Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 maja 2016, 20:03

Alex96 pisze:Cwaniaki to byli ci, którzy im takich kredytów udzielali (często odmawiając kredytów w złotówkach)
Odmawiali kredytów w złotówkach? O Rekomendacji S słyszał?

Ja wiem, że panuje ogólny trend hejtowania banków, ale każdy kto wybiera się do tak zacnej instytucji powinien zdawać sobie sprawę z jednej bardzo prostej rzeczy - tam nikt ci dobrze nie zrobi. Nikt nikogo do brania takiego kredytu nie zmuszał, gdyby istniała tylko opcja brania kredytów w złotówkach to może mniej osób by się na takowy zdecydowało, ale reszta też musiałaby jakoś żyć.


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 02 maja 2016, 21:08

Są opinie setek ludzi, którym odmawiano kredytów w złotówkach bo nie mają zdolności i dawano we "Frankach" a nawet nie bezpośrednio we frankach.
Ja też jestem zdania, że ludzie maja byc odpowiedzialni za swoje decyzje - ale jak nie maja rzetelnie przedstawionej sprawy i są manipulowani to co innego.
zahor oczywiście, że niedobrze. Ale albo stajemy po stronie tych co oszukują i mówią półprawdy albo po stronie oszukanych. Przykład ze spalaniem mocno chybiony bo to oczywiste, że zalezy od TWOJEGO stylu jazdy, tabletki na odchudzanie też zależą OD NASZEJ diety czy aktywności a tam ludzie nie mieli już wplywu na wysokość raty.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 02 maja 2016, 22:01

Nic tylko czekać na protesty klientów "chwilówek", którym banki odmawiały kredytu więc brali u lichwiarzy, klientów lombardów, którym nie dawali na dowód więc brali pod zastaw.
Nie jestem półgłówkiem, więc nie wiem jak to jest, ale mi się wydaje, że jak mi nie chcą dać kredytu, jaki chce wziąć w jednym, drugim i trzecim banku to znaczy, że coś jest nie tak ze mną, a nie z bankiem.
Jeszcze jedna sprawa,. Jeśli ktoś jest na tyle nieogarnięty, że nie wie o istnieniu ryzyka walutowego i daje się nabierać na bankowe tricki to nie jest w stanie zrobić potem akcji na taką skalę, by politycy w kampanii całowali go w tyłek. Protestują głównie ci, którzy myśleli, biorąc kredyt, że będą cwańsi od frajerów, którzy płacą wysokie oprocentowanie w PLN ale im nie wyszło, bo CHF skoczył o ponad 1,20 PLN od średniego kursu z poprzedniej dekady, poprzedzającej ich decyzję o wzięciu kredytu.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 maja 2016, 22:52

Alex96 pisze:Są opinie setek ludzi, którym odmawiano kredytów w złotówkach bo nie mają zdolności i dawano we "Frankach" a nawet nie bezpośrednio we frankach.
Nie mam zdolności, nie mam kredytu. Koniec tematu. Każde pójście 'na skróty" to jednak "na skróty", czasami pewne korzyści przysłaniają potencjalne niebezpieczeństwo, ale to świadome pójście "na skróty". Im więc nie odmawiano kredytów w złotówkach z byle jakiego powodu, po prostu nie było ich na nie stać. I zawsze jest jakieś wyjście.
http://www.pb.pl/3986814,80004,zakladnicy-franka-na-wlasne-zyczenie pisze:Statystyki KNF pokazują, że często ludzie sięgali po franka nie tylko dlatego, żeby w ogóle dostać kredyt, ale żeby poprawić sobie zdolność i wziąć większe finansowanie. W latach 2007-08 kredyty walutowe brane były zazwyczaj na duże kwoty. W 2007 r. banki udzieliły 6,5 tys. kredytów o wartości powyżej 600 tys. zł i ani jednego kredytu złotowego na taką kwotę.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2016, 12:21

Alex96 pisze:Ty naprawde uważasz, ze ludzie którzy tylko pragneli mieć własny dom/mieszkanie to cwaniaki? (ide o zakład ze 95% z nich mają wiedzę o kredytach jak my o 7 lidze Ekwadoru) Cwaniaki to byli ci, którzy im takich kredytów udzielali (często odmawiając kredytów w złotówkach)
No chyba, że uważasz że banki są bez winy, zawsze o wszystkim informują, nie ma drobnego druku, ani innych ciekawych zabiegów.
Banki to nie Caritas, oni chcą zarobić. 95% z biorących kredyty we frankach nie mają pojęcia o tym w co się pakują? Jestem zdania, że są to ludzie bez mózgu (co widać po wypowiedziach tych, którzy drą japy na ulicach) ale widzę, że Ty masz o nich jeszcze gorsze zadnie skoro tak piszesz. Gdybym brał kredyt na 20-30 lat, to najpierw nabyłbym wiedzę pozwalającą mi wytypować pierwszą trójkę w 8 lidze Ekwadoru w przyszłym sezonie.


