Obecność religii w szkole

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
rastapastor

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2007
Posty: 268
Rejestracja: 24 maja 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2008, 20:39

Heh...ateizm powoli staje się modny wśród młodzieży...teraz być ateistą w oczach młodych(nie mówię że wszystkich...ale bardzo dużej grupy) to być kimś lepszym od wierzących...często ateiści drwią z ludzi młodych którzy wierzą i kochają Boga...

Ale czy to "czysty" ateizm...czy ateiz "Jestem ateistą bo wszyscy w klasie nie wierzą w Boga(ateizm-to brak wiary w siły nadprzyrodzone...czyli słowo "Boga" mam na myśli wszystkich możliwych bożków, i Boga Chrześcijańskiego.).

I to też nie jest czysta sytuacja.

Dobra ja narazie stopuje bo mnie do nauczenia Ameryka Płd. na jutro czeka XD...Kto wymyślił geografię w szkole technicznej...no kto?? Maras

Pozdroo...BLESS


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 31 marca 2008, 20:49

Śmiało jednak można powiedzieć, że więcej ludzi ma do czynienia z religią chrześcijańską, niż nie ma. Z tym trudno się nie zgodzić. Jestem wierzącym, ale nie jestem tym, który stara się nawrócić każdego. Dużo jest ludzi którzy wierzą, dużo jest ludzi, którym to wisi i mogą siedzieć na religii, ale naprawdę bardzo mało jest ludzi, którym Religia w szkole wybitnie nie pasuje. Przeszkadza Ci Religia? Twoja sprawa, ale więcej jest ludzi którym nie przeszkadza. Tego jestem pewien, że znacznie więcej. Nikt cię, za twój światopogląd ścigać nie będzie, ale nie wymagaj dla siebie niczego specjalnego. A jeżeli dalej ktoś nie rozumie, to niech przeczyta drugie pytanie i odpowiedź w moim poprzednim poście.
Ostatnio zmieniony 31 marca 2008, 20:53 przez Railis, łącznie zmieniany 1 raz.


rastapastor

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2007
Posty: 268
Rejestracja: 24 maja 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2008, 20:53

Owszem jest więcej ludzi którzy wierzą...jednak spójrz na moje posty nie piszę tu o ateistach...ale o odłamach Chrześcijaństwa...niektórym przeszkadzają zasady panujące w katolicyzmie, ale nie mogą zmienić wspólnoty bo mają kilka przeszkód, którch pokonanie czasami graniczy z cudem...

log out bo się nigdy tych głupich nazw nie nauczę :D ...

Pozdroo...BLESS


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 31 marca 2008, 20:57

W pełni Cię rozumiem. Chodzi o to, że tylko malutki odłam "innowierców" ma jakieś wybitne pretensje, że w szkole jest Religia. Tak naprawdę, dla Ewangelika itp. przesiedzenie takiej Religii nie powinno sprawiać problemów.


rastapastor

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2007
Posty: 268
Rejestracja: 24 maja 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2008, 06:54

Niestety czasami prowadzone są w taki sposób że ani niczego się nie dowiesz...a religia nudzi Cię jak cholera. Na religię którą mam aktualnie w szkole nie mogę narzekać...katecheta prowadzi otwartą dyskusję nawet na trudne tematy związane z kościołem...

Pozdroo...BLESS


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2008, 12:17

Kisielewski powiedział kiedyś, że socjalizm(czyli również i demokracja) walczy z problemami, nieznanymi w innych systemach. Cała Wasza dyskusja jest tego najlepszym przykładem.

Nie byłoby problemu z (nie)obecnością religii w szkołach, gdyby państwo się tym centralnie nie zajmowało. W prywatnych szkołach to rodzice wybieraliby, jakich przedmiotów uczyć ich dzieci, a w razie gdyby program i prowadzone zajęcia im nie odpowiadały - po prostu zmieniliby dzieciom szkołę. A tak - stworzono bzdurny urząd Ministra Edukacji, który próbuje wszystkim dogodzić i któremu wydaje się, że lepiej od rodziców wie, co dobre dla ich dzieci. Widzimy, jaki tego skutek :/


rastapastor

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2007
Posty: 268
Rejestracja: 24 maja 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2008, 20:49

W wielu kwestiach się z Tobą nie zgadzałem...ale pod tym co napisałeś podpisuję się obiema rękami. :D

MEN zamiast pomagać jedynie szkodzi zmieniając co chwilę zasady nauczania, egzaminowania etc. bezsensownie obcinają materiał, który kiedyś notabene uczniowie byli zdolni go opanować...czy oni chcą z nas zrobić dosłownie idiotów??

