Samochody

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Ortodox

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 marca 2011
Posty: 15
Rejestracja: 12 marca 2011

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2013, 20:32

Łukasz pisze:Corolla e11 w fajnym stanie za tą cenę by była. Też raczej mało awaryjny samochód i całkiem fajnie jeżdżący.
Mam, potwierdzam. Do tego do końca roku jest cashback za paliwo do Toyot, więc już w ogóle cud, miód, malinka... ;)


Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2014, 13:45

Zapomniałem się pochwalić, a w marcu kupiłem sobie swoja wymarzoną Alfę Romeo 147 FL z 2005 roku i jestem z niej bardzo zadowolony.

Czy jest na forum jeszcze jakiś miłośnik tej włoskiej marki poza mną? 8)
Tutaj zdjęcie z przed kilku miesięcy


Forza Juve!
Ortodox

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 marca 2011
Posty: 15
Rejestracja: 12 marca 2011

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2015, 05:59

Trzymam kciuki, żeby nie była awaryjna jak stereotypowa Alfa ;)

Ja myślę o nowej Maździe 3, myślę, że jak dozbieram to za rok może się zdecyduję. Również wygląda przepięknie ;)


woyciech0vski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2015
Posty: 3
Rejestracja: 17 lipca 2015

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 11:56

Witam :wink:

Od pewnego czasu myślę o zmianie samochodu, teraz po sprzedaży dotychczasowego autka ostro zabieram się za kupno nowego. Szukam przede wszystkim Fiata Grande Punto Evo (1.4 benzyna/1.9 JTD). Ktoś może z forumowiczów posiada "Punciaka" i mógłby wypowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?

Z góry dzięki za odpowiedź.


KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 12:10

woyciech0vski pisze:Witam :wink:

Od pewnego czasu myślę o zmianie samochodu, teraz po sprzedaży dotychczasowego autka ostro zabieram się za kupno nowego. Szukam przede wszystkim Fiata Grande Punto Evo (1.4 benzyna/1.9 JTD). Ktoś może z forumowiczów posiada "Punciaka" i mógłby wypowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Moja dziewczyna jest w posiadaniu właśnie Punciaka 1.4 benzyna. Auto 6-letnie, przebieg okło 95 000 km, co prawda ma go dopiero pół roku ale póki co nic z powazniejszych awarii. Na pewno nie ma czym poszalec i nie jest to samochod do wyprzedzania ale w podstawowym przemieszczaniu sie z pktu A do pktu B w zupelnosci wystarcza. Komfort jazdy ok.

EDIT:
Tak, 77.
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2015, 12:27 przez KeRmit19, łącznie zmieniany 1 raz.


woyciech0vski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2015
Posty: 3
Rejestracja: 17 lipca 2015

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 12:21

KeRmit19 pisze:
woyciech0vski pisze:Witam :wink:

Od pewnego czasu myślę o zmianie samochodu, teraz po sprzedaży dotychczasowego autka ostro zabieram się za kupno nowego. Szukam przede wszystkim Fiata Grande Punto Evo (1.4 benzyna/1.9 JTD). Ktoś może z forumowiczów posiada "Punciaka" i mógłby wypowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Moja dziewczyna jest w posiadaniu właśnie Punciaka 1.4 benzyna. Auto 6-letnie, przebieg okło 95 000 km, co prawda ma go dopiero pół roku ale póki co nic z powazniejszych awarii. Na pewno nie ma czym poszalec i nie jest to samochod do wyprzedzania ale w podstawowym przemieszczaniu sie z pktu A do pktu B w zupelnosci wystarcza. Komfort jazdy ok.
Rozumiem, że wersja 1.4 77 koników?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 12:47

Czy znajdzie się tu ktoś, kto może polecić źródło, od którego można nabyć pewny używany samochód? Najbardziej interesują mnie okolice Warszawy, Krakowa i woj Lubelskie.

