Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 00:29

miknou pisze:
02 lipca 2020, 10:41
Vimes pisze:
01 lipca 2020, 14:17
Wewnętrzne sondaże Platformy Obywatelskiej chyba są nienajlepsze skoro posuwają się do zaatakowania prezydenta Dudy aż tak obrzydliwym fejkiem:
[...]
Chciałbym usłyszeć szczególnie opinię na ten temat mateo369 i innych narzekających na propagandę w TVP.
Przecież to jedno koryto i obie ekipy walczą w ten sam sposób, a efekt zależny jest od możliwości. Sprowadzanie rozmowy do "patrzcie co po robi! pis jednak nie taki zły" jest największą tragedią, bo ludzie wierzą, że jedni są lepsi od drugich.
Jedno koryto?
Dzizas, &#$/€, ja pie&&%$#€@
Jak można porównywać pisiorow do KO? To już prędzej można porównać konfederację do pisu - jednym i drugim byłoby na rękę wyjście z Uni i pokazanie, jaka ta nasza Polska silna i niezależna :laugh:
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale dla mnie rozpierdzielanie gospodarki, żeby nierobom dać pińcet plus i dawać 13 emeryturę, zamiast ściągnąć podatek z obecnej to jawne kupowanie głosów ciemnoty. Nie wspomnę już nawet o datkach na kościół, żeby jeden z drugim klechą z ambony napierdzielał, że pisuar to jedyna sluszna partia. Ja mam dość nieudaczników w postaci obecnie rządzących.
Z pewnością po raz kolejny zagłosuję na RT, bo ma on podejście najblizsze mojemu.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 00:52

Moze poczytaj sobie ile złodzieje z PO wyprzedali polskiego majątku narodowego w obce ręce.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 07:13

Tak, tak, za to wspaniały rząd pis przeznacza fortunę na swoich poobsadzanych na ciepłych posadach partaczy. Kupuje maseczki od znajomego Szumowskiego instuktora narciarstwa, respiratory od firmy krzak, których już nie zobaczymy i wywala grube miliony na nielegalny druk kart wyborczych. Do tego dochodzi 10 miliardów na szczujnie, która średnio rozumnym zatruwa mózgi, ot cała pisowska Polska...
Gospodarka jest w ruinie, skoczy bezrobocie to zwalą na grypę zwaną koronawirusem, zamiast na swoją nieudolność, a gość który powinien być reprezentantem Polski, kompromituje się śpiewając o ostrym cieniu mgły, czy za każdym razem gdy wycedzi coś po angielsku. Rząd ma go w dalekim poważaniu, w ogóle nie licząc się z jego zdaniem, a teraz przed wyborami robi z niego motor napędowy wszystkich swoich "wspaniałych" ustaw. Co więcej pomysłem na kampanie pisowskiego dlugopisu jest straszenie, że Trzaskowski wszystko zabierze- tak prezydent ma tę moc :laugh: - oraz szczucie na lgbt, bo starzy ludzie wolą pedofila księdza niż homoseksualiste... :| nie w takiej Polsce chcę żyć.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 07:59

unbelievable87 pisze:Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale dla mnie rozpierdzielanie gospodarki (...)
unbelievable87 pisze:Gospodarka jest w ruinie (...)
Ropierdzielanie gospodarki i gospodarka jest w ruinie mówisz? Hmmm: "Niemieckie media chwalą "konserwatywny rząd PiS": Polska fenomenem dla europejskich ekonomistów".
unbelievablee87 pisze:(...) nierobom dać pińcet plus (...)
Dziwne, a "The Economist" za to nas chwali: ""The Economist" o 500 plus: program odmienił polskie państwo opiekuńcze". Podobnie "Bank Światowy": "Bank Światowy chwali program 500+".
unbelievable87 pisze:(...) pis przeznacza fortunę na swoich poobsadzanych na ciepłych posadach partaczy (...)
PiS przeznacza na zarobki w spółkach skarbu państwa zdecydowanie mniejszą kwotę niż Platforma: "Zarobki w spółkach skarbu państwa. Za rządów PiS wyraźnie zmalały".

I nieraz osiąga przy tym lepsze rezultaty:



Pozostaje mi jedynie podziękować Ci za pokazanie ziejącego "miłością" stanu umysłu wyborcy Rafała Trzaskowskiego.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 09:08

Skoro Vimes wyrokiem mateo369 et Co. to PiSiorski propagandysta, to moja skromna osoba oświadcza, że odkryłem tutaj przedstawicieli młodzieżówki PO!!!
unbelievable87 pisze:
03 lipca 2020, 07:13
Tak, tak, za to wspaniały rząd pis przeznacza fortunę na swoich poobsadzanych na ciepłych posadach partaczy.
Skoro tradycyjnie licytujemy się w różnicy łajdactwa, to muszę skomentować:

No, jasne. Bo POlszewia to miała tam samych fachowców, tworzonych na podobieństwo takich specjalistów od uprawiania polityki jak Kopacz, MSZ Schetyna, Tereska “samolot bezgłowy” i “fenomenalny oraz niezrównany” Aleksander Grad.

Spółki skarbu państwa obsadzane przez PiSiorów są tańsze niż za Polszewii: https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... wa/mc9mdpl
Ustawą z 2016 roku PiS zapunktował wśród wyborców. Pensje prezesów i wiceprezesów już mniej kłują w oczy. Ci jednak mogą czuć się dużo gorsi niż ich poprzednicy za czasów koalicji PO-PSL. W analizowanych przez nas spółkach w latach 2013-2015 członkom zarządów wypłacono 265 mln zł. W latach 2016-2018 kwota ta była mniejsza o 38 mln zł.
PiSiory - jak widać - na państwowym żrą mniej niż ich POlszewiccy odpowiednicy.

Efekty są - spółki skarbu państwa na plusie: https://www.money.pl/gielda/cztery-lata ... 9137a.html
Gigantyczny skok za kadencji PiS zaliczyły spółki paliwowe. PKN Orlen w pewnym momencie stał się nawet najbardziej wartościową firmą na warszawskiej giełdzie. Przez cztery lata jej wycena wzrosła o prawie 75 proc. - z 25 do 43 mld zł.

Co więcej, ponad trzykrotnie zwiększyła się wartość Lotosu. Nie bez znaczenia jest tu nowe prawo, jakie wprowadziło PiS. Rząd ograniczył szarą strefę na rynku paliw, na czym najwięcej zyskali najwięksi gracze.

