Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 27 lipca 2006, 16:31

Przez tę cała aferę jakoś nie mogłem sie zebrać i napisać parę słów, ale już wracam do tematu. Z kolejnym pytaniem. Co sądzicie o nominowanym na likwidatora WSI ( i ogólnie o całym procesie) Antonim Macieewiczu? Dla mnie, ten człowiek, to zwykły fanatyk i nie powinien się za to brać.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 06 września 2006, 20:21

Pozwole sobie odswiezyc temat i wszystkim ludziom ktorzy cierpia na Kacza Obsesje polecam ten tekst :

http://stop-histerii.blog.onet.pl/


Nie twierdze ze jest idealnie w naszym kraju. Ale popatrzcie co zrobily na zachodzie rzady liberalow. Zero wartosci moralnych, aborcja, eutanazja, adopcja dla homoseksualistow. Ja nie chce zyc w kraju ktory bedzie popieral takie zjawiska.

Wole miec obciachowy rzad niz zabojczo przystojnego Tuska ktory z usmiechem na ustach popchnie nasz kraj w niewolnictwo wlasnej nieograniczonej wolnosci.

Nie wspomne juz o tym ze bardzo podoba mi sie to co w Polsce sie ostatnio dzieje (moze nie wszystko). Policja dziala coraz sprawniej, PiS dobiera sie do tylka zlodziejom (pozdr. dla PZPN i pana Rutkowskiego) i innym szubrawcom. Stworzenie panstwa policyjnego ? kolejna fikcja opozycji.. tylko naiwny moglby uwierzyc ze to mozliwe w dzisiejszej Europie.

tyle. polecam lekture tekstu ktory zamiescilem na poczatku posta.


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 00:04

white_wolv pisze:Wole miec obciachowy rzad niz zabojczo przystojnego Tuska
Donald ma brata??


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 02:30

white_wolv pisze:Pozwole sobie odswiezyc temat i wszystkim ludziom ktorzy cierpia na Kacza Obsesje polecam ten tekst :

http://stop-histerii.blog.onet.pl/
Szczerze mówiąc cały ten tekst i wypowiedzi znanych i szanowanych osób polskiej sceny politycznej, naukowej, medialnej, itd. utwierdził mnie w przekonaniach, które są dokładnie odwrotne do głównych zamierzeń blogu. Jeśli wszyscy oprócz ludzi związanych z koalicją mówią, że "coś jest nie tak", to warto się nad tym zastanowić.
white_wolv pisze:Nie twierdze ze jest idealnie w naszym kraju. Ale popatrzcie co zrobily na zachodzie rzady liberalow. Zero wartosci moralnych, aborcja, eutanazja, adopcja dla homoseksualistow. Ja nie chce zyc w kraju ktory bedzie popieral takie zjawiska.
W żadnym kraju idealnie nie było, nie jest i niestety nie będzie. Tym bardziej w Polsce. Osobiście także nie popieram upadku wartości moralnych i ktoś może mnie nawet nazwac homofobem. Co mi tam. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że nikt z PO nigdy nie wspominał o zalegalizowaniu eutanazji czy aborcji. Sprawy moralne w państwie liberalnym to jedno, a polityka gospodarcza (którą popieram) to drugie.
white_wolv pisze:Wole miec obciachowy rzad niz zabojczo przystojnego Tuska ktory z usmiechem na ustach popchnie nasz kraj w niewolnictwo wlasnej nieograniczonej wolnosci.
Widzisz... to akurat jest wymysł PiS-u. Kiedy Tusk (niekoniecznie "zabójczo przystojny" :wink: ) mówił o tym, że na polskich ulicach będzie szerzyła się rozpusta? Może mówił... ja nie pamiętam.

Swoją drogą. Ja wolę mieć rząd, który jest silny i stawia na swoim na arenie międzynarodowej niż jednego malutkiego, pulchniutkiego człowieczka, który dąrzy do władzy. Chce zagarnąć dla siebie wszystko. Ustawił już brata na stanowisku, a sam objął fotel premiera po tym, jak wywalił z niego osobę, która mogła mu zagrażać. Chore atakowanie PiS-u? Nie sądze. J. Kaczyński w możliwie demokratyczny sposób stara się zwiększyć swoją władze. Przykład? Pamiętasz walkę z mediami? Poszedł do Ojca Rydzyka. Która telewizja pierwsza ogłosiła skład rządu? Trwam. Reszty nawet nie wpuszczono. Potem pojawił się problem lustracji dziennikarzy i wymyślono jakąś chorą komisję. Niestety Jarek się przeliłył, bo z mediami się nie wygra. Jest to obecnie najsilniejsza z czterech rodzajów władz w Polsce. I premier już o tym wie.

