Studia

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2010, 22:25

pan Zambrotta pisze:
sisman pisze:No właśnie. Wybierając już profil liceum, diametralnie skracasz sobie możliwości wyborów kierunków.
guzik prawda, ja całe życie kisiłem się w profilach humanistycznych, a poszedłem na Politechnikę Wrocławską. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie.
Amen. Ja mam analogiczną sytuację, z tym, że studiuję na polibudzie w Warszawie. Biorąc pod uwagę obecny poziom matury z matematyki i fizyki, nie jest kłopotem nadrobienie samemu różnic programowych pomiędzy poziomem podstawowym ( :lol: ) a rozszerzonym.


Obrazek
HouseDM

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 lipca 2008
Posty: 10
Rejestracja: 09 lipca 2008

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2010, 22:27

ja siedzę na mat-fizie, a celuje w medycynę... życzcie mi powodzenie-jestem hardcorem (klasa maturalna)


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2010, 23:50

HouseDM pisze:ja siedzę na mat-fizie, a celuje w medycynę... życzcie mi powodzenie-jestem hardcorem (klasa maturalna)
Hahaha...chłopak się House'a za dużo naoglądał... :prochno: No, ale jeśli ma coś w sobie ze swojego ulubionego bohatera to nic tylko życzyć Ci powodzenia. :smile: :wink:

Ja za to boys mam sytuacje analogicznie odwrotną do Waszej. Jestem na kierunku technicznym a powinienem być na humanistycznym...i się strasznie kiszę i irytuję bo w szkole uczą mnie jednego a ja potrzebuje całkowicie innej wiedzy, więc uczę się jej sam w domu - nie ma gorszego układu! To się nazywa bezproduktywna szkoła, noo i jak ją tu lubić?


HouseDM

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 lipca 2008
Posty: 10
Rejestracja: 09 lipca 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2010, 17:59

no kiedys pewnie to była głupia faza(dużą rolę odegrała w narodzinach tego pomysłu pewna urocza,acz juz nie moja, niestety, dama), ale juz roczek minął i mi nie przeszło-za to pokory nabrałem-siedzenie godzinami nad biologia uczy...ee pracowitości? szczerze mówiąc to myślę, że wszystko sie da, 90 proc ludzi na swoj profil trafia przez przypadek, jesli ktoś cos chce i go to kręci to nie widzę powodów dlaczego to miałoby sie nie udać...


sisman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 sierpnia 2006
Posty: 497
Rejestracja: 03 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 marca 2010, 19:02

Uczęszcza ktoś do Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie?


Day after day I'm getting better and better.
MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 12 marca 2010, 16:45

Pytanie trochę z innej beczki ale nie widziałem sensu zakładania tematu z tego powodu. Mam przed sobą do wyboru 2 specjalności: Systemy Logistyczne bądź Zarządzanie Transportem. Które z tych dwóch byście wybrali i dlaczego :stop:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2010, 23:37

Odkopuję trochę temat, ale myślę że mam powód.
Od czasu jak napisałem, że całe życie spędziłem w klasach humanistycznych, a wybrałem Politechnikę, trochę osób pyta mnie o rady.
Napiszę więc.

Gimnazjum ->profil humanistyczny: polak, historia, wos i wiedza o regionie
Liceum ogólnokształcące ->rozszerzony angielski, polski pluS wybrany język fakultatywny.

Wybrałem Politechnikę. Czemu? za dużo humanów, za mało ścisłowców w tym kraju. Wiadomo, branża IT wymaga multum ludzi. Łatwiej pracę znaleźć niż po studiach humanistycznych.

ALE.

Ci, którzy myślą że wystarczy zdać studia by zarabiać krocie, niech lepiej przejrzą łaskawie na oczy. Na szczęście do ludzi coraz bardziej dociera, że uczelnia wyższa to tylko papierek. Dla pracodawcy liczy się doświadczenie. Warto łapać się na staże, w końcowych latach studiów pracować na 1/2 etatu, czy 3/4, byle zdobywać cenne doświadczenie.
Żadna Politechnika, nawet elitarna Wrocławska, nie nauczy was wszystkiego. Uczyć się musicie na własną rękę, tzn sami zdobywać wiedzę, interesować się swoją profesją. Uczelnia pokazuje tylko pewne podstawy, sami musicie zgłębiać tajniki. Więc nie zdziwcie się jak z dyplomem w ręku pójdziecie do pracodawcy, a on was wyśmieje. Musicie coś umieć, zdany dyplom to nie jest jeszcze coś.
Po co ja to piszę.
Zastanówcie się, czy CHCECIE poświęcać swój czas na wybrany kierunek studiów, zarywać nocki, czasem weekendy, czasami rezygnować z imprez czy głupiego picia na ławce. Jeśli ktoś uczył się polaka i histy i chce iść na politechnikę, niech się zastanowi, czy sprawi mu radość takie poświęcenie. Nie warto trudzić sobie życia ucząc się nudów. Bo większość to jest nuda, dla mnie elektronika to nuda. Ale nie wyobrażam sobie robienia w życiu cokolwiek innego.
Czasami lepiej być wesołym drwalem niż smutnym profesorem.