***********************************************
dobra zmiana :lol:
Szkoda tylko, że z fajnego, poważnego gościa ta tępa, farbowana dzida próbuje kretyna zrobić.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 maja 2016, 13:48

Tymczasem nasz narodowy intelektualista stwierdził, że "nasza Konstytucja ma już 225 lat."
Czas zatem na nasz konkurs audiotele, ponieważ nie podałem autora słów możecie zgadywać kto zabłysnął taką wiedzą historyczną. W nagrodę może wytarguję u administracji zieloną kartkę dla pierwszej osoby, która odpowie poprawnie. :prochno:


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 03 maja 2016, 13:57

Strzelam bez sprawdzania. Rysiek Petru?
edit.trafiłem?! no niesamowite.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 03 maja 2016, 18:16

Przyznanie Orderu Orła Białego Wildsteinowi poczytuje, jako kolejny krok prezydenta Dudy na drodze do obniżania rangi najważniejszych funkcji i odznaczeń w państwie. Ale może powinienem się cieszyć, że dostał Wildstein a nie inni "niepokorni" "dziennikarze" pokroju Ziemkiewicza czy Karnowskich...


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 03 maja 2016, 18:26

Mnie dziwi, że dostał Bronek a nie Rafał, lepszego publicysty/dziennikarza komentującego wydarzenia polityczne chyba nie ma.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 03 maja 2016, 19:34

Vanquish pisze:Tymczasem nasz narodowy intelektualista stwierdził, że "nasza Konstytucja ma już 225 lat."
Czas zatem na nasz konkurs audiotele, ponieważ nie podałem autora słów możecie zgadywać kto zabłysnął taką wiedzą historyczną. W nagrodę może wytarguję u administracji zieloną kartkę dla pierwszej osoby, która odpowie poprawnie. :prochno:
Większy fragment jest IMHO jeszcze lepszy:
Pomysłowy Ryszard pisze: Nasza Konstytucja ma już 225 lat.
Druga na świecie, pierwsza w Europie.
Trzyma się świetnie, choć PiS uparł się by przeszła przymusowy lifting.
Wierzę, że mimo przejściowych "niedogodności" będzie nas chronić przez kolejne stulecia.
Alex96 pisze:Mnie dziwi, że dostał Bronek a nie Rafał, lepszego publicysty/dziennikarza komentującego wydarzenia polityczne chyba nie ma.
Zupełnie mi nie leży to odznaczenie dla Wildsteina. Zresztą dla Ziemkiewicza nie leżało by mi jeszcze bardziej...


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 03 maja 2016, 21:29

Muszę przyznać, że jeśli Petru faktycznie coś takiego napisał to szybko dostosował się poziomem do Szydło i Kaczyńskiego.

Najwyższe odznaczenie państwowe powinno być przyznawane osobom wybitnym i zasłużonym. Wildstein nie jest wybitny ani zasłużony. Pasuje do innych wyróżnionych jak kwiatek do kożucha. Ale mówię, jaki prezydent taki wybór osoby do odznaczenia. Pewnie Kaczyński kazał.


Don Mateo bis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2013
Posty: 187
Rejestracja: 14 lutego 2013

Nieprzeczytany post 04 maja 2016, 09:20

Heh, to jest Nowoczesna wiedza. :lol: Nie ma dnia by facet nie zrobił z siebie durnia. Niebawem skalę głupoty będziemy mierzyć "Petrusami". :lol: Jedno jest pewne, były prezydent bUl ma godnego następce.


Forza Juve!
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 05 maja 2016, 21:50

Don Alimentario wystraszył się Mańka Kowalskiego i nie przyszedł...jaka szkoda ;[


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 05 maja 2016, 23:50

Tak, to na pewno ważniejsza informacja od tego, że rząd co krok się kompromituje, np. po przez list Szałamachy do prof. Rzeplińskiego.
http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... ng-moody-s

Albo od tego, co powinno rzekomego doktoranta z historii bardzo interesować, że PiS chce się zabrać za tworzenie swoich "docentów marcowych". Chyba, że ów doktorant właśnie na to liczy, że jego ukochana partia otworzy mu boczne drzwi do kariery naukowej a on się nimi wślizgnie.

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60 ... 41023.html

BTW. Przedstawiciel KODu ponoć był, tylko inny niż Kijowski, ale go nie wpuścili. Taka telewizja... Wyniki oglądalności mówią same za siebie.


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 maja 2016, 08:55

Makiavel pisze:Najwyższe odznaczenie państwowe powinno być przyznawane osobom wybitnym i zasłużonym.
Zgadza się. Ale już od jakiegoś czasu ta zasada nie jest przestrzegana. Na potwierdzenie moich słów poniższy link.

http://niezlomni.com/wp-content/uploads ... /komor.jpg


ODPOWIEDZ