Poza tym niektóre działania naprawde przypominają te zza czasów Gomułki czy nawet Lenina. W jednym z wywiadów poseł Cymański z PiS-u zapytany przez Monikę Olejnik o to, że kilka dni wczesniej mówił o jednej sprawie A, a gdy wypowiedział się Jarek, mówił B. ten odpowiedział: "Głos prezesa, głosem partii". Niestety w tym przypadku musisz mi uwierzyć na słowo, bo nie przywykłem do nagrywania porannych niedzielnych dyskusji w RadiuZet. Ale do tematu. Czy ten cytat nie przypomina Ci czegoś? Czegoś co można było słuchać przez ponad 40 lat w powojennej Polsce?

Dodam jeszcze tylko, że Leszek Miller tez na początku mówił, że wszyscy się na niego uwzięli, że wszyscy go i SLD atakują. Skończyło się tak jak się skończyło. Wszyscy pamietamy. Wiem, że w innych okolicznościach, ale gatka jest ta sama. Gdy brakuje argumentów, najłatwiej powiedzieć, że ktoś się na Ciebie uwziął...
white_wolv pisze:Nie wspomne juz o tym ze bardzo podoba mi sie to co w Polsce sie ostatnio dzieje (moze nie wszystko). Policja dziala coraz sprawniej, PiS dobiera sie do tylka zlodziejom (pozdr. dla PZPN i pana Rutkowskiego) i innym szubrawcom. Stworzenie panstwa policyjnego ? kolejna fikcja opozycji.. tylko naiwny moglby uwierzyc ze to mozliwe w dzisiejszej Europie.
Tutaj musze przyznać Tobie rację. Jest trochę lepiej. Przynajmniej tak mówią, bo sam tego nie odczuwam. O sukcesie w PZPN będę mówić, gdy wywalą Listkiewicza. Rutkowskiego? Jeśli zasłużył, dobrze, że go zamknęli. Ale skoro jesteśmy juz przy tym temacie, to CBA to dla mnie śmieszny wynalazek. Sorki. Sam pomysł może jest dobry (chociaż była mowa o "tanim państwie"), ale co to za organ, w którym szefem jest członek partii rządzącej (Kamiński)? Bedzie łapać swoich kumpli? Jasne jasne...

Czy państwo policyjne jest możliwe w Europie? Wystarczy spojrzeć na "demokrację" w Białorusi czy Rosji.
white_wolv pisze:tyle. polecam lekture tekstu ktory zamiescilem na poczatku posta.
Przyłączam się. Jeśli oczywiście ktoś ma podobne poglądy do moich :wink:

Małe podsumowanie: przykłady w każdej sprawie można mnożyć. Nie powinno dziwić jednak obozu rządzącego, że opozycja i ludzie ważni patrzą im na ręce. Od tego oni są. Dla mnie wszystkie argumenty, w tym blogu są nietrafne i pozbawione sensu. Taka jest polityka. I my tego nie zmienimy.

To co chciałem wyrazić dokładnie zawarte jest w cytacie Tomasza Lisa na stronie, do której link zamieściłeś.

Pozdro


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 10:33

mJaUcViEej pisze:Czy państwo policyjne jest możliwe w Europie? Wystarczy spojrzeć na "demokrację" w Białorusi czy Rosji.
Po pierwsze nie sa to panstwa policyjne. Po drugie nie naleza do UE (raczej to mialem na mysli).

Staram sie w polityke nie bawic ale niemilosiernie wnerwiaja mnie narzekacze. PiS chce ustawy chroniacej dzieci przed seksem i przemoca w mediach ? SKANDAL ! CENZURA ! Ukarano Polsat za program Wojewodzkiego ze Szczuka ? FASZYZM ! JAK TAK MOZNA ?

Nie mowiac juz o tym ze w kraju wszystko co chce zrobic rzad jest krytykowane z miejsca, dla samej zasady opozycyjnosci. My jako spoleczenstwo tylko na tym tracimy. Jak Kaczynski powie A to Rokita powie B chocby to nawet bylo wbrew jego idei politycznej, najwazniejsze zeby rzucac klody pod nogi ekipie rzadzacej - w koncu za 3 lata kolejne wybory.. a ze rozwoj Polski straci na tym ? No to przeciez nie nam politykom bedzie gorzej tylko tym naiwnym idiotom co na nas glosuja..

