Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 07 maja 2009, 20:13

...
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2010, 16:24 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 maja 2009, 20:20

JuveFanik pisze:
Azrael_Juve pisze:Ja wyraźnie odsyłałem Cię do Biblii, do słów Jezusa opowiadających o społeczeństwie socjalnym, utopii na wzór Królestwa Bożego. Wiem, że ciężko takie słowa przyłożyć do znanych Ci obecnie teorii naukowych, no ale tonący brzytwy się chwyta i tym tłumacze Twój "wyskok" z teologią wyzwolenia...
Tu artykuł w którym autor przekonuje nas, że Jezus miał wolnorynkowe poglądy. Nie zgadzam się ani z Nim, ani z Tobą. Jezus nie miał ani lewicowych, ani prawicowych poglądów na sferę gospodarczą. Biblia jest pełna sprzecznych cytatów w tej kwestii.
A ja słyszałem, że Mahomet z Mojżeszem i Buddą trzymali się koncepcji państwa - "stróża nocnego". W ogóle ja w tym wyczuwam jakiś spisek...
:lol: :rotfl:
Dokąd ta dyskusja dotarła ? :> Jezus z pewnością 2000 lat temu propagował jedną z doktryn ekonomicznych... :D "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy...." To ci lewak.! o.!


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 07 maja 2009, 20:24

JuveFanik pisze:
Azrael_Juve pisze:Ja wyraźnie odsyłałem Cię do Biblii, do słów Jezusa opowiadających o społeczeństwie socjalnym, utopii na wzór Królestwa Bożego. Wiem, że ciężko takie słowa przyłożyć do znanych Ci obecnie teorii naukowych, no ale tonący brzytwy się chwyta i tym tłumacze Twój "wyskok" z teologią wyzwolenia...
Tu artykuł w którym autor przekonuje nas, że Jezus miał wolnorynkowe poglądy. Nie zgadzam się ani z Nim, ani z Tobą. Jezus nie miał ani lewicowych, ani prawicowych poglądów na sferę gospodarczą. Biblia jest pełna sprzecznych cytatów w tej kwestii.
Ok, masz rację (albo i nie masz), ale to nie o to chodzi! Ja mam to gdzieś czy Jezus był konserwatystą czy liberałem. Mnie chodzi o generalizowanie wszystkiego i podciąganie pod jakieś ciemne moce "lewicowego postępu". W swoich postach próbuje udowadniać (z marnym chyba skutkiem :roll: ), że bardzo łatwo jest powyciągać z różnych ideologii pewne wątki oderwane od kontekstu, potem ładnie to zmontować i wychodzą takie ideologiczne potworki jakimi raczy nas Kolega Madmo. Nie zgadzam się na takie przedstawianie wizji świata, bo jest głęboko nieobiektywna. Przykład Jezusa z Nazaretu przytaczam tylko po to by przeciwstawić się bzdurnej teorii jakoby Hitler, Stalin i całe zło tego świata to wymysł jednej "opcji", bo na tej samej zasadzie mógłbym stwierdzić, że całe dobro tego świata również pochodzi od "lewicowych wolnomyślicieli".

Pozdrawiam!


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2009, 20:27

Odkopię, bo zbliżają się eurowybory.
Idziecie/nie idziecie? na kogo zagłosujecie?
Ja osobiście jestem niezdecydowany, jako że jestem wpływowy muszę wysluchać co inni mają do powiedzenia i się ustosunkować :lol:
Z jednej strony od zawsze najwięcej moich poglądów podzielała PPP, ale nie ma sensu się rozdrabniać. Z drugiej strony patrząc na to, co Platforma wywinęła przez te 2 lata odechciewa mi się głosować na Tusków.
A więc ?


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2009, 20:41

To będą moje pierwsze wybory w życiu, tak więc idę...
I będę głosował na UPR jako zagorzały liberał :-D, nawiązując do twojej wypowiedzi- również jestem rozczarowany Tuskiem, leniuchy z platformy kurde!
nie chce, mi się rozpisywać ogólnie dlaczego akurat ten wybór. po prostu jak napisałem wcześniej jestem człowiekiem liberalnym, a jedna z partii która się taką wydawała mnie zawiodła, więc skłaniam się ku UPR.


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2009, 21:09

Na wybory się wybieram, ponieważ uważam, że nie jest to nasz przywilej, ale obowiązek wobec ojczyzny. Inna kwestia, że niestety nasza klasa polityczna za wiele sobą nie reprezentuje, a co za tym idzie kandydatów do parlamentu mamy takich jakich mamy czyli mizernych. Na kogo będę głosował to jeszcze w 100% nie wiem, ponieważ nie znam wszystkich osób jakie partie wystawiają w moim okręgu, a te wybory moim zdaniem są podobne do wyborów lokalnych to znaczy większą uwagę powinno się przywiązywać do tego co sobą dany kandydat prezentuje niż to do jakiej partii należy.