Ogromny progres odnotował też największy polski bank - PKO BP. Jeszcze cztery lata temu inwestorzy wyceniali jego biznes na 32,5 mld zł, a teraz to już 47 mld zł. Co ciekawe, notowania banku są mocne, mimo rekordowo niskich stóp procentowych i zamieszania z kredytami frankowymi, których PKO BP ma w swoim portfelu kredytowym całkiem sporo.
Do tego dochodzi 10 miliardów na szczujnie, która średnio rozumnym zatruwa mózgi, ot cała pisowska Polska...
Zgoda, że TVP to tuba propagandowa, ale która partia nie wykorzystywała telewizji publicznej jako narzędzia ideologicznego? Ale za chwilę się dowiem, że za PO to skrytykowali Komorowskiego, że usiadł na fotelu nie czekając aż miejsce zajmie Merkel.
unbelievable87 pisze:
03 lipca 2020, 07:13
Gospodarka jest w ruinie, skoczy bezrobocie to zwalą na grypę zwaną koronawirusem, zamiast na swoją nieudolność [...]
A są jakieś empiryczne dowody na te zgliszcza polskiej gospodarki? Chętnie poczytam, że polska gospodarka jest w ruinie.
[..] oraz szczucie na lgbt, bo starzy ludzie wolą pedofila księdza niż homoseksualiste... nie w takiej Polsce chcę żyć.
Ach ta wspaniała Polska LGBT, gdzie nie będzie katolickiego ciemnogrodu, tylko jacyś tam homoseksualiści krzyczący w "akcie tolerancji" – parafrazuję – “żeby stare k...y pisowskie wymarły”, pokazy tolerancji w stylu parodiowania ważnych dla katolików obrzędów religijnych, wreszcie wymachiwanie transparentem przedstawiającym Matkę Boską z waginą. Ale będzie wspaniale, Rafuś forpocztą postępu, z tego rodzaju <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> homerycką w czterech aktach:

1) Patriotyzm=faszyzm, zaś 11 listopada to święto faszystów;
2) LGBT=postęp, a kto nie lubi, ten niebu obmierzły homofob;
3) Sponsoring akcji antykapitalistycznych pt. “dobro prywatne to zło”;
4) Świętowanie akcji "Wiedeń 1683" jest aktem islamofobii.

Gratuluję takiej Polski, taką sobie możecie stworzyć, a wybór Rafusia będzie pierwszym krokiem do jej powstania.
unbelievable87 pisze:
03 lipca 2020, 07:13
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale dla mnie rozpierdzielanie gospodarki, żeby nierobom dać pińcet plus i dawać 13 emeryturę, zamiast ściągnąć podatek z obecnej to jawne kupowanie głosów ciemnoty.


Też jestem przeciwnikiem 500+, wolałbym obniżenie podatków i zostawienie tych paru groszy w kieszeni podatników. Jednakże, znowu licytując się w różnicy łajdactwa, PO “piniendzy” na polskie rodziny dawać nie chce, ale już sponsorować uchodźców i ich rodziny to już oczywiście tak. Dawać to będzie "dawać", bo zasponsorujemy Ahmeda, Tarika i Ibrahima my - podatnicy. Tak nakaże PO i tak będzie, bo tak nakazuje nasza Pani Aniela, a my polskie lokaje zawsze wykonujemy to, co nam światli mężowie z cywilizowanego Zachodu nakazują. Czyli w skrócie:

1) 500+ dla obywateli III RP jest złe i niemoralne, bo przecież Polska nie jest dobrem wszystkich obywateli;
2) 500+ dla obywateli Syrii i ich rodzin jest dobre i słuszne, bo przecież im się należy, skoro przebyli taki kawał drogi;


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 12:20

Zaraz zaraz, czy waszym zdaniem sformułowanie "Duda ułaskawił pedofila" jest kłamstwem? W takim razie co tu jest nieprawdziwego?


1902 Para Siempre

Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 12:55

Vimes pisze:
03 lipca 2020, 07:59
unbelievable87 pisze:Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale dla mnie rozpierdzielanie gospodarki (...)
unbelievable87 pisze:Gospodarka jest w ruinie (...)
Ropierdzielanie gospodarki i gospodarka jest w ruinie mówisz? Hmmm: "Niemieckie media chwalą "konserwatywny rząd PiS": Polska fenomenem dla europejskich ekonomistów".
Jedni chwalą inni krytykują. PKB rośnie, co jest faktem, ale jak sobie przeanalizujesz co wchodzi w jego skład i jak można go "manipulować" to może zrozumiesz, że to nie odzwierciedla sytuacji.
Problem jest taki, że nasz obecny wzrost gospodarczy wynika w bardzo dużej mierze z napędzonej konsumpcji. Żeby utrzymać wzrost gospodarczy w dłuższym terminie konieczne są inwestycje. Grecy też przez długie lata napędzali swój wzrost konsumpcją, aż w pewnym momencie rynek powiedział im "sprawdzam" i wszyscy wiemy co się wtedy stało.
Vimes pisze:
03 lipca 2020, 07:59
unbelievablee87 pisze:(...) nierobom dać pińcet plus (...)
Dziwne, a "The Economist" za to nas chwali: ""The Economist" o 500 plus: program odmienił polskie państwo opiekuńcze". Podobnie "Bank Światowy": "Bank Światowy chwali program 500+".
Rozdając kasę, zawsze w jakimś stopniu zmniejszysz ubóstwo. "Tymczasem według ekspertów FOR stwierdzili w najnowszym raporcie, że program nie zwiększył liczby narodzin w Polsce, zaledwie 12 proc. wydatków na niego zlikwidowałby skrajne ubóstwo dzieci, ponad 100 tys. kobiet wyłączył z rynku pracy, a zwiększanie finansowania 500 plus destabilizuje program wydatków państwa. "
Co oznacza, że program choć pomaga, to też destabilizuje wydatki państwa. Jakby został przemyślany to mógłby pomóc potrzebującym, nie obniżyć bezrobocia i nie być takim obciążeniem dla państwa, ale jak się wprowadza wszystko bez przemyślenia i przewidzenia skutków to nigdy nic dobrego w dłuższej perspektywie z tego nie będzie.
Vimes pisze:
03 lipca 2020, 07:59
unbelievable87 pisze:(...) pis przeznacza fortunę na swoich poobsadzanych na ciepłych posadach partaczy (...)
PiS przeznacza na zarobki w spółkach skarbu państwa zdecydowanie mniejszą kwotę niż Platforma: "Zarobki w spółkach skarbu państwa. Za rządów PiS wyraźnie zmalały".

I nieraz osiąga przy tym lepsze rezultaty:

W latach 2011-2015 wydatki Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zwiększyły się o 20,2 mln zł (ze 126,6 mln zł do 146,8 mln zł) podczas gdy w latach 2015-2018 zwiększyły się o 195,7 mln zł (ze 146,8 mln zł do 342,5 mln zł), co stanowi ponad 2-krotny wzrost.
https://www.money.pl/pieniadze/budzet-k ... 9249a.html

Raport Najwyższej Izby Kontroli dobitnie wskazuje na to, że rządy Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego nie oszczędza pieniędzy podatników. Jeszcze w 2011 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów było łącznie zatrudnionych 559 osób, później nastąpił drobny spadek zatrudnienia. Tymczasem za rządów PiS premierowskich pracowników jest aż 680! Co oznacza wzrost o ponad 120 osób.
https://natemat.pl/281899,pis-nie-oszcz ... e-120-osob#

Fajnie wrzucić, że gdzieś wydatki zmalały, a udawać, że nigdzie nie wzrosły - ładna hipokryzja...