Moze i PiS jest momentami radykalny w swoich dzialaniach ale prawda jest taka ze w Polsce potrzeba silnej reki ktora poradzi sobie z tym calym bajzlem po lewicy..

A jak tak juz uwazacie naprawde ze jest tragedia w tej Polsce - ze totalitaryzm, cenzura i nie da sie tu zyc to zapraszam na Bialorus czy do Rumuni..


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 11:10

1. Nie zapraszaj nikogo do Rumunii czy Białorusi - mnie osobiście nie wystarcza, że u nas jest lepiej niż tam. Oczekuję zdecydowanie więcej.
2. Ukaranie programu Wojewódzkiego mało kto uważał za skandal - to za mocne słowo. Dla mnie to była po prostu błędna decyzja.
3. Ustawa o której wspomniałeś jest nierealna i tak skonstruowana, że nie ma sensu jej wprowadzać. Ale gdy ktoś zagłosuje przeciwko niej (niekoniecznie dlatego, że jest przeciwny idei - ale dlatego, że uważa tę ustawę za błędną) to reszta ma piękny argument przeciwko niemu: on jest przeciwko chronieniu dzieci przed seksem i przemocą!
4. Państwa policyjnego w Polsce nie ma i nie będzie. Ja policjantów akurat szanuję, mają cholernie trudną pracę.
5. Masz jakieś dowody na to, że opozycja krytykuje koalicje tak po prostu? Czy mam rozumieć, że Ty się zgadzasz z PiSem i skoro PO się nie zgadza, to dla samej zasady? Protestujesz przeciwko bezpodstawnemu krytykowaniu władzy a sam rzucasz oskarżenia, które nie mają pokrycia.
6. Rozwój Polski niewiele na tym straci, bo akurat prawie wszyscy ekonomiści są zgodni, że polska gospodarka została przez tych okropnych lewaków wyprowadzona na prostą i narazie wystarczy by PiS nic nie psuł.


Dirty mind
klsmkr

Interista
Interista
Rejestracja: 22 lipca 2005
Posty: 387
Rejestracja: 22 lipca 2005

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 13:41

white_wolv pisze:Ale popatrzcie co zrobily na zachodzie rzady liberalow. Zero wartosci moralnych, aborcja, eutanazja, adopcja dla homoseksualistow. Ja nie chce zyc w kraju ktory bedzie popieral takie
zjawiska.
Za wikipedia:

Kod: Zaznacz cały

Liberalizm (z łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) jest to kierunek polityczny ograniczający rolę państwa do minimum, głoszący nieskrępowaną działalność poszczególnych obywateli na polu gospodarczym i politycznym.
Ktory z rzadow zachodnioeuropejskich krajow prowadzi wlasnie taka polityke? W szczegolnosci chodzi mi o nieskrepowana dzialanosc obywateli na polu gospodarczym.


Tombalu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 250
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 13:56

white_wolv - Popierasz w swoich wypowiedziach partie, która juz jest skompromitowana a to dopiero początek, jest nieudolna wrecz smieszna w działaniach gospodarczych, nie wspominając o polityce zagranicznej i obrazie Polski, obrazie który zawdzieczany małym zawistnym i z kompleksami braciom K.

Nie bawisz sie w polityke - Twoj wybór. Ja przez lata "bawiłem sie" i to dość powaznie. Moze jednak zaangazuj sie w obrone Pis??

Po kompromitacji AWS - TKM wyłaczyłem sie zupełnie z zycia politycznego, mialem tą watpliwą przyjemność poznac Kaczyńskich a jeszcze lepeij ludzi, którzy dzis są w Pis i sa tak samo zawistni jak oni i z takimi samymi kompleksami. Nie mogę patrzec jak zawłaszczaja cały kraj - ale nie pozwole by zawłaszczyli także mojej gminy i dlatego robie wszystko by tu u mnie nie wygrali. A wiesz dlaczego ?? Bo sie ich po prostu boje,boje sie ze rozwalą to wszytsko co jest u mnie dobre a mozna długo by wymieniac.

Nie mam tez zamiaru siedziec cicho i tutaj gdy wypisujesz swoje ideologiczne teksty w obronie ucisnionego Pisu. Jak bedziesz cos tu pisał zastanów sie 2 razy, badz pewny ze ci odpowiem i to dosadnie.


