Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
klsmkr

Interista
Interista
Rejestracja: 22 lipca 2005
Posty: 387
Rejestracja: 22 lipca 2005

Nieprzeczytany post 19 lutego 2008, 15:47

Michal17 pisze:Dopiero w 1989 doszło do istotnego ograniczenia władzy prowincji i jej centralizację w Belgradzie. Lata 90 i wojna niespecjalnie zmieniły prawną sytuację Kosowa aż do wprowadzenia protektoratu ONZ. Piszę to tylko dlatego, żeby zwrócić uwagę na "historyczność" autonomii i jej zdeptanie przez ONZ. Nie wiem więc czemu ciągle winisz Serbów?
Autonomia została zdeptana za czasów Milosevicia właśnie, a ONZ dał Albańczykom więcej (np własny parlament).
Michal17 pisze:Oczywiście, ale takiej autonomii chce tylko Serbia, bo Kosowo i ONZ już niekoniecznie...
Polemizowałbym z tym. ONZ nie jest na rękę bycie wieczną niańką, nie wyobrażam sobie również tego, że żądania Albańczyków były dla Serbów przeszkodą nie do pokonania. Myślę, że nie wykraczałoby to mocno ponad to, co mieli za czasów protektoratu ONZ. Poza tym, tak, jak już wcześniej napisałem - stan tymczasowości na tym terytorium był problemem przede wszystkim dla jego mieszkańców.


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 19 lutego 2008, 15:51

Różnimy się głównie w ocenie Serbów - na tym proponuję póki co zakończyć dyskusję, bo nie dojdziemy raczej do porozumienia.


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2008, 16:41

W weekend do naszego kraju przylecieli dwaj uroczy mężczyźni, Brendan Fay i Tom Moulton. Są to bohaterowi prezydenckiego orędzia, które jakiś czas temu pojawiło się w tv i wzbudziło wielkie "hallo" w naszym narodzie. Po cóż obaj Panowie przylecieli do naszego kraju? Ponoć, żeby walczyć z homofobią i wystąpić w programie "Teraz My". Dziś zaś spotkali się z włodarzami LiD-u, z Rysiem Kaliszem na czele. Zostali oni bardzo pokrzywdzeni przez głowę naszego państwa i zapewne pogrożą mu dziś paluszkiem:) Moim zdaniem naród polski powinien zrzucić się na jakieś odszkodowanie dla obu panów.

ps. Znany polski pedał Szymon Niemiec złożył pozew do sadu przeciwko prezydentowi, gdyż twierdzi iż Kaczyński naruszył jego godność osobistą:)

Czas umierać


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 15:30

Prezydent odznaczy Agatę Mróz...

Nie chciałem pisać tego w temacie o śmierci Agaty Mróz, bo nie wypada.
Nie chcę wyjść na chama, szczerze dotknęła mnie jej śmierć. Ale za co odznaczenie? Niedługo Kaczyński jeszcze żałobę narodową wprowadzi.
Po wypadku w Grenoble mamy kolejny popis pana prezydenta.
Ja też chcę mieć Order....


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 16:01

Jeśli chodzi o prezydenta to jestem pewien, że kierowały nim pobudki związane z dzieckiem Agaty Mróz. Kwestią czasu jest kiedy zabierze w tej sprawie głos w kontekście aborcji...


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 16:29

Pani Agata Mróz godząc się na urodzenie dziecka kosztem swojego zdrowia, zrobiła chyba jedną z najpiękniejszych rzeczy jakie może zrobić człowiek, matka. Myślę, że rocznie przynajmniej kilka kobiet jest w podobnej sytuacji, na świecie zapewne kilkaset. I mimo całej niechęci do Lecha Kaczyńskiego, odsuwając na bok sprawy związane z aborcją, uważam, że order będzie odznaczeniem przynanym słusznie. Będzie takim cichym pomnikiem tych wszystkich matek, które godzą się na ten najpiękniejszy akt miłości.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 17:17

Ja tego nie rozumiem. Przecież ona najpierw dowiedziała się, że jest chora, a potem zdecydowała się mieć dziecko.
Gdybym osobiście dowiedział się, że jestem śmiertelnie chory, lub moja choroba jest tak poważna, nie zakładałbym rodziny.
Jakby najpierw była w ciąży, a potem dowiedziała się o chorobie, to bym zrozumiał. Ale tak?
Sama zdecydowała sie osadzić w tak trudnej sytuacji i mamy jej bić za to brawo? Co to za wychowanie dziecka bez matki? Dla mnie to jest zbędny heroizm. Nie powinna była rodzić dziecka w tak dramatycznej sytuacji.