Vimes pisze:
03 lipca 2020, 07:59
Pozostaje mi jedynie podziękować Ci za pokazanie ziejącego "miłością" stanu umysłu wyborcy Rafała Trzaskowskiego.
O proszę jaki wspaniały komentarz fana długopisu PiSu.


Żeby nie było, że jestem jakimś mega zwolennikiem PO. Staram się dostrzegać wady i zalety wszystkich, pewne rzeczy są dla mnie ważniejsze, bo będą miały wpływ na mnie, moje dzieci i osoby mi bliskie. Generalnie o siebie się nie martwię, bo jestem osobą zaradną i z każdym rokiem mam coraz lepiej, ale nie zawdzięczam tego żadnej z partii, tylko swojej ciężkiej pracy.
Wiem, że Polska bez Unii Europejskiej jest słabsza niż z nią.
Jestem tolerancyjny, więc nie chcę, żeby poseł z Żoliborza mówił, kto jest lepszy, a kto gorszy i jak mamy żyć, koniec z sianiem nienawiści!
Mówię NIE łamaniu konstytucji i obsadzaniu niekompetentnych na ważnych stanowiskach!
Prezydent ma być reprezentatywny i stać na straży konstytucji, a nie podpisywać wszystko co mu koledzy z partii podsuną.

Dla mnie rezydent miał 5 lat, żeby być prezydentem i ani razu nie skorzystał więc już wystarczy tej karykatury na tak ważnym stanowisku.
Karowiew pisze:
03 lipca 2020, 09:08
Skoro Vimes wyrokiem mateo369 et Co. to PiSiorski propagandysta, to moja skromna osoba oświadcza, że odkryłem tutaj przedstawicieli młodzieżówki PO!!!
Tak jak już napisałem, nie popieram w 100% PO, ale chętnie bym się odmłodził, żeby być w tej młodzieżówce ;]
Karowiew pisze:
03 lipca 2020, 09:08
Ach ta wspaniała Polska LGBT, gdzie nie będzie katolickiego ciemnogrodu, tylko jacyś tam homoseksualiści krzyczący w "akcie tolerancji" – parafrazuję – “żeby stare k...y pisowskie wymarły”, pokazy tolerancji w stylu parodiowania ważnych dla katolików obrzędów religijnych, wreszcie wymachiwanie transparentem przedstawiającym Matkę Boską z waginą. Ale będzie wspaniale, Rafuś forpocztą postępu, z tego rodzaju <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> homerycką w czterech aktach:

1) Patriotyzm=faszyzm, zaś 11 listopada to święto faszystów;
2) LGBT=postęp, a kto nie lubi, ten niebu obmierzły homofob;
3) Sponsoring akcji antykapitalistycznych pt. “dobro prywatne to zło”;
4) Świętowanie akcji "Wiedeń 1683" jest aktem islamofobii.

Gratuluję takiej Polski, taką sobie możecie stworzyć, a wybór Rafusia będzie pierwszym krokiem do jej powstania.
Rozumiem, że Ty jesteś ten najmądrzejszy, wszystkowiedzący i wiesz, że jak RT zostanie prezydentem to właśnie tak będzie... pozazdrościć.
Ja osobiście jestem przeciwko narodowcom i jeśli choć część z nich miałaby krzyczeć, jakiekolwiek hasła wrogości do drugiego to też bym zakazał takiego marszu.
Nie uważam, że trzeba lubić LGBT, ale jestem za związkami partnerskimi, za dziedziczeniem w ich związkach, ale jestem przeciwny adopcji przez związku jednopłciowe.

Karowiew pisze:
03 lipca 2020, 09:08
unbelievable87 pisze:
03 lipca 2020, 07:13
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale dla mnie rozpierdzielanie gospodarki, żeby nierobom dać pińcet plus i dawać 13 emeryturę, zamiast ściągnąć podatek z obecnej to jawne kupowanie głosów ciemnoty.


Też jestem przeciwnikiem 500+, wolałbym obniżenie podatków i zostawienie tych paru groszy w kieszeni podatników. Jednakże, znowu licytując się w różnicy łajdactwa, PO “piniendzy” na polskie rodziny dawać nie chce, ale już sponsorować uchodźców i ich rodziny to już oczywiście tak. Dawać to będzie "dawać", bo zasponsorujemy Ahmeda, Tarika i Ibrahima my - podatnicy. Tak nakaże PO i tak będzie, bo tak nakazuje nasza Pani Aniela, a my polskie lokaje zawsze wykonujemy to, co nam światli mężowie z cywilizowanego Zachodu nakazują. Czyli w skrócie:

1) 500+ dla obywateli III RP jest złe i niemoralne, bo przecież Polska nie jest dobrem wszystkich obywateli;
2) 500+ dla obywateli Syrii i ich rodzin jest dobre i słuszne, bo przecież im się należy, skoro przebyli taki kawał drogi;
Comiesięczna zapomoga destabilizująca wydatki państwa = Jednorazowa pomoc potrzebującym (gdy 10miliardów [10'000'000'000] zł daje się na szczujnie i 70mln [70'000'000] wyrzuca na druk nielegalnych kart wyborczych)
:bravo:


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 14:23

unbelievable87 pisze:
03 lipca 2020, 12:55
Tak jak już napisałem, nie popieram w 100% PO, ale chętnie bym się odmłodził, żeby być w tej młodzieżówce ;]
No, choć w czymś się zgadzamy ;)
unbelievable87 pisze:
03 lipca 2020, 12:55
Rozumiem, że Ty jesteś ten najmądrzejszy, wszystkowiedzący i wiesz, że jak RT zostanie prezydentem to właśnie tak będzie... pozazdrościć.

Czy musisz tak zawsze jechać ad personam przeciwnikom w dyskusji? Uważam, że jesteś użytkownikiem inteligentnym i stać Cię na odpuszczenie tekstów typu: “ten – hipokryzja”, “tamten – najmądrzejszy”, a oni “nieroby, biorą pińcset plus”.

Powiedzmy, że z przesłanek, które opierają się na tym, co Rafuś dotychczas tworzył i głosił w swej karierze politycznej, wyrokuję, jak będzie wyglądała jego prezydentura. Nie sądzę, żeby zmienił swoje poglądy, jak za dotknięciem magicznej różdżki, bo reprezentuje określoną linię ideologiczną, która wyniosła go tam, gdzie teraz stoi.