Tako rzekłem ja, wyrocznia na tym podwórku. :smile:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
slk!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 33
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 00:19

Jako, że jestem tego rocznym maturzystą, chętnie bym wysłuchał kogoś, kto studiuje na AGH w Krakowie kierunek : Mechanika i Budowa Maszyn, Inżynieria Środowiska bądź Logistyke na Politechnice Rzeszowskiej :wink:
Thank you in advance :roll:


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 08:26

Moge Ci napisac dwa slowa odnosnie MBM (ja studiuje na IMiRze ale na AiR, V rok ale te dwa kierunku niewiele sie roznia na pierwszych latach).

No wiec na poczatku, przez 2-3 lata jest ciezko. Jesli umiesz co nieco z majcy i radzisz sobie z fizyka (szczegolnie mechanika) to mysle ze dasz rade. Pozniej trzeba przetrwac Wytrzymalosc materialow i Podstawy Konstrukcji Maszyn (glowny problem to rysunki techniczne).

Ja mistrzem rysunku i mechaniki nigdy nie bylem ale dalem sobie rade z wszystkim (duzo zalezy tez na kogo trafisz z prowadzacych, bo sa tacy co wystarczy umiec a sa tez rzeznicy).


gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 18:15

orientujecie się może czy w przyszłym roku będzie można studiować 2 kierunek za darmo, tak jak to było do tej pory :?: bo wiem, że jakieś zamieszanie wokół tego było ostatnio


CIAO IL CAPITANO
Ya-Qb 25

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 marca 2010
Posty: 251
Rejestracja: 17 marca 2010

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 18:20

ornen pisze:orientujecie się może czy w przyszłym roku będzie można studiować 2 kierunek za darmo, tak jak to było do tej pory :?: bo wiem, że jakieś zamieszanie wokół tego było ostatnio
chyba sie płaci - tak słyszałem :doh:


Jedna matka
Jedno serce
Jedno życie
Jedno JUVE !!!
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 19:09

slk! pisze: Logistyke na Politechnice Rzeszowskiej :wink:
to jest na wydziale zarządzania i marketingu potocznie zwanego wydziałem gier i zabaw :wink: choć akurat logistyka to jedyny sensowny kierunek z tego wydziału, dla reszty szkoda marnować czasu
white_wolv pisze:No wiec na poczatku, przez 2-3 lata jest ciezko. Jesli umiesz co nieco z majcy i radzisz sobie z fizyka (szczegolnie mechanika) to mysle ze dasz rade. Pozniej trzeba przetrwac Wytrzymalosc materialow i Podstawy Konstrukcji Maszyn (glowny problem to rysunki techniczne).
tak jest ogólnie na wszystkich typowo technicznych, jak i trochę mniej kierunkach. ja kończę zarządzanie i inżynierie produkcji na ww. PRz i miałem te same przedmioty (choć oczywiście np. mechane czy wytrzymke trochę bardziej okrojoną w stosunku do MiBM) i tylko mogę potwierdzić, że te przedmioty są najważniejsze (czyt. najtrudniejsze). Wystarczy "tylko" przetrwać 3 lata, później zaczyna się prawdziwe studiowanie, aż żal że się kończy :wink:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 21:03

Czy ktoś z JP studiuje na UW,UAM,UJ wydział prawa ?


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
attyla7

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 września 2008
Posty: 93
Rejestracja: 30 września 2008

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 21:43

Ein pisze:Czy ktoś z JP studiuje na UW,UAM,UJ wydział prawa ?
ja w tym roku wybieram sięna prawo UW... jak dam rade bo słyszałem że lekko nie jest


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 22:50

Szczerze, życzę powodzenia :)

też za rok bym chciał właśnie na w/w uczelnie złożyć papiery i właśnie zastanawiam się (przy dobrych wynikach, które mam nadzieję :smile: osiągnąć) która z tych uczelni jest lepsza, gdzie panują lepsze warunki, atmosfera etc.


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
ODPOWIEDZ