Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
marek.siedlce

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2009
Posty: 537
Rejestracja: 16 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 03 października 2010, 12:32

Ogólnie książki Mario Puzzo naprawdę godne polecenia. "Rodzina Borgiów" i "Czwarty K"- moje ulubione tego autora.

Niestety nie mam czasu na czytanie, ale audiobooki jak najbardziej tak. Ostatnio wkręciłem się w cykl powieści piastowskich Karola Bunscha. Słyszał ktoś o nich? Super książki przygodowo-historyczne. Idealne dla młodzieży która nie lubi tradycyjnych metod nauczania historii :) Niestety dwóch książek z tego cyklu nie ma nigdzie na audiobooku, będę chyba musiał przeczytać tradycyjnie 8)

Na zakończenie polecę - "Sieć - ostatni bastion SS" Bogusława Wołoszańskiego. Słuchałem jej już 3 razy i za każdym się czuję jak bym słuchał pierwszy raz :think:


FORZA JUVE !!!
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 19:44

Dawno się tu nie wypowiadałem, a kilka dni temu zacząłem ciekawą książkę, a raczej zbiór reportaży z podróży przez Syberię samochodem w zimie, Hugo Badera. Jako że interesuje się tym regionem Rosji, nie jest to moja pierwsza książka dotycząca podróży po tamtych regionach. I jestem trochę rozczarowany, prostotą języka autora, wiem że przynajmniej część z tych artykułów trafiła do gazety, ale czy Gazeta Wyborcza dysponuje aż tak niskim poziomie nie wiem. Ale czytam, głównie z naciskiem na wywiady z ludźmi z tajgi.


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 20:06

Mario Puzo - Sycylijczyk http://wysylkowa.pl/ks532237.html

John Grisham - Firma http://czytelnia.onet.pl/0,796,0,0,0,0, ... wosci.html

Robin Cook - Zaraza http://rozrywka.menstream.pl/ksiazki/be ... 97052.html

Kto nie przeczyta ten trąba :whistle:


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
speisi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 listopada 2004
Posty: 114
Rejestracja: 15 listopada 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2010, 00:25

K.M. pisze:Dawno się tu nie wypowiadałem, a kilka dni temu zacząłem ciekawą książkę, a raczej zbiór reportaży z podróży przez Syberię samochodem w zimie, Hugo Badera. Jako że interesuje się tym regionem Rosji, nie jest to moja pierwsza książka dotycząca podróży po tamtych regionach. I jestem trochę rozczarowany, prostotą języka autora, wiem że przynajmniej część z tych artykułów trafiła do gazety, ale czy Gazeta Wyborcza dysponuje aż tak niskim poziomie nie wiem. Ale czytam, głównie z naciskiem na wywiady z ludźmi z tajgi.
również polecam ! książka jest mistrzowska i jak juz kolega napisał jest to zbiór reportaży więc nie znajdziecie w niej tylko podróży samochodem przez tajge, naprawde warto przeczytać


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 października 2010, 00:56

Don Tom pisze:A ogólnie moim ulubionym pisarzem jest Alistair MacLean. Polecam wszystkim jego książki Mistrz intrygi i tyle :)
2 lat temu przeczytalem conajmniej z 8 jego pozycji jednym tchem. naprawde swietnie pisze, ciagle akcja, nie pozwala sie nudzic.

w najbliższych dniach zabieram się do książki Alana Bullocka "Hitler - studium tyranii". jest to wg wielu badaczy jedna z trzech najlepszych biografii Hitlera. moja lekturka na studiach ;)


me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 07 listopada 2010, 12:30

Nie wiem czy znacie tą stronę http://lubimyczytac.pl/zapros/dXNlci0xNTYwNA== . Mi się bardzo spodobała można tworzyć własne biblioteki mianowicie co mamy w posiadaniu,co czytamy, co chcemy przeczytać. Widzimy co czytają znajomi. Dla mnie genialna sprawa, bardzo polecam.


karosznurek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2009
Posty: 371
Rejestracja: 19 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 listopada 2010, 12:33

W ostatnim tygodniu zaczęłam czytać "Drabinę Dionizosa" Luci di Fulvio. Jeśli ktoś lubi kryminały to polecam.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 07 listopada 2010, 12:50

A ja kończę "Tuana". Autorem książki jest Cizia Zyke. Książka byłego legionisty i awanturnika. Brutalna, prawdziwa... Mocna rzecz.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 07 listopada 2010, 12:54

ja się aktualnie babram w książkach stricte rozrywkowych.

wciągnął mnie cykl o Eberhardzie Mocku Krajewskiego (klimat <3 główny bohater <3 ) , no i strasznie mi się spodobały książki o licencjonowanych inkwizytorze Jego Ekscelencji biskupa Hez-hezronu, Mordimerze Madderdinie, spod pióra Jacka Piekary. świetny styl pisania i fajne poczucie humoru, po 1 tomie opowiadań przestaje gryźć dość specyficzny alternatywny świat, gdzie dzieje się cała historia.

