymi środkami).


I always wanted to be a lumberjack!
matteo_acm

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 grudnia 2007
Posty: 7
Rejestracja: 02 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 lutego 2008, 22:21

Niedugo na Kremlu zmieni sie gospodarz. Na 99% bedzie nim Medvedeev. I to dla mie pokazuje, ze Putin sie boi. Przeciez jeszcze pol roku temu to o wicepremierze Iwanowie mowilo sie jako o nastepcy Wladimira Putina. Ale Iwanow byl w KGB i zajmowal sie obrona narodowa Rosji - tak wiec zawsze znajdowal sie w resortach silowych i moglby wymknac sie Putinowi spod kontroli. Obecny prezydent postwil wiec na "spokojniejszego" Miedwiediewa, ktory nigdy nie mial do czynienia ze sluzbami specjalnymi Zwiazku Radzieckiego, czy potem Rosji. Warto zauwazyc, ze ta trojka (Putin, Miedwiediew, Iwanow), ktora ma najwazniejszy glos w Rosji, zna sie juz niemal od dziecka z Sankt Petersburga. Zreszta Miedwiediew (jeden z najlepszych prawnikow w Rosji) w latach 90 ponoc uratowal w sadzie glowe Putina w merostwie Petersburga, tak wiec obecny prezydent dazy go duzym zaufaniem.
A np. taki Zyrynowski to tylko marionetka Kremla, ktory chce sie pokazac na tle tego idioty w jak najlepszym swietle. W koncu Zyrynowski pomimo swoich populistyczno-nacjonalistycznych hasel krytykujacych rzad i tak zaglosuje w Dumie jak "Jedna Rosja" zechce. Zyrynowsi to taki Lepper tylko w ostrzejszej wersji.
Obecnie Rosja niewatpliwie ma duzy problem. Moim zdaniem USA chca ja wykonczyc okrazajac ja ze wszystkich stron swoimi bazami. Wg mnie Rosja ma swiete prawo sie tym irytowac, bo przeciez gdy rozpadal sie Uklad Warszawski to zapewnialo sie Rosjan, ze NATO bedzie trzymac sie z dala od ich granicy. Wg mnie Rosja jest demonizowana przez zydoamerykanska propagande (wszechobecna w Polskich zniewolonych mediach), a my Polacy, ktorzy mamy z Rosjanami trudna historie w to swiecie wierzymy. USA uznajac niepodleglosc Kosowa i wysylajac tam sily NATO lamie wszelkie miedzynarodowe przepisy o integranosci terytorialnej Serbii!!! To jest SKANDAL, a my tego nie dotrzegamy!!! To tak, jakby Slask sie oderwal od Polski i pozniej przyloczyl sie do Niemiec. Poprzyjmy naszych braci Serbow rozbieranych przez zachod!!!
Rosja wycofuje sie z postradzieckich baz wojskowych w Gruzji, a Amerykanie buduja nowe na obcym terytorium. Tak naprawde to USA, a konkretnie zydzi (NIE JESTEM ANTYSEMITA) sa imperialistami, ale i tak ostatecznie ROSJA wyjdzie na tyrana, a USA na jedynego sprawiedliwego w oczach zaslepionych komunistyczna historia Polakow. W USA mozna przeciez zarabiac wielkie pieniadze, a w Rosji NIE...co za plytkie myslenie takich ludzi... :evil:


FORZA CAMPIONI D'EUROPA!!!
szaman00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 czerwca 2007
Posty: 167
Rejestracja: 23 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 24 lutego 2008, 09:30

a ja załuje, że gdy rsoja była małym panstewkiem, a Polska uwczesna potęgą europejską nie połknelismy tego małego gówna, ogólnie lubie rosyjskich sportowców, w siatkówce, lekkiej atletyce, w hokeju no i tenisistki ;D szaraphova hehee
ale to co sie dzieje w polityce rosyjskiej to dno, rzadzi tam jeden mafijny bosss zwany putinem [ zgredek w jednej z częsci Harrego Pottera;p] ten człowiek poprostu ma gdzies inne kraje, watpie czy z jakims sie teraz liczy, bo napewno nie z nami, gdyby nie inne kraje nato i usa to peswnie by nam wojne wypowiedział ... dobra dosc nie lubie tego tematu ;p


ODPOWIEDZ