Czy w tych rejonach istnieje w ogóle coś takiego jak uczciwy handlarz? :doh:


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 21:27

A nie myślałeś o kupnie używki ale w salonie firmowym? Pewne źródło i można trafić naprawdę fajne auto.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 21:56

Makiavel pisze:Pewne źródło
Nie zawsze jest to "pewne źródło" :whistle:


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 maja 2016, 22:14

W porównaniu do handlarzy? Bardzo pewne.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2016, 09:44

Makiavel pisze:A nie myślałeś o kupnie używki ale w salonie firmowym? Pewne źródło i można trafić naprawdę fajne auto.
Czasy, kiedy w salonie firmowym były pewniaki chyba niestety bezpowrotnie minęły. Teraz w rozliczeniu nie biorą już tylko 100% bezwypadkowych etc. Jasne, plusem jest to, że zazwyczaj jest (prawie) pełna historia i samochody są krajowe a nie sprowadzane, ale okazuje się, że wiele z nich jest buchniętych, na różne sposoby robionych i tak dalej. Oglądałem w salonie jedną używaną Astrę i po dokładnych oględzinach okazało się, że miała bocznego dzwona, przez co progi i słupek były wyciągane. Z kolei w innym punkcie Seat Leon prawdopodobnie miał kręcony licznik by lepiej go sprzedać.

Chyba, że znasz jakiś pewny punkt, gdzie tak im zależy na opinii, że nie przyjdzie im do głowy dymać klientów na prawo i lewo.


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 09 maja 2016, 11:36

@pumex dobrze prawi :ok:

Polecam też sprawdzać numery vine samochodu w necie, czasem bardzo pomaga.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 24 maja 2016, 03:47

Czy ma ktoś z was (lub jacyś wasi znajomi) Alfę Romeo 159 z silnikiem tbi?


benkas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 106
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2016, 08:52

Shadow Marshall pisze:Czy ma ktoś z was (lub jacyś wasi znajomi) Alfę Romeo 159 z silnikiem tbi?
Mam 159'tkę ale z 2.0 jtdm, jak masz jakieś pytania pytaj. Sam chciałem wziąć właśnie z silnikiem TBI ale wyszło inaczej. Ogólnie polecam i samochód i silnik benzynowy uturbiony bo naprawdę fajnie jeździ


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 25 maja 2016, 02:10

benkas pisze:
Shadow Marshall pisze:Czy ma ktoś z was (lub jacyś wasi znajomi) Alfę Romeo 159 z silnikiem tbi?
Mam 159'tkę ale z 2.0 jtdm, jak masz jakieś pytania pytaj. Sam chciałem wziąć właśnie z silnikiem TBI ale wyszło inaczej. Ogólnie polecam i samochód i silnik benzynowy uturbiony bo naprawdę fajnie jeździ
Generalnie chciałem ogólnie zapytać o zwykłe przypadłości modelu bez względu na silnik. Głównie wiem, że mogą być problemy z elektryką, ale w sumie to gdzie ich nie ma.
Na początku chciałem wziąć diesla 2.4 jtd, ale z drugiej strony ja nie robię jakichś dużych przebiegów. Robię rocznie około 10 tys mil więc diesel dla mnie to niepotrzebna sprawa no i do tego krótkie odcinki. Przy takim trybie jazdy to moment zapcham EGR i zamule turbo, a dwumasa to sama się rozpieprzy.
Mógłbyś powiedzieć mniej więcej jak to tam wszystko działa? Jakie są średnie koszta. Takie typowe rzeczy. Interesuje mnie głównie silnik 1.8 tbi i może on być albo w 159 albo w Brerze bo to to samo auto tylko wersja nadwozia inna.
Generalnie to uważam, że Alfa 159/Brera to najpiękniejsze samochody jakie może kupić za pieniądze średnio zamożny człowiek. Żygam już Passeratti, Oplem czy Audi. Te samochody są tak nijakie, że aż czuje do nich wstręt.


ODPOWIEDZ