Samochody

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Koziołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2006
Posty: 72
Rejestracja: 02 września 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2006, 15:11

Witam! Chciałbym zapoczątkować dyskusję o najpopularniejszym środku transportu, mianowicie samochodach. Jest to dla wielu tylko przedmiot codziennego użytku, dla wielu największą wartością, spełnionym ( lub nie ) marzeniem. Głównie chodzi mi o to ostatnie. Przedstawmy nasze największe motoryzacyjne marzenie, nasz samochód idealny.

Moim typem jest AUDI RS6. Posiada 450cio-konny, 8mio-zaworowy silnik benzynowy, wzmocniony podwójną turbiną (BITURBO). Ekskluzywne wnętrze Audi RS6 ma sportowy, a jednocześnie indywidualny charakter. Najwyższej jakości materiały, starannie dobrane elementy oraz ich harmonijne dopasowanie tworzą niepowtarzalną atmosferę wnętrza tego modelu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ceny:
sedan - okolo 111 tys. euro
avant - okolo 114 tys. euro

źródło: http://www.4x4.pl/artykul/82_Znikajacy_ ... 1_Audi_RS6


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2006, 15:22

Moją ulubioną marką samochodu jest Lamborghini :wink: Chciałbym mieć takiego Gallardo, albo Murcielagro. Ale na polskie drogi to raczej sie nie nadają...


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2006, 16:29

Mi bardzo podobają się Peugeoty. Styl tych samochodów jest delikatny i oryginalny. Modele 206, 307, 407 są naprwde ładne, okrągłe kształty, i zadziwające ogólne wrażenie. Te auta do mnie przemawiają. Prawdą jest ze nie są one królami szós ale na polskie drogi to raczej nie opłaca się mieć "króla szós" :lol: Mimo ze nie są to samochody wielce luksusowe to dla zwykłego człowieka pasują bardzo dobrze!


Jesli chodzi o samochody z górnej półki to ostatnio widziałem Mercedesa SLR, samochód naprawde ładny i jeśli któś potrzebuje full wypasu i ma kase to samochód dla niego.
To niektóre dane na temat tego samochodu: Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy, a od 0 do 200 km/h tylko 10,6 sekundy. Z kolei po 28,8 sekundy od startu SLR osiąga już 300 km/h. Dodam jeszcze, że prędkość maksymalna wynosić ma 334 km/h.
Wyśmienite osiągi zapewnia 8-cylindrowy silnik widlasty AMG z kompresorem, o pojemności 5,5 litra, osiągający moc 626 KM (460 kW).
Koszt samochodu to 2 mln 200 tys. :doh: np: tarcze chamulcowe kosztuję tyle co średniej klasy samochód osobowy: ok. 40 000 zł!
Wszytsko z włókna węglowego!

http://www.autocentrum.pl/go/338__stron ... _2__1.html więcej szczegółów i fotki

Maniekiem samochodowym nie jestem ale czasem "patrze" na samochody!


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2006, 18:28

Moim marzeniem jest Porsche Cayman S za jedyne 50 tyś euro 8) ( są też droższe modele :smile: ) Jednak w najbliższym czasie raczej nie będzie mnie na niego stać. Z bardziej dostępnych samochodów chciałbym mieć Smarta FofFour lub Alfa Romeo 147.

porszawka:
Obrazek
smarcik:
Obrazek
alfa:
Obrazek


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2006, 23:18

Ja tak jesli chodzi o samochody to raczej plywam w marzeniach. Mam wlasciwie kilka ulubionych samochodow, jesli chodzi o marki na na pewno Bugatti i Lamborghini. Glownie dlatego, ze nazwa sama w sobie juz budzi respekt.

Co do modeli to:

Moj ideal wlasciwie, malo znany samochod, mozna nazwac go exlusivem, chodzi mi o Bugatti EB 110. Samochod z 1991 roku, wiec tak stary jak i ja. :wink:

Kolejny samochod to Lamborghini Countach, ach, te ostre jak brzytwa ksztalty, samochod bardzo stary, ale jaki stylowy :!:

Kolejna samochodowa miłość, kolejny włoski samochod, kolejne Lambo. Tym razem Lamborghini Diablo. Samochod duzo popularniejszy niz dwa poprzednie, nastepca Countach'a, ksztaly juz nie tak ostre, bardziej zaokraglone choc dalej emanuje od niego niezwykla klasa i czar :!:

Nowe wymysly takie jak Gallardo czy Bugatti Veyron "wygladaja" niezwykle na papierze, ale nie maja tego czegos, tej duszy jak te wyzej trzy przedstawione. Tyle tylko, ze zadno z nich nie jest dla mnie osiagalne niestety, przynajmniej narazie.