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2009, 21:17

dzodzik pisze:Na wybory się wybieram, ponieważ uważam, że nie jest to nasz przywilej, ale obowiązek wobec ojczyzny
Amen.
dzodzik pisze:Inna kwestia, że niestety nasza klasa polityczna za wiele sobą nie reprezentuje, a co za tym idzie kandydatów do parlamentu mamy takich jakich mamy czyli mizernych.
Amen.

dzodzik pisze:Na kogo będę głosował to jeszcze w 100% nie wiem, ponieważ nie znam wszystkich osób jakie partie wystawiają w moim okręgu, a te wybory moim zdaniem są podobne do wyborów lokalnych to znaczy większą uwagę powinno się przywiązywać do tego co sobą dany kandydat prezentuje niż to do jakiej partii należy.
Ehh u mnie w Zachodnio-Pomorskim wygrają ludzie z PO by nie było ja tam nie lubię PO ani PiS ale jak już muszę wybierać to zagłosowałbym na PiS bo PO mnie okłamało i to dosłownie!
2 lata temu na debacie spytałem się S.Nitrasa (Numer 1 z List PO)
co z Halą Widowiskowo-sportową na to Odpowiedź:
W Ciągu max 3 lat powstanie.
2-tygodnie temu byłem na podobnej debacie teraz mówią ,że Hala będzie i owszem ale najwcześniej w 2013 to ja się pytam z czym do ludzi?!


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2009, 21:44

Vesper pisze: 2 lata temu na debacie spytałem się S.Nitrasa (Numer 1 z List PO)
co z Halą Widowiskowo-sportową na to Odpowiedź:
W Ciągu max 3 lat powstanie.
2-tygodnie temu byłem na podobnej debacie teraz mówią ,że Hala będzie i owszem ale najwcześniej w 2013 to ja się pytam z czym do ludzi?!
I z takich wyborczych obietnic powinno się polityków rozliczać. Może wtedy, gdy ponosiliby za nie konsekwencje, to nie obiecywaliby cudów. Niestety jak to mówią władza sobie przypomina o obywatelach wtedy, gdy idą wybory czyli raz na 4 lata. :/


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2009, 22:03

dzodzik pisze:I z takich wyborczych obietnic powinno się polityków rozliczać. Może wtedy, gdy ponosiliby za nie konsekwencje, to nie obiecywaliby cudów. Niestety jak to mówią władza sobie przypomina o obywatelach wtedy, gdy idą wybory czyli raz na 4 lata. :/
Dokładnie ale ludzie z mojego rejonu nadal na nich będą głosować.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2009, 22:36

Na wybory na pewno pójdę, ale na kogo głosować nie mam jeszcze pojęcia. Wiem tylko na kogo nie zagłosuję ;), a programy wyborcze będę musiał sobie jeszcze poczytać, by nie wybierać na chybił trafił.


Fred_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2008
Posty: 173
Rejestracja: 14 listopada 2008

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2009, 22:54

pan Zambrotta ja właśnie głosuję na PPP :-D PPP to partia o prawie moich poglądach :wink: każdy głos warty złota bo będzie niska frekwencja,PO,Pis,SLD,PSL to wszystko to samo


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 00:00

Ja zawsze robię selekcję negatywną i z góry zakładam że nie głosuję na lewactwo, bezpartyjnych, random partie i PSL.
W ramach ciekawostki, z okręgu dolnośląskiego startuje KIBANGOU Patrick Bandile Abel Desire z sld-up, mechanik z Jelcza-Laskowice :lol:

Obrazek
Kto jak nie on zatroszczy się o interesy Polaków? no, ale przynajmniej nie stał tam, gdzie kiedyś stało ZOMO
Fred_juve pisze:pan Zambrotta ja właśnie głosuję na PPP :-D PPP to partia o prawie moich poglądach :wink: każdy głos warty złota bo będzie niska frekwencja,PO,Pis,SLD,PSL to wszystko to samo
ty masz 18 lat ? :shock:


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 01:20

Ja jeszcze do końca nie wiem na kogo zagłosuje. Rozważam Libertas i Prawicę RP. Ideowo bliżej mi do drugich (o ile można mówić o ideowości pierwszych), ale za Libertasem i Ganleyem stoją czyny (uwalenie traktatu) i to, że potrafią się poruszać w systemie - sporo z niczego się szumu koło nich robi, może im się powiedzie. Jak najniższego wyniku życzę PiSowi. Upadek tej formacji może pozwoli w końcu zbudować na prawicy jakąś konkretną siłę.
A no i oczywiście liczę na jak najniższą frekwencję, na przekór tym wszystkim naganiaczom
pan Zambrotta pisze: Z jednej strony od zawsze najwięcej moich poglądów podzielała PPP, ale nie ma sensu się rozdrabniać.
pan Zambrotta pisze:z góry zakładam że nie głosuję na lewactwo,
:shock:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 01:39

W sumie socjalizm PPP mogę przełknąć, dla mnie główne zło to SLD :> aborcje, homosie, eutanazja, itd.
PPP jak na swoją popularność i tak ma niezłe poglądy jak sprzeciwianie się amerykanizacji, prywatyzacji służby zdrowia a do tego przywrócenie kary śmierci.
Choć przyznam szczerze nie mam pojęcia jak wygląda program 3/4 reszty takich random partii jak np. wspomniany Libertas. A wybory tuż tuż.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 01:55

ma niezłe poglądy jak sprzeciwianie się amerykanizacji, prywatyzacji służby zdrowia a do tego przywrócenie kary śmierci.
Albo ja mam złe informacje, albo powinno być:
sprzeciwianie się (...) przywróceniu kary śmierci.
Bo PPP, zdaje się, sprzeciw wobec kary śmierci ma wpisane w program.


Dirty mind
ODPOWIEDZ