Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 00:06

Fenomen pisze:Moja ulubiona ksiazka jest Mein kampf.Napisal ja moj idol Adolf Hitler.Chyba wiecie o czym ona jest :D :D
Widze że pogladów socjalistycznych na tym świecie nie brakuje jeszcze. Jak chcesz to moge cie zapoznać z moim kumplem, który ma podobne poglądy/upodobania do Twoich :?


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 00:13

Yari pisze:
Fenomen pisze:Moja ulubiona ksiazka jest Mein kampf.Napisal ja moj idol Adolf Hitler.Chyba wiecie o czym ona jest :D :D
Widze że pogladów socjalistycznych na tym świecie nie brakuje jeszcze. Jak chcesz to moge cie zapoznać z moim kumplem, który ma podobne poglądy/upodobania do Twoich :?
A ja mam pytanie do fenomena ? czy ty jesteś niemcem?
masz bląd włosy i nie bieskie oczy ?

Powiedział bym że --- jesli nie to postąp według ksiąrżki i sie "potnij" - nie żebym cos proponował :P(bo jeszcze Fenomenowi spodoba si pomysł i mnie oskarża - tak iwięc ja nic nie proponuje:P)


Obrazek
Dyzio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 52
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 00:53

moja ulubiona ksiazka jest chyba "Rok 1984" Orwella jak to czytalem to po prostu masakra!! a poza tym to jeszcze "folwark zwierzecy", "wladca pierscieni" "hanba" coetze, "inny swiat" grudzinskiego wiedzmin tez jest dobry ale jeszcze nie przeczytalem do konca


pajzano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2003
Posty: 351
Rejestracja: 01 marca 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 02:27

Polbos pisze: A później zacząłem czytać Stephena Kinga. Jest to zdecydowanie mój ulubiony autor, poprostu pisze fenomenalne książki. Moja ulubioną książką jest właśnie książka Kinga "To", może ktoś czytał, poprostu fenomenalna. Troche odstrasza jej grubość (1214 stron), ale jest poprostu genialna. No i bardzo lubie "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Jest to chyba moja ulubiona lektura.
Popieram. Uwielbiam czytać Kinga (Miasteczko Salem, Desperacja, Worek kości, Chudszy), a "To" jest zdecydowanie najlepszą jego książką i najlepszym horrorem, jaki czytałem. Jest gruba, ale za to REWELACYJNA. Film nakręcony na jej podstawie się do niej nie umywa, ale to z powodu niemożności pokazania wszystkich watków.
Poza tym lubię też trylogię Tolkiena, wspomnianą wczesniej "Futbolową gorączkę" - świetna książka, zarówno dla kibiców (znalazłem kilka podobieństw co do mojego kibicowania), jak i nie-kibiców (wyjaśnie pewne zachowania odnośnie bycia kibicem), do tego napisana luźnym, zabawnym językiem, a także "Stawiam na Tolka Banana" i "Kamienie na szaniec".
Natomiast dziwię się, że tyle was tu jest, a nikt z was nie czytał "Paragrafu 22" Josepha Hellera. Jest to bodaj najzabawniejsza książka jaka została wydana (taka jest moja opinia). Jest satyrą na absurdy panujące w amerykańskiej armii. Napisana jest tak doskonale zabawnym i inteligentnym językiem, że czytanie jej jest bardzo dlugie - ja co chwila padałem ze śmiechu :D Polecam ją wszystkim, bo to prawdziwy rarytas.


You may know the name, but the game has changed. - Police Story (1985)
kaczka

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 listopada 2003
Posty: 6
Rejestracja: 08 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 09:51

tylko władca pierścieni!!


adi130

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2003
Posty: 231
Rejestracja: 16 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 10:29

co prawda jestem kibicem lecha bo ejstem z poznania to moją ulubioną ksiażką jest autobiografia W.Kowalczyka "Kowal-Prawdziwa historia" Po prostu piekna książka, co prawda niezbyt ambitna literatura ale fajne :)


Rybeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 597
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 10:55

ulubiona ksiazka ? oj bardzo ciezko. znacznie latwiej ulubionego autora wskazac - andrzej sapkowski. pisze niesamowitym jezykiem- prostym, a zarzem bogatym i ciekawym. "kupa na niego! w kupie sila!" jeden z moich ulubionych cytatow :] jakis miesiac temu skonczylem narrentrum. rowniez swietne. przy okazji mozna naprawde wiele sie dowiedziec o strukturze poznosredniowiecznego spoleczenstwa. o przesladowaniu husytow. zreszta co ja bede mowil :] poprostu przeczytajcie :]
jednak jesli chodzi o sapka to ubostwiam wrecz sage o wiedzminie. caly cykl znakomity, choc ostatnia czesc lekko dziwna, ale przeczytajcie to zrozumiecie.
tylko bron boze nie ogladajcie filmu! jak mozna bylo to tak sknocic to nie wiem :/ az mi wstyd bylo jak to ogladalem.
co jeszcze ? teraz czyta rzeczpospolita obojga narodow autorstwa jasienicy. chociaz brakuje mu czasem obiektywizmu, to i tak mozna sie naprawde wiele dowiedziec jak to kiedys bylo.
a na koniec dodam tylko ze zachecam wszystkich do czytania :]


[']rybeq[']
20.II.2003-3.III.2005
cos sie konczy, cos sie zaczyna.
Juverulez!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 sierpnia 2003
Posty: 606
Rejestracja: 08 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 11:45

rok 1984 Orwella- mistrzostwo świata....


