Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Łokietek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 września 2008
Posty: 27
Rejestracja: 09 września 2008

Nieprzeczytany post 13 września 2008, 13:15

Ja chciałbym polecić trylogie Waldemara Łysiaka-"Dobry","Konkiwsta","Najlepszy" .
Bardzo ciekawe książki,każda podejmuje inny temat,dopiero po przeczytaniu całości widać powiązania między kolejnymi częściami.
Czyta się bardzo przyjemnie,lekko,ale uwaga niemiłosiernie wciąga !


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 24 września 2008, 12:11

Łokietek pisze:Ja chciałbym polecić trylogie Waldemara Łysiaka-"Dobry","Konkiwsta","Najlepszy" .
Bardzo ciekawe książki,każda podejmuje inny temat,dopiero po przeczytaniu całości widać powiązania między kolejnymi częściami.
Czyta się bardzo przyjemnie,lekko,ale uwaga niemiłosiernie wciąga !
Słyszałem już, że jest niezła, także muszę po nią sięgnąć. Ostatnio z twórczości Łysiaka czytałem "Empirowy pasjans", stanowiący panoramę postaci z epoki napoleońskiej. Fajna, fragmentami wręcz błyskotliwa książka, szczególnie godna polecenia, tym którzy lubią historię opowiedzianą łatwo i przyjemnie :)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Prokson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2008
Posty: 282
Rejestracja: 24 września 2008

Nieprzeczytany post 26 września 2008, 00:50

obecnie "Gra Geralda" kinga, horror psychologiczny z kontekstem erotycznym
jestem w połowie i naprawde dobra ksiązka przesiączona cynizmem. oby tylko koniec nie był banalny bo kingowi czasami to sie zdarza.... :roll:


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 21 października 2008, 17:28

Polecam "Piekło Italii" autorstwa Jamesa Hollanda. Książka opisuje okres od Monte Cassino do kapitulacji. Przedstawieni są tu w obiektywny sposób zarówno alianci, niemcy, włoscy faszysci, partyzanci, jak i ludność cywilna.


juveninhoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2008
Posty: 145
Rejestracja: 29 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2009, 10:04

Ostatnio czytałem całkiem sporo. Zaciekawiła mnie bardzo Belgariada (pięcioksiąg) Davida Eddingsa, polecam również Obłęd na pokładzie Braiana Callisona i Lot nad kukułczym gniazdem- coś pięknego. Teraz z racji ferii pochłaniam Ósmy dzień Glovera Wrighta


"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby, którą się jest"- Kurt Cobain
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 19:36

hmmm ostatnio mi się troszkę nudziło..

"Czas zdrady" Tom'a Clancy'ego, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jak wszystkie jego ksiązki tak i ta jest świetna. Na prawde polecam. To jest seria "OP-Center Centrum Szybkiego Reagowania". W tej części Centrum ratuje obywateli przed bezwzględnym senatorem. kandydatem na prezydenta który pod milymi słowami i pięknymi sloganami kryje prawdziwe i złe oblicze. Ale dobro wygrywa :)

Teraz zacząłem z tej samej serii "Wojnę Orłów". Zapowiada się ciekawie, w tej częsci poznajemy nowego szefa a raczej szefową Centrum ale Paul Hood całkowicie nam nie zniknie. Ogólnie ta część dotyczy chinczyków i własnie tam beda robić porządki.

Jeszcze wcześniej przeczytalem też Clancy'ego - "Czerwony królik" - czyli jak to na prawdę było z zamachem na JPII. Wiadomo spiski ZSRR a także Polaków i jak zawsze wciągająca akcja.

Wszystkie te książki polecam jesli ktoś lubi sensacje, kryminały i tym podobne style. Warto przeczytać :)


Obrazek
gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 20:13

Karowiew pisze:
Łokietek pisze:Ja chciałbym polecić trylogie Waldemara Łysiaka-"Dobry","Konkiwsta","Najlepszy" .
Bardzo ciekawe książki,każda podejmuje inny temat,dopiero po przeczytaniu całości widać powiązania między kolejnymi częściami.
Czyta się bardzo przyjemnie,lekko,ale uwaga niemiłosiernie wciąga !
Słyszałem już, że jest niezła, także muszę po nią sięgnąć. Ostatnio z twórczości Łysiaka czytałem "Empirowy pasjans", stanowiący panoramę postaci z epoki napoleońskiej. Fajna, fragmentami wręcz błyskotliwa książka, szczególnie godna polecenia, tym którzy lubią historię opowiedzianą łatwo i przyjemnie :)
skoro mowa o Łysiaku to polecam książke pt."Cena" - bardzo szybko się czyta i przyjemnie.
Co do innych autorów ja obecnie jestem pochłonięty w polskiej fantastyce czyli Piekara i jego Charakternik, Pilipiuk - Oko Jelenia oraz Norweski Dziennik, Grzędowicz - Pan lodowego ogrodu.
A z nie fantastyki polecam Gomorrę - Roberto Saviano.


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 20:53

Mi z W. Łysiaka bardzo spodobał się Cesarski Poker,który miałem okazje jeszcze czytać gdy czasu wiele, a mianowicie w liceum...
Świetnie użyte analogie czasów historycznych do ruchów w pokerze. Postacie, które zarysował tam autor to coś wspaniałego ! Polecam, dla fanów dobrej książki i przede wszystkim historii. Jak już książka historyczna u Łysiaka to wiadomo, że ...Napoleon :) co mi bardzo odpowiada, ponieważ również są to moje 'ulubione' czasy w kartach historii..


