Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 03:21

Zdziwi się kolega jak mu tęczowi wyjadą za kilkanaście lat z takimi akcjami, gdy już zdobędą kilka bastionów i w miarę się umocnią :D

Obrazek


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 06:55

unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Pedofil to pedofil, dla takich kreatur nie powinno być terminu odbył swoją karę. Krzywdzenie bezbronnych dzieci powinno być potępiane przez wszystkich, a nie ułaskawiane przez prezydenta, nie ma dla tego wytłumaczenia, więc się nie pogrążaj.
Twój kandydat Rafałek o pedofilu Polańskim:
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Kurcze na tym uszczelnieniu vat-u to pis będzie jechał do końca swojej historii. - Zrujnowali gospodarkę!
A podasz w końcu dowód na to powtarzane niczym mantra “zrujnowali gospodarkę”, czy to raczej dogmat wyborców PO i krzykaczy z KOD?
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
- Ale uszczelnili vat. - Skłócili naród!
Bo przecież PO, Tusk, Trzaskowski, Palikot i reszta tej proletariackiej nędzy nie przyłożyła ręki do szczucia Polaków przeciw Polakom. Ten Rychu Cyba to też taki wypadek przy pracy? ;)
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Wrzuciłeś artykuł z jakimiś badaniami dotyczącymi wyborców. Nie napisano na jakiej grupie ludzi przeprowadzono badanie, nie można więc ocenić na ile jest ono obiektywne, a na ile sporządzone na zamówienie.
i:
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Nawiązując do badań to amerykańscy naukowcy udowodnili, że co czwarty pisowiec jest tak samo pierdo... jak 3 pozostali :)
No toś sobie z Vimesem merytorycznie podyskutował.
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Odchodząc od badań to długoPiS opiera swoją kampanię na wzbudzeniu negatywnych emocji w stosunku do LGBT i emigrantów. Oczywiście to jest ok, bo to pierwsi to tylko ideologia, a drudzy to nieroby, które rzuciliby się na nasze wspaniałe sociale.
Porównać sobie należy wytłuszczony fragment z tym, co kolega unbelievable87 pisał o pobierających 500+:
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale dla mnie rozpierdzielanie gospodarki, żeby nierobom dać pińcet plus i dawać 13 emeryturę, zamiast ściągnąć podatek z obecnej to jawne kupowanie głosów ciemnoty.
Czyli tzw. "uchodźcy" to wcale nie "nieroby, które rzuciliby się na wspaniałe sociale", ale już polskie rodziny pobierające 500+ to "nieroby i ciemnota". Ale masz rację - zapomniałem, że napieprzający się Arabowie z Pakistańczykami to przecież tylko wynik nieszczęśliwego sporu "lekarzy" z "informatykami", dotyczącego sposobów używania maszyny, która robi "ping" :bravo:
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
W pierwszej odpowiedź na mój post zrobiłeś już ze mnie przedstawiciela młodzieżówki PO, a później apelujesz o nieodwoływanie się personalnie? Eee, serio?
Tam jest liczba mnoga, nie piłem konkretnie do Ciebie. Poza tym, zważywszy na Twoje polityczne sympatie, powiązanie Twojej osoby z PO chyba nie stanowi dla Ciebie czegoś zdrożnego? No, chyba, że jednak dla Ciebie bycie przedstawicielem młodzieżówki PO to powód do wstydu, wtedy zgadzamy się ze sobą po raz drugi :beer:
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Też jestem za wolnością słowa, tylko dla mnie to sformułowanie oznacza, że swoimi słowami nie ograniczasz wolności innych, bo to do niczego dobrego by nie doprowadziło. Oczywiście, że teksty przez Ciebie przytoczone nie są dla mnie do zaakceptowania i podobnie jak te głoszone przez narodowców potępiam.
Cieszę się! Czyli za taki tekst Policja ma prawo rozpędzić demonstrację LGBT?
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Załóżmy, że Juve kupowało mecze i słusznie zostało zdegradowane do Serie B (oczywiście wiemy, że tak nie było). Czy to by znaczyło, że Dybala i Ronaldo byliby teraz przedstawicielami, bądź też po prostu piłkarzami skorumpowanego klubu?
Gdyby prawdą było, że kupowaliśmy mecze (oczywiście wiemy, że tak nie było) to tak, owszem, byliby piłkarzami skorumpowanego klubu.

