Matura...

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2011, 21:49

U nas w szkole też wszyscy zdawali. Stres duży, ale zupełnie nie potrzebnie. W ogóle ta ustna matura z polskiego to jest taki idiotyzm jak kupienie Martineza za 12mln. Ponoć mają to ściągnąć za parę lat i dobrze.


#AllegriOut
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 03 maja 2011, 22:36

Akurat polskim i angielskim to się najmniej przejmuje,z polskiego podobno trzeba być talentem żeby nie zdać,no ale nie uwierzę póki nie zobaczę jutro co tam na mnie czeka,najbardziej boje się matmą,bo to jest dla mnie czarna magia,a arkusze które dotychczas przerabiałem to jakiś armagedon ;/


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 12:06

I jak tam? Ja juz po.
Moim zdaniem, nie byl to najlatwiejszy arkusz. Niektore pytania do tekstu sprawily mi trudnosc, a w wypracowaniu trzeba bylo odniesc sie do calosci lektury. Wypracowanie napisalem bardzo dlugie (~600 slow), ale i tak obawiam sie, ze niektorych kwestii nie poruszylem. Zdac zdam, ale liczylem na to, ze pojdzie mi troche lepiej.


Obrazek
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 12:19

beka pisze:I jak tam? Ja juz po.
Moim zdaniem, nie byl to najlatwiejszy arkusz. Niektore pytania do tekstu sprawily mi trudnosc, a w wypracowaniu trzeba bylo odniesc sie do calosci lektury. Wypracowanie napisalem bardzo dlugie (~600 slow), ale i tak obawiam sie, ze niektorych kwestii nie poruszylem. Zdac zdam, ale liczylem na to, ze pojdzie mi troche lepiej.
Jaki był temat rozprawki?
Jutro będzie matma, ktoś zdaje rozszerzenie?


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 12:29

Rozprawka byla o "Granicy" Malkowskiej. Napisac, jak Justyne i jej zwiazek z Zenonem widzieli rozni bohaterowie + konsekwencje tego calego 'trojkata' milosnego :prochno:

Ja zdaje matematyke rozszerzona.


Obrazek
Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 12:35

Pisałem na wierszyki. Ogólnie łatwa ta matura, spodziewałem się, że gorzej mi pójdzie. Dużo gorzej. Kilka poleceń z czytania ze zrozumieniem dziwnych, poza tym obserwator na sali strasznie mnie denerwował.


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 12:40

beka pisze:Rozprawka byla o "Granicy" Malkowskiej. Napisac, jak Justyne i jej zwiazek z Zenonem widzieli rozni bohaterowie + konsekwencje tego calego 'trojkata' milosnego :prochno:
Nie zdałbym :rotfl: Jedna z tych lektur, których kompletnie nie ogarniałem. Ja to jednak miałem farta, że pisałem o Edelmanie :D
beka pisze:Ja zdaje matematyke rozszerzona.
Ja patrzę na arkusz z zeszłego roku, który zaliczyłem na ledwie 52% i się zastanawiam jak ja to zawaliłem? :angry: Mam tylko nadzieję, że zadanie z prawdopodobieństwa będzie łatwe bo ciężko mi to idzie :/


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 12:47

Moim zdaniem matura była prosta, liczę na 70% :D. Jutro armagedon i dzień ostateczny, najtrudniejszy sprawdzian w moim życiu :D


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 12:54

Pytanie do tych, co pisali - co zaznaczyliscie w abcd?
W tym pytaniu z krzyzykiem zaznaczyliscie jedna odpowiedz czy dwie? Ja jedna, moim zdaniem wynikalo to wyraznie z formy polecenia, ale duzo osob po wyjsciu mowilo hurr trzeba bylo dwie durr.