Obrazek
Mee_too

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2003
Posty: 169
Rejestracja: 07 lutego 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 13:07

Dla mnie najlepsza, najulubiensza, najciekawsza ksiazka jest "Ojciec Chrzestny" Mario Puzo. Jeszcze zadna ksiazka nie wywarla na mnie takiego wplywu. Rowniez film na podstawie ksiazki jest bardzo dobry , a w wrecz wybitny czy kutowy. Wiem ze na naszym forum jest wielu fanow filmu i na pewno nie jest im obcy ten wlasnie film. Nie wiem czy wielu z was przeczytala "Ojca Chrzestnego" ale polecam z calego serca. Ksiazka, po ktorej zmienilem niektore poglady.


I think love is something we create to make ourselves feel better
'Dandelion'
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 13:13

Mi na temat ksiazek trudno sie wypowiadac gdyz nie lubie czytac (az wstyd sie przyznac)i czytam zadko.Bylo kilka ksiazek ktore przeczytalem z chcecia ''Chlopcy z placu broni''.Lecz to tylko lektury.Mowa pisana do mnie nie przemawia a szkoda bo duzo mnie omija.Jestem przykladem typowego lenia zamiast wziasc i przeczytac ksiazke ja wole sie polozyc i obejrzec film w tv.Niestety juz taki jestem choc mam zamiar to zmienic w najblizszym czasie trzeba bedzie otrzepac polke z ksiazkami z kurzu i wziasc sie za czytanie :-D :wink: Nowa era nadchodzi!! :P Tylko od czego zaczac?? :roll:


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
ulaire

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2004
Posty: 3
Rejestracja: 25 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 14:22

Ciężko mi wybrać między Silmarillionem a Władcą Pierścieni... Ważne, że Tolkien ;)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2005, 21:02 przez ulaire, łącznie zmieniany 1 raz.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 16:25

Oto stal sie cud po przeczytaniu tematu postanowilem przeczytac jakas ksiazke :D Poszedlem do pokoju i zaczalem szukac cos ciekawego nic nie moglem znalezc.Juz chce na czytanie mnie opuscila lecz cos znalzlem ksiazka nazywa sie ''Apokalipsa'' napisana przez Jonatana Dunkela.Na okladce napisane jest ''Ostatnie wydarzenia na ziemi w proroctwach Pisma Swietego''.To co przyciagnelo mnie do tej ksizaki to napis ''Ksiazka dla myslacych'' :D cos dla mnie :D Po przejrzeniu zapowiada sie ciekawie przeczytalem kilka kartek i mnie wciagnelo :-D Wieczorem przeczytam soebie na dobranoc :wink:


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 20:57

Oskar8 pisze:masz bląd włosy i nie bieskie oczy ?
ja mam blond włosy i niebieski oczy :wink: sugerujesz cos :D :D


p.s sorki za post nie na temat :P


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 lipca 2004, 21:57

kouba pisze:
Oskar8 pisze:masz bląd włosy i nie bieskie oczy ?
ja mam blond włosy i niebieski oczy :wink: sugerujesz cos :D :D


p.s sorki za post nie na temat :P

A czytałeś wypowiedz w jakim to było kontekscie i do kogo wypowiedzi ??
Przeczytaj jeszcze raz :P :twisted:


CZYTAŁEM :P

Najwyraźniej coś nie dokładnie :P:



A wracając do ulubionej ksiązki nie mam.

Już troche ich przeczytałem, choć ostatnio jestem z tym do tyłu - zadużo czasu spędzam przed kompem.

Ale pamiętam że pierwszą ksiązką która naprawde mi sie podobała - I którą przeczytałem sam (bo pewnie podobały mi sie ksiązki czytane przez rodziców) Była lektura "Dywizjon 303" - pamiętam że wtedy mi sie bardzo podobała ale czy teraz by mi sie podobała tródno powiedziec.

Tak więc ulubiona ksiązka żalezy od okresu - jak dla mnie

Sądze że zawsze jesli sie dobrze poszuka można przeczytać cos ciekawszego, lepszego co stanie sie czymś ulubionym.

Co do Władcy Pierscieni stracił ostatnio w moich oczach zaduża komercjalizacja -Film itd - choć skłonił on wielu ludzi do przeczytania ksiązki.


Z tych ksiązke które czytałem za Najlepszą uwazam Serie "Diuna" Franka Herberta szkoda że nie skączona - była to pierwsza i chyba zostanie jedyną serią przeczytaną z tego gatunku. Poco sobie psuć odczucia :)


Obrazek
Sting

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2004
Posty: 165
Rejestracja: 29 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 lipca 2004, 17:14

Ciężki wybór wymienie pięć:
1. Forrest Gump
2. Trzy Dni Kondora
3. JFK
4. Raport Pelikana
5. Raport Mniejszości


Obrazek
ODPOWIEDZ