Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2021, 15:10

Może się zagubiłem, wiem jednak to, że nigdy nie oddam głosu na PiS. Nie będę popierał rozdawnictwa nie swoich pieniędzy i zmieniania prawa na swoją korzyść. Sam obracam się w sprawach prawa dlatego nigdy tego nie zaakceptuję. Ale to mój ostatni post w tym wątku, według mnie wątek powinien zostać skasowany bo prowadzi do podziałów nawet na forum i obrażania tych, których nigdy obrazić nie chciałbym.


Obrazek
kaczy19FJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2009
Posty: 409
Rejestracja: 07 marca 2009

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2021, 15:22

MRN pisze:
15 sierpnia 2021, 15:10
Może się zagubiłem, wiem jednak to, że nigdy nie oddam głosu na PiS. Nie będę popierał rozdawnictwa nie swoich pieniędzy i zmieniania prawa na swoją korzyść. Sam obracam się w sprawach prawa dlatego nigdy tego nie zaakceptuję. Ale to mój ostatni post w tym wątku, według mnie wątek powinien zostać skasowany bo prowadzi do podziałów nawet na forum i obrażania tych, których nigdy obrazić nie chciałbym.
Też mi się wydaje, że takie tematy nie powinny się tu pojawiać. :beer:


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2021, 15:34

Panowie przez 44lata w Polsce trwal komunizm i to taki stricte komunizm, u nas najwiekszym problemem byl brak oczyszczenia dzieki czemu mamy takich Piotrowskich wszedzie.

Mlodziez juz jest inna, co jak co ale edukacja do czasu PO/PIS wygladala naprawde dobrze (nie mowie ze nie bylo patologii, ale w wiekoszsci poziom byl calkiem przyzwoity). Teraz pisowcy niszcza edukacje, ale i tak mysle, ze nie jest tak zle.

Mysle, ze musi przyjsc drugi Gwiazdowski z lepszym marketingiem i bedzie ok. Boje sie tylko, ze pis doprowadzi nas do takiej ruiny ze bedzie ciezko sie podniesc do tego czasu i bedziemy uzaleznieni finansowo od innych Panstw cos jak Grecja, ktorej nie pozwala sie zbankrutowac co na dobra sprawe mogloby im wyjsc na korzysc.

kaczy19FJ pisze:
15 sierpnia 2021, 15:22
MRN pisze:
15 sierpnia 2021, 15:10
Może się zagubiłem, wiem jednak to, że nigdy nie oddam głosu na PiS. Nie będę popierał rozdawnictwa nie swoich pieniędzy i zmieniania prawa na swoją korzyść. Sam obracam się w sprawach prawa dlatego nigdy tego nie zaakceptuję. Ale to mój ostatni post w tym wątku, według mnie wątek powinien zostać skasowany bo prowadzi do podziałów nawet na forum i obrażania tych, których nigdy obrazić nie chciałbym.
Też mi się wydaje, że takie tematy nie powinny się tu pojawiać. :beer:
E tam, niezaleznie kto za jaka partia jest chce dla naszej ojczyzny dobrze, trzeba walczyc o swoje zdanie, to nic zlego.

Wiadomo, ze nie wolno obrazac drugiej strony, ale swoje poglady kazdy powinnien miec i ich bronic.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2021, 22:05

Skoro temat trochę odżył to jestem ciekawy jakie ma spojrzenie na ostatnie 18 miesięcy rządów PiS @Vimes (o ile tutaj zagląda).

Co do samej podwyżki podatków w ramach, tzw. Polskiego Ładu to jeżeli chcemy iść drogą wysoko rozwiniętych państw europejskich, to naturalnym jest, że to bogatsi będą je płacili większe. We mnie uderzą zmiany PiS całkiem mocno i gdybym miał pewność, że nie zostaną one zmarnowane to jakoś bym to przełknął, ale obawiam się, że to po prostu kupienie głosów tej mniej zaradnej części wyborców, którym obecny socjal daje iluzoryczne przeświadczenie, że jest dobrze. A powinno raczej im dać do myślenia, że skoro są na garnuszku państwa to powinni dążyć do zmiany tego stanu, a tak niestety nie będzie.

Co do polityki jeszcze, to brakuje mi takiej partii dla „normalsów”. Takiego prawdziwego centrum, które, np.