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2009, 17:03

Już od dłuższego czasu, każdy kto ogląda telewizję, słucha radia, czy czyta prasę jest epatowany tematem kryzysu finansowego. Często jako receptę na uniknięcie takich problemów w przyszłości wskazuje się zwiększenie kontroli nad rynkami i instytucjami finansowymi, a co za tym idzie zwiększenie roli państwa w gospodarce.

Dlatego polecam Wam książkę autorstwa amerykańskiego ekonomisty Johna R. Lotta Jr. pod tytułem Freedonomia (link jest do strony wydawnictwa, ale książkę można kupić taniej, chociażby wpisując tytuł do porównywarki cen). Autor w ciekawy i przystępny sposób opisuje skutki ingerowania państwa w sprawy gospodarcze.

Polecam ją każdemu, kto interesuje się sprawami gospodarki i wolnego rynku.


Obrazek
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 11 maja 2009, 14:03

Karowiew pisze:Ostatnio z twórczości Łysiaka czytałem "Empirowy pasjans", stanowiący panoramę postaci z epoki napoleońskiej. Fajna, fragmentami wręcz błyskotliwa książka, szczególnie godna polecenia, tym którzy lubią historię opowiedzianą łatwo i przyjemnie :)
Właśnie się za to zabieram.
Jeżeli chodzi o Łysiaka polecam "Ostatnią Kohortę". Mała grupa Legionistów wyrywa się z oblężonego przez barbarzyńców Rzymu i udaje się na północ szukać mitycznego "Ostatniego Legionu", a może czegoś innego :wink:

Z tematyki piłkarskiej: "Los tak chciał" - obszerny wywiad z Kazimierzem Górskim, dodatkowo wypowiedzi rodziny, przyjaciół i podopiecznych Pana Kazimierza. Dodatkowo sporo historycznych zdjęć. Mocno polecam :!:


Obrazek
Madara

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2009
Posty: 802
Rejestracja: 29 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 02:23

Jeśli już książka to tylko STEPHEN KING - Miasteczko Salem, Lśnienie
Jak dotychczas przeczytałem 9 jego książek, 8 czeka :twisted:
Do tego myślę, że każdy powinien przeczytać sławną na cały świat książkę
Mario Puzo pt. "Ojciec Chrzestny".


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 09:58

Czytał ktoś z Was "Hyperion Cantos" Dana Simmonsa? Warto przeczytać?

Książka (pierwsza - "Hyperion"), obok Diuny, cieszy się sławą najważniejszej i najlepszej powieści science fiction. Klimat podobno jest rewelacyjny, do tego epickość Star Wars. Nie jestem maniakiem fantastyki więc pomyślałem, że postaram się o jakieś opinie :)


bianConrado

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2009
Posty: 110
Rejestracja: 28 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 10:17

Polonistka w szkole zaproponowała mi książkę Mastertona : Manitou , horror. Przeczytałem pierwszą z tych części, później drugą i na tym zakończyłem , nie z tego powodu ,że mi się nie podobała ,bo byłem ciekawy jak Manitou ( indiański szaman ,który ukazuje się w różnych postaciach ,żeby odwdzięczyć się za te wszystkie zamachy na indian ) ukaże się w kolejnych częściach , po prostu zabrakło kolejnych części w bibliotece ;/
Wracając do tych ukazywań się szamana , w pierwszej części "urodził" się w ciele jednej z bezbronnych obywatelek. Na początku lekarze myśleli ,że to guz lub coś takiego ,lecz okazało się, że na plecach rośnie jej szaman... Jeżeli ktoś chciałby czytać nie będę opisywał całej książki :prochno: ... Dopowiem tylko ,że z tym szamanem musi zmierzyć się "jasnowidz" Harry Erskine (udawał ,że jest jasnowidzem zarabiając na staruszkach :prochno: )


"Inter jest świetny tylko dzięki Calciopoli" - Marcello Lippi

Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2009, 12:00

bianConrado pisze: Wracając do tych ukazywań się szamana , w pierwszej części "urodził" się w ciele jednej z bezbronnych obywatelek. Na początku lekarze myśleli ,że to guz lub coś takiego ,lecz okazało się, że na plecach rośnie jej szaman...
To znaczy co? Że owa obywatelka chodzi z żyjącym szamanem na plecach?

Przeczytałem "Greka Zorbę" całkiem do rzeczy. Tytułowy bohater lekko sprośny, pies na baby, posiadający tzw. "mądrość życiową". Fajnie ukazana Kreta i jej mieszkańcy. Próba szkicu mentalności greckich wieśniaków. Lekko filozoficzne, z nawiązaniem do typów apolińskiego i dionizyjskiego stworzonych przez Fryderyka Nietzschego. Polecam :ok:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2009, 12:14

Właśnie skończyłem czytać ostatni tom sagi "Zmierzch". Dla niedoinformowanych: saga składa się z 4 części: Zmierzch, Księżyc w Nowiu, Zaćmienie oraz Przed Świtem.

Podobno książki te robią furorę na całym świecie (nic o tym nie wiem, bo trafiłem na nie przez przypadek), ale nie dziwię się, bo naprawdę świetnie się je czyta. Nie jest to jakaś wielka literatura, ale niesamowicie wciąga i trudno oderwać się od książek, żeby iść spać :prochno:


Obrazek
ODPOWIEDZ