Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2010, 11:00

Chciałbym zobaczyć agresywnego Gienia Kłopotka, musiało być naprawdę ostro :P


Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2010, 16:42

http://blog.rp.pl/magierowski/2010/02/2 ... us-rmf-fm/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... ieton.html

AD1. O tym chyba każdy wie, a jeśli nie wie, to właśnie się dowiedział.

AD2. Ciekawe, kto tej kobiecinie dał profesurę.


Forza Juve!
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 10 marca 2010, 13:32

To jest udane: http://wiadomosci.onet.pl/2139441,11,al ... ,item.html

Z raportów przygotowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli wynika, że Polska nie radzi sobie z przygotowaniami do Euro 2012. Polskie władze, zamiast wyciągnąć wnioski z raportów, próbują ograniczyć kompetencje NIK, co może doprowadzić do paraliżu tej instytucji.

Mirek Sekuła (PO) oczywiście jest autorem projektu reformy NIK - zapewne wszystko "PO to" aby chronić nas przed "pisowskim zagrożeniem":

Projekt zgłoszony przez Sekułę obejmował trzy zasadnicze zmiany: tryb wyboru kierownictwa NIK, uprawnienia inspektorów i sposób prowadzenia kontroli. Najważniejszy i zarazem najbardziej kontrowersyjny jest ten ostatni pomysł. Projekt Sekuły zakładał bowiem zniesienie protokołów kontroli i pozbawienie inspektora możliwości egzekwowania dokumentów kontrolowanej jednostki.

By żyło się lepiej...


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 22 marca 2010, 09:31

Odświeżę trochę temat - Jacek Rostowski przyznaje, że działania rządu PIS, takie jak obniżenie podatków i składki rentowej miały dobroczynny wpływ na gospodarkę:

Minister przyznał, że jest "trochę prawdy" w twierdzeniu, że obniżki podatków i składki rentowej za rządów Prawa i Sprawiedliwości pozwoliły Polsce bezpiecznie przejść przez kryzys. Przypomniał jednocześnie, że za obniżkami głosowały także inne partie, również Platforma Obywatelska. Rostowski dodał, że zmniejszone podatki pozwoliły na niewprowadzanie dodatkowych pakietów stymulacyjnych dla gospodarki w czasie spowolnienia.

Tutaj oczywiście pochwalę znienawidzoną przez lemingarnię partię, znaną jako "pisowskie zagrożenie", ponieważ powinno się chwalić za każdą obniżkę podatków. Brawo tez dla Rostowskiego, że to przyznał. Fajny wpis na blogu pastora Pawła Chojeckiego z UPR-u: http://www.niezalezna.pl/blog/show/id/2361 . Oto deficyt u kolejnych rządów:

Lata rządów PiS, 2005 -2007, to znaczący spadek tempa zadłużenia: rok 2005 (jeszcze wspólny z SLD) – 27,5 mld, 2006 – 25,1 i rekordowo niski 2007 – 15,9 mld zł! Po liberalnej Platformie oczekiwalibyśmy przyśpieszenia tego dobrego trendu – nasze rozczarowanie będzie jednak srogie. O ile lata 2008 i 2009 to deficyt na wyższym, ale stabilnym poziomie – odpowiednio: 24,3 i 23,8 mld zł, to w tym roku już zapożyczyliśmy się na 25,5 mld! A gdzie koniec roku??? Wstępne szacunki mówią o wyhamowaniu po przekroczeniu 50 mld zł! Ale czy ktoś w to jeszcze wierzy, gdy z zeszłego przeniesiono na ten rok dług ZUS w wysokości ok. 10 mld zł? A więc nieznajacy się na gospodarce PiS potrafił znacznie ograniczać deficyt, a „międzynarodowych autorytetów” z PO nie stać choćby na plagiat?

Uwaga, uwaga PO planuje stworzyć drugi ZUS: http://www.hotmoney.pl/artykul/emerytur ... -zus-12785

Ciekawe czy emerytury, jak sugeruje artykuł, będą przez to jeszcze niższe?

EDIT: http://wiadomosci.onet.pl/2152654,11,pl ... ,item.html

Będą czystki w PO: "I tak część z członków partii może spotkać nieprzyjemna niespodzianka, bo politycy PO przekonują, że po analizie frekwencji szeregowi członkowie mogą stracić miejsce w strukturach. - Zweryfikujemy dosłownie wszystko, czyli aktywność, obecność na zjazdach, opłacanie składek. I dzięki tej wiedzy będziemy mogli z partii wykluczyć biernych członków, tak zwane martwe dusze - mówi polityk Platformy. I spekuluje, że tych w PO jest wielu".