Rafałek jest przedstawicielem skompromitowanego do szczętu „rządu” PO-PSL i nie nabiorę się na gładką gadkę, że „oto, nowy kandydat spoza układów partyjnych”.

Facet robi sobie jaja z własnych zwolenników tekstami typu: “Nigdy działaczem politycznym nie byłem". Dla mnie bomba po prostu. Również bawi mnie obietnica bezpartyjnej Kancelarii Prezydenta, która zostanie zrealizowana przez nakazanie przyszłym pracownikom złożenia rezygnacji z członkostwa w partii.

Dziś np. ogłasza “Pójdę na Marsz Niepodległości, jeśli nie będzie wykorzystywany politycznie”. Dobre

Dziś Rafałek deklaruje jako przyszły prezydent obniżenie podatków. Jak tylko zadam tzw. “głupie pytanie”, jak on to zrobi nie mając większości w Sejmie?


unbelievable87 pisze:
03 lipca 2020, 12:55
Ja osobiście jestem przeciwko narodowcom i jeśli choć część z nich miałaby krzyczeć, jakiekolwiek hasła wrogości do drugiego to też bym zakazał takiego marszu.

Widzisz, ja ogólnie jestem za wolnością słowa, ale jeśli bawimy się, że niektóre poglądy są zakazane i powinniśmy je penalizować, a to co nam się nie podoba zakazywać, to ja jestem za zakazaniem różnych akcji LGBT, które z premedytacją obrażają uczucia katolików, z premedytacją idą na konfrontację i bezkarnie drą japę, wykrzykując taki np. tekst:

„Stare ku**y wymrą, głosujące na PiS i w końcu władza w kraju trafi w normalne ręce”

To jest według Ciebie normalne? Bo dla mnie nie. Tolerancja – jak widać – ale tylko w jedną stronę.


unbelievable87 pisze:
03 lipca 2020, 12:55
Nie uważam, że trzeba lubić LGBT, ale jestem za związkami partnerskimi, za dziedziczeniem w ich związkach, ale jestem przeciwny adopcji przez związku jednopłciowe.

Tylko, że tak agresywne środowisko, jak LGBT nie poprzestanie na tym, co chcesz im dać, ale pójdzie dalej i będzie żądało prawa do adopcji. Jeśli mają prawo do tego, to będą chcieli mieć prawo do tamtego. A zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne według mnie zaakceptować niepodobna. Dlatego LGBT to ideowy przeciwnik.
unbelievable87 pisze:
03 lipca 2020, 12:55
Comiesięczna zapomoga destabilizująca wydatki państwa = Jednorazowa pomoc potrzebującym (gdy 10miliardów [10'000'000'000] zł daje się na szczujnie i 70mln [70'000'000] wyrzuca na druk nielegalnych kart wyborczych)
Jasne, jasne. Bardzo zabawne. Poczytaj sobie, jak wygląda ta „jednorazowa pomoc” w krajach, które mają tzw. uchodźców. Nie wierzysz chyba, że to będzie tak, że Somalijczyk czy Syryjczyk jednorazowo dostanie 5 euro do kieszeni i sobie tak w naszym wesołym kraju pójdzie do pracy. Nie wspomnę już, że PO już kiedyś zgodziła się - bezwarunkowo w sumie - na przyjęcie ustalonej kwoty z tak zwanej puli uchodźców.

Przemilczę już liczne przestępstwa popełniane przez owych "potrzebujących" w krajach, które ich przyjęły. Tak, tak, wiem w Polsce też są rodzimi przestępcy ;)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 14:25

Żaden porządny obywatel tego kraju nie powinien głosować na człowieka, który ułaskawia pedofila czy mordercę.

Obrazek

https://www.prezydent.pl/prawo/prawo-la ... bsZ1z23YmA

Nie mieści mi się to w głowie. Poważnie rozważałem nie pójście na głosowanie w drugiej turze, ale teraz jestem przekonany, że nie można dopuścić do reelekcji Dudy. I oddam głos nie za Trzaskowskim, a przeciw Dudzie.


1902 Para Siempre

Obrazek
christian

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2011
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 15:50

Równie kontrowersyjne jest argumentowanie nawoływaniem do wyborów osób starszych. Jak to ujął dosadnie Pan Premier:
Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory
Statystki jednoznacznie pokazują jednak coś innego.
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wyka ... sars-cov-2
Co ciekawe, niezależnie od ekonomi, bardzo restrykcyjnie do całej sytuacji podeszli e.g. Cypryjczycy. Dokonali oni podziału na koszyki, wd. to którego jesteśmy w sorcie B, krajów, od którego obywateli wymaga się obligatoryjnie wykonanego testu PCR, oczywiście zwieńczonego wynikiem negatywnym. Jest to chyba jedyny kraj, który przekłada kwestie zdrowotne ponad ekonomiczne. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, z czego bierze się główna część PKB Cypru.
https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/p ... 2020_1.pdf

Żebym nie został źle zrozumiany, uważam, że należy iść na wybory niezależnie od wieku, bądź skorzystać z dostępnej acz niezgodnej z Konstytucją możliwości głosowania korespondencyjnego, jeżeli już wszystkie partie jednomyślnie praktycznie przymknęły oko na zapisy dotyczące wyborów w tym akcie. Niemniej taka argumentacja jest bardzo nie na miejscu. Przede wszystkim niebezpieczna dla samych starszych ludzi, którzy wierzą w słowa władzy z gazet bądź TV jak w prawdę z pisma świętego.
Ciężko nie uciec od myśli, że trochę po trupach do celu. A i może dwie pieczenie przy jednym ogniu się upiecze, bo i zmniejszą się obciążenia ZUSu.:)
Nie mam nic przeciwko mobilizacji starszego elektoratu, nie podoba mi się jednak bardzo forma w jakiej się ona odbywa, budowana na kłamstwie i niekonsekwencji, w tym wypadku naprawdę po prostu niebezpiecznym.


Bo ja jestem Puk Koleżka,
We mnie wielka radość mieszka.
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 18:43

San Holo pisze:Zaraz zaraz, czy waszym zdaniem sformułowanie "Duda ułaskawił pedofila" jest kłamstwem? W takim razie co tu jest nieprawdziwego?
1) Skazany odbył całą zasądzoną mu wyrokiem sądu karę więzienia i wyszedł na wolność. Prezydent nie skrócił jego odsiadki ani o jeden dzień, minutę czy sekundę.

2) W tym czasie skazany pojednał się z osobami pokrzywdzonymi, które mu wybaczyły.

3) To osoby pokrzywdzone zwróciły się do Prezydenta o zniesienie środka zapobiegawczego w postaci wieloletniego zakazu zbliżania się do nich skazanego.

