Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2014, 09:52

Jak wrażenia po lekurze Numero Uno ? Jestem w połowie i szczerze bez szału. Książka Conte imo duzo ciekawsza jak narazie :)


Juve, storia di un grande amore
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2014, 00:49

Odgrzebuje tematy okołopiłkarskie, ale cóż człowiek chory, to poki co od sportu odszedł, rozregulował organizm i lipa. W nocy nie ma co robi.
Jestem w trakcie czytania tryptyku o Armstrona dopingu. Po tryptyku jego biografii przyszedł czas na zdarzenie z rzeczywistościa.
Obecnie David Walsh, nastepnie Tayler Hamilton i koncze Juliet Macur - Upadek Lance Armstronga.
Jestem obecnie w połowie Walsha i tak jak na początku mnei nie przykonywał sam autor - szukajacy wszedzie na sile dopingu to obecnie jest troche lepiej. Ma momenty, ale póki co szału nie ma. Zobaczymy jak to zakończy, historia idzie z pewnymi wstawkami choronologicznie, wiec mozna stwierdzić, iż obecnie jestem po 2-3 zwyciestwie Lance, czekam jednakże na kolejne lata i w zasadzie odniesienia Walsha już po pierwszym odejsciu ze sportu Armstronga , czyli wygrana Landisa, bo tam duzo sie wyjaśniło.
Obejrzałem jeszcze wywiad z Ophrey i tam też jakoś tak mi się wydawało, że ona nie chciala mu za wiele krzywdy zrobic juz Olejnik czy Lis zadaliby duzo bardziej ostre pytania.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2014, 12:45

Parę dni temu ukazało się coś takiego:
http://allegro.pl/juventus-turyn-tomasz ... 16115.html
Do tej pory podobną rzecz widziałem o Milanie i chyba o Bayernie.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2014, 12:47

Możecie polecić jakieś dobre polskie kryminały?

Najlepiej poza Miłoszewskim i Krajewskim bo ich książek już trochę przeczytałem.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2014, 17:42

Pan Mietek pisze:Możecie polecić jakieś dobre polskie kryminały?

Najlepiej poza Miłoszewskim i Krajewskim bo ich książek już trochę przeczytałem.
Może Czubaj? Pisal z Krajewskim co nie co.
Ew. Konrad T. Lewandowski, ale on pisze też fantasty wiec musisz poszukać po opisach czy to kryminał - rzecz zazwyczaj sie dzieje w XVIII lub XIX w. Warszawie.
Ew. chyba Olga tokarczuk i "prowadź swój pług przez kości umarłych" - A. Holland chce z tego zrobić film.
Ew. Podobno "Morfina" Twardocha też warta polecenia. ( ale tych dwóch autorów nie czytalem jeszcze wiec nie daje rekojmi).
Co do Lewandowskiego to przeczytalem jedną ksiażke i była naprawdę spoko.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2014, 18:17

Dzięki, ogarnę coś Czubaja bo też mi się obiło to nazwisko o uszy.

Jeśli chodzi o "Morfinę" to mogę potwierdzić, że jest warta polecenia. Dla mnie - fenomenalna! Aczkolwiek to nie jest kryminał :)


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2014, 18:25

Czubaja czytałem, ale solo, bez Krajewskiego.

Koncepcje fajne na te książki (każda dzieje się w określonym środowisku), wykonanie też ok, lekko się czytało (choć oryginalne to to nie jest - ot, nawiązania do Zabójczej Broni się zdarzały). Jak to kryminał - najwyższych lotów to to nie jest, ale wciąga.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 06 maja 2014, 22:59

Czy było coś mówione o tym?
http://www.dictum.pl/books/show/24304


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 26 maja 2014, 20:07

Możecie polecić jakieś ciekawe książki historyczne?

Najbardziej mnie interesuje mnie historia XX wieku i wydarzenia związane z historią Polski ale chętnie bym się dowiedział czegoś o walkach na froncie wschodnim i historii PRL-u.

Przeczytałem ostatnio i ze swojej strony mogę polecić książki:
"Orzeł biały. Gwiazda czerwona" prof. Daviesa
"Gorzka chwała. Polska i jej los. 1918-1939" Richarda M. Watta
"Monte Cassino" Caddicka-Adamsa


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2355
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 26 maja 2014, 20:38

Kolego sprecyzuj co Cię dokładnie interesuje. Jakie wątki w historii PRLu ? Bo sama historia PRLu to zbyt ogólnikowa informacja. Czy chcesz się dowiedzieć czegoś o postaciach, czy o systemie władzy ?


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 26 maja 2014, 20:42

Sila Spokoju pisze:Kolego sprecyzuj co Cię dokładnie interesuje. Jakie wątki w historii PRLu ? Bo sama historia PRLu to zbyt ogólnikowa informacja. Czy chcesz się dowiedzieć czegoś o postaciach, czy o systemie władzy ?
Może być książka o czymkolwiek :)

Moja wiedza na temat PRLu jest na tyle ogólnikowa, że chętnie przeczytam każdą dobrą książkę na ten temat.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2355
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 26 maja 2014, 22:27

Leszek Żebrowski ,,Mity przeciwko Polsce"

,,lekka" książka ukazująca historię polski XX wieku. Jeśli będzie się łatwo czytało to daj znać ;)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 00:01

http://www.empik.com/carlos-tevez-mclea ... ,ksiazka-p
Nie wiem czy pojawiło się już info o tej książce. Kolejna biografia piłkarza związanego z Juve. Tym razem o swojej karierze opowiada Carlos Tevez. Trzeba będzie zakupić.
Dziś skończyłem lekturę 'Cel snajpera' Chrisa Kyle`a. Mimo że nie jestem fanem tego typu książek przyznam że czytało się całkiem przyjemnie i chyba w przyszłości zdecyduje się sięgnąć jeszcze raz po książkę o podobnej tematyce.


★ ★ ★
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 27 maja 2014, 08:49

booyak pisze:http://www.empik.com/carlos-tevez-mclea ... ,ksiazka-p
Nie wiem czy pojawiło się już info o tej książce. Kolejna biografia piłkarza związanego z Juve. Tym razem o swojej karierze opowiada Carlos Tevez. Trzeba będzie zakupić.
Dziś skończyłem lekturę 'Cel snajpera' Chrisa Kyle`a. Mimo że nie jestem fanem tego typu książek przyznam że czytało się całkiem przyjemnie i chyba w przyszłości zdecyduje się sięgnąć jeszcze raz po książkę o podobnej tematyce.
To nie jest czasem ta ksiażka o ktorej mowiono, ze to żadna Autobiografia tylko jakis tam koles napisał sobie ksiązke o Tevezie?


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 10:18

Jak ktoś jest fanem klimatu w stylu "Twin Peaks" to polecam książkę Blakea Croucha - Szum. Czytam ją od kilku dni i strasznie mnie wciągła. Niesamowity klimat, ciekawa intryga w tle i bardzo przystępny język powodują że nie można się od niej oderwać. Na jesieni/zimą będzie emitowany serial na podstawie książki pt. "Wayward Pines". Warto się zapoznać przed jego emisją :)


ODPOWIEDZ