Co do samochodow bardziej realnych do zdobycia to podobaja mi sie stara wersja i nowa VW Passata, Opel Vectra wersja stara i nowa, Honda Civic oraz Opel Calibra. Nie podobaja mi sie za to wszelakie modele samochodow cabrio.

Taka ciekawostka, na Allegro widzialem Lamborghini Muncellagro lub Gallardo, nie pamietam juz i cena jego wynosila grubo ponad 600 tyś złotych, z tego 30 tyś to sam podatek vat :!: :? Na Allegro też jest Bugatti EB 110 GT(nieco inny niz przeze mnie podany, troszke brzydszy jak dla mnie,LINK ) i mozna go juz kupic za ponad 900 tyś złotych... :smile:


ForzaJuve_Adam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2004
Posty: 185
Rejestracja: 07 maja 2004

Nieprzeczytany post 03 września 2006, 23:56

Lord_ Juve pisze:Lamborghini Muncellagro
Jak możesz mylić nazwę modelu marki, która jak widzę jest Ci dość bliska? Murcielago.... Populrnie zwane Murcie.

A co do moich marzeń to są takie dwa... Pewnie i tak nigdy ich nie spełnie, ale "marzenia nic nie kosztują"

Pierwsza to jakiekolwiek Ferrari... Najbardziej chciałbym Ferrari Superamerica. Auto cudo. Ale podstawowa wersja 575M również jest boska. Oczywiście nie pogardziłbym Enzo czy F430 :) Ale naprawdę... Jakiekolwiek Ferrari. Jest to moja ulubiona marka samochodu.
"Ferrari Superamerica"

Drugim takim moim marzeniem jest BMW Z4 M Roadster. Auto również piękne, szybkie, zwrotne. "BMW Z4 M Roadster"


Obrazek
Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 04 września 2006, 00:10

ForzaJuve_Adam pisze:
Lord_ Juve pisze:Lamborghini Muncellagro
Jak możesz mylić nazwę modelu marki, która jak widzę jest Ci dość bliska? Murcielago.... Populrnie zwane Murcie.
Tak, przepraszam, moj błąd, zawsze mi sie ta nazwa myliła, przepraszam jeszcze raz, wstyd mi za siebie... :oops:

Swoja droga widze, ze lubisz cabrio, choc wg. mnie sa ochydne a to Ferrari wyglada jak nie Ferrari, nie ma tego ostrego, sportowego zaciecia jak inne modele. Choc szanuje twoje zdanie. :)


Koziołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2006
Posty: 72
Rejestracja: 02 września 2006

Nieprzeczytany post 04 września 2006, 13:12

Ciekawe gdzie jeździłbyś tym Lamborghini. Na pierwszym przejeździe kolejowym urwałbyś pół zawieszenia :D Nie mówiąc już o zwykłych drogach.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 września 2006, 13:44

Oto moje marzenie :P BMW serii 3 Limuzyna
Obrazek
Opis, dane techniczne, zdjecia tego modelu:
http://www1.bmw.pl/produkty/samochody/b ... 3/limuzyna
Nie wiem dlaczego ale jakos zawsze lubilem BMW. A ten model szczegolnie mi sie podoba :-D

A jesli chodzi o samochow, ktory posiadam, a w zasadzie ktory posiadaja moi rodzice, to jest nim Daewoo Lanos Sedan. Moze to nie jest BMW ale musze przyznac, ze nawet spoko autko :wink:


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 04 września 2006, 14:51

dośc ciekawy temat wiec wypowiem sie takze o miom marzeniu motoryzacyjnym (chociaz nie wiem czy sie spelni ale badzmy dobrej mysli) a mianowicie jest to HUMMER

mysle ze wszyscy kojarza o jakie autko mi chodzi a jesli nie to prosze bardzo troszke

* do poczytania (pod linkiem znajduje sie opis ogolny a takze inne linki do opisow poszczegolnych wersji):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hummer

* do obejrzenia:

http://images.google.pl/images?q=hummer ... s&ct=title


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 04 września 2006, 19:49

Koziołek pisze:Ciekawe gdzie jeździłbyś tym Lamborghini. Na pierwszym przejeździe kolejowym urwałbyś pół zawieszenia :D Nie mówiąc już o zwykłych drogach.
Przeciez napisalem, ze te samochody to sfera marzen, ktore nie musza sie spelnic! Poza tym, jesli kogos stac na takie auto to zazwyczaj mieszka w duzym miescie, gdzie mozna takim czyms jezdzic.