Partia rządząca nie pozwoli na niską frekwencję prawyborów, one muszą być około 100% :wink:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2010, 18:25

Wszyscy zajęci byliście pewnie wąsami Komorowskiego i niewielu z Was zauważyło, że w wyborach na urząd Prezydenta RP wystartować postanowił Bartłomiej Kurzeja, rzeźbiarz polski, znany dzięki swoim występom w Telewizji Narodowej. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się zapoznać z tą wybitną postacią polską, polecam film, w którym pan Bartłomiej ujawnia wiele swoich talentów, oczywiście polskich.

Rzeźbiarz polski kampanię wyborczą rozpoczął od wyzwania na pojedynek niedoszłego prezydenta miasta Białegostoku, Krzysztofa Kononowicza(film).

Poparcia panu Kurzeji i ideom, o które dzielnie walczy rzeźbiarz polski, udzielił sam prezes JuvePoland Club w rozmowie telefonicznej, przeprowadzonej we wrześniu 2009. Mam nadzieję, że pan Bartłomiej będzie mógł liczyć także na Wasze głosy!!!


thnx leniu!


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 13:58

Wiele wskazuje na to, że w drugiej turze wyborów prezydenckich spotkają się kandydaci PO i PiS. Jako, że w I turze nie mam zamiaru głosować na żadnego z nich, to miałem dylemat. Dzisiaj marszałek Komorowski pomógł mi go rozwiązać podpisując nowelizację ustawy o IPN. Teraz już wiem, że na niego nie zagłosuję. Ludzie, którzy zarzucali Lechowi Kaczyńskiemu, że był partyjnym prezydentem będą mogli dzięki Bronisławowi Komorowskiemu przekonać się, co to naprawdę znaczy partyjna prezydentura.

Warto wspomnieć, że w PO znalazło się dwóch przyzwoitych ludzi, którzy wyłamali się w tej sprawie z dyscypliny partyjnej. Jednym z nich był senator Jan Rulewski, który powiedział: "W czwartek wieczorem okazało się jednak, że w głosowaniu nasz klub będzie obowiązywać dyscyplina i ustawa ma przejść bez poprawek. Zostaliśmy potraktowani jak automaty, które mają jedynie zagłosować „za”, mimo że nie zgadzają się w wielu punktach z treścią ustawy. Mam o to żal do kolegów z Platformy, zwłaszcza do senatora Mariusza Witczaka. Trzeba szanować godność urzędu senatora" (Źródło). Jednak p.o. prezydenta PO Bronisław Komorowski musi robić to, co mu prezes Donek każe.

Zresztą widać, że Platforma ruszyła już z kampanią poniżej pasa, tylko, że robi to incognito tj. za pośrednictwem panów Głupiego i Głupszego, którzy postanowili zabłysnąć.


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 14:25

madmo pisze:Zresztą widać, że Platforma ruszyła już z kampanią poniżej pasa, tylko, że robi to incognito tj. za pośrednictwem panów Głupiego i Głupszego, którzy postanowili zabłysnąć.
Jasne jasne, tak samo jak PO działała incognito w sprawie protestów pochowania Kaczyńskiego na Wawelu (o takich "rewelacjach" można było przeczytać na tym forum, tyle że w innym temacie). To że ktoś nie lubi PiSu lub po prostu jest wyborcą PO wcale nie oznacza, że od razu działa z ramienia tej partii a dorabianie sobie takich "tez" jak Twoja, to bez urazy ale można sobie w tyłek wsadzić.

Co do Komorowskiego i tego że będzie partyjnym prezydentem, może i masz rację ale na pewno nie będzie aż tak partyjnym jakim byłby J. Kaczyński, na szczęście w rzeczywistości raczej nie będzie nam dane porównywać prezydentur obu ww. Panów.