- rozumie, że musimy pomagać potrzebującym obywatelom, ale nie przez rozdawanie kasy, tylko np. przez zapewnienie samotnym matkom miejsca w żłobkach i przedszkolach, żeby mogły pracować, a nie tylko czekać na socjal
- wie, że tematy takie jak aborcja mocno dzielą społeczeństwo, ale postawić na rozwiązanie, w którym są pewne przesłanki do jej stosowania, ale nie zrobi z niej kolejnej metody antykoncepcji
- rozumie, że jako pojedynczy kraj nie damy sobie rady na arenie międzynarodowej i nie skłóca nas z naszymi partnerami
- wie, że w dobie kryzysu migracyjnego możemy przyjąć ludzi, którzy pomocy rzeczywiście potrzebują, a nie wpuszczać hordy ludzi, którzy nie mają żadnej chęci do szanowania zasad, które panują w Europie
- rozumie, że ludzie mogą mieć inny światopogląd i orientację, ale niekoniecznie robi z tego swój jedyny atut
- wie, że w dobie XXI wieku kościół powinien być prywatną sprawą każdego z osobna i postawi granicę, której kościół w kwestiach związanych z państwem - nie będzie przekraczał

A niestety do wyboru mamy ludzi przyspawanych do stołków, tj. narodowy socjalizm w wersji PiS, SP; koalicję o żadnych poglądach KO; Lewicę, która odnoszę wrażenie zajmuje się tylko kwestiami mało istotnymi; PSL, które podobnie jak KO jest partią nijaką i niewiadomo dla kogo; Konfederację, która ma poglądy w kwestiach światopoglądowych rodem z poprzedniej epoki, ale czasem mówi z sensem w sprawach gospodarczych.

I jak tutaj kogoś wybrać?


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2021, 14:52

Moim zdaniem przed nastepnymi wyborami ktore notabene nie sa tak daleko, PiSowi jest nawet na reke zeby niektore ustawy z Komunistycznego Ladu nie weszly w zycie, bo znowu beda mogli grac karta, ze chcieli dobrze ale nie wyszlo przez innych.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2021, 14:50

unbelievable87 pisze:
12 sierpnia 2021, 07:30
Głosujący na pis i kukiza i popierający tą władzę są wrogami demokracji.

"Dlaczego ta 'demokratyczna' prasa, uzależniona od środków zagranicznych, nie dostrzega tego, jak wspaniale zmieniamy ten kraj? Dlaczego nie potrafi dostrzec, jak wiele pomocy dają nasze programy socjalne, jak bardzo zmniejszyliśmy bezrobocie, jak przywracamy moralność po tym bałaganie stworzonym przez naszych poprzedników?"
:prochno: Jak tu popierać demokrację, gdy alternatywa dla arszeniku to cyjanek :cooler:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2021, 13:02

Volto pisze:
28 sierpnia 2021, 14:50
unbelievable87 pisze:
12 sierpnia 2021, 07:30
Głosujący na pis i kukiza i popierający tą władzę są wrogami demokracji.

"Dlaczego ta 'demokratyczna' prasa, uzależniona od środków zagranicznych, nie dostrzega tego, jak wspaniale zmieniamy ten kraj? Dlaczego nie potrafi dostrzec, jak wiele pomocy dają nasze programy socjalne, jak bardzo zmniejszyliśmy bezrobocie, jak przywracamy moralność po tym bałaganie stworzonym przez naszych poprzedników?"
:prochno: Jak tu popierać demokrację, gdy alternatywa dla arszeniku to cyjanek :cooler:
Sorry, ale jak nie dostrzegasz różnic, to powinieneś się dokształcić, a jeśli je dostrzegasz, ale nie mają na Ciebie wpływu, stąd wrzucanie to jednego wora, to współczuję.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2021, 20:21

Odkąd był ostatni wpis, te pisdzielce sporo nabroiły. Zastanawiam się dlaczego obrońcy starych kasztanów z kaczogrodu zamilkli i nie głaszczą swoich idoli z obozu rządzącego. Mam nadzieje, że kiedyś ktoś ich z tego rozliczy a Polska pod panowaniem tych dziadów wraca do komuny i miejsca w szyku z przed lat. To ludzkie pojęcie przechodzi co oni wyprawiają, mają w dupie Polaków, sojusze i nasze dzieci kiedyś poniosą konsekwencje.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2021, 20:40

MRN pisze:
17 grudnia 2021, 20:21
Mam nadzieje, że kiedyś ktoś ich z tego rozliczy
Ile masz lat, że jeszcze wierzysz w takie cuda, ze polityk rozliczy polityka :prochno:
Niemniej PiS to jeden z najbardziej nieudolnych rządów z jakim mieliśmy do czynienia. Teraz na szybko przykrywają swoje afery, aferki tym lex TVN.
Inflacja prognozowana na przyszły rok to średnio 3,3%, ktoś powie, ze to wcale nie tak dużo, ale dla porównania w tym roku gdzie bardzo narzekamy na drożyznę na tę chwilę mamy 4,8% przy niespotykanych wręcz skokach cenowych paliw, za chwilę ogromny wzrost cen energii, ogrzewania co na pewno przełoży się na wzrost cen żywności. Te 3,3% to i tak bardzo optymistyczne. Nowy ład też w wielu swoich rozwiązaniach jest pro-inflacyjny. Czeka nas rok, który może jeszcze bardziej uderzyć po kieszeni niż ten obecny.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2021, 20:41

W PRLu nie żyłem, na wojnie żadnej nie byłem, w Kanadzie i Australii nie odwiedziłem - interesująco będzie zobaczyć dokąd to wszystko zmierza :prochno:

Nie wiem jak można popierać jakąkolwiek opcję polityczną w tym kraju :dontknow: Jak nie chcesz głosować za lewackim/katolickim oszołomstwem i idiotycznym rozdawnictwem, to nie ma co podchodzić do urny.

Jeszcze bezczelnie robią sobie podśmiechujki wypuszczając jakieś spoty typu "idź na wybory, twój głos ma znaczenie".
AdiJuve pisze:
17 grudnia 2021, 20:40
Te 3,3% to i tak bardzo optymistyczne.
Ja bym to nazwał jawnym leceniem w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2021, 17:16

jackop pisze:
17 grudnia 2021, 20:41
Nie wiem jak można popierać jakąkolwiek opcję polityczną w tym kraju :dontknow: Jak nie chcesz głosować za lewackim/katolickim oszołomstwem i idiotycznym rozdawnictwem, to nie ma co podchodzić do urny.

Jeszcze bezczelnie robią sobie podśmiechujki wypuszczając jakieś spoty typu "idź na wybory, twój głos ma znaczenie".
Ot,co :ok:
unbelievable87 pisze:
30 sierpnia 2021, 13:02
Volto pisze:
28 sierpnia 2021, 14:50
unbelievable87 pisze:
12 sierpnia 2021, 07:30
Głosujący na pis i kukiza i popierający tą władzę są wrogami demokracji.

"Dlaczego ta 'demokratyczna' prasa, uzależniona od środków zagranicznych, nie dostrzega tego, jak wspaniale zmieniamy ten kraj? Dlaczego nie potrafi dostrzec, jak wiele pomocy dają nasze programy socjalne, jak bardzo zmniejszyliśmy bezrobocie, jak przywracamy moralność po tym bałaganie stworzonym przez naszych poprzedników?"
:prochno: Jak tu popierać demokrację, gdy alternatywa dla arszeniku to cyjanek :cooler:
Sorry, ale jak nie dostrzegasz różnic, to powinieneś się dokształcić, a jeśli je dostrzegasz, ale nie mają na Ciebie wpływu, stąd wrzucanie to jednego wora, to współczuję.
Różnice? Jedni robią bałagan, drudzy krytykują, a żadnych rozwiązań nie podają :prochno: Mało tego, w krytycznych sytuacjach, jak teraz na granicy, działają wbrew interesowi kraju, którym chcą rządzić :prochno: P***ę taką alternatywę. Jak napisał @jackop - jak nie chcesz głosować na oszołomstwo, jest tylko jedno rozwiązanie - nie podchodź do urny :sad


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2021, 17:30

Ja nie podejdziesz do urny to ułatwiasz zadanie pisdzielcom. Właśnie przez takich ignorantów te ścierwa wygrywają wybory.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2021, 17:39

Jak ktoś ma sumienie to zagłosuje co najwyżej na Partię Przyjaciół Piwa :) Prawdziwy Wiedźmak nie wybiera mniejszego zła.

Zapomniałem o trzeciej kategorii, czyli sprzedajnych <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Ostatnio w Zetce był Kukiz Paweł koalicjant wPISdu- na początku chłop <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na nich aż mu się ze łba dymiło. Teraz <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> za nimi aż mu się z uszu kopci... ze wstydu. Cnotę własnych córek by oddał w hołdzie gdyby mógł - ha, tfu. Na chorągiewki typu 15 czy PSL i jakie tam jeszcze ścierwo się przewinęło przez polityczny kalejdoskop też nie oddałbym głosu.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2021, 22:03 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2021, 17:40

MRN pisze:
18 grudnia 2021, 17:30
Ja nie podejdziesz do urny to ułatwiasz zadanie pisdzielcom. Właśnie przez takich ignorantów te ścierwa wygrywają wybory.
Jak napisałem: wybór między arszenikiem i cyjankiem :hello: ja bastuje. Gratuluję optymizmu, iż idioci z opozycji będą lepsi - jeden pies. Albo skrajność w jedną stronę albo w drugą, jak gdzieś widzisz mniejsze zło - jeszcze raz gratuluję.

PS: Ignoranci to uczestniczą w tej hucpie i pozwalają cwaniakom z Wiejskiej szczuć się jedni na drugich, a wszyscy jesteśmy obywatelami tego kraju, co nie przeszkadza nam nienawidzić sąsiada bo jest za PiS/KO :facepalm: Ja tam w tym nie zamierzam uczestniczyć. Wyzywajcie się, obrażajcie itd. itp. ja tam nie dam się w to wciągnąć, oglądam z boku tą tragikomiczną sytuację :snack:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2021, 00:26

Ja nie napisałem, że będą lepsi ale większych imbecyli od pisu nie może być. Oni szkodzą nam wszystkim, przede wszystkim naszym dzieciom bo nas to w w sumie nie dotyczy a przynajmniej mnie. Mam 44 lata, mam ustabilizowana pozycje życiową i finansowa ale mam córkę za którą życie bym oddał i o nią najbardziej się boję.
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2021, 18:18 przez MRN, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
ODPOWIEDZ