Ale to nie temat o MEN...więc raczej zakończę na tym mój offtop

Pozdroo..>BLESS


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Juventus_Bianconeri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 23
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 20:33

Na innym forum znalazłem świetną opinie o religi w szkole :D

„Szkoła ma przekazywać wiedze naukowa, a nie mity o rewolucjoniście z Nazaretu! Dlaczegoż to nie naucza sie podstaw magii stosowanej i kuglarstwa ? A dlaczego nie uczy sie o pomysłach rodem ze strefy Nie Do Wiary? Bo szkoła ma być miejsce na wiedze naukowa. Na wiedze dająca sie badać i werfikowac. Na wiedze, dzięki której możesz zarówno wbić gwoźdź, policzyć pole siatki ogrodzenia, napisać podanie do urzędu, jak również odróżniać Moniuszke od Boryny. Religia nie ma z nauka wspólnego NIC, poza analiza literacka dziel z nią związanych.”


"mamy po 20lat przed nami cały świat cały życia szmat,więc jestem rad z każdego poranka i wieczoru" Magik[*]
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 21:58

Juventus_Bianconeri pisze:Na innym forum znalazłem świetną opinie o religi w szkole :D

„Szkoła ma przekazywać wiedze naukowa, a nie mity o rewolucjoniście z Nazaretu! Dlaczegoż to nie naucza sie podstaw magii stosowanej i kuglarstwa ? A dlaczego nie uczy sie o pomysłach rodem ze strefy Nie Do Wiary? Bo szkoła ma być miejsce na wiedze naukowa. Na wiedze dająca sie badać i werfikowac. Na wiedze, dzięki której możesz zarówno wbić gwoźdź, policzyć pole siatki ogrodzenia, napisać podanie do urzędu, jak również odróżniać Moniuszke od Boryny. Religia nie ma z nauka wspólnego NIC, poza analiza literacka dziel z nią związanych.”
Rozumiem że na plastyce uczysz się tylko o malarzach, na WF-ie poznajesz tylko zasady i przepisy różnych gier , tak ?
Kto powiedział że szkoła jest tylko od przekazywania "wiedzy dającej się badać i weryfikować" ?


Juventus_Bianconeri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 23
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2008, 14:45

Wiesz wyrywając malutki fragment z całej wypowiedzi niczego nie uzyskasz.Chodzi o to żeby nie przekazywać tego o czym nie ma pewności.A granie w piłke można zbadać i moge być pewny że zagrałem w piłke -da się to zbadać i zweryfikować.A jak się już przyczepiasz to do całej wypowiedzi a nie do jednego zdania(możę faktycznie ono nie jest najlepsze). :D


"mamy po 20lat przed nami cały świat cały życia szmat,więc jestem rad z każdego poranka i wieczoru" Magik[*]
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2008, 20:58

Juventus_Bianconeri pisze:Wiesz wyrywając malutki fragment z całej wypowiedzi niczego nie uzyskasz.Chodzi o to żeby nie przekazywać tego o czym nie ma pewności.A granie w piłke można zbadać i moge być pewny że zagrałem w piłke -da się to zbadać i zweryfikować.A jak się już przyczepiasz to do całej wypowiedzi a nie do jednego zdania(możę faktycznie ono nie jest najlepsze). :D
Niektórzy mają tą pewność 8)


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Juventus_Bianconeri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 23
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2008, 21:38

Ein pisze:
Juventus_Bianconeri pisze:Wiesz wyrywając malutki fragment z całej wypowiedzi niczego nie uzyskasz.Chodzi o to żeby nie przekazywać tego o czym nie ma pewności.A granie w piłke można zbadać i moge być pewny że zagrałem w piłke -da się to zbadać i zweryfikować.A jak się już przyczepiasz to do całej wypowiedzi a nie do jednego zdania(możę faktycznie ono nie jest najlepsze). :D
Niektórzy mają tą pewność 8)
Ale nie mają do niej podstaw i dowodów.Według mnie idealnym rozwiązaniem byłaby obowiązkowa etyka z której dziecko mogłoby się zrzec na rzecz religi.