Obrazek
Zapraszam www.NaszaKalwaria.pl i na www.kwa24.pl/forum/ - Forum Powiatu
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 14:07

Tombalu pisze:(...) nie wspominając o polityce zagranicznej i obrazie Polski, obrazie który zawdzieczany małym zawistnym i z kompleksami braciom K.
Jak dla mnie obraz Polski za granica nie jest rzecza najwazniejsza. Jesli cos jest zgodne z interesem Polski a sprzeczne z Unijna polityka to trudno. Mamy prawo do wlasnego zdania w niektorych sprawach i nie musi sie ono wszystkim podobac. Niech sobie pokrzycza, my robmy swoje. Jestesmy smieszni bo nie sluchamy i nie popieramy Parlamentu Europejskiego ? Jestesmy homofobami i rasistami bo tak zadecydowala UE w swoim raporcie ?
Tombalu pisze:Nie mam tez zamiaru siedziec cicho i tutaj gdy wypisujesz swoje ideologiczne teksty w obronie ucisnionego Pisu. Jak bedziesz cos tu pisał zastanów sie 2 razy, badz pewny ze ci odpowiem i to dosadnie.
Nie bronie PiSu i jestem bardzo swiadomy ich wad i tez mnie draznia. Chcialem tylko zaprotestowac przeciwko masowej histerii i panicznym strachem przed totalitaryzmem ktory szerzy sie nie wiadomo czemu odkad ekipa rzadzaca probuje cokolwiek zmieniac w kraju.

Ideologi tez w moich wypowiedziach ciezko sie doszukac bo wyrazilem tylko swoj poglad na sytuacje z jaka musze sie spotykac za kazdym razem gdy ogladam Wiadomosci (a robie to juz coraz rzadziej bo tych zaslepionych nienawiscia i rzadza wladzy tumanow nie da sie ogladac - dotyczy to zarowno PiS jak i reszty).Dyskutowac wiec nie bede bo moja wiedza jest na to zbyt skromna.

Jednak co widze to widze i nikt mi nie wmowi ze histerii nie ma.. bo jest. I to ona mnie tak drazni.


Tombalu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 250
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 14:27

white_wolv pisze:Jak dla mnie obraz Polski za granica nie jest rzecza najwazniejsza. Jestesmy smieszni bo nie sluchamy i nie popieramy Parlamentu Europejskiego ? Jestesmy homofobami i rasistami bo tak zadecydowala UE w swoim raporcie ?
Aha to jesteśmy rebubliką bananową i nie musimy prowadzic dyplomacji, nie musimy tez dbac o to co mówi o nas Unia. To powiedz mi jak nie musimy wsłuchwać sie w głos europy - to po co do tej Unii wstąpiliśmy?? Z tego co pamietam to mali bracia byli za akcesja !! A słuchac sie unii we wszystkim nie musimy - oki, tylko nie musza tez popadac w konflikty.

white_wolv pisze:Chcialem tylko zaprotestowac przeciwko masowej histerii i panicznym strachem przed totalitaryzmem ktory szerzy sie nie wiadomo czemu odkad ekipa rzadzaca probuje cokolwiek zmieniac w kraju.

Ideologi tez w moich wypowiedziach ciezko sie doszukac bo wyrazilem tylko swoj poglad na sytuacje z jaka musze sie spotykac za kazdym razem gdy ogladam Wiadomosci...
Jednak co widze to widze i nikt mi nie wmowi ze histerii nie ma.. bo jest. I to ona mnie tak drazni.
Nikt nie mowi o totalitaryzmie ja mowie o zawłaszczaniu całego kraju, kompromitujac sie w koalicji z chłopami z wyrokami majac w nazwie prawo i sprawiedliwosc :)

Oglądasz Wiadomosci :) dla podniesienia Ci cisnienia przełacz na TVN badz Polsat i posłuchaj RMF FM - ale taki zestaw moze grozic Ci palpitacja serca.

Nie popadam w histerie tylko - racjonalnie analizuje rzeczywistość - mowa o mojej gminie :)


Obrazek
Zapraszam www.NaszaKalwaria.pl i na www.kwa24.pl/forum/ - Forum Powiatu
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 14:33

Wiadomosci - napisalem odruchowo.. w rzeczywistosci wole Fakty lub Informacje. W szczegolnosci po lekturze ksiazki pana T.Lisa w ktorej opisal jak to bardzo "niezalezna" jest TVP1.