4) Prezydent przychylił się do prośby osób pokrzywdzonych dotyczącej zniesienia zakazu zbliżania się do nich, za co wyraziły mu one wdzięczność: "Przecież prezydent nam pomógł, jestem mu za to wdzięczna. Nie chcę być wykorzystywana i pragnę żyć normalnie, w spokoju dla moich bliskich. Od lat walczyłam, pisałam pisma. Konkubent jest dzisiaj innym człowiekiem, który nam pomaga i chcemy z nim być. Apeluję, by dać nam spokój i nie zajmować się naszym życiem".

Podaj mi jakiś powód, dla którego Prezydent miałby odmówić spełnienia prośby osób pokrzywdzonych?
unbelievable87 pisze:Problem jest taki, że nasz obecny wzrost gospodarczy wynika w bardzo dużej mierze z napędzonej konsumpcji. Żeby utrzymać wzrost gospodarczy w dłuższym terminie konieczne są inwestycje.
W takim razie z pewnością ucieszy Cię fakt, że PiS-owska Polska została uznana przez "CEO magazine" za trzeci najbardziej atrakcyjny kraj do inwestowania, czego pogratulowała nam ambasador Mosbacher:



Wymiernymi przykładami potwierdzającymi atrakcyjność Polski są niedawno ogłoszone wielomiliardowe inwestycje Volkswagena, Microsoft i Google:

1) "Potężna inwestycja Volkswagena w Poznaniu. Roboty będą budować nowy model auta",

2) "Największa inwestycja technologiczna w historii Polski. Microsoft wyłoży miliard dolarów",

3) "To będzie największa taka inwestycja w Polsce. Google wyłoży nawet 2 mld dolarów".

Przemysł i wysokie technologie.
unbelievable87 pisze:Rozdając kasę, zawsze w jakimś stopniu zmniejszysz ubóstwo. "Tymczasem według ekspertów FOR stwierdzili w najnowszym raporcie, że program nie zwiększył liczby narodzin w Polsce, zaledwie 12 proc. wydatków na niego zlikwidowałby skrajne ubóstwo dzieci, ponad 100 tys. kobiet wyłączył z rynku pracy, a zwiększanie finansowania 500 plus destabilizuje program wydatków państwa. "
Co oznacza, że program choć pomaga, to też destabilizuje wydatki państwa. Jakby został przemyślany to mógłby pomóc potrzebującym, nie obniżyć bezrobocia i nie być takim obciążeniem dla państwa, ale jak się wprowadza wszystko bez przemyślenia i przewidzenia skutków to nigdy nic dobrego w dłuższej perspektywie z tego nie będzie.
Finansowanie 500 plus stało się w dużej mierze możliwe dzięki domknięciu luki VAT-owskiej. Polityka rządu PiS w tej kwestii spotkała się z międzynarodowym uznaniem:

1) "Uszczelnienie przyniosło państwu prawie 52 mld zł",

2) "Komisja Europejska chwali Polskę za walkę z oszustami",

3) "If Poland Can Fix Tax Fraud, So Can Greece".

Obrazek

Przy okazji, ciekawi mnie, co myślisz o Kindergeld? To ten sam rodzaj polityki, co 500 plus. Oczywiście Niemcy są bogatsze od Polski, ale stąd niemieckie świadczenie jest zdecydowanie wyższe od polskiego.
unbelievable87 pisze:Fajnie wrzucić, że gdzieś wydatki zmalały, a udawać, że nigdzie nie wzrosły - ładna hipokryzja...
Możemy próbować podliczyć saldo, ale coś mi się wydaje, że nie będziesz z tego zadowolony, bo 200 mln wzrostu kosztów na urzędników to dość nikła kwota w porównaniu z 52 mld przychodu z uszczelnienia systemu podatkowego.
unbelievable87 pisze:Jestem tolerancyjny, więc nie chcę, żeby poseł z Żoliborza mówił, kto jest lepszy, a kto gorszy i jak mamy żyć, koniec z sianiem nienawiści!
Koniec z sianiem nienawiści? Faktycznie byłoby miło, gdyby zwolennicy Platformy trochę z tym wyhamowali: "Badania: Większa nienawiść po stronie zwolenników opozycji niż PiS".
unbelievable87 pisze:Prezydent ma być reprezentatywny i stać na straży konstytucji, a nie podpisywać wszystko co mu koledzy z partii podsuną.
Prezydent Duda podpisuje wszystko, co mu z partii podsuną? Zatem jak wytłumaczysz fakt, że prezydent Duda zawetował dwa razy więcej ustaw niż prezydent Komorowski? Paradoksalnie określenie "długopis" bardziej pasuje do Komorowskiego.


Obrazek
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 19:55

Vimes pisze:
03 lipca 2020, 18:43
San Holo pisze:Zaraz zaraz, czy waszym zdaniem sformułowanie "Duda ułaskawił pedofila" jest kłamstwem? W takim razie co tu jest nieprawdziwego?
[1) Skazany odbył całą zasądzoną mu wyrokiem sądu karę więzienia i wyszedł na wolność. Prezydent nie skrócił jego odsiadki ani o jeden dzień, minutę czy sekundę.
Racja, ale termin "ułaskawienie" jest stosowany tutaj w kontekście ułaskawienia od odbycia dalszej części kary stałej, czyli zakazu zbliżania się do ofiary, a nie od ułaskawienia z odbycia kary pozbawienia wolności. Nigdzie nie napisałem, że Duda zwolnił go z części kary więzienia. Co ciekawe, ten pedofil po wyjściu z więzienia złamał zakaz zbliżania się, przez co znów trafił za kratki, więc tym bardziej potwierdził, że nie potrafi funkcjonować w społeczeństwie respektując nałożone na niego środki karne.
2) W tym czasie skazany pojednał się z osobami pokrzywdzonymi, które mu wybaczyły.
Sorry, ale dla mnie brzmi to jak konkretny bullshit. Zresztą w cywilizowanym państwie powinno się takich ludzi izolować od ofiar, w żadnym wypadku nie pozwalając na zamieszkanie w tym samym domu. Tym bardziej, że ten człowiek był recydywistą.
3) To osoby pokrzywdzone zwróciły się do Prezydenta o zniesienie środka zapobiegawczego w postaci wieloletniego zakazu zbliżania się do nich skazanego.
Skąd mamy pewność, że nie doszło do zastraszenia? Do gróźb czy wykorzystania swojej przewagi fizycznej? Albo mamy do czynienia z syndromem sztokholmskim ofiar? A co, jak się okaże, że jedna z ww. sytuacji miała miejsce, prezydent ułaskawił pedofila i okaże się, że ten znów popełnił zabronione czyny w stosunku do swojej rodziny? Kto za to odpowie, weźmie na siebie odpowiedzialność za konsekwencje niespodziewanego pogodzenia się ofiar z pedofilem-recydywistą?
Podaj mi jakiś powód, dla którego Prezydent miałby odmówić spełnienia prośby osób pokrzywdzonych?
Syndrom sztokholmski? Psychologiczna reakcja na presję i silny stres? Przecież często się słyszy i czyta o tym, że np: żona była bita przez męża, ale bała się zawiadomić policji, a jak sprawa wyszła na jaw, broniła oprawcy - swojego męża. Wbrew pozorom takie sytuacje nie są nowe w kryminalistyce ani w psychiatrii i występują często w naszym społeczeństwie.