"mamy po 20lat przed nami cały świat cały życia szmat,więc jestem rad z każdego poranka i wieczoru" Magik[*]
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2008, 21:52

Juventus_Bianconeri pisze: Ale nie mają do niej podstaw i dowodów.Według mnie idealnym rozwiązaniem byłaby obowiązkowa etyka z której dziecko mogłoby się zrzec na rzecz religi.
A Ty jakie masz podstawy i dowody do niewierzenia ? Poza tym , nie wiem jak to w Twojej szkole wygląda/wyglądało ,ale u mnie ten przedmiot nazywa się Religia i Etyka.

Popieram post Abdul_BN.pl , który trafnie zauważył ,że "system" jest chory i cały ten temat to udowadnia.


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Maggie Del Piero

Qualità Juventina
Qualità Juventina
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 682
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2008, 22:45

No to się dołączę do dyskusji. Powiem tak na forum jakie kolwiek dyskusje o Wierze i Bogu kończą się draką i zamknięciem. Tego też to pewnie wcześniej czy puźniej czeka.
Ale do tematu. Większość Waszych opinii ściera się z tym w co wierzycie bąć nie wierzycie. Wg. mnie religia być powinna w szkołach i być powinna na świadectwie. Być powinna ale w innej zormie prowadzenia i oceniania. Ja tam religii od dobrych paru lat nie mam. Ale prawdą jest stwierdzenie, że w wielu przypadkach sakrament DOJRZAŁOŚCI chrześcijańskiej jakim jest Bierzmowanie staje się sakramentem pożegnania z Kościołem bądź kościołem. No aż do.... Ślubu który każdy chce mieć piękny i w kościele ludzie w ławkach Ave Maryja mama płącze a tata ma czerwone oczy. Osobiście moi katecheci w Liceum byli pierwsza klasa. Nie pytali modlitw nie robiliśmy tabelek kto był w niedzielę w kościele kto nie, ocena była za wiedzę nie za wiarę. To są dwie różne rzeczy i wg mnie tak to powinno być rozstrzygnięte. Przykład kolegi 6 z religii nie wierzący KONSEKWENTNIE ślub cywilny. Wiedze miał nie wierzył i tego się trzymał. To są moje doświadczenia w tym temacie religię miałam naprawge OK dużo historii dużo problemów z którymi się obecnie boryka kościół i dużo dyskusji, z własnym zdaniem.
Religia prowadzona w ten sposób nie zaszkodzi osobom nie wierzącym a zaangażowanie pogłębi nie tylko ich wiedzę, bo niestety u osób wierzących wiedza na tematy wiary bardzo mocno szfankuje. :think:


Najtańszy Show na jaki stać ten utytłany w szmirze świat ....
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2008, 09:34

Zajrzałem tutaj po dłuższym czasie i aż się przeraziłem :shock: .
Temat zszedł na prywatyzację szkół, gdzie rodzice mogą wybrać pokrzywdzonym dzieciom lepszą przyszłość bez religii ? :lol: Tak bardzo się jej boicie? Może macie jakieś kwaśne wspomnienia z religii zatajane przed światem?
Jeśli ktoś nie wierzy w Boga, bądź nie chce chodzić na religię, zawsze ma etykę. Tam może poznawać piękne wartości, również bez Boga.
No, ale zawsze lepiej uciec od takich lekcji idąc do szkoły prywatnej. Przy okazji eliminując kilka innych "zbędnych" przedmiotów.

PS. Mama płacze, a Tata ma dziś dziwnie czerwone oczy... to jest też inna wersja, tym razem dziejąca się po ślubie:
http://www.opolska.policja.gov.pl/kw/im ... rzemoc.jpg
:D


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