Studia

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2009, 22:50

Co sądzicie o Wyższej Szkole Bezpieczeństwa oraz kierunkach Bezpieczeństwo Narodowe, Bezpieczeństwo Wewnętrzne.


Nigdzie nic nie mogę znaleźć o tej uczelni...żadnych opinii.


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2009, 13:47

Axel pisze:Co sądzicie o Wyższej Szkole Bezpieczeństwa oraz kierunkach Bezpieczeństwo Narodowe, Bezpieczeństwo Wewnętrzne.


Nigdzie nic nie mogę znaleźć o tej uczelni...żadnych opinii.
Nie mów głośno o tym, że chcesz zostać szpiegiem:) A tak na serio to dwóch moich znajomych studiuje na tym kierunku i nie narzekają. Perspektywy też są dość ciekawe. Więcej niestety Ci na ten temat nie powiem, bo raczej nie dyskutujemy przy alkoholu o studiach:)


Danton

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2009, 14:13

Axel pisze:Co sądzicie o Wyższej Szkole Bezpieczeństwa oraz kierunkach Bezpieczeństwo Narodowe, Bezpieczeństwo Wewnętrzne.


Nigdzie nic nie mogę znaleźć o tej uczelni...żadnych opinii.
jesli lubisz to i widzisz sie w przyszlosci w szeroko pojetej ochronie to idz..:)


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2009, 18:11

Kierunki są rzeczywiście ciekawe a zajęcia (z tego co udało mi się wyczytać) interesujące...ale gdzie po takich studiach dostanę pracę?:P
Nie wydaje się Wam, że takie studia są przeznaczone raczej dla policjantów, ochroniarzy itp, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe?


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
cysiekchmiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 87
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2009, 19:12

żebyś się nie zdziwił gdzie można pracować po tym ;) ale to ściśle tajne :P
a tak na serio to trudno komuś doradzić co powinien studiować, każdy sam powinien znać siebie i swoje zainteresowania :] i plany na przyszłość (oczywiście te zawodowe :wink: )


Chi non salta e neroazzurro
Chi non salta e rossonero ^^
Stawiar90

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 grudnia 2007
Posty: 70
Rejestracja: 30 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2009, 19:25

witam. Zdawałem w tym roku maturę Polski, Angielski, chemia - podstawa i geografia - rozszerzenie. W związku z tym mam do was pytanie. Czy możecie mi doradzić na jakie kierunki (uczelnie) mógłbym iść z takimi przedmiotami??

Mam już jeden pomysł ale szukam jakiś alternatyw.
Z góry dzięki za pomoc

Pozdro


paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 września 2009, 20:13

Chciałbym się zapytać, czy ktoś z Was studiuje/zamierza studiować na uczelniach ekonomicznych (zwłaszcza interesuje mnie kierunek stosunków gospodarczych)? Jakie w związku z tym spostrzeżenia? Chodzi ogólnie o wszystko - jakość nauczania, poziom satysfakcji, warunki, perspektywy etc.

Najbardziej zainteresowany jestem Krakowem, ale są też w odwodzie Wrocław, Katowice, ewentualnie Poznań (trochę daleko dla mnie...). SGH - no wiem jakie to progi i raczej nie dla mnie, choć i tego jeszcze nie przekreślam.

Swego czasu była chyba tu namiastka dyskusji na ten temat, ale zawsze to lepiej poznać aktualne opinie.

Aha, i jak byście ocenili kierunek Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych? Myślę, że całkiem ciekawy, tylko jak z pracą po tym?


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 15 września 2009, 17:51

Ja studiuje na uek'u w Krakowie na Finansach i Rachunkowości. Do perspektyw raczej ciężko mi się odnieść gdyż sam dopiero od roku tam studiuje. Do jakości, satysfakcji, warunków raczej nie można się przyczepić, jedynie biblioteka mogłaby być imo trochę lepiej wyposażona (ale to nie jest żaden problem).

Kraków jako miasto studenckie jest wypas... Ale prawda jest raczej taka że do jakiego wielkiego miasta byś nie poszedł to na brak rozrywki raczej nie będziesz narzekał... ;)

Co do informacji na temat kierunku, polecam przejrzeć forum uczelni. Na stronie też były jakieś opisy ale z tego co widzę, teraz odnośniki do nich nie działają...


