Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2013, 18:01

Lucas87 pisze:
Tutaj inna pozycja wydawnictwa Fronda, która w ostatnich dniach - spowodowała dużo zamieszania i wściekłości, wśród oburzonych dostarczycieli, jedynej słusznej prawdy.
http://wyborcza.pl/1,75478,15185862,Zak ... _Chce.html
Ach, te komentarze, tzw. pożytecznych idiotów pod artykułem - bezcenne. Uwielbiam :rotfl: :prochno:
Ja się dziwię, dlaczego takie wydawnictwo dopiero teraz powstało. Od przemiany ustrojowej, to był taki temat Tabu w III "Najjaśniejszej". Aż się prosiło, żeby opisać, jak to dzięki niewątpliwym "talentom" wcielano do kadr wszelkiej maści obiektywnych mediów.

Główni redaktorzy programów publicystycznych, politycznych, informacyjnych, krytycy kultury i sztuki. Nie dziwne, że wśród niektórych, taka książka budzi niepokój, bo przy dobrej promocji ma szansę stać się bestsellerem i trafić do świadomości ogółu społeczeństwa.

Temat nie jest błahy. W końcu Ci ludzie kreują rzeczywistość na świat, wielu milionom Polaków. Ciekawe, dlaczego temat został podjęty dopiero teraz.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2013, 11:18

preclix pisze: Ja się dziwię, dlaczego takie wydawnictwo dopiero teraz powstało. Od przemiany ustrojowej, to był taki temat Tabu w III "Najjaśniejszej". Aż się prosiło, żeby opisać, jak to dzięki niewątpliwym "talentom" wcielano do kadr wszelkiej maści obiektywnych mediów.
No niestety, ale napisanie w III RP - uczciwej i rzetelnej książki, wymaga nie tylko zaangażowania w daną sprawę, ale (pomimo oficjalnej zmiany ustroju) również pewnej cywilnej odwagi. Autor pierwszej z wymienionych przeze mnie publikacji - wyraźnie przyznał, iż był (podczas prowadzonego przez siebie, wieloletniego śledztwa) wielkokrotnie obrażany i zastraszany przez pewnych ludzi...Nie ulegajmy zatem złudzeniu, że skoro treść książki o "resortowych dzieciach" uderza bezpośrednio w dziennikarzy (nie w polityków obecnej partii rządzącej, lub w międzynarodowy układ w którym Polska się znajduje), to napisanie jej, jest sprawą prostą. Konsekswencje wydania, wspomnianej książki mogą być różne. Już wywołała ona burzę, będą pozwy sądowe, będzie nagonka na autorów. Osobnicy zwani dziennikarzami, wykonują kawał dobrej roboty dla układu, który jest korzystny - jedynie dla wybrańców.
Nic dziwnego, że mogą liczyć na ochronkę, mogą zatem liczyć na przychylność sądów. Dla mnie to oczywiste, tym bardziej brawa dla autorów książki, właśnie za odwagę. :bravo:


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
pęto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2010
Posty: 198
Rejestracja: 18 marca 2010

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2013, 23:41

deszczowy pisze:No, panowie, ktoś z was czytał już "Sezon burz"? Ktoś się podzieli przemyśleniami?
Fajnie, że Wiedźmiak powrócił. Wielu się cieszy, kilku się smuci, mnie on deko śmieszy (że sparafrazuje).

Ogólnie totalnie zerowa i beznadziejna fabuła, bezsensowne motywy prawne (w tym słaba parodia(?) pozwu sądowego), bezpłciowa żeńska protagonistka, Geralt bez iskry bożej w dialogach i miotający na lewo i prawo znakami, których tyle w całej sadze chyba nawet nie było. A tak poza tym czyta się bardzo dobrze :) Dwie półki niżej, niż 5ksiąg, ale co z tego :)


We will say what time will tell....

Verbum Labile debet non esse stabile.
PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2014, 21:41

pęto pisze:
deszczowy pisze:No, panowie, ktoś z was czytał już "Sezon burz"? Ktoś się podzieli przemyśleniami?
Fajnie, że Wiedźmiak powrócił. Wielu się cieszy, kilku się smuci, mnie on deko śmieszy (że sparafrazuje).