I tak samo Twój Rafałek jest przedstawicielem skompromitowanego rządu PO-PSL, w którym – poprawcie mnie, jeśli się mylę – był ministrem administracji i cyfryzacji. Jest również przedstawicielem partii, która próbowała ukręcić łeb zbyt dużej liczbie afer, żeby je tu nawet próbować wymienić. :)

Reprezentował ten "rząd" i jest moralnie odpowiedzialny za rozliczne afery, które wybuchły w czasie sprawowania przez niego urzędu, jak każdy inny minister tegoż "rządu"
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Czy ktoś kto popełnia błędy, bo np. się nie przykłada już zawsze będzie leniwym idiotą, czy może ma szansę na refleksję i poprawę?
Czekaj, czekaj, bo się pogubiłem. A ta poprawa dotyczy też pedofilów? Bo u góry czytam, coś takiego:
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Pedofil to pedofil, dla takich kreatur nie powinno być terminu odbył swoją karę.
Ma on szansę na refleksję i poprawę?
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Jeśli 38 milionowy kraj nie potrafiłby sobie poradzić z grupą choćby kilku tysięcy uchodźców to nie mam pytań.
Z nimi nie potrafią sobie poradzić 60 milionowe Włochy, 83 milionowe Niemcy i 67 milionowa Francja.
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Rozumiem, że wg Ciebie, jakby dajmy na to najechała nas Rosja, a reszta świata by uznała, że nie warto się o nas bić, to po wytrwałych walkach, w których poległoby 95% walczących Polskich mężczyzn, kobiety i dzieci powinny czekać, aż przybędą ruscy, bo nikt nie powinien ich przygarnąć do siebie?
Uwielbiam takie głodne kawałki. A ci “uchodźcy” to w 95% kobiety i dzieci czy raczej w większości zdrowi mężczyźni?
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
Mamy 21 wiek, być może niedługo wszyscy będziemy mieli wszczepione chipy :D , jesteśmy na ciągłym podsłuchu, inwigilowani i mając wiedzę o błędach innych państw przy przyjmowaniu uchodźców. Jeśli nie jesteśmy w stanie im pomóc, jednocześnie pomagając im się zasymilować nie świadczy to za dobrze o naszym Państwie.
Tak, tak, coś ta asymilacja muzułmanów na Zachodzie wychodzi przekomicznie, a i warto przytoczyć to:
Okazuje się, że wśród francuskich muzułmanów istnieje dość pokaźna i stale rosnąca grupa, która nie uznaje wartości francuskiego państwa. 37 proc. muzułmanów, w tym 49 proc. młodych uważa, że to świeckość państwa powinna się dostosować do religii, a nie na odwrót. Co więcej, 27 proc. wyznawców islamu we Francji jest zdania, że prawo szariatu musi mieć pierwszeństwo przed prawem francuskim.

Zdaniem naczelnej "La Croix" te dane są poważnym wyzwaniem dla francuskiego społeczeństwa. Okazuje się bowiem, że nie rozumie ono swych muzułmańskich rodaków, a francuskie szkoły nie potrafią ich wychować na lojalnych obywateli. Nawet wśród muzułmanów, którzy zdobyli we Francji wyższe wykształcenie, 20 proc. uważa, że lepiej stosować szariat niż prawa republiki
https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktu ... tu/vycy1qb
Pchać się na najbardziej reprezentatywne stanowisko 38 milionowego państwa i nie potrafić płynnie rozmawiać (w 21 wieku) chociażby po angielsku to faux-pas.
A na Bronka "Bula nadzieji" Komorowskiego głosowałeś? Bo przypomnę, że ten "as intelektu" żadnego języka nie znał, nie mówiąc nawet o znajomości języka ojczystego
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 01:13
To są rzeczy dla mnie istotne i dlatego nie zagłosuję na pis i na dudka. Mam nadzieję, że wygra Rafał (ZWYCIĘŻYMY!!! MAMY DOŚĆ!!! ;) ), a w kolejnych wyborach parlamentarnych do władzy dojdzie KO + Lewica + PSL, bo rządy jednej partii nigdy nie będą w pełni dobre dla Państwa.
Pozdrawiam i Forza Juve!
A ja mam nadzieję, że KO, PSL i Lewica, o której piszesz, znajdą się kiedyś na śmietniku historii. Gospodarczo rolę tej ostatniej odgrywa niebu obrzydły PiS. Poza tym czekam na powstanie prawdziwej, antykomunistycznej prawicy, która zdecydowanie odżegna się od paradowania z różnej maści postkomuchami. Mam też nadzieję, że Rafuś nie wygra, bo będzie to istna cywilizacyjna katastrofa dla kraju i być może początek tej całej deb-iliady homeryckiej, którą możemy obserwować na Zachodzie :)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 08:17