Miczał

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2007
Posty: 38
Rejestracja: 11 lipca 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2009, 22:59

Ja też Kraków od października, ale AGH - umysł ścisły zobowiązuje :D. Jest akademik to nie zginę:P


uriziel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2007
Posty: 55
Rejestracja: 04 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 września 2009, 09:45

Miczał pisze:Ja też Kraków od października, ale AGH - umysł ścisły zobowiązuje :D. Jest akademik to nie zginę:P
O! w koncu jakis aghowiec, to sie chociaz pochwali jaki wydział i kierunek. :)
Nie wiem dlaczego pomimo zachet wszystkich dookoła, jak wysokich stypendiów, wszyscy nadal biora sie za studia typowo humanistyczne.

Ja sam jestem na AGH na WGGiOŚ, i moge powiedziec ze jestem wiecej niz zadowlony, tzn uczyc sie trzeba i to nieraz nie malo ale to procentuje bo zazwyczaj niektóre sa ze soba połaczone tematyka na kilka semstrów. Jedyne do czego sie mozna przyczepic to to ze Dziekan mojego wydziału czasami olewa kolejke stojaca do niego i to ze dopiero teraz zaczeli remontowac Olimp [takiej komuny jak tam to jeszcze nie widzieliscie :D ].

Ogólnie to zachecam wszystkich do przyjscia na AGH, mamy MS najblizej rynku, wiec z jednej imprezy na druga nie daleko :D.


Giacobbneri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2007
Posty: 348
Rejestracja: 12 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2009, 14:00


O! w koncu jakis aghowiec, to sie chociaz pochwali jaki wydział i kierunek. Smile
Nie wiem dlaczego pomimo zachet wszystkich dookoła, jak wysokich stypendiów, wszyscy nadal biora sie za studia typowo humanistyczne.
Może dlatego, że studiować coś czego się nienawidzi to mordęga. W 90 % przypadków prędzej czy później się rezygnuje i trzeba zaczynać od nowa ...

Choć humaniści to trochę inna kwestia. Mają fajne studia ale co potem ;>


Ouaresma, Benzema, Van Der Vaart i Huntelaar - takie rzeczy tylko w FM-ie !

Marnotta gdzie te transfery ? Delneri gdzie ta piękna gra ?

Moggi wróć !!! Lato 2011 już niedługo !!!
AdrianJuventin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 stycznia 2009
Posty: 304
Rejestracja: 04 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 29 września 2009, 21:09

No ja planuje iśc tylko wylącznie do Wawy. I myślę nad takimi uczelniami:

Priorytetem jest dla SGSP ( Szkola Glówna Slużby Pożarniczej)
2. WAT
3. Politechnika lub SGH

Prosilbym studentów studiujących na powyższych uczelniach o opinie o nich i o tym czy ciężko jest się na nie dostac :-D :-D


paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 września 2009, 17:39

AdrianJuventin pisze:Priorytetem jest dla SGSP ( Szkola Glówna Slużby Pożarniczej)
2. WAT
3. Politechnika lub SGH
Rozumiem, że maturę to Ty jeszcze nie w przyszłym roku będziesz zdawał?
W sumie to wysoko się cenisz skoro taka SGH to tylko jakaś tam ostateczna alternatywa :wink:
Muszę przyznać, że o tym WACIE to ja za bardzo nie słyszałem, ale z tego co na szybko sprawdziłem nieźle się prezentuje.
Ale na żadnej z tych uczelni nie studiuję, więc nie będę Ci o nich więcej prawił.


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
AdrianJuventin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 stycznia 2009
Posty: 304
Rejestracja: 04 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 30 września 2009, 19:50

W przyszlym przyszlym ;)

Czlowiek sie musi cenic. Jedna Olimpiadę ( Olimpiada Innowacji Technicznej) wygralem jednak nie uprawnia mnie ona na dane uczelnie.
Nie planuję skonczyc na PWSZetach i się rozwijac.

Co do zdawania matury to bedę zdawal

matme podst. i rozsz.
angielski . podst.
polski podst.
chemia ( zastanawiam się nad rozszerzoną)

Wlaśnie slyszalem że na SGH ciężko jest się dostac więc sobie odpuszczam ( dlatego wybralem chemie a nie fizykę)



A tak z ciekawości: Gdzie studiujesz??


paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 13:25

AdrianJuventin pisze:A tak z ciekawości: Gdzie studiujesz??
Maturę dopiero będę zdawał w maju :wink: A moim głównym celem ostatecznie zostało SGH, w dalszej kolejności krakowski UEK.
Tak wogóle to na SGH potrzebne są 2 języki (chyba że jesteś naprawdę kozakiem i bez tego drugiego wejdziesz), w tym 1 rozszerzony, a oprócz matmy/fizyki również coś z zestawu geografia/wos/historia. A i próg bardzo wysoki.


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
ODPOWIEDZ