ForzaJuve_Adam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2004
Posty: 185
Rejestracja: 07 maja 2004

Nieprzeczytany post 05 września 2006, 13:43

Lord_ Juve pisze:
Koziołek pisze:Ciekawe gdzie jeździłbyś tym Lamborghini. Na pierwszym przejeździe kolejowym urwałbyś pół zawieszenia :D Nie mówiąc już o zwykłych drogach.
Przeciez napisalem, ze te samochody to sfera marzen, ktore nie musza sie spelnic! Poza tym, jesli kogos stac na takie auto to zazwyczaj mieszka w duzym miescie, gdzie mozna takim czyms jezdzic.
Jest w Polsce facet, nazywają go Wimal. Ma w swojej kolekcji Enzo, Carrerę GT, SLR i jeszcze sporo innych fajnych wózków.... Jakoś jeździ tymi samochodami po Polsce.... Widziałem różne fotki tych aut, między innymi jedno na przejeździe kolejowym (Enzo) i wszystko jest okej...


Obrazek
Obrazek
Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 05 września 2006, 14:18

Koziołek pisze:Ciekawe gdzie jeździłbyś tym Lamborghini. Na pierwszym przejeździe kolejowym urwałbyś pół zawieszenia :D Nie mówiąc już o zwykłych drogach.
Nie marudź, nie jest tak źle. Po Poznaniu już od jakiegoś czasu jeździ Murcie i jeszcze nic mu się nie stało.
ForzaJuve_Adam pisze:Jest w Polsce facet, nazywają go Wimal. Ma w swojej kolekcji Enzo, Carrerę GT, SLR i jeszcze sporo innych fajnych wózków.... Jakoś jeździ tymi samochodami po Polsce.... Widziałem różne fotki tych aut, między innymi jedno na przejeździe kolejowym (Enzo) i wszystko jest okej...
Niedawno radar zrobił mu fotę w Enzo kiedy jechał po Wawie 218 km/h :?


Ja mam 4 wymarzone autka
1. ponadczasowe - Ferrari F40
2. terenówka - Hummer H1
3. sportowe - Subaru Impreza WRX STi
4. realne - Mini Cooper S

Ale narazie jeżdżę Matizem i jestem z niego zadowolona


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
TomiQ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 272
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 września 2006, 16:53

hhhmmm ja zawse marzyłem o VW Garbusie (jak tylko zobaczyłem to autko bedąc dzieckiem zakochałem sie w nim i obiecałem sobie że jak tylko zaczne pracowac to sobie takiego sprawie)..... i stało sie.... po niespełna roku pracy i oszczędzania stałem sie dumny posiadaczem VW Garbusa (mam "Meksyka" z 81 roku :D ) i poruszam sie nim od ponad 2 lat....jestem dumny z siebie że udało mi sie zrealizoawac dziecięce marzenie.......:D


Z JUVE od 1996 roku i już na zawsze tak będzie!!!FORZA JUVE!!!Wyciąg z regulaminu:3.f) Należy pamiętać o tym, że w dyskusji atakujemy poglądy, a nie ich autora!
The_Sickness

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 311
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 września 2006, 19:37

Aston Martin, niewazne jaki model Vanquish, DB7, DB9 czy Vantage i niewazne z którego roku, czy jest to oldsmobil czy wózek z nowej lini produkcyjnej. Uwielbiam wszytskie modele tej marki. Jest to idealne połączenie sportowego charakteru oraz stylu i piękna.
Swego czasu Jeremy Clarkson z Top Gear przy ocenie samochodów na The Cool Wall oprócz standardowych kategorii (seriously uncool cars, uncool cars, cool cars i chyba jeszcze subzero cars, jakoś tak to leciało) dla modelu DB9 stworzył odrębną kategorię nazwaną DB9 i zdjęcie Astona umieścił w małej lodówce, gdyz jak sam powiedział "jest takie gorące" :) Dla tych, którzy nie wiedzą o czym mówię link do galerii Astona

http://www.autogaleria.pl/tapety/aston_ ... php?page=0


ODPOWIEDZ