Ogólnie totalnie zerowa i beznadziejna fabuła, bezsensowne motywy prawne (w tym słaba parodia(?) pozwu sądowego), bezpłciowa żeńska protagonistka, Geralt bez iskry bożej w dialogach i miotający na lewo i prawo znakami, których tyle w całej sadze chyba nawet nie było. A tak poza tym czyta się bardzo dobrze :) Dwie półki niżej, niż 5ksiąg, ale co z tego :)
Dostałem pod choinkę...czytałem same niepochlebne recenzje.Aż takie to słabe?


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2014, 00:57

No słabe, słabe niestety. Ale i tak przeczytasz, bo to jednak Geralt. Szkoda tylko, że takich kierujących się sentymentem i mających poczucie niedosytu czytelników będzie pewnie więcej. Ja tam do "Sezonu burz" nie wrócę raczej :(


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
baca222

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2005
Posty: 36
Rejestracja: 20 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2014, 10:50

Z nowego Wiedzmina wyszedł taki trochę skok na kasę, nagle, ni z gruchy, ni z pietruchy, dostajemy kolejną książkę o Geralcie, nie mającą tak naprawdę nic wspólnego z całą dotychczasową historią. Wszystko to podane w ciągle dobrym, lecz zauważalnie słabszym od poprzednich tomów, stylu. Ja wysiadam.

Z innej bajki, polecam serdecznie twórczość Kurta Vonneguta, naczelnego cynika i mistrza absurdu amerykańskiej prozy. W, z pozoru, błahych i lekkich powieściach, potrafił ująć cały absurd jaki sobie człowiek stworzył tu na ziemi , całość przyprawiając niezwykle celnym, czarnym humorem.


taaa
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 16:39

baca222 pisze: Z innej bajki, polecam serdecznie twórczość Kurta Vonneguta, naczelnego cynika i mistrza absurdu amerykańskiej prozy. W, z pozoru, błahych i lekkich powieściach, potrafił ująć cały absurd jaki sobie człowiek stworzył tu na ziemi , całość przyprawiając niezwykle celnym, czarnym humorem.
Uwielbiam. Chyba nawet mój ulubiony pisarz.


pęto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2010
Posty: 198
Rejestracja: 18 marca 2010

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2014, 19:58

Widzę, że gust mamy podobny. KV to dla mnie jeden z czterech mistrzów słowa, których zawsze będę odkurzał ze swojej biblioteczki.

Łysiak, Piasecki (Sergiusz oczywiście), Tyrmand i Vonnegut. Ostatnio jednak zachorowałem totalnie na Sergiusza Piaseckiego - kto nie czytał, ten niech zacznie.


We will say what time will tell....

Verbum Labile debet non esse stabile.
Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2014, 22:42

W swoim felietonie na stronie C+ T. Lipiński ogłosił iż przyjął zlecenie na napisanie książki o Juventusie. Pisanie skończył ale nie wiadomo kiedy książka zostanie wydana. T. Lipińśki napisał książkę o Milanie i ta o Juventusie zapewne będzie z tej samej serii.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 25 lutego 2014, 22:30

Są tu jacyś fani Kinga? Ja wkręciłem się niemiłosiernie w jego twórczość. Zacząłem od "Joylandu", który mnie nie powalił. Z ciekawości sięgnąłem po "Dallas 63" i można rzec, że się zakochałem w tej książce. Później przyszła kolej na "Rękę Mistrza", która również bardzo mi przypadła do gustu i "Lśnienie", które bardzo mi się podobało. Aktualnie czytam "Under the Dome" ale za wcześnie mówić co o niej sądzę. Na dodatek wcześniej widziałem serial i trochę "dziwnie" się czyta teraz.

Moje pytanie - na podstawie tych pozycji które mi się podobały - za co brać się w następnej kolejności? W kwietniu wychodzi wznowienie "Bastionu" i również mam go w planach.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 26 lutego 2014, 00:04

Nie wiem, czy mogę się zaliczyć do fanów Kinga, ale ładnych parę lat temu też się nim zaczytywałem. Z książek, które zapamiętałem, na pewno mogę Ci polecić zbiór Cztery pory roku (stąd w szczególności Skazanych na Shawshank i Zdolnego ucznia), Zieloną milę, Carrie i Wielki marsz.