http://pliki.echodnia.eu/pdf/maturapolski.pdf
jest juz arkusz


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 13:25

tekst ze rozumieniem łatwy , pytania do niego trudniejsze, teamt 2 - bardzo prosty :wink:

jakby ktoś miał odpowiedzi i klucz do tej matury to dajcie :prosi: :)


goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 13:43

Wojt pisze:Pisałem na wierszyki. Ogólnie łatwa ta matura, spodziewałem się, że gorzej mi pójdzie. Dużo gorzej. Kilka poleceń z czytania ze zrozumieniem dziwnych, poza tym obserwator na sali strasznie mnie denerwował.
Też wybrałem temat z wierszami. Dla mnie była trudna. Kompletnie mi nie pasowała tematyka. Niemniej jednak wierze, że będzie dobrze ;)


"gdyż to, co oni mówią, więcej mówi o nich samych niż o tobie" - Anthony de Mello
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 13:46

beka pisze:Pytanie do tych, co pisali - co zaznaczyliscie w abcd?
W tym pytaniu z krzyzykiem zaznaczyliscie jedna odpowiedz czy dwie? Ja jedna, moim zdaniem wynikalo to wyraznie z formy polecenia, ale duzo osob po wyjsciu mowilo hurr trzeba bylo dwie durr.
Też dałem jedną. Na początku zaznaczyłem 2 ale po kilkukrotnym przeczytaniu polecenia stwierdzilem ze ma byc 1. Przynajmniej tak wynikało...
A ogólnie to liczyłem że będzie łatwiejsza. Tekst dziwny a wypracowania to priomo wierszów nigdy nie trawiłem, a secundo- granicę znałem bardzo pobieżnie :P Ale na fragmentach dalo sie napisac.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 13:55

artur07 pisze:
Też dałem jedną. Na początku zaznaczyłem 2 ale po kilkukrotnym przeczytaniu polecenia stwierdzilem ze ma byc 1. Przynajmniej tak wynikało...
No wlasnie, a teraz na portalach pisza po dwie odpowiedzi w ich rozwiazaniach. Takze na poczatku napisali: W zadaniach zamkniętych wybierz tylko jedną z zaproponowanych odpowiedzi.

Nie wiem, namotali strasznie. Jakby nie dalo sie ulozyc arkusza bez kontrowersji :angry:


Obrazek
mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 13:58

Przecież ewidentnie jest napisane "Które z podanych niżej zdań wyraża poglądy autorki? Odpowiedź zaznacz, wstawiając znak
X do odpowiedniej rubryki."
wyraża a nie wyrażają.

dla mnie kwintesencją polskiego shitu było polecenie: Z akapitu 3. wypisz dwa językowe wyznaczniki spójności tekstu - co to ma asfasdfdf być?!
Ostatnio zmieniony 04 maja 2011, 13:59 przez mateelv, łącznie zmieniany 2 razy.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 04 maja 2011, 13:59

mateelv pisze:Przecież ewidentnie jest napisane "Które z podanych niżej zdań wyraża poglądy autorki? Odpowiedź zaznacz, wstawiając znak
X do odpowiedniej rubryki."
wyraża a nie wyrażają.
dokładnie
mateelv pisze: dla mnie kwintesencją polskiego shitu było polecenie: Z akapitu 3. wypisz dwa językowe wyznaczniki spójności tekstu - co to ma asfasdfdf być?!
nom to było trochę absurdalne i dla mnie :/

beka pisze:
artur07 pisze:
Też dałem jedną. Na początku zaznaczyłem 2 ale po kilkukrotnym przeczytaniu polecenia stwierdzilem ze ma byc 1. Przynajmniej tak wynikało...
No wlasnie, a teraz na portalach pisza po dwie odpowiedzi w ich rozwiazaniach. Takze na poczatku napisali: W zadaniach zamkniętych wybierz tylko jedną z zaproponowanych odpowiedzi.

Nie wiem, namotali strasznie. Jakby nie dalo sie ulozyc arkusza bez kontrowersji :angry:
no to fakt. też pasowały dwie ale zaznaczyłem jedną bo tak wynikało z konteksty zadania
Ostatnio zmieniony 04 maja 2011, 14:00 przez wagner, łącznie zmieniany 2 razy.


ODPOWIEDZ