No, ale niech każdy ją osądzi jak chce. Ma prawo.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 18:16

O zmarłych mówi się dobrze albo wcale, więc Panie i Panowie: ciszej nad tą trumną...


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 18:27

pan Zambrotta pisze:Ja tego nie rozumiem. Przecież ona najpierw dowiedziała się, że jest chora, a potem zdecydowała się mieć dziecko.
Gdybym osobiście dowiedział się, że jestem śmiertelnie chory, lub moja choroba jest tak poważna, nie zakładałbym rodziny.
Jakby najpierw była w ciąży, a potem dowiedziała się o chorobie, to bym zrozumiał. Ale tak?
Sama zdecydowała sie osadzić w tak trudnej sytuacji i mamy jej bić za to brawo? Co to za wychowanie dziecka bez matki? Dla mnie to jest zbędny heroizm. Nie powinna była rodzić dziecka w tak dramatycznej sytuacji.

No, ale niech każdy ją osądzi jak chce. Ma prawo.
Problemy ze zdrowiem miała już od 17 roku życia, już wtedy zapewne wiedziała, że mimo sportowego trybu życia i tak któregoś dnia będzie ciężko chora. Czy nie miała prawa do tego by urodzić dziecko? Założyć prawdziwą rodzinę? Jej choroba była groźna ale nie zawsze śmiertelna. Pomyśl, czy zdecydowałbyś się na dziecko wiedząc, że wkrótce umrzesz? Agata nie myślała, że zginie. Była silna, była zmotywowana, chciała być szczęśliwa, chciała pokazać innym, że można pokonać chorobę. A ktoś ją jeszcze krytykuje. Mimo całego szacunku jaki do Ciebie mam, panie Zambrotto, zarówno Ty, jak i ja, i cała reszta, jesteśmy ostatnimi, którzy mogą powiedzieć coś złego na temat Agaty Mróz. Proszę, uszanuj..


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 21:04

Nikt nie twierdzi, ze Agata Mróz postępowała źle lub nie powinno sie jej chwalić itp. Tylko czemu dostaje Order Odrodzenia Polski? Bo wiedząc za co jest (powinien być) przyznawany to nie rozumiem czemu akurat ona go dostanie? Bo jak dla mnie przyznawanie wysokich orderów polskich to jest bardzo poważna sprawa i nie powinno sie z dnia na dzien podejmować takich decyzji, zwłaszcza że dla mnie jest ona błędna.

P.S. szczyt żenady:
http://www.swistak.pl/aukcje/2891833,Or ... atura.html


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2009, 17:44

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... source=rss

Kolejny pośmiertnie odznaczony...
I żeby tutaj ktoś zaraz nie pisał, że o zmarlych mowi się dobrze, albo wcale.
Ja nie krytykuję Kuronia, darzę go szacunkiem. Krytykuję prezydenta.
Co to ma być? Kuroń ma wkład w walce z komunizmem - nie chcę tego podważać. Ale jak widać przypomniano sobie o nim dopiero w dniu jego śmierci?
Obrazek
Nie mój prezydent.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2009, 20:21

Mnie też drażni fakt, że hurtowo nadaje się ordery i odznaczenia. Co do Prezydenta cała trójka jego poprzedników Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski była zwyczajnie jeszcze gorsza .

Kaczyński nie chwiał się na nogach będąc pijanym na miejscu kaźni polskich bohaterów, jak to się przydarzyło niejakiemu Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

Kaczyński nie ułaskawił żadnego "mafioso" typu "Słowik", jak to się zdarzyło Lechowi Wałęsie.

