Matura...

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 28 marca 2011, 21:00

Pany został jeszcze miesiąc do matur, jakieś odczucia dotyczące tego jakże ważnego okresu? ;)


Bianconero92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 września 2007
Posty: 251
Rejestracja: 07 września 2007

Nieprzeczytany post 28 marca 2011, 21:51

eh dziś miałem próbną z polaka.. jakoś poszło..
Ogólnie to maty się nie boję, gorzej z angolem i polskim .. aa !


Welcome to my world,
the world of JUVENTUS !
sk1le

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2008
Posty: 304
Rejestracja: 22 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 11:54

Jak przygotowania do matury? Czego spodziewacie się na polskim pisemnym (podstawa)? Ja osobiście obawiam się tylko matematyki.


Bianconero92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 września 2007
Posty: 251
Rejestracja: 07 września 2007

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 13:47

Według mojego nl z polskiego to on obstawia Wesele Wyspiańskiego. Ja bym chciał Dżumę ;d


Welcome to my world,
the world of JUVENTUS !
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 14:04

A ja tam będę zadowolony z Potopu :D Jakoś ta ksiązka mi przypadła do gustu i nie mam z nią problemu. Zresztą najbardziej obawiam się matmy i biologii...


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 14:05

No, Dzuma, Tango albo ktores z opowiadan Borowskiego by sie mogly trafic, bo pod koniec z polskiego sie wzialem za nabijanie ocen i mam to dobrze opanowane. Obawiam sie jednak, ze trafi nam sie cos starego i ciezkiego, musze poczytac jeszcze streszczenia ...
Matematyki podstawowej w ogole sie nie obawiam, zdaje tez rozszerzona, tutaj duzo zalezy od tego czy mi zadania podpasuja. Stresuje sie tez ustnym polskim, wiadomo, zdac zdam, bo kazdego puszczaja, ale sam fakt 15-minutowego wystapienia jest dla mnie dosc stresujacy.


Obrazek
sk1le

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2008
Posty: 304
Rejestracja: 22 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 14:18

beka pisze:Stresuje sie tez ustnym polskim, wiadomo, zdac zdam, bo kazdego puszczaja, ale sam fakt 15-minutowego wystapienia jest dla mnie dosc stresujacy.

Puszczają każdego? U nas to tak pięknie nie ma.. Rok temu kilka osób nie zdało polskiego w mojej szkole:)

Bianconero92 pisze:Według mojego nl z polskiego to on obstawia Wesele Wyspiańskiego. Ja bym chciał Dżumę ;d

Moja nauczycielka tez uważa, że może trafić się Wesele lub coś z opowiadań Borowskiego.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 15:30

sk1le pisze:
Bianconero92 pisze:Według mojego nl z polskiego to on obstawia Wesele Wyspiańskiego. Ja bym chciał Dżumę ;d

Moja nauczycielka tez uważa, że może trafić się Wesele lub coś z opowiadań Borowskiego.
jedno i drugie jest :ok:
do Wesela i Dżumy dorzucam Ludzi bezdomnych :P


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 15:38

beka pisze:No, Dzuma, Tango albo ktores z opowiadan Borowskiego by sie mogly trafic, bo pod koniec z polskiego sie wzialem za nabijanie ocen i mam to dobrze opanowane. Obawiam sie jednak, ze trafi nam sie cos starego i ciezkiego, musze poczytac jeszcze streszczenia ...
Matematyki podstawowej w ogole sie nie obawiam, zdaje tez rozszerzona, tutaj duzo zalezy od tego czy mi zadania podpasuja. Stresuje sie tez ustnym polskim, wiadomo, zdac zdam, bo kazdego puszczaja, ale sam fakt 15-minutowego wystapienia jest dla mnie dosc stresujacy.
U nas doszlo do tak zabawnej sytuacji, że gość mający temat 'portret matki' zestresował się na tyle, że nie wydusił nic z siebie, tylko siedział patrząc w podłogę. Dostał pytanie na temat własnej mamy i kontaktów z nią. Zdał na styk... :wink:
Ja sam, mając prezentację siostry (i jedną lekturę opracowaną przez siebie), praktycznie przeczytałem tylko plan prezentacji i mówiłem przez 10min o Zbrodni i Karze (tę lekturę opracowałem sam, zresztą moja ulubiona). Dostałem pytania, którymi się wybroniłem (wlasnie m.in. ze Zbrodni) i miałem 14pkt. Byłem tak zestresowany, że ledwie kontaktowałem. Na szczęście trafiłem na egzaminatorów, którzy starali się rozluźnić atmosferę i nie było tak strasznie.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 16:15

Bujda z tymi tematami, mogliby dać wreszcie coś z klasyki: dramat antyczny czy elżbietański, ewentualnie średniowieczne lub poezja renesansowa. Z tego co wiem to kanon lektur rozciąga się od Iliady (IX w. p.n.e) a "nasze" CKE nigdy nie sięgnęło głębiej niż romantyzm. Mam rację?