Pod kopułą stoi na półce i patrzy na mnie z wyrzutem swoimi ponad 900 stronami, ale jestem obecnie w środku serii książek o sympatycznym alkoholiku-detektywie autorstwa Jo Nesbo (gorąco polecam!) i za nic innego się nie zabieram, dopóki nie skończę. Później chciałbym łyknąć po sobie Lśnienie i jego kontynuację - Doktora Sen.


Obrazek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 26 lutego 2014, 00:31

steru pisze:Są tu jacyś fani Kinga? Ja wkręciłem się niemiłosiernie w jego twórczość. Zacząłem od "Joylandu", który mnie nie powalił. Z ciekawości sięgnąłem po "Dallas 63" i można rzec, że się zakochałem w tej książce. Później przyszła kolej na "Rękę Mistrza", która również bardzo mi przypadła do gustu i "Lśnienie", które bardzo mi się podobało. Aktualnie czytam "Under the Dome" ale za wcześnie mówić co o niej sądzę. Na dodatek wcześniej widziałem serial i trochę "dziwnie" się czyta teraz.

Moje pytanie - na podstawie tych pozycji które mi się podobały - za co brać się w następnej kolejności? W kwietniu wychodzi wznowienie "Bastionu" i również mam go w planach.
Nie czytałeś uznawanych za najlepsze. Miasteczko Salem, Sklepik z Marzeniami, Cmętarz Zwieżąt i oczywiście "TO". Mroczną wieże zostawiam sobie na później bo mam jeszcze sporo tytułów do nadrobienia.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 26 lutego 2014, 07:00

Castiel pisze:Miasteczko Salem, Sklepik z Marzeniami, Cmętarz Zwieżąt i oczywiście "TO".
O "Sklepiku z Marzeniami" wcześniej zbyt wiele nie słyszałem ale na pewno się zainteresuję ;) BTW "TO" również w kwietniu ponownie pojawi się w księgarniach. W tym momencie to praktycznie nie ma szans aby ją nabyć.
Castiel pisze:Mroczną wieże zostawiam sobie na później bo mam jeszcze sporo tytułów do nadrobienia.
Parę osób mi już polecało tą serię, jednak póki co jej "rozmiar" mnie przeraża. Nadrobię zapewne w bardziej odległej przyszłości.

2014 rok będzie udanym rokiem dla fanów Kinga. Ponownie do księgarni trafią dwie nowe książki :)


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 26 lutego 2014, 10:25

steru pisze:Są tu jacyś fani Kinga? Ja wkręciłem się niemiłosiernie w jego twórczość. Zacząłem od "Joylandu", który mnie nie powalił. Z ciekawości sięgnąłem po "Dallas 63" i można rzec, że się zakochałem w tej książce. Później przyszła kolej na "Rękę Mistrza", która również bardzo mi przypadła do gustu i "Lśnienie", które bardzo mi się podobało. Aktualnie czytam "Under the Dome" ale za wcześnie mówić co o niej sądzę. Na dodatek wcześniej widziałem serial i trochę "dziwnie" się czyta teraz.

Moje pytanie - na podstawie tych pozycji które mi się podobały - za co brać się w następnej kolejności? W kwietniu wychodzi wznowienie "Bastionu" i również mam go w planach.
"Bastion" jest w pytę, IMHO jedna z lepszych książek Kinga. Od siebie polecam bardzo "Buick 8" (nie wiem, czemu ludzie się tak czepiają tej książki) i zbiory opowiadań: "14 mrocznych opowieści" i "Szkieletową załogę" z GE-NIA-LNYM opowiadaniem pt. Jaunting i Mgłą.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 26 lutego 2014, 10:49

Od siebie dodam "Misery", "Martwą strefę", zbiór opowiadań "Nocna zmiana" (moim zdaniem, najlepszy ze wszystkich zbiorów, które wyszły spod ręki Kinga).

Mroczną Wieżę zostaw sobie na później, to pozycja którą docenią raczej "weterani" Kinga aniżeli ci co dopiero się nim zainteresowali :)

Pytanie ode mnie:
Co warto przeczytać Tyrmanda? Na razie przeczytałem "Złego" i absolutnie uwielbiam tą książkę.


ODPOWIEDZ