Marat87 pisze:
04 lipca 2020, 03:21
Zdziwi się kolega jak mu tęczowi wyjadą za kilkanaście lat z takimi akcjami, gdy już zdobędą kilka bastionów i w miarę się umocnią :D

Obrazek
O Panie, na amerykańskich uniwersytetach marksistowskie programowanie studentów w tej kwestii trwa w najlepsze. Możesz się identyfikować jako ktokolwiek lub cokolwiek chcesz:



Tutaj jest pełna wersja:



Z góry przepraszam za poniższe obrazki, ale tak wyglądają obecnie kampanie reklamowe na Zachodzie:

Obrazek Obrazek

Oburzające seksualne uprzedmiotowienie młodych kobiet ;).


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 08:33

Marat87 pisze:
04 lipca 2020, 03:21
Zdziwi się kolega jak mu tęczowi wyjadą za kilkanaście lat z takimi akcjami, gdy już zdobędą kilka bastionów i w miarę się umocnią :D

Obrazek
:stop:



https://knowyourmeme.com/memes/clovergender, https://www.advocate.com/media/2017/1/1 ... gbt-people


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 09:13

Oburzające seksualne uprzedmiotowienie młodych kobiet
Vimesie, miej litość w sobotę z rana, właśnie jadłem śniadanie...

Przy okazji, pojawiły się jakieś biogramy Rafusia Trzaskowskiego. Nie ma oczywiście wzmianki, że według źródeł jego szlachetna matka była konfidentem SB, a jej pierwsza teściowa była kapitanem UB-ekacji: https://niezalezna.pl/338690-zaskakujac ... skowskiego

Co więcej, PrOletariusze zaczęli kombinować z usuwaniem niebu obrzydłych danych z biogramu Rafusia na wiki: https://www.tvp.info/48805650/z-artykul ... internauci


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 10:58

Jakbyście nie wiedzieli to spieszę poinformować, że łoś i syrenka również są symbolami rasizmu i białej supremacji:



W związku z tym pytam jak długo będziemy tolerować rasistowski herb naszego miasta stołecznego?


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 11:16

Co
Karowiew pisze:
04 lipca 2020, 09:13
Oburzające seksualne uprzedmiotowienie młodych kobiet
Vimesie, miej litość w sobotę z rana, właśnie jadłem śniadanie...

Przy okazji, pojawiły się jakieś biogramy Rafusia Trzaskowskiego. Nie ma oczywiście wzmianki, że według źródeł jego szlachetna matka była konfidentem SB, a jej pierwsza teściowa była kapitanem UB-ekacji: https://niezalezna.pl/338690-zaskakujac ... skowskiego

Co więcej, PrOletariusze zaczęli kombinować z usuwaniem niebu obrzydłych danych z biogramu Rafusia na wiki: https://www.tvp.info/48805650/z-artykul ... internauci
źródło
niezależna i tvp.info, czyli równie dobrze można cytować Mietka nocującego w parku :)

Kluczowe zdanie "Encyklopedia ma to do siebie, że każdy może ją edytować, dodając coś od siebie lub co nieco usuwając."

Co do wcześniejszego posta, to mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do rządów "prawdziwej prawicy".

@Marat87
Jeśli już chcesz komuś przypisywać pedofilię to prędzej kościołowi niż lgbt...
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2020, 11:27 przez unbelievable87, łącznie zmieniany 1 raz.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 11:17

@Vimes

Pomoc chorej psychicznie osobie to jedno. Pedofile próbujący usprawiedliwić swoje pedofilskie ciągoty to drugie. Używanie jako argument w dyskusji o LGBT tweeta sprzed 3 lat propagującego ideę zaczerpniętą z 4Chana to inna bajka. Ktoś kto odpowiedział na tą prowokację dał się nabrać dokładnie tak samo jak kolega Marat87.

Lekcja z tego taka, że warto weryfikować źródła, zwłaszcza te pochodzące z twittera, reddita itd.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 11:36

Hej unbelievable87, jak skomentujesz fakt, że po 5 latach rządów PiS-u mamy drugie najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej:



Jak to się ma do opowiadanych przez Ciebie bajek o rujnowaniu gospodarki?