W ogóle, o ile z literaturą antyczną można mieć problemy tak średniowiecze czy renesans to chyba najłatwiejsze epoki, mogliby dać coś z tego a nie wiecznie wałkować Mickiewicza.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 16:33

LordJuve pisze:Bujda z tymi tematami, mogliby dać wreszcie coś z klasyki: dramat antyczny czy elżbietański, ewentualnie średniowieczne lub poezja renesansowa. Z tego co wiem to kanon lektur rozciąga się od Iliady (IX w. p.n.e) a "nasze" CKE nigdy nie sięgnęło głębiej niż romantyzm. Mam rację?

W ogóle, o ile z literaturą antyczną można mieć problemy tak średniowiecze czy renesans to chyba najłatwiejsze epoki, mogliby dać coś z tego a nie wiecznie wałkować Mickiewicza.
w tym roku lepiej żeby dali coś spodziewanego :D a od następnego niech dają co chcą :D

prawdę powiedziawszy spodziewam się łatwego polskiego, a trudnej matematyki, bo matura z tamtego roku z matmy była banalna :whistle: :doh:


paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 16:35

Jeśli chodzi o polski to i tak w poleceniu pewnie będzie zapis, by opisać temat na podstawie przedstawionych fragmentów, więc znajomość lektury specjalnie dużego znaczenia nie ma, zwłaszcza przy tych całych kluczach odpowiedzi. Wystarczy zanalizować jako tako ten fragment i tyle.


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 17:30

Zamieszczam fajny cytat, moim zdaniem jest w nim wiele prawdy
cytat pisze:Jesteście beznadziejni i bezmyślni...
W ogóle zastanówcie się przez moment co wy piszecie, zanim to napiszecie...
Po pierwsze jak może być Zdążyć przed Panem Bogiem jak to było rok temu!! To jest prawie nie możliwe! To samo świętoszek...
Po drugie jak może być Romeo i Julia jak tego nie ma w programie!
Ludzie ogarnijcie sie i myślcie logicznie!
Nie będzie nic z wojny bo nigdy z roku na rok literatura współczesna sie nie powtórzy bo są to proste lektury i wszystko idzie napisać z fragmentu, skoro to już było to tego nie będzie...
Ferdydurke też nie będzie bo to jest zxa bardzo groteskowa książka po pierwsze a po drugie nie można odwołać się do całości bo my w programie mamy tylko niektóre działy tej laktury...
Te krótkie lektury np Makbet, król edyp, cierpienia młodego wertera, kamizelka, jądro ciemności i ludzie bezdomni- te lektury były już wszystkie niektóre po dwa razy a są to lektury jednowatkowe więc nie mają już co wymyśleć na ich temat więc ich już nie dadzą!
Pan Tadeusz, Dziady, Przedwiośnie i Tango też nie dadzą bo są to lektury które powtarzały sie na maturach najczęściej...
Nad Niemnem też nie dadzą bo tam mamy w programie tylko jeden dział z tej lektury więc też nie można odwołać się do całości...
Dzuma już była a tam jest głównie wkółko o tym samym więc tu już tez nic nie wymyślą...

A WIĘC NASTWAWCIE SIE NA KORDIAN, WESELE, POTOP, LALKA, GRANICA.

Coś z tych lektur napewno dadzą, nie wykluczam też wiersza... Ale jedną z powyżej wymienionych przezemnie lektur dadzą na bank.
Dziękuję za uwagę :)
Co do matury, obawiam się tylko matmy, jestem z niej mega cienki :D. Jednak nasza minister chce by zdawalność była 100%, więc nie może być jakiegoś trudnego egzaminu :).


artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 17:52

U mnie nauczycielka od matmy mówiła, że ta matma ma byc łatwiejsza od próbnej...


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 maja 2011, 17:52

Lalke sobie przeczytałem jeszcze raz tydzień temu, więc niech będzie :P

A ktoś zdaje roz. z polaka ?

Będzie inelektualny pocisk :whistle:


ODPOWIEDZ