A na temat Pana w okularach, który jako tw. "Wolski" donosił na swoich kolegów oficerów, w czasie czystek antysemickich szkoda słów. :)
Miś Coccolino pisze:Za to Kaczyński odznaczył "Wolskiego" orderem :]

Fakt, dwójkę z trójki wymienionych przez Ciebie mogę stanowczo sklasyfikować niżej Kaczyńskiego. Ba, przy nich Lech to bożyszcze tłumów.
Za to z Wałęsą się nie zgadzam.
Edit: No tak zapomniałem o słynnym "Przyszedł Wojciech od krzyża" :wink:

Co do Lecha "Nie o takie Polskie żeśmy walczyly" Wałęsy, to mam zdanie zwyczajnie złe, ta cała jego prezydentura była wręcz fatalna.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2009, 21:17 przez Karowiew, łącznie zmieniany 1 raz.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2009, 20:30

Za to Kaczyński odznaczył "Wolskiego" orderem :]

Fakt, dwójkę z trójki wymienionych przez Ciebie mogę stanowczo sklasyfikować niżej Kaczyńskiego. Ba, przy nich Lech to bożyszcze tłumów.
Za to z Wałęsą się nie zgadzam.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2009, 10:52

Oto "polityka miłości", o której trąbiła koalicja rządząca:

http://www.pardon.pl/artykul/7448/palik ... przesadzil

Odezwał się pierwszy błazen naszej rodzimej sceny politycznej. Mam jednak pytanie, czy jeśli Gęsicka się sprostytuowała to jak jak pogodzić "Politykę miłości" z "płatną miłością" :lol:

A jeśli chodzi o płacenie: http://www.pardon.pl/artykul/7454/ile_z ... 90_zlotych

A tym "czymś" stwierdzam, że Palikot się ośmieszył doszczętnie:
http://www.pardon.pl/artykul/7459/palik ... f_chamstwa

Brawo tym razem dla Jarosława Gowina: http://www.tvn24.pl/-1,1580875,0,1,gowi ... omosc.html

Widać w tym ugrupowaniu nie wszystkich można wrzucić do jednego worka.

Edit: Nowa rzecz Pan Klich: http://www.sfora.pl/Spolki-skarbu-panst ... -MON-a1766


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 04 marca 2009, 12:59

Odświeżam temat i zacznę od Prezydenta Kaczyńskiego. Słuchałem dziś jego wystąpienia na Uniwersytecie Śląskim i jestem pod wrażeniem. Na tym forum postać prezydenta nie cieszy się popularnością, no ale przoduje słynne "idziemy z falą" (GW, Onet) :wink:. Muszę przyznać, że z ostrożnego sceptycyzmu przeszedłem do obozu zwolenników prezydenta. Lech Kaczyński nie wie co to litość:

http://www.pardon.pl/artykul/7890/lech_ ... _to_litosc

Dosyć fajny artykuł. Lech Kaczyński nie szafuje ułaskawieniami. Pan Kwaśniewski szafował ułaskawieniami na prawo i lewo, ułaskawiając m. in. Zbigniewa Sobotkę (afera starachowicka-http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Sobotka) i Petera Vogla. Obie decyzje dosyć kontrowersyjne i pierwsza pachnąca zwykłym kolesiostwem. Ten sam Aleksander Kwaśniewski odmówił prawa łaski Andrzejowi Markowi, argumentując to tym, że woli, żeby go "uniewinnił sąd". Ciekawe priorytety miał były prezydent, zważywszy przewinienia w trzech przypadkach. Lech Kaczyński w tej sprawie wykazał się zdrowym rozsądkiem i ułaskawił Andrzeja M. Idol Platformy Lech Wałęsa być może przebił Kwaśniewskiego ułaskawiając Andrzeja Z. ps. "Słowik" (http://www.wprost.pl/ar/?O=92560), znanego i niezwykle niebezpiecznego gangstera. Czy zatem uczciwszy nie jest Lech Kaczyński, który ułaskawia tych, którzy otrzymali wyroki nie będące współmiernymi do winy, od dwóch byłych prezydentów?

Oczywiście wiem, że Kaczyński nie jest "złotoustym mówcą", ale skoro taki zarzut pada, zazwyczaj w towarzystwie innego, równie niemerytorycznzego, że prezydent jest niski to popatrzmy na wypowiedzi naszych byłych prezydentów: Lech Wałęsa:

Aleksander Kwaśniewski:

Moim zdaniem bełkot :lol:. Bełkot przy którym Kaczyński jest niezłym oratorem.

A propos PO to zobaczmy co powiedział o komeptencji rządu jego był współpracownik prof. S. Gomułka: http://centralaantykomunizmu.blogspot.c ... wiato.html


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
ODPOWIEDZ