A co do koalicji to ja mam nieodparte wrazenie ze Kaczynscy wykorzystaja swoich "sojusznikow"(z bardzo znikoma iloscia mydla)a potem porzuca :D


Nie popadasz w histerie ? I super. O to chodzi 8)


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 14:39

Nie, jesteśmy homofobami, bo sam miałem tę cholerną przyjemność oglądać jak pod poznańskim Starym Browarem jeden homoseksualista oberwał pałką od policjana za udział w paradzie. Bo wtedy zobaczyłem babcie w wieku ponad 60 lat rzucająca więcej przekleństw w ich kierunku niż ja poznałem w życiu.
Choć widziałem podobne obrazki w telewizji, to osobiście byłem w szoku.
O tym świadczymy sami i na to rząd ma niewielki wpływ, choć niestety LPR stara się jak może by udowodnić, że jednak ma spory.
Na zachód nie docierają informacje jak się pojedyńczy człowiek zachowuje. Jak ktoś zwykły powie, że gejów powinno się posłać do gazu to przejdzie to bez echa. Jednak gdy będzie to poseł rządzącej koalicji to jest już problem.
W Unii Europejskiej każdy walczy o swoje i Polska nie jest wyjątkiem. Ba - Polska wciąż w kwestiach finansowych nie stawia na swoim (choć pewnie nie jest to kwestia uporu a raczej umiejętności i obycia w negocjacjach).
Jednak gdy rząd odwołuje osobę walczącą w Brukseli o pieniądze dla Polski i po kilku miesiącach nie powołuje następnej to już jest problem.
Jak Prezydent i Premier odwołują spotkania to już jest problem.
Jest też, gdy po dworcach rozsyła się portret bezdomnego, bo obraził prezydenta.
Jak jest sprzeciw przeciwko koncertom szanowanych grup metalowych, to też mamy problem. Takie rzeczy świadczą o nas za granicą i w tej kwestii narz obecny rząd stoi niestety bardzo nisko.


Dirty mind
Tombalu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 250
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 14:41

white_wolv pisze: A co do koalicji to ja mam nieodparte wrazenie ze Kaczynscy wykorzystaja swoich "sojusznikow"(z bardzo znikoma iloscia mydla)a potem porzuca :D
Oj kolego i tu sie myslisz to mulat wyrobi małego K. i to tak ze ten sam bedzie w szoku. Patrz budzet - nowe wybory :)

A kolalicja z taka partia jak Samoobrona to całkowita porazka i kompromitacja Pis!!! Jarek nawet dałby dupy ( edit kawałek cześci ciała ponizej kręgosłupa :)) by tylko sie spełnic i mogąc rzadzic. No ale to jego dupa (jego cześć ciała :) ) nie moja :)
Ostatnio zmieniony 07 września 2006, 15:21 przez Tombalu, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zapraszam www.NaszaKalwaria.pl i na www.kwa24.pl/forum/ - Forum Powiatu
klsmkr

Interista
Interista
Rejestracja: 22 lipca 2005
Posty: 387
Rejestracja: 22 lipca 2005

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 15:21

white_wolv pisze:Chcialem tylko zaprotestowac przeciwko masowej histerii i panicznym strachem przed totalitaryzmem ktory szerzy sie nie wiadomo czemu odkad ekipa rzadzaca probuje cokolwiek zmieniac w kraju.
Widzisz white_wolv, problem polega na tym, ze Ty robisz dokladnie to samo. Piszesz o Tusku, o nieograniczonej wolnosci, o eutanazji i aborcji. O liberalizmie, ktory, w Twoim mniemaniu, oznacza przyzwolenie na wszystko, co wymysli czlowiek. A to przeciez bzdura. Wystarczy przeczytac program PO, zeby wiedziec, jaki jest ich stosunek do wymienionych wyzej kwestii.

Masz pretensje o to, ze niektorzy zaciemniaja obraz PiSu, ale nie przeskadza Ci to, ze piszesz nieprawde na temat jego przeciwnikow politycznych.

PS. I to wcale nie jest histeria. Po prostu chcialbym ktoregos dnia przestac slyszec slowa Kaczynskich o tym, jaki to ze mnie esbek/lumpenliberal/anty-Polak tylko dlatego, ze nie jestem za zmianami, ktore chca wprowadzic w Polsce.


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 września 2006, 16:35

Podpisuje się pod większością słów white_wolv'a: panika nakręcana przez nasze kochane media jest śmieszna i, na szczęście, coraz więcej ludzi widzi jej absurdalność. To co wygadują opozycjoniści to nachalna propaganda, i choć w sumie to jest właśnie rola opozycji, to we wszystkim powinno się zachować umiar.
white_wolv pisze:Ale popatrzcie co zrobily na zachodzie rzady liberalow.
Mała korekta :) W WE rządzą raczej socjaliści, ew. socliberałowie. Do liberałów im daleko - ci bowiem przynajmneij potrafią zając się gospodarką.


ODPOWIEDZ