Prezydent Duda podpisuje wszystko, co mu z partii podsuną? Zatem jak wytłumaczysz fakt, że prezydent Duda zawetował dwa razy więcej ustaw niż prezydent Komorowski? Paradoksalnie określenie "długopis" bardziej pasuje do Komorowskiego.

Jest to prawda, ale jest to jednocześnie po trochu manupulacja. Komorowski zawetował cztery ustawy, trzy pochodzące od macierzystej partii, czyli PO. Duda zawetował dziewięć ustaw, ale pierwsze cztery weta dotyczyły ustaw pochodzących jeszcze od poprzedniej władzy (PO-PSL), więc ustaw zawetowanych przeciwko swojej partii zostaje pięć. A między trzy a pięć nie ma już takiej dużej różnicy jak między dziewięć a cztery.


1902 Para Siempre

Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 20:58

By umożliwić rządowi Niemiec sfinansowanie walki ze spowodowanym pandemią koronawirusa kryzysem, Bundestag zgodził się w czwartek na zaciągnięcie w bieżącym roku przez państwo nowych kredytów w rekordowej łącznej kwocie 217,8 mld euro.

(...)

Reprezentujący koalicyjną Socjaldemokratyczną Partię Niemiec (SPD) wicekanclerz i minister finansów Olaf Scholz obiecał, że realizacja rządowego pakietu wspierania koniunktury nie będzie się wiązać z cięciami oszczędnościowymi.

"Nie naruszymy państwa socjalnego, które tak efektywnie prowadzi nas przez ten kryzys, lecz rozbudujemy je" - zapewnił. Dlatego mimo trudnej sytuacji budżetowej od stycznia dzięki wprowadzeniu tak zwanej emerytury podstawowej zostaną podwyższone emerytury osób o niskich dochodach.

W efekcie dwóch kolejnych nowelizacji tegorocznego budżetu - pierwszej dokonano pod koniec marca - dług publiczny Niemiec wzrośnie z mniej niż 60 proc. produktu krajowego brutto do ponad 75 proc. PKB. W obu przypadkach Bundestag musiał zawiesić konstytucyjny zakaz nadmiernego zwiększania zobowiązań finansowych państwa.


(...)

Pakiet antykryzysowy obejmuje m.in. czasowe obniżenie stawek podatku VAT - co uszczupli wpływy fiskusa - oraz jednorazowy bon w kwocie 300 euro na każde dziecko, na które przysługuje zasiłek rodzicielski.

Źródło
Interesujące wieści, nieprawdaż? Niemcy zdecydowali się na złamanie postanowień Traktatu z Maastricht mówiących o tym, że dług publiczny nie może przekraczać 60% PKB, po to, żeby w dobie kryzysu nie rezygnować z państwa socjalnego tylko je rozbudowywać m. in. poprzez podwyżkę emerytur i bon na dzieci. Ciekawi mnie, co o tym sądzą zwolennicy Platformy krytykujący za podobne działania PiS?

-------------------------------------------------------
Według informacji, które podał TVN 24, o ułaskawienie wystąpiły partnerka i córka mężczyzny, który został skazany za molestowanie córki i znęcanie fizyczne nad matką. Mężczyzna zmagał się z chorobą alkoholową. Matka zgłosiła go na policję kiedy dowiedziała się, że molestował ich dziecko. Mężczyzna został skazany, odsiedział wyrok, przeszedł terapię uzależnień, a w zakładzie karnym cieszył się dobrą opinią.

W więzieniu pisał listy do córki i partnerki, po wyjściu na wolność nawiązał z nimi kontakt. Sąd w opinii przesłanej Kancelarii Prezydenta miał napisać, że „relacje w rodzinie zostały odbudowane”, a „ofiary nie czują się już pokrzywdzone”. Mężczyzna miał przestać pić, znaleźć pracę i zaangażować się w życie rodziny. Złamał jednak zakaz zbliżania się do ofiar, o czym sąd poinformował kurator i znowu trafił do więzienia. Kobiety wniosek o ułaskawienie składały kilkakrotnie.

Jesteśmy dorośli i nie chcemy, żeby państwo i urzędnicy mieszali się w nasze życie” – argumentowały. Wnioski rozpatrywano od 2018 roku, kiedy mężczyzna wyszedł już z więzienia. Jak informuje TVN: „do ułaskawienia przychylnie nastawiony był kurator, który był najbliżej z rodziną, sąd pierwszej instancji, który skazał mężczyznę, sąd odwoławczy, a także Prokurator Generalny”.

Zastępca prokuratora generalnego w piśmie informował, że pomiędzy skrzywdzonymi a skazanym doszło do pełnego pojednania. ”Pokrzywdzone są osobami dorosłymi, samodzielnymi. Nie zachodzi w stosunku do nich domniemanie, że nie w pełni realnie postrzegają rzeczywistość. Dlatego należy poważnie brać pod uwagę ich suwerenne żądania, by Państwo przestało otaczać je opieką, której sobie nie życzą, a wręcz odbierają je jako zbędną represję”.

Źródło
Kurator, sądy I i II instancji oraz Prokurator Generalny poparły prośbę pokrzywdzonych, w stosunku do których nie zachodzi domniemanie, że nie w pełni realnie postrzegają rzeczywistość. Dlaczego wobec tych wszystkich opinii Prezydent miałby nie przychylić się do prośby pokrzywdzonych? Prezydent ma niby wiedzieć lepiej od nich wszystkich?

Cała ta historia to kał wrzucony w wentylator w okresie kampanii wyborczej w nadziei, że coś się do Prezydenta przylepi, bo ludzie czytają tylko nagłówki, a nie zgłębiają treści.
San Holo pisze:Jest to prawda, ale jest to jednocześnie po trochu manupulacja. Komorowski zawetował cztery ustawy, trzy pochodzące od macierzystej partii, czyli PO. Duda zawetował dziewięć ustaw, ale pierwsze cztery weta dotyczyły ustaw pochodzących jeszcze od poprzedniej władzy (PO-PSL), więc ustaw zawetowanych przeciwko swojej partii zostaje pięć. A między trzy a pięć nie ma już takiej dużej różnicy jak między dziewięć a cztery.
Fakty są takie, że jakby na to nie patrzeć to prezydent Duda zawetował więcej ustaw PiS-u niż Komorowski Platformy, więc kto tutaj jest "długopisem"?


