Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 11:12

Marcin Ciszewski

-www.1939.com.pl
-Major
-www.1944.waw.pl

W skrócie, trylogia opisująca losy polskiego batalionu uzbrojonego w najnowsze cacka, który przenosi się w czasie z 2007 roku do 1 września 1939... 8) Nic więcej dodawać nie trzeba.


Obrazek
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 12:20

O "www.1939.com.pl" słyszałem ale nie miałem okazji jeszcze przeczytać.
Obecnie skończyłem Desperację i Regulatorów S. Kinga. Teraz albo znów polecę Kingiem, albo zacznę czytać "Morfinę" którą kupiłem w ostatnią sobotę.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 15:08

steru pisze:Jak ktoś jest fanem klimatu w stylu "Twin Peaks" to polecam książkę Blakea Croucha - Szum.
Możesz rozwinąć? ;)
Mrówa pisze: W skrócie, trylogia opisująca losy polskiego batalionu uzbrojonego w najnowsze cacka, który przenosi się w czasie z 2007 roku do 1 września 1939... 8) Nic więcej dodawać nie trzeba.
Ło matko :prochno:


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2014, 14:02

Mrówa pisze:Marcin Ciszewski

-www.1939.com.pl
-Major
-www.1944.waw.pl

W skrócie, trylogia opisująca losy polskiego batalionu uzbrojonego w najnowsze cacka, który przenosi się w czasie z 2007 roku do 1 września 1939... 8) Nic więcej dodawać nie trzeba.
Z takimi "dowódcami" to i tak byśmy przegrali :prochno: .

Dla fanów Sienkiewicza polecam Komudę i cały cykl Samozwańca. Fajne zobrazowanie polskiego szlachcica i stosunku polaków do moskali. Czasami jest baaardzo zabawnie.

Dla SI-FI i fanów Star Wars trylogia Darth Bane. Moim zdaniem o wiele lepsze od trylogii filmowej.

Dla fanów j.w. wojskowości książki Zychowicza. Pakt Ribentropp-Beck na wielki plus.

Dla rozluźnienia polecam Orwella. 1984 i folwark zwierzęcy.

Dla osób lubiących czarny humor Palahniuk Opętani. Póki co jestem tylko po Podziemnym Kręgu i Opętanych, ale na pewno jeszcze wrócę do tego autora.

Dla filmowców koniecznie Rambo. Książka miażdży film!

Mafijnie to "Sycylijczyk" Puzo. Moim zdaniem lepszy od Ojca Chrzestnego. Świetna kreacja głównego bohatera! Ciekawa i trochę dołująca historia.

I standardowo, aby podkreślić obecne trendy. Cała seria Pieśni Lodu i Ognia. Serial przy książkach to pikuś.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 20:12

Ja obecnie zdecydowałem się na klasyk literatury powszechnej. Książka raczej dla kobiet. Rzec można nawet że dla nastolatek, ale mimo to wciągająca i bardzo dobrze się ją czyta.

Ostatnio przeczytałem też biografie Boba Marleya i Jima Morrisona - szczególnie ta druga była ciekawa.

Pan Mietek pisze:Możecie polecić jakieś ciekawe książki historyczne?

Najbardziej mnie interesuje mnie historia XX wieku i wydarzenia związane z historią Polski ale chętnie bym się dowiedział czegoś o walkach na froncie wschodnim i historii PRL-u.

Przeczytałem ostatnio i ze swojej strony mogę polecić książki:
"Orzeł biały. Gwiazda czerwona" prof. Daviesa
"Gorzka chwała. Polska i jej los. 1918-1939" Richarda M. Watta
"Monte Cassino" Caddicka-Adamsa
Ja polecam biografię Józefa Piłsudskiego.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 23:45

Michael900 pisze:Ja obecnie zdecydowałem się na klasyk literatury powszechnej. Książka raczej dla kobiet. Rzec można nawet że dla nastolatek, ale mimo to wciągająca i bardzo dobrze się ją czyta.
Tytułu zapomniałeś podać :v


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 23:58

Eric6666 pisze: Dla rozluźnienia polecam Orwella. 1984
Ironia?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 września 2014, 10:46

"Harry Redknapp. Zawsze pod kontrolą". Czytam aktualnie tą książkę i jest to kolejne miłe zaskoczenie literaturą "piłkarską". Może to dlatego, że książki Ronaldo, Nejmarów i innych cudaków omijam szerokim łukiem? :) Przyznam szczerze, że Conte, Del Piero i Pirlo też jeszcze nie ruszyłem, po części bo mógłbym się rozczarować :/

W każdym razie, Redknapp to, od zawsze tak sądziłem, ciekawy człowiek i ma naprawdę dużo do opowiedzenia - o piłce amatorskiej, o piłce sprzed czasów komercjalizacji i wielkich pieniędzy i o wielu zakulisowych wydarzeniach. Dużo ciekawych anegdot i smaczków dla fanów piłki.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 28 września 2014, 11:18

Pan Mietek pisze:Przyznam szczerze, że Conte, Del Piero i Pirlo też jeszcze nie ruszyłem, po części bo mógłbym się rozczarować :/
Pirlo możesz - jest trochę szatni i trochę mięsa. Czwórka w pięciostopniowej skali. Pozycje o Conte i DP to gnioty.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 września 2014, 11:27

Alfa i Omega pisze:
Michael900 pisze:Ja obecnie zdecydowałem się na klasyk literatury powszechnej. Książka raczej dla kobiet. Rzec można nawet że dla nastolatek, ale mimo to wciągająca i bardzo dobrze się ją czyta.
Tytułu zapomniałeś podać :v
Duma i uprzedzenie :)


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 28 września 2014, 11:58

Michael900 pisze:
Alfa i Omega pisze:
Michael900 pisze:Ja obecnie zdecydowałem się na klasyk literatury powszechnej. Książka raczej dla kobiet. Rzec można nawet że dla nastolatek, ale mimo to wciągająca i bardzo dobrze się ją czyta.
Tytułu zapomniałeś podać :v
Duma i uprzedzenie :)
"Duma i uprzedzenie" to książka genialnie napisana, na pewno kobieca (żadna tam dla nastolatek ;-) ), ale dzięki swojej formie do polecenia i do przeczytania dla każdego fana literatury. Bez dwóch zdań.


Pandora

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 maja 2014
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2014

Nieprzeczytany post 09 października 2014, 09:56

Z dobrych kryminałów mogę polecić Ci Lawrense Blocka ,,Krocząc wśród cieni". Nie wiem czy ją czytałeś, jednakże książka ta powaliła mnie z nóg. Jak coś tu masz linka: http://www.ravelo.pl/lawrense-block,a191129.html


szymj

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 października 2014
Posty: 10
Rejestracja: 06 października 2014

Nieprzeczytany post 11 października 2014, 21:56

Hmm, kryminał ale bardziej utrzymany w klimacie szpiegowskim - A.W. Mykel "Dziedzictwo Strachu". Chyba trudno ją dostać, a jest absolutnie genialna.

http://merlin.pl/Dziedzictwo-strachu_A- ... ,60642.html


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 13 października 2014, 00:41

Eric6666 pisze: Dla osób lubiących czarny humor Palahniuk Opętani. Póki co jestem tylko po Podziemnym Kręgu i Opętanych, ale na pewno jeszcze wrócę do tego autora.
A czytałeś "American Psycho" autorstwa Ellisa?


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 15 października 2014, 00:22

Czytał ktoś z was "Trzeba się bić"? Biografia Leszka Balcerowicza.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
ODPOWIEDZ