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 11:48

Ludzie zaczęli wyjeżdżać z Polski, żeby zarabiać więcej gdzie indziej? Nie wiem czy można to nazwać sukcesem. Gdyby nie pracownicy np. z Ukrainy to może udałoby się wykazać ujemne bezrobocie :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 12:17

jackop pisze:
04 lipca 2020, 11:48
Ludzie zaczęli wyjeżdżać z Polski, żeby zarabiać więcej gdzie indziej? Nie wiem czy można to nazwać sukcesem. Gdyby nie pracownicy np. z Ukrainy to może udałoby się wykazać ujemne bezrobocie :prochno:
Obrazek
Niemiecki dziennik pisze we wtorek (25.02.2020), że po raz pierwszy od rozszerzenia UE na Wschód 16 lat temu odnotowano w Polsce więcej powrotów z emigracji zarobkowej, niż wyjazdów na emigrację. Gazeta powołuje się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, który podał, że poza granicami kraju żyje 2,5 miliona Polaków, ale w 2018 roku ta liczba po raz pierwszy spadła – o 85 tysięcy.

To „godna uwagi zmiana trendu” – ocenia „FAZ”, opisując historię kilkorga Polaków, którzy zdecydowali się na powrót z emigracji. I dodaje, że głównym powodem zmiany trendu jest rozkwit polskiej gospodarki. Gazeta pisze, że także narodowo-konserwatywny rząd aktywnie namawia do powrotów, aby wyrównać deficyt demograficzny. „Zachodnioeuropejska prasa często do dziś opisuje wschodnich Europejczyków jako zacofanych i nie dostrzega się historii ich sukcesu: wysokiego wzrostu gospodarczego (oczywiście z niższego poziomu), mniejszego bezrobocia i rosnących płac. Wkrótce z Polski, Czech i krajów sąsiednich napływać będzie mniej migrantów do Niemiec i zachodniej Europy. Iluzją jest oczekiwać stamtąd dużej liczby tańszych robotników czy pielęgniarek” – pisze „FAZ”.

Źródło
Także, tak ;).


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 12:33

85 tyś w skali 2,5 mln nazwałbym raczej błędem statystycznym, a nie trendem. Zwłaszcza porównując te 85 tyś do 1,5 mln Ukraińców, przebywających u nas, o czym mówi zacytowany przez ciebie artykuł.
Brakuje rąk do pracy

Według „FAZ” do powrotów zachęcać może silny wzrost gospodarczy w Polsce, który w 2019 roku osiągnął 4 proc. PKB i niskie bezrobocie na poziomie 3,8 proc., poniżej średniej unijnej. „W niektórych branżach brakuje rąk do pracy, co częściowo łagodzi obecność 1,5 miliona Ukraińców (razem z dziećmi), z których wielu chce zostać na dłużej.
Co do tych powrotów to trzeba by przejrzeć dane (jeśli jakieś istnieją) po jakim czasie przeciętny Polak wraca z emigracji. Jeśli ktoś spędził w Niemczech/Holandii/UK 15-20 lat i przyoszczędził, to wróci do Polski już nie jako bezrobotny, ale osoba posiadająca kapitał pozwalający np. otworzyć własną działalność gospodarczą czy zainwestować.

Także, tak ;)
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2020, 12:33 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 12:33

Humor w południe:

Muszę przyznać, że Sławek Nitras mnie dziś rozbawił :D


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 16:15

Vimes pisze:
04 lipca 2020, 11:36
Hej unbelievable87, jak skomentujesz fakt, że po 5 latach rządów PiS-u mamy drugie najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej:



Jak to się ma do opowiadanych przez Ciebie bajek o rujnowaniu gospodarki?
Nie wiem skąd ten spadek bezrobocia w całej Polsce,być może po części jak to ktoś napisał przez emigrację, za to mogę Ci powiedzieć, że na dolnośląsku jest to wynik rozwoju za czasów po-psl podstref (m.in. Wałbrzyskiej SSE), które ściągnęły do Polski zagraniczny kapitał i zapewniły pracę bardzo wielu ludziom. Pewnie pisiuraki by chciały sobie to przypisać, podobnie, jak budowy autostrad i dróg ekspresowych, ale tu psikus, to też załatwione przez poprzedni rząd. Pisowi można za to z pewnością podziękować za obcinanie wstęg i przypisywanie sobie cudzych zasług, w tym są bezbłędnie;)


ODPOWIEDZ