Matura...

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 12:02

zoff pisze:
Ouh_yeah pisze: To znaczy jak w ciemno? Nie czytałeś drugiego tematu?
Albo lektur.
Gorzej, jeśli i jednego, i drugiego ;)


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
dżony

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2011
Posty: 13
Rejestracja: 02 marca 2011

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 12:03

ale ponoć rok temu sporo osób jej nie zdało
No jak dzisiaj pisałem mate to było pare osób z poprzedniego roku


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 12:21

Jak tam matematyka? Ja nie zrobilem tylko dowodu geometrycznego i chyba zle zaznaczylem to z katem w okregu ( :bravo: ). Powyzej 90% powinno byc, tera odpoczac chwile i na rozszerzenie.


Obrazek
Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 12:42

Według mnie trudno było dość. Próbna kilka razy łatwiejsza była tak na oko. Ale może być też tak, że zwyczajnie nie pamiętam ;D
Osobiście zawaliłem sprawę. Tak jak liczyłem to ok 75% będzie... No ale humanem jestem, więc nikt mi pewnie wypominał nie będzie takiego kiepskiego wyniku ;P


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 12:48

Wojt pisze:Według mnie trudno było dość. Próbna kilka razy łatwiejsza była tak na oko. Ale może być też tak, że zwyczajnie nie pamiętam ;D
Osobiście zawaliłem sprawę. Tak jak liczyłem to ok 75% będzie... No ale humanem jestem, więc nikt mi pewnie wypominał nie będzie takiego kiepskiego wyniku ;P
możecie dać link do odp z matmy ? bo znaleźć nie mogę :whistle:


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 12:53

Nie ma jeszcze odpowiedzi. Sa pisane przez maturzystow - http://www.edulandia.pl/Edulandia/1,983 ... tania.html tutaj, ale wiadomo, ze niektore trzeba traktowac z przymruzeniem oka ;)


Obrazek
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 13:17

Jak dla mnie ta matura to porazka. Zdać zdam, ale zadania otwarte byly dla mnie wyzwaniem. Nigdy nie bylem dobry z matmy, a w dodatku z babka nie robilismy zadan typu udowodnij lub wykaz. Z kątami zrobilem, a zamkniete nie byly zle.


MeHoweck

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 11 kwietnia 2003
Posty: 557
Rejestracja: 11 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 13:45

Jako że strona CKE przeżywa oblężenie wrzucam tutaj zadania z matmy:
http://www.megaupload.com/?d=U2OOJ3BA


kedzior1392

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 września 2008
Posty: 73
Rejestracja: 21 września 2008

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 14:40

W porównaniu z naszą, w zeszłym roku mieli taki banał, że z palcem w dupce bym miał min. 70, a tak dupson pupson.


dżony

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2011
Posty: 13
Rejestracja: 02 marca 2011

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 14:45

Jak dla mnie nie była zbyt łatwa, bo nigdy za bardzo nie lubiłem maty, po za tym nauczycielom zawsze się przypomina pod koniec roku szkolnego, że piszemy maturę i później wszystko na szybko, z prawdopodobieństwa zrobiliśmy tylko parę zadań bo na więcej nie było czasu bo trzeba było powtarzać jeszcze inne rzeczy. Jak dla mnie matura to bzdura :!:


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 15:09

kedzior1392 pisze:W porównaniu z naszą, w zeszłym roku mieli taki banał, że z palcem w dupce bym miał min. 70, a tak dupson pupson.
maturę z tamtego raku bez jakiegoś przygotowania napisałem na 55%

a obecnie z zamkniętych mam już 15ptk, więc mam zdane, uf :wink: ktoś powie że mało ambitnie, ale mi matma do niczego nie jest potrzebna więc przyjąłem taktykę -> aby zdać (najbardziej mi zależy na angielskim i historii).. ale trochę stresu mnie to kosztowało, była trudna jak dla mnie i z tego co widzę nie tylko mi sprawiły zadania trudności (uzasadnij/udowodnij :doh: ) ..
niezłe ziańko było też jak po wyjściu z matury wszyscy w zadaniu 16 o stopnie kąta zaznaczali 80 stopni :whistle: prawie 80% osób tak zrobiło w mojej szkole chyba :smile: wtedy się trochę zestresowałem że takie proste zrobiłem źle i że z resztą też mam lipe, a tu proszę 100 stopni i grrrra gitarrra


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 15:13

Matury z zeszłego roku nie widzialem, ale ludzie... Przecież w tej maturze naprawdę nie bylo nic trudnego i tak naprawdę dwa-trzy zadania wymagały jakiegokolwiek myślenia. Ja rozumiem, ze matura musi być łatwa, żeby ludzie zdawali, ale na co tu narzekać? Czytam na fejsbuczku, ze dla wiekszosci osob to najtrudniejsza podstawa jaka pisali (tj trudniejsza od wszystkich tych arkuszy probnych itd). To chcialbym zobaczyc tamte zadania...
Jeśli ktoś nie zda tej matury to nie jest 'humanistą'.. wybaczcie, ale jest po prostu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 15:17

Hm, jak widać społeczeństwo głupieje... :smile: Wczoraj byłem przerażony, dziś już wiem, że zdałem, ale raczej bez fajerwerków.

