Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 14 lipca 2020, 22:54

Vimes pisze:
14 lipca 2020, 22:31
Znalazłem:
Przewaga Andrzeja Dudy topnieje w drugiej turze. W przypadku rywalizacji z Rafałem Trzaskowskim wygrywa stosunkiem 51 do 49.

Urzędującego prezydenta pokonałby Szymon Hołownia, na którego zagłosowałoby 52 proc. ankietowanych.

Gdyby w drugiej turze rywalem Andrzeja Dudy byłby Władysław Kosiniak-Kamysz, obaj uzyskaliby po 50 proc. głosów.

Prezydent pokonałby Krzysztofa Bosaka stosunkiem głosów 58 do 42, a Roberta Biedronia 56 do 44.

Źródło
Hołownia miał szansę na wygraną, z Kosiniakiem byłby remis, Bosak nie miał szans. Zatem gdyby Platforma faktycznie chciała odsunąć Dudę od władzy powinna była poprzeć Hołownię lub Kosiniaka zamiast zamieniać Kidawę na Trzaskowskiego, który przegrał w stosunku przewidywanym przez sondaże. Jednak postawili na swój interes partyjny. Brzmi to dość zabawnie, tym bardziej, że wyborcy Platformy chcą Hołowni i Kosiniakowi pluć w twarz: ""Powinniśmy splunąć im w twarz". Nurowska ma żal do kandydatów opozycji".

Alex96, gdyby Tusk miał szansę na zwycięstwo to by startował, ale on ma równie duży negatywny elektorat co Kaczyński.
Gościu weź już idź się schowaj do nory, twój prezydent ma reelekcję, ciesz się i przestań tu śmiecić, jakimiś żenującymi wpisami.
po 1 dorzeczy to gazeta pisowska - dla ciebie źródło wiedzy, dla mnie nie nadaje się nawet do podtarcia. :|
po 2 nawet jeśli ktoś tak powiedział, to zarzucanie tego wyborcom Platformy, jak gdyby wszyscy tak uważali jest dobitnie ku*wizyjne. :bad:
po 3 takie sondaże mogą się sprawdzić, a wcale nie muszą, bo jak widać po liczbach (które sam wrzuciłeś), procent twardego elektoratu pisu jest bardzo wysoki... :facepalm:

Prośba na koniec, załóż sobie jakiś nowy temat, nie lubię czarnoskórych, pis jest super, itp., a nie śmieć tu tymi swoimi daremnymi przemyśleniami


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 14 lipca 2020, 23:13

@unbelievable87 to Ty zdecydowanie nadajesz się do opuszczenia tego tematu. Do rzeczy gazeta PiSowska? :D Naprawdę nie wiem po co tracę czas na odpisywanie. To czym jest gazeta Polska? Wpolityce? Niezalezna? Nie ma w 100% obiektywnego pisma, ale Do Rzeczy mocno trzyma poziom. Nie mam czasu czytać każdego wydania, ale często jak po nią sięgam to zanim dokopie się do tekstu przychylnego władzy mam kilka krytycznych/wyśmiewających działania Pisiaków.
Generalnie z mojej strony koniec na odpisywanie Tobie, nadajesz się jedynie na polemikę z użytkownikami SokuzBuraka czy falołersami Tomasza Lisa czy innej Nurowskiej. Beton bez własnego zdania.
A co smutniejsze, w rodzinie się takich trzech dorobiłem. Fakty się nie liczą, liczby się nie liczą, nic sie nie liczy, nic nie jest istotne, wszystko kłamstwo tylko przekaz o 19:00 jest OK.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 lipca 2020, 23:17

Push3k pisze:
14 lipca 2020, 22:43
Vimes pisze:
14 lipca 2020, 21:34
Różnica polega na tym, że jedna strona szczerze rozmawia z policją, niepomijając niewygodnych dla siebie zdarzeń takich jak to, że ktoś po ich stronie faktycznie użył słowa "nigger", a druga strona, która zdecydowała się strzelać i zamordowała Jessicę Doty Whitaker póki co jest nie do odnalezienia. Chętnie usłyszałbym ich wersję wydarzeń, ale jakoś nie chcą jej przedstawić. Poza tym, zalew nienawistnych komentarzy na facebooku zamordowanej kobiety ze strony sympatyków BLM utwierdza mnie w przekonaniu, że oni tę zbrodnię pochwalają.
Bo czytasz skretyniałe media narodowców, zamiast pójść na amerykańskie źródło dużych mediów.
Media, które czytałem (poza thegatewaypundit.com):

1) "Young mother, 24, is shot dead in front of her fiancé after saying "all lives matter" during an argument with Black Lives Matter supporters",

2) "Indiana woman shot, killed after argument with Black Lives Matter supporters, family says",

3) "IMPD looking for help identifying people near canal shooting site".

Czy zechcesz podać źródła, z których Ty korzystałeś?
Push3k pisze:
14 lipca 2020, 22:43
Vimes pisze:
14 lipca 2020, 21:34
Rafał Trzaskowski finansował z budżetu Warszawy szkolenia dla lewicowych bojówkarzy z Antify, to jest fakt
Yhy.

"W ramach wspomnianych warsztatów uczestnicy dyskutowali o rozmaitych demokratycznych formach protestów, zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym. Uczyli się, jak mając prawo do manifestowania własnych poglądów, nie angażować się w przemoc, jak radzić sobie z nienawiścią, hejtem w sytuacjach protestów, a także unikać ataków ze strony agresywnych grup."
Gdzie indziej kto to robi:
"“Grupa oddolna, której celem jest tworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy na temat akcji bezpośrednich. Prowadzimy warsztaty, polegające na demokratycznej dyskusji pomiędzy osobami na każdym poziomie doświadczenia akcyjnego. Dajemy czas uczestniczkom na dzielnie się wiedzą między sobą, zadawanie pytań, trening. Zajmujemy się takimi zagadnieniami jak szybkie podejmowanie decyzji, bezpieczeństwo, techniki demonstrowania itp.“"
Takie głodne kawałki to możesz wciskać frajerom wierzącym, że Antifa walczy z faszyzmem.
unbelievable87 pisze:
14 lipca 2020, 22:54
Gościu weź już idź się schowaj do nory, twój prezydent ma reelekcję, ciesz się i przestań tu śmiecić, jakimiś żenującymi wpisami.
po 1 dorzeczy to gazeta pisowska - dla ciebie źródło wiedzy, dla mnie nie nadaje się nawet do podtarcia. :|
po 2 nawet jeśli ktoś tak powiedział, to zarzucanie tego wyborcom Platformy, jak gdyby wszyscy tak uważali jest dobitnie ku*wizyjne. :bad:
po 3 takie sondaże mogą się sprawdzić, a wcale nie muszą, bo jak widać po liczbach (które sam wrzuciłeś), procent twardego elektoratu pisu jest bardzo wysoki... :facepalm:

Prośba na koniec, załóż sobie jakiś nowy temat, nie lubię czarnoskórych, pis jest super, itp., a nie śmieć tu tymi swoimi daremnymi przemyśleniami
Mój drogi samozwańczy "inteligencie", po pierwsze, żyjemy w wolnym kraju, więc nie będziesz mi dyktować co i gdzie mogę pisać. Po drugie, "Do Rzeczy" to tygodnik, a nie gazeta. Jeżeli nie rozumiesz różnicy to zajrzyj do słownika języka polskiego. Po trzecie, pani Nurowska jest reprezentantką tych rzekomo lepszych i wykształconych elit popierających Platformę. Napisała to co napisała i kasowanie wpisów tego nie zmieni. Po czwarte, sondaże dawały Hołowni i Kosiniakowi jakieś szanse na zwycięstwo, pomimo twardego elektoratu PiS-u. Jednak Platforma postawiła na swój interes partyjny.


Obrazek
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 14 lipca 2020, 23:35

Vimes pisze:
14 lipca 2020, 23:17
Czy zechcesz podać źródła, z których Ty korzystałeś?
Może czytasz co wrzucasz, może nie:
Police have not independently verified whether the supposed argument over “Black Lives Matter” occurred or if the fatal shooting was even connected.
Vimes pisze:
14 lipca 2020, 21:34
Takie głodne kawałki to możesz wciskać frajerom wierzącym, że Antifa walczy z faszyzmem.
Wskazałem ci czym się ci ludzie zajmują, opisałem dlaczego szkolenia Antify i szkolenia bojówek przez nich to bełkot. Ludzie wejdą, przeczytają, zweryfikują, a ty nadal będziesz w swoim świecie.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 00:02

Push3k pisze:
14 lipca 2020, 23:35
Vimes pisze:
14 lipca 2020, 23:17
Czy zechcesz podać źródła, z których Ty korzystałeś?
Może czytasz co wrzucasz, może nie:
Police have not independently verified whether the supposed argument over “Black Lives Matter” occurred or if the fatal shooting was even connected.
Tak jak napisałem wcześniej, nadal czekam aż ci ludzie pojawią się na policji i zaprezentują swoją wersję wydarzeń, bo jedna strona to zrobiła, bez pomijania niekorzystnych dla siebie faktów, a druga wciąż milczy.
Push3k pisze:
14 lipca 2020, 23:35
Vimes pisze:
14 lipca 2020, 21:34
Takie głodne kawałki to możesz wciskać frajerom wierzącym, że Antifa walczy z faszyzmem.
Wskazałem ci czym się ci ludzie zajmują, opisałem dlaczego szkolenia Antify i szkolenia bojówek przez nich to bełkot. Ludzie wejdą, przeczytają, zweryfikują, a ty nadal będziesz w swoim świecie.
Ja nadal będę żyć w świecie, w którym potomek wietnamskich imigrantów i otwarty gej taki jak Andy Ngo jest nazywany białym suprematystą, bo opisuje wybryki dzikusów z Antify. Każdemu zaglądającemu do tego tematu polecam zajrzenie na jego konto @MrAndyNgo.
unbelievable87 pisze:
14 lipca 2020, 22:54
Prośba na koniec, załóż sobie jakiś nowy temat, nie lubię czarnoskórych
Vimes pisze:
14 lipca 2020, 21:34
BLM to neomarksiści dążący do przeprowadzenia rewolucji kulturowej w USA. Jestem pełen podziwu dla takich ludzi jak Thomas Sowell, Larry Elder, Jesse Lee Peterson, Brandon Tatum, Terry Crews, Colion Noir, Candance Owens czy Marcellus Wiley, którzy mają odwagę cywilną, żeby wbrew własnemu środowisku głośno o tym mówić:



Wiley w powyższej przemowie przeciwko BLM porusza bardzo ważne zagadnienie dla czarnej populacji USA, czyli problem nieobecnych ojców i tego jak wielki negatywny wpływ ma to na życie ich dzieci.
Aha, przy okazji, jeszcze jedno mój drogi samozwańczy "inteligencie", wygooglaj sobie nazwiska osób, które wymieniłem (Thomas Sowell, Larry Elder, Jesse Lee Peterson, Brandon Tatum, Terry Crews, Colion Noir, Candance Owens czy Marcellus Wiley) zanim stwierdzisz, że nie lubię czarnoskórych.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 08:00

unbelievable87 pisze:
14 lipca 2020, 22:54
Gościu weź już idź się schowaj do nory, twój prezydent ma reelekcję, ciesz się i przestań tu śmiecić, jakimiś żenującymi wpisami.
Gościu, pogódź się, że twój kandydat przegrał i przestań zaśmiecać ten temat: (i) żenującymi wpisami o swojej inteligencji - oraz - (ii) żalami, że ciemnogród wygrał. Temat brzmi "polityka" - a nie "unbelievable87 jest inteligentny, bo tak twierdzą jego mama i jego żona, a także MRN" - więc każdy tu może wrzucać linki związane z szeroko pojętym terminem "polityka" i nad nimi dyskutować.

Przy okazji przypomnę, że to jest tzw. "forum dyskusyjne", a więc coś, co służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.
unbelievable87 pisze:
14 lipca 2020, 22:54
Prośba na koniec, załóż sobie jakiś nowy temat, nie lubię czarnoskórych, pis jest super, itp., a nie śmieć tu tymi swoimi daremnymi przemyśleniami
Prośba na koniec, skończ te głodne kawałki i insynuacje, że Vimes jest rasistą. Załóż sobie jakiś nowy temat pt. "Jestem inteligentem z wysokim IQ i dlatego głosuję na PO, ale partia ta znowu przegrała i pytam: dlaczego?" i zaśmiecaj go swoimi biednymi postami.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 10:06

Takiego bezczelnego chama, to jeszcze nie było na tej stronce... Ps. Jak ci z pisu mają być, w dalszym ciągu tak robieni miękką fają, w sprawach sądów, uczelni, a nawet byle menela z ulicy co rzuca bluzgi pod ich adresem, to ja już dawno mówiłem: Jedźta po instrukcje do Erdogana xd

I z ostatniej chwili... Republika bananowa to przy nas mocarstwo...

https://iv.pl/image/GtEtRLT
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2020, 12:13 przez Lucas87, łącznie zmieniany 2 razy.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 11:27

Słusznie zauważono, że te wybory jak żadne inne podzieliły Polskę i społeczeństwo :)
Wrzućcie już na luz Panowie, emocje minęły, wyniki wyborów są już oficjalne i nic tego nie zmieni. Ale to nie jest powód aby ciągnąć to w nieskończoność, każdy w emocjach napisał co miał napisać i temat został wyczerpany. Ja ze swojej strony przepraszam tych, których uraziłem bądź poczuli się urażeni. W swoim otoczeniu, w towarzystwie nie rozmawiam o polityce i ucinam temat kiedy ktoś w stosunku do mnie w ogóle zainicjuje temat polityki bo to prowadzi właśnie do takich podziałów jak tutaj a nikomu nie jest to potrzebne. Z tego powodu też właśnie unikam dyskusji na temat polityki tutaj gdzie jestem tylko gościem ale jaki czort mnie podkusił ? :prochno:
Zdecydowanie wolę wątek transferowy i temat nowego trenera ( Pepuś vel Pepunio ) :)


