Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2006, 15:30

Moonk pisze:Moja mam tez tak myślała...i nie bede pisał co myśli o nich teraz....
Propaganda działa
Moonk pisze:bo chyba nie uważasz ze praca= kasa jest dla mnie wazniejsza od uczciwosci(nie jestem materialistą)....
Czemu mam tak nie uważać, skoro pół strony wyżej sam to napisałeś. Ale skoro źle zrozumiałem to ok.
Moonk pisze:powiedz mi co zyskałes od czasu kiedy PIS jest u władzy??
Właśnie tu idzie o pewien system wartości. Dużo ludzi patrzy co zyskała ich kieszeń, co oni zyskali. Dlatego jestem przeciwnikiem demokracji. To właśnie promuje rozdawnictwo, bo co można zmienić przez pare miechów? Nic, można najwyżej dać trochę kasy na socjał, żeby sondażyk w TV pyknął. A co dostałem? Poczucie, że PiS tworzą ludzie poważni, odpowiedzialni i odważni. Ale są też tylko ludźmi i popełniają błędy. Nie podobają mi się (albo ich nie rozumiem) te gierki, nie podoba mi się część ludzi w rządzie. Ale sądzę, że wszystko idzie ku lepszemu
Moonk pisze:a co jest dla ciebie ważne?
Dla mnie jest ważne, aby Polska nie była krajem, gdzie najważniejsza jest wolność i postęp a na patriotów i konserwatystów pluje się i miesza z błotem. Nie chcę też, żeby zbrodniarze mogli śmiