Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2013, 15:33

Absolutny mistrz absurdalnego humoru, którego wielokrotnie używał by mówić o rzeczach ważnych. To chyba uczyniło go najbardziej znanym z polskich autorów, a przynajmniej najczęściej granym dramaturgiem. Choć poznałem ułamek (przyzwoitej wielkości, ale ułamek) jego twórczości to zdecydowanie jeden z tych, którzy wywarli na mnie największej wrażenie. Tango! Emigranci! I mniej popularny, ale bardzo prze mnie lubiany, utwór Na pełnym morzu!

Najlepszy.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2013, 14:38

Trochę się wkręciłem:
Polecicie jakieś ciekawe książki dziejące się w międzywojennej Polsce / w trakcie || wojny światowej?

Morfinę mam za sobą, Legion Cherezińskiej właśnie czytam.

Edit: Literówka.
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2013, 19:59 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.


preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2013, 15:30

Wiking pisze:Trochę się wkręciłem:
Polecicie jakieś ciekawe książki dziejące się w międzywojennej Polsce / w trakcie || wojny światowej?

Morfinę mam za sobą, Legio Cherezińskiej właśnie czytam.
Na pewno trylogia Grzesiuka


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2013, 19:59

Autor nie daje w niej zbytniego upustu swoim poglądom?
Jako wierzący prawicowy klerykał zastanawiam się, czy książka lewicowego antyklerykała ateisty będzie dla mnie strawna. Jeśli nie jest przeideologizowana, to w sumie czemu nie.


preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2013, 22:40

Wiking pisze:Autor nie daje w niej zbytniego upustu swoim poglądom?
Jako wierzący prawicowy klerykał zastanawiam się, czy książka lewicowego antyklerykała ateisty będzie dla mnie strawna. Jeśli nie jest przeideologizowana, to w sumie czemu nie.
Wiesz co, prawdę mówiąc to czytałem te lektury jeszcze w czasach gimnazjalnych, a więc już spory czas temu. Raczej nie przypominam sobie nachalnego ideologizowania, natomiast świetnie opisane zostały przeżycia autora i charakter przedwojennej stolicy. Chyba muszę sobie odświeżyć tę twórczość.

A tak swoją drogą to warto czasem, a nawet częściej zapoznawać się z dziełami autorów o innych przekonaniach czy poglądach na różne kwestie. Takie żarcie z jednego kociołka nie mdli z czasem? :wink:


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2013, 23:18

Wiking pisze:Trochę się wkręciłem:
Polecicie jakieś ciekawe książki dziejące się w międzywojennej Polsce / w trakcie || wojny światowej?
Wszystko, co wyszło spod ręki Marka Krajewskiego.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2013, 17:45

deszczowy pisze:
Wiking pisze:Trochę się wkręciłem:
Polecicie jakieś ciekawe książki dziejące się w międzywojennej Polsce / w trakcie || wojny światowej?
Wszystko, co wyszło spod ręki Marka Krajewskiego.
Dzięki!
Koniec świata w Breslau zakupiony. Zobaczymy co zacz :)

@preclix
A tak swoją drogą to warto czasem, a nawet częściej zapoznawać się z dziełami autorów o innych przekonaniach czy poglądach na różne kwestie. Takie żarcie z jednego kociołka nie mdli z czasem? :wink:
Mnie mdli od lewackiej propagandy. Jak ktoś lubi jeść kupę, bo mu zupa przestała smakować, to już jego problem. :roll:

Co nie zmienia faktu, że czytam utwory autorów o poglądach dalekich od moich. Żeby daleko nie szukać: Sartre'a na pewno nie można posądzać o prawicowy ekstremizm.


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2013, 12:32

Całkiem udane wakacje jeżeli rozchodzi się o przeczytane książki :P . Jedną z nich skończyłem wczoraj, jest to pozycja, którą chyba można kochać lub nienawidzić: Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną autorstwa Doroty Masłowskiej. Dla mnie ten tekst jest niesamowity, wyzbycie się klasycznej formy, odwaga, często pojawiający się absurd i nieprzeciętny humor. Część zaś scen napisana w sposób absolutnie mistrzowski. 19-letnia wówczas pisarka zerwała z wieloma standardami, a przy tym udało jej się osiągnąć - podejrzewam, że zamierzony - efekt, pokazania wydarzeń z perspektywy dresa w sposób autentyczny. Można odnieść wrażenie, że musiała wręcz myśleć jak bohater książki - Silny. Dla mnie fenomen. Dla was?


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2013, 19:40

Fenomen bez wątpienia. Można lubić lub nie, ale trudno nie docenić.

"Blaszany bębenek" czytam aktualnie. Wikingu, dopisz go sobie do listy książek o okresie wojny i poprzedzających go latach.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2013, 19:58

Doceniam Masłowską jako autorkę, ale Wojna zupełnie mi nie podeszła.

Nad Blaszanym Bembenkiem się zastanowię... bo czytając Legion Cherezińskiej dostrzegam jak wielkie mam braki w wiedzy historycznej. Wypadałoby nadrobić...


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2013, 22:41

Korzystają z przerwy w meczu: jeżeli chodzi o wojnę to właśnie biorę się za niezwykle wychwalaną książkę - Paragraf 22. Jeszcze nie przeczytałem żadnej strony, ale biorąc pod uwagę opinie znajomych i ich opowieści o czarnym humorze zanosi się na świetną zabawę :) .


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2013, 22:45

Azazel pisze:Korzystają z przerwy w meczu: jeżeli chodzi o wojnę to właśnie biorę się za niezwykle wychwalaną książkę - Paragraf 22. Jeszcze nie przeczytałem żadnej strony, ale biorąc pod uwagę opinie znajomych i ich opowieści o czarnym humorze zanosi się na świetną zabawę :) .
Dobry wybór. Najlepsza książka, jaką przeczytałem.

Panowie, co Janusza Głowackiego jest najbardziej godne uwagi? Bo odkładam go sobie i odkładam... A od dawna czuję, że ze swoją ironią mi podejdzie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2013, 13:37

Łukasz pisze: Panowie, co Janusza Głowackiego jest najbardziej godne uwagi? Bo odkładam go sobie i odkładam... A od dawna czuję, że ze swoją ironią mi podejdzie.
Kawałkiem niezłej literatury jest "Good night Dżerzi" o Kosińskim, z dramatami bywa bardzo różnie, ale raczej szału nie robią.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 06 września 2013, 17:13

Ktoś może czytał:
Obłęd '44.
Podzielicie się wrażeniami?


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2356
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 06 października 2013, 16:41

Panowie potrzebuję jakiejś ciekawej książki o Margaret Thatcher. Czytał ktoś cokolwiek i może polecić ?


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
ODPOWIEDZ