E.
madmo pisze:Być może chamska piosenka autorstwa Wojewódzkiego i Figurskiego była ich samodzielną inicjatywą, co nie zmienia jednak faktu, że stali się oni dla Platformy substytutem Palikmiota - przynajmniej prezentują ten sam poziom.
z tym już się prędzej zgodzę :wink:
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2010, 15:14 przez mateo369, łącznie zmieniany 1 raz.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 14:58

mateo369 pisze:
madmo pisze:Zresztą widać, że Platforma ruszyła już z kampanią poniżej pasa, tylko, że robi to incognito tj. za pośrednictwem panów Głupiego i Głupszego, którzy postanowili zabłysnąć.
Jasne jasne, tak samo jak PO działała incognito w sprawie protestów pochowania Kaczyńskiego na Wawelu (o takich "rewelacjach" można było przeczytać na tym forum, tyle że w innym temacie). To że ktoś nie lubi PiSu lub po prostu jest wyborcą PO wcale nie oznacza, że od razu działa z ramienia tej partii a dorabianie sobie takich "tez" jak Twoja, to bez urazy ale można sobie w tyłek wsadzić.
Gdyby nie katastrofa w Smoleńsku, to zapewne mielibyśmy teraz do czynienia z równie wyszukanymi harcami posła Palikmiota. Jednak to mogłoby Platformie bardziej zaszkodzić niż pomóc, dlatego Donek wziął swojego kundelka na łańcuch i kazał mu nie wychylać nosa z budy, a tym bardziej nie szczekać. Tak powstałą lukę trzeba jednak jakoś zapełnić - jak wiadomo przyroda nie znosi próżni :wink:. A Jakub W. to przyjaciel rodziny, jego program odwiedził nie tylko Donek, co w przypadku polityka szukającego popularności nie bardzo dziwi, ale także Kasia i Michał, czyli latorośle naszego "Premiera Słońce", które z pewnością by tam nie trafiły, gdyby nie miały błogosławieństwa ze strony taty. Być może chamska piosenka autorstwa Wojewódzkiego i Figurskiego była ich samodzielną inicjatywą, co nie zmienia jednak faktu, że stali się oni dla Platformy substytutem Palikmiota - przynajmniej prezentują ten sam poziom.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 18:01

mateo369 pisze:
Co do Komorowskiego i tego że będzie partyjnym prezydentem, może i masz rację ale na pewno nie będzie aż tak partyjnym jakim byłby J. Kaczyński, na szczęście w rzeczywistości raczej nie będzie nam dane porównywać prezydentur obu ww. Panów.
Tak "Drogi Bronisław" Komorowski będzie od J. Kaczyńskiego o 20-30% mniej partyjnym prezydentem :wink: To ulokuje go na II pozycji, zaraz za Kwaśniewskim.

"Kampania" prezydencka ciekawa. Lechu I Wałęsa "coś tam, coś tam", że gdyby "ktoś, kiedyś" to on wystartuje. W każdym razie wkurzył go sondaż, w którym zajął on zaledwie trzecie a tym samym przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie Jaruzela. Niezrażony tym mędrzec (wiadomo - gdzież nam do niego) europejski stawia pytanie: Czy jesteście w stanie to zrozumieć i zauważyć jak wynika z tej ankiety?
http://lajt.onet.pl/wiadomosci/2162790, ... omosc.html

A. Olechowski startuje z powodu tego... ekhm jak mawia "dziadostwa": http://wiadomosci.onet.pl/2162656,11,z_ ... ,item.html

"Z powodu takiego dziadostwa stanąłem do wyborów" - powiedział Olechowski, jeden ze słynnych "trzech tenorów", którzy założyli wraz z Czempińskim PO


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 20:23

Kurna, boję się o te wybory. Nie czeka nas nic gorszego niż powrót Kaczyńskich. I co najgorsza nie wiem dlaczego część liberałów stoi po jego stronie ...

Ale zachowanie PO - jako partia i politycy jak najbardziej ok, gorzej z ich wyborcami. Trafił swój na swego. Mohery kontra "dzieci swoich czasów".