Ogólnie opinie można podzielić tak: kumaci z profili mat-cośtamcoś tam mówią, że łatwa - cała reszta: "łolaboga, ale trudna". :-D Dla mnie to lepiej, wniosek jest prosty: na kierunki techniczne znów skoczy próg a Ci, którzy celują w dziedziny humanistyczne mogą się cieszyć z kolejnego ułatwienia.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 15:23

Szikit pisze:Matury z zeszłego roku nie widzialem, ale ludzie... Przecież w tej maturze naprawdę nie bylo nic trudnego i tak naprawdę dwa-trzy zadania wymagały jakiegokolwiek myślenia. Ja rozumiem, ze matura musi być łatwa, żeby ludzie zdawali, ale na co tu narzekać? Czytam na fejsbuczku, ze dla wiekszosci osob to najtrudniejsza podstawa jaka pisali (tj trudniejsza od wszystkich tych arkuszy probnych itd). To chcialbym zobaczyc tamte zadania...
Jeśli ktoś nie zda tej matury to nie jest 'humanistą'.. wybaczcie, ale jest po prostu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
Nie przegadasz. Dla większości "humanistów" matura była i będzie zawsze trudna. Trudna do zaakceptowania. Nie mam pojęcia jak matematyka wygląda w klasach o profilach, gdzie realizowany jest tylko materiał podstawowy, bo do takiej nie uczęszczałem, ale te zadania wymagały tylko skupienia i umiejętności korzystania z tych pomocy, z których korzystać można. Chodzi mi tutaj o samo "zdanie". Mówcie co chcecie - dobrze się stało, że ta matura podstawowa z matematyki jest. Dobrze, że ta matura jest, bo zmusza do opanowania tych podstaw, których często w absurdalnych sytuacjach ludziom zwyczajnie brakuje.

Co z moimi piwami?


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 05 maja 2011, 15:24

nie żebym się Ciebie czepiał Szikit ale przeskoczyłem o kilka stron wstecz i ...
Szikit pisze:Matury z zeszłego roku nie widzialem, ale ludzie...
jesteś pewien że nie przeglądałeś ?
Szikit pisze: W ogole te arkusze, które przeglądałem z tamtego roku i te służące do przygotowań wyglądają prosto.
Szikit pisze:Przecież w tej maturze naprawdę nie bylo nic trudnego i tak naprawdę dwa-trzy zadania wymagały jakiegokolwiek myślenia. Ja rozumiem, ze matura musi być łatwa, żeby ludzie zdawali, ale na co tu narzekać? Czytam na fejsbuczku, ze dla wiekszosci osob to najtrudniejsza podstawa jaka pisali (tj trudniejsza od wszystkich tych arkuszy probnych itd). To chcialbym zobaczyc tamte zadania...
Jeśli ktoś nie zda tej matury to nie jest 'humanistą'.. wybaczcie, ale jest po prostu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
każdy mierzy swoją miarką, a z tego co czytam Ty jesteś z tych pro-matma :
Szikit pisze:Z tak słabo napisaną matmą z budownictwem (o ile nie wydarzy się cud) mogę się pożegnać. Ale zarządzanie na umcsie lub na politechnice kto wie... Patrząc na innych mam duże szanse.
:whistle:
:roll:
pozdrawiam :wink:
szczypek pisze:Mówcie co chcecie - dobrze się stało, że ta matura podstawowa z matematyki jest. Dobrze, że ta matura jest, bo zmusza do opanowania tych podstaw, których często w absurdalnych sytuacjach ludziom zwyczajnie brakuje.
no racja, całkowita :bravo: tylko ja idąc na humana wybrałem specjalnie ten kierunek by z matmą mieć jak najmniej do czynienia, a po pół roku okazało się że mam pisać matme na maturze, mając 3 godz matmy tygodniowo :/ .. jakby mieli już takie coś wprowadzać to nie w środku roku szkolnego jak to się działo , jakbym wiedział przed rozpoczęciem roku wybrał bym mat-infa lub po prostu technikum :whistle:


ODPOWIEDZ