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2020, 21:10

Amerykańskich skeczów ciąg dalszy. W Minneapolis miejscowa rada miasta - zdominowana oczywiście przez demokratów - po głosowaniu za rozwiązaniem policji w mieście, zdecydowała się wynająć ochronę, która mam zapewnić bezpieczeństwo członkom rady, dodajmy - ochronę opłacaną z pieniędzy podatników. Żeby było śmieszniej - godzina pracy ochroniarza kosztuje tyle samo, co godzina pracy funkcjonariusza policji :facepalm:

https://activistmommy.com/after-voting- ... ayer-dime/

Ku chwale proletariatu :whiteflag:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 01:13

@christian
Nawołuje, bo wie, że wśród seniorów mają większość (podobnie, jak wśród niewykształconych i bezrobotnych, ot cała śmietanka pisu) , a to, że panująca nadal epidemia im zagraża już jest mniej ważne. Po trupach do celu.
@vimes
Pedofil to pedofil, dla takich kreatur nie powinno być terminu odbył swoją karę. Krzywdzenie bezbronnych dzieci powinno być potępiane przez wszystkich, a nie ułaskawiane przez prezydenta, nie ma dla tego wytłumaczenia, więc się nie pogrążaj.

Zostali uznani - słowo klucz. Podobnie jak, jako pierwszy został zaproszony przez prezydenta USA, z ambony ksiądz mówił, że to jedyny słuszny wybór, zainicjował wszystkie dobre ustawy pisu, czego to się nie słyszy i nie czyta w mediach. Fakty są takie, że wydatki na inwestycja drastycznie spadły i to się prędzej, czy później negatywnie na Polsce odbije. Dodaj jeszcze fabrykę Jaguara - inwestycję wartą 6 mld pln, or wait.

Kurcze na tym uszczelnieniu vat-u to pis będzie jechał do końca swojej historii. - Zrujnowali gospodarkę! - Ale uszczelnili vat. - Skłócili naród! - No, ale uszczelnili vat. - Łamali konstytucję! - Pfff, za to kasa z vatu była. Nie twierdzę, że jest to bez znaczenia, ale poczytaj o tym trochę więcej, a nie wierzysz w każde słowa Mateuszka:
https://oko.press/pol-naprawde-pol-w-fa ... -luke-vat/

Porównujesz 500pln w Polsce do 200euro w Niemczech? Ok, czyli wg tych danych Niemcy dają o około 80% więcej niż Polacy. Tylko, że poza tym, że są bogatsi chyba warto porównać to do średniego wynagrodzenia, bo to ono w sporym stopniu determinuje wpływy do budżetu i tutaj mamy ~5200pln vs ~3200 euro (przy dzisiejszym kursie daje to 14272pln), czyli jest większe o 175%. Czyli bogatsze Państwo daje o 80% więcej, ale wpływy z wynagrodzeń są 175% większe, dostrzegasz różnicę?

"Możemy próbować podliczyć saldo, ale coś mi się wydaje, że nie będziesz z tego zadowolony, bo 200 mln wzrostu kosztów na urzędników to dość nikła kwota w porównaniu z 52 mld przychodu z uszczelnienia systemu podatkowego."
Czyli jednak nie będzie porównania, bo przecież vat uszczelnili :)

"Koniec z sianiem nienawiści? Faktycznie byłoby miło, gdyby zwolennicy Platformy trochę z tym wyhamowali: "Badania: Większa nienawiść po stronie zwolenników opozycji niż PiS"."
Wrzuciłeś artykuł z jakimiś badaniami dotyczącymi wyborców. Nie napisano na jakiej grupie ludzi przeprowadzono badanie, nie można więc ocenić na ile jest ono obiektywne, a na ile sporządzone na zamówienie.
Nawiązując do badań to amerykańscy naukowcy udowodnili, że co czwarty pisowiec jest tak samo pierdo... jak 3 pozostali :)
Odchodząc od badań to długoPiS opiera swoją kampanię na wzbudzeniu negatywnych emocji w stosunku do LGBT i emigrantów. Oczywiście to jest ok, bo to pierwsi to tylko ideologia, a drudzy to nieroby, które rzuciliby się na nasze wspaniałe sociale.

"Cała ta historia to kał wrzucony w wentylator w okresie kampanii wyborczej w nadziei, że coś się do Prezydenta przylepi, bo ludzie czytają tylko nagłówki, a nie zgłębiają treści."
A to tylko tak nie wypada robić w stosunku do Endrju Dudzia? Za to zwalanie na Trzaskowskiego winy za zanieczyszczenie Wisły jest ok, zważywszy, że za rządów pisu w Warszawie wylewanie nieczystości było na porządku dziennym:
"W czasach kiedy Warszawą zarządzał Lech Kaczyński w ciągu doby do Wisły wylewano 342 metry sześcienne nieczystości. Obecnie podczas awarii Czajki jest to 227 metrów sześciennych na dobę, czyli o 115 mniej. W późniejszych latach nie było lepiej. Dopiero uruchomienie Czajki w 2012 roku za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz pozwoliło zredukować zanieczyszczenie rzeki do zera w 2013 roku."
https://natemat.pl/283649,ile-sciekow-t ... iz-obecnie

"Fakty są takie, że jakby na to nie patrzeć to prezydent Duda zawetował więcej ustaw PiS-u niż Komorowski Platformy, więc kto tutaj jest "długopisem"?"
Nie jest istotne ile ustaw zawetuje prezydent, ale czy wetuje to niekorzystne dla Państwa i obywateli, a tych pis pod patronatem Adriana przepchnął wiele.

@Karowiew
"Czy musisz tak zawsze jechać ad personam przeciwnikom w dyskusji? Uważam, że jesteś użytkownikiem inteligentnym i stać Cię na odpuszczenie tekstów typu: “ten – hipokryzja”, “tamten – najmądrzejszy”, a oni “nieroby, biorą pińcset plus”"
W pierwszej odpowiedź na mój post zrobiłeś już ze mnie przedstawiciela młodzieżówki PO, a później apelujesz o nieodwoływanie się personalnie? Eee, serio?

"Widzisz, ja ogólnie jestem za wolnością słowa, ale jeśli bawimy się, że niektóre poglądy są zakazane i powinniśmy je penalizować, a to co nam się nie podoba zakazywać, to ja jestem za zakazaniem różnych akcji LGBT, które z premedytacją obrażają uczucia katolików, z premedytacją idą na konfrontację i bezkarnie drą japę, wykrzykując taki np. tekst:

„Stare ku**y wymrą, głosujące na PiS i w końcu władza w kraju trafi w normalne ręce”

To jest według Ciebie normalne? Bo dla mnie nie. Tolerancja – jak widać – ale tylko w jedną stronę."

Też jestem za wolnością słowa, tylko dla mnie to sformułowanie oznacza, że swoimi słowami nie ograniczasz wolności innych, bo to do niczego dobrego by nie doprowadziło. Oczywiście, że teksty przez Ciebie przytoczone nie są dla mnie do zaakceptowania i podobnie jak te głoszone przez narodowców potępiam.