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 20:40

Mnie najbardziej dobił fakt ,że PO wykończy kraj ekonomicznie. Ogólnie dług publiczny wynosi 750 miliardów złoty. W czasie gdy rządzi PO wzrost długu wyniósł uuuuwwwwaaaagggaaa 150 MILIARDÓW ZŁOTYCH :), jak tak dalej pójdzie to nasz kraj stanie się drugą Etiopią :ok:


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 21:54

Ein pisze:Ale zachowanie PO - jako partia i politycy jak najbardziej ok,
Szczególnie Bronisława Komorowskiego, który na pogrzebie Lecha Kaczyńskiego większość czasu pitolił o stosunkach polsko-rosyjskich. Wyobrażacie sobie? Pogrzeb kogoś bliskiego, a "mówca" pieprzy o najnowszych sukcesach firmy, w której pracował zmarły.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 23:09

Ein pisze:Kurna, boję się o te wybory. Nie czeka nas nic gorszego niż powrót Kaczyńskich.
No Kaczyńskich to już nie. Najwyżej Jarosław wróci.
Ein pisze: I co najgorsza nie wiem dlaczego część liberałów stoi po jego stronie ...
UPR Kosik i Chojeckiego (są dwa UPR-y teraz) motywują to bardzo prosto. PiS zmniejszył niektóre podatki, obniżył też składkę rentową (http://www.niezalezna.pl/blog/show/id/2361). A "liberałowie" z PO co zrobili w tej sferze? Ano nic. Są tylko hasełka "by żyło się lepiej", "jeszcze będzie normalnie" itd. itp.

Liczba afer w wykonaniu PO dorównuje już chyba legendarnej Unii Wolności. Był Misiak, potem Rychu, Miro, Zbychu itd., a można byłoby wymieniać. Tak więc, nie wiem ile jeszcze potrzeba podobnych casusów by "gorliwi wielbiciele" dali sobie spokój z tą partią?

Co do liberalizmu PO, heh byłem z znajomą na spotkaniu z jednym politykiem z tego obozu. W trakcie zadawania pytań - znajoma (wielbicielka UPR) zapytała jaki to w gruncie jest liberalizm PO i czy czytał on np. Isaiaha Berlina - odpowiedź była oto taka: "ja nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. Nie jestem za to za państwem opiekuńczym". Właściwy człek na właściwym miejscu...
Vesper pisze:Mnie najbardziej dobił fakt ,że PO wykończy kraj ekonomicznie. Ogólnie dług publiczny wynosi 750 miliardów złoty. W czasie gdy rządzi PO wzrost długu wyniósł uuuuwwwwaaaagggaaa 150 MILIARDÓW ZŁOTYCH :), jak tak dalej pójdzie to nasz kraj stanie się drugą Etiopią :ok:
Nie martw się Vesper, janczarzy z Czerskiej powiedzą, że to nie Etiopia, a azjatycki Kuweit, z tym, że trudności ekonomiczne to tylko "przejściowy kryzys". A w ogóle to winny jest PiS, bo jest "cała prawda, pół
prawda i GW-prawda" ;)

Komorowski na prezydenta? Ciekawe, czy media będą konsekwentne i swe tanie zagrywki, które uprawiali względem Kaczyńskich, zastosują również na nim i jego żonie. On ze swymi licznymi i charakterystycznymi błędami w używaniu języka polskiego, ona kobieta iście "rubensowska". Ot materiał dla gawiedzi. A tak na serio to za Komorowskim nie przepadam, dość powiedzieć, że jako jedyny poseł PO głosował przeciw rozwiązaniu WSI. Jeśli wygra to będę odliczał dni do zakończenia jego kadencji. Same wybory jak zwykle odpuszczam.
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2010, 16:44 przez Karowiew, łącznie zmieniany 1 raz.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 23:44

Jak się okazało, że platformersi są za islamizacją Polski to się wycofałem z moich PrO platformerskich zapędów.

Poza tym wkurza mnie "rrr" Donka a Komor wygląda mi na sztywniaka z wąsem...

...ja bym zagłosował na Mikke, startuje?

Tylko ta szefowa komitetu wyborczego Jarosława...taka strasznie lewicowa jak dla mnie, z kim on się zadaje? :|


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2010, 00:05

LordJuve pisze:...ja bym zagłosował na Mikke, startuje?
:D startuje, tzn. chce starować, zgłosił swoją kandydaturę wraz z 1000 podpisów w PKW (podobnie jak 22 inne osoby), problem w tym, że teraz musi ich zebrać 100 tys. bodaj do 9 maja. resumując z całej 22 glosować będzie można na 1 z 5, Komorowskiego, Kaczyńskiego, Olechowskiego, Pawlaka bądź Napieralskiego. No może jeszcze uda się Markowi Jurkowi zebrać tyle podpisów ale raczej wątpię


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
ODPOWIEDZ