Obrazek
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 12:22

Dwóch Youtuberów z Federacji Rosyjskiej wkręciło naszego Prezydenta w to, że rozmawia z sekretarzem generalnym ONZ. Autentyczność nagrania potwierdziła Kancelaria Prezydenta:



Błagam, niech to będzie nauczka dla Andrzeja Dudy i niech on zacznie uczyć się angielskiego, bo to po prostu wstyd, żeby głowa państwa tak dukała. Ale jeszcze większy wstyd to fakt, iż dwóch ziutków z Internetu może się dodzwonić do Prezydenta i sobie takie heheszki urządzić.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 12:41

Up, piękny wkręt :D

Konfa chce wyciągnięcia konsekwencji wobec ambasador Mosbacher: https://wiadomosci.wp.pl/wyniki-wyborow ... 511936641a


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 16:43

Andrew jest ponoć kolejnym wkręconym na liście. Przed nim byli tacy co znacznie lepiej znają angielski :>


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 18 lipca 2020, 07:57

Sojuszowi tronu z ołtarzem nie spodobała się kandydatura ks. Isakowicza-Zaleskiego do komisji ws. pedofilii: https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... p,79cfc278

Tak swoją drogą Kaczafi mógłby zrobić coś z tą Witek, bo patrzeć się na tego babsztyla już nie da, nie mówiąc o deb-iliadzie, którą odpiernicza od dłuższego czasu.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 18 lipca 2020, 15:26

Obrazek

Słyszeliście kiedyś o skrajnie lewicowej organizacji terrorystycznej "May 19th Communist Organization"? Przypuszczam, że nie, bo byli aktywni na przełomie lat '70 i '80. Była to grupa złożona głównie z kobiet - wściekłych feministek i lesbijek, zajmująca się przeprowadzaniem ataków bombowych:
Reagan’s election in 1980 told the remnants of America’s radical left that the country had rejected their call to revolution.

But M19’s core of five women and two men pushed back with a series of seven explosions that they intended to be “percussive wake-up calls” for the nation, Rosenau writes — “proof that an underground army was still at work.”

Most of M19’s women were lesbians who claimed their orientation fueled their politics. The men had to prove their worth with initiation tasks: Alan Berkman donated his sperm so that founding member Judy Clark could get pregnant without having to endure conventional sex.

Middle-class and college-educated, M19’s members shared a disdain for their own whiteness. To prove they weren’t merely “mouthing revolution,” they allied with the Black Liberation Army to break cop-killer Joanne Chesimard (aka Assata Shakur) out of prison in 1979. Two years later they assisted in the notorious Brink’s robbery of 1981, which killed two Nyack police officers and a bank guard.

Źródło
Dlaczego truje Wam cztery litery tą historią? Otóż Susan Rosenberg (pierwsza z lewej na zdjęciu) zasiada w radzie organizacji zajmującej się zbiórką funduszy dla "Black Lives Matter": "Black Lives Matter fundraising handled by group with convicted terrorist on its board".

W 1985 roku Susan Rosenberg została skazana na 58 lat więzienia. Dlaczego jest na wolności? Bo prezydent Bill Clinton ułaskawił ją ostatniego dnia swojej prezydentury.

Wcześniej pisałem, że dwie współzałożycielki "Black Lives Matter", Patrisse Cullors i Alicia Garza same określają się jako "szkolone marksistki": "Black Lives Matter co-founder describes herself as ‘trained Marxist’". Teraz możemy do tego dorzucić byłą komunistyczną terrorystkę Susan Rosenberg. "Black Lives Matter" to w rzeczywistości marksistowscy rewolucjoniści występujący w przebraniu antyrasistów.

EDIT




Brawo :ok:.


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 21 lipca 2020, 09:09

W kościele też są (byli) rozumni. Brawo biskup Pieronek!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 21 lipca 2020, 10:35

Ponieważ jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii jest przejęcie przez Orlen Lotosu, o którym wczoraj lub przedwczoraj wypowiadał się Bosak, rzuciłem okiem na to: https://marketlife.pl/oto-rzetelna-ocen ... koncernem/

Gdyby ktoś, kto orientuje się w tej materii, napisał komentarz, byłbym wdzięczny. :hello:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
ODPOWIEDZ