poza tym w kolejce mam "Lamparta" di Lampedusy, "Cesarza" Kapuścińskiego, "Braci Karamazow", "Tańcz, tańcz, tańcz" Murakamiego, "Fausta", "Pożegnanie Jesieni" Witkaca, "Czarodziejską górę" Manna... dużo, jak zwykle.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 07 listopada 2010, 12:57

Alfa i Omega pisze:ja się aktualnie babram w książkach stricte rozrywkowych.

wciągnął mnie cykl o Eberhardzie Mocku Krajewskiego (klimat <3 główny bohater <3 ) , no i strasznie mi się spodobały książki o licencjonowanych inkwizytorze Jego Ekscelencji biskupa Hez-hezronu, Mordimerze Madderdinie, spod pióra Jacka Piekary. świetny styl pisania i fajne poczucie humoru, po 1 tomie opowiadań przestaje gryźć dość specyficzny alternatywny świat, gdzie dzieje się cała historia.
A nie drażnią Cię straszne uproszczenia i naiwności u Piekary? Np. podczas "walki" z demonicą Hagath.

A Ebi Mock <3


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 07 listopada 2010, 13:23

Piekara jest świetny. Mnie osobiście jedyne co u jego drażni to chronologia wydawania książek. Tworzy nowe, żeby w ostatniej części tomu umieścić wszystkie postacie. Do tej pory wszystkie jego książki mam u siebie zakupione i żadnego zakupu nie żałuję. W przeciwieństwie do Sapkowskiego lub jeśli bym zakupił Pilipiuka. Dla mnie humor to podstawa fantastyki, bez niego powieść traci to coś.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 07 listopada 2010, 14:47

deszczowy pisze: A nie drażnią Cię straszne uproszczenia i naiwności u Piekary? Np. podczas "walki" z demonicą Hagath.

A Ebi Mock <3
demonica Hagath? jeszcze tego nie widziałem nawet, który to tom?

jestem po "Słudze Bożym" i aktualnie czytam "Ja, Inkwizytor". faktycznie, pojawiają się pewne uproszczenia, szczególnie w "Słudze...", ale mnie to nie wkurza praktycznie. Mordimer jest strasznie fajnie skonstruowany, poza tym, podoba mi się narracja ; D

generalnie z fantastyką na bakier jestem.

no Ebi klasa <3


Discordia

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 maja 2006
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2006

Nieprzeczytany post 07 listopada 2010, 19:40

Ja właśnie jestem w trakcie lektury książki amerykańskiego dziennikarza - Roberta Kaplana - pt. "Bałkańskie upiory. Podróż przez historię". Muszę przyznać, że można z niej dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawych informacji, podanych w dość przystępny sposób. Wszystkim, którzy chcieliby przybliżyć sobie historię tej części Europy tę książkę polecam :wink:


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2010, 12:07

Discordia pisze:Ja właśnie jestem w trakcie lektury książki amerykańskiego dziennikarza - Roberta Kaplana - pt. "Bałkańskie upiory. Podróż przez historię". Muszę przyznać, że można z niej dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawych informacji, podanych w dość przystępny sposób. Wszystkim, którzy chcieliby przybliżyć sobie historię tej części Europy tę książkę polecam :wink:
Eeeeej, gdzie to dopadłeś???? Zawsze mi się marzyło przeczytanie czegos takiego!
Alfa i Omega pisze:
deszczowy pisze: A nie drażnią Cię straszne uproszczenia i naiwności u Piekary? Np. podczas "walki" z demonicą Hagath.

A Ebi Mock <3
demonica Hagath? jeszcze tego nie widziałem nawet, który to tom?

jestem po "Słudze Bożym" i aktualnie czytam "Ja, Inkwizytor". faktycznie, pojawiają się pewne uproszczenia, szczególnie w "Słudze...", ale mnie to nie wkurza praktycznie. Mordimer jest strasznie fajnie skonstruowany, poza tym, podoba mi się narracja ; D

generalnie z fantastyką na bakier jestem.

no Ebi klasa <3
Mnie to szczególnie uderzyło w drugim zbiorku opowiadań, pt. "Młot na czarownice". Mordimer jest ok, ale i tak wolę Kostucha ;)

Polecam Ci "Amerykańskich bogów" Neil`a Gaimana. Fantastyczna podróż przez mitologię europejską, dziejąca się w Stanach. I niezła powieść drogi.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 08 listopada 2010, 16:53

Gaiman w ogóle jest niezły, ale też od czytelnika nieco wymaga. Z obecnych top fantastyki poleciłbym raczej Trylogię nocnego anioła Brenta Weeksa. Książka naprawdę świetna, a co do mniej znanych to Książę nicości jeżeli czytałeś Diunę i Władce Pierścieni to jest trochę podobne do obu.


ODPOWIEDZ