"Rafałek jest przedstawicielem skompromitowanego do szczętu „rządu” PO-PSL i nie nabiorę się na gładką gadkę, że „oto, nowy kandydat spoza układów partyjnych”.

Facet robi sobie jaja z własnych zwolenników tekstami typu: “Nigdy działaczem politycznym nie byłem". Dla mnie bomba po prostu. Również bawi mnie obietnica bezpartyjnej Kancelarii Prezydenta, która zostanie zrealizowana przez nakazanie przyszłym pracownikom złożenia rezygnacji z członkostwa w partii.

Dziś np. ogłasza “Pójdę na Marsz Niepodległości, jeśli nie będzie wykorzystywany politycznie”. Dobre

Dziś Rafałek deklaruje jako przyszły prezydent obniżenie podatków. Jak tylko zadam tzw. “głupie pytanie”, jak on to zrobi nie mając większości w Sejmie?"

Załóżmy, że Juve kupowało mecze i słusznie zostało zdegradowane do Serie B (oczywiście wiemy, że tak nie było). Czy to by znaczyło, że Dybala i Ronaldo byliby teraz przedstawicielami, bądź też po prostu piłkarzami skorumpowanego klubu? Czy ktoś kto popełnia błędy, bo np. się nie przykłada już zawsze będzie leniwym idiotą, czy może ma szansę na refleksję i poprawę?
Zarzucasz, że Rafałek składa obietnice? A który z kandydatów tego nie robi? :) nawet Wasz prezydent, który jest z partii rządzącej po wyborach znowu byłby tylko szaraczkiem. Jedyne co mogą inni w przeciwieństwie do Dudy to mogą wetować złe ustawy i blokować nocne ustawki, bo tego Andrzejowi nie wolno.

"Zgoda, że TVP to tuba propagandowa, ale która partia nie wykorzystywała telewizji publicznej jako narzędzia ideologicznego? Ale za chwilę się dowiem, że za PO to skrytykowali Komorowskiego, że usiadł na fotelu nie czekając aż miejsce zajmie Merkel."
Nie ode mnie, choć tak jak to wygląda teraz to nigdy nie wyglądało, Duda i pis - nieomylni, wspaniali, opozycja be, w programach tylko popierający rząd (a przynajmniej w znaczącej większości), debata prezydencka to jedna wielka farsa.

"Tylko, że tak agresywne środowisko, jak LGBT nie poprzestanie na tym, co chcesz im dać, ale pójdzie dalej i będzie żądało prawa do adopcji. Jeśli mają prawo do tego, to będą chcieli mieć prawo do tamtego. A zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne według mnie zaakceptować niepodobna. Dlatego LGBT to ideowy przeciwnik."
Jak słyszę, że Juve kupowało mecze i słusznie zostało zdegradowane, a wspaniałe merdy słusznie dostały mistrzostwo, to się we mnie gotuje i choć z reguły nie mam w sobie dużo agresji to chętnie bym adwersarzowi dał w ryja. Sam nie chciałbym oglądać na ulicy całujących się homoseksualistów, ale mówię NIE porównywaniu LGBT do neobolszewizmu.

"Jasne, jasne. Bardzo zabawne. Poczytaj sobie, jak wygląda ta „jednorazowa pomoc” w krajach, które mają tzw. uchodźców. Nie wierzysz chyba, że to będzie tak, że Somalijczyk czy Syryjczyk jednorazowo dostanie 5 euro do kieszeni i sobie tak w naszym wesołym kraju pójdzie do pracy. Nie wspomnę już, że PO już kiedyś zgodziła się - bezwarunkowo w sumie - na przyjęcie ustalonej kwoty z tak zwanej puli uchodźców.

Przemilczę już liczne przestępstwa popełniane przez owych "potrzebujących" w krajach, które ich przyjęły. Tak, tak, wiem w Polsce też są rodzimi przestępcy"

Jeśli 38 milionowy kraj nie potrafiłby sobie poradzić z grupą choćby kilku tysięcy uchodźców to nie mam pytań.
Rozumiem, że wg Ciebie, jakby dajmy na to najechała nas Rosja, a reszta świata by uznała, że nie warto się o nas bić, to po wytrwałych walkach, w których poległoby 95% walczących Polskich mężczyzn, kobiety i dzieci powinny czekać, aż przybędą ruscy, bo nikt nie powinien ich przygarnąć do siebie?
Mamy 21 wiek, być może niedługo wszyscy będziemy mieli wszczepione chipy :D , jesteśmy na ciągłym podsłuchu, inwigilowani i mając wiedzę o błędach innych państw przy przyjmowaniu uchodźców. Jeśli nie jesteśmy w stanie im pomóc, jednocześnie pomagając im się zasymilować nie świadczy to za dobrze o naszym Państwie.

Podsumowując, bo choć lubię merytoryczne dyskusję na argumenty, nie będę już tak odpisywał na wszystkie komentarze, bo za dużo czasu mnie to kosztuje :)
Ważniejsze są dla mnie kontakty i relacje z Unią niż ze Stanami, Ruskimi i resztą świata, bo tylko wspólnie z pozostałymi krajami Unii Europejskiej możemy stanowić silną gospodarkę.
Nie mam nic go LGBT i skur*)%@%# jest porównywanie jej do neobolszewizmu, żeby ludzie, którzy wiedzą o tym tylko tyle co usłyszą w wiadomościach i ksiądz im powie hejtują ich jak tylko mogą.
Dla mnie pedofilia jest jednym z najgorszych możliwych wykroczeń i choć pojawia się w wielu dziedzinach, to w żadnej nie jest tak kryta jak wśród księży - państwo powinno z tym walczyć, a Duda ułaskawia pedofila, a prokuratura nie zajmuje się zgłoszeniami ofiar.
Przyznanie 10mld na tvp, zamiast na chociażby osoby walczące z rakiem, a potem walczenie z ostrym cieniem mgły, żeby uzbierać, jakieś grosze, kompromitując się przy tym, nie przystoi prezydentowi.
Pchać się na najbardziej reprezentatywne stanowisko 38 milionowego państwa i nie potrafić płynnie rozmawiać (w 21 wieku) chociażby po angielsku to faux-pas.

To są rzeczy dla mnie istotne i dlatego nie zagłosuję na pis i na dudka. Mam nadzieję, że wygra Rafał (ZWYCIĘŻYMY!!! MAMY DOŚĆ!!! ;) ), a w kolejnych wyborach parlamentarnych do władzy dojdzie KO + Lewica + PSL, bo rządy jednej partii nigdy nie będą w pełni dobre dla Państwa.
Pozdrawiam i Forza Juve!

P.S.
Polecam sobie rozwiązać:
https://latarnikwyborczy.pl/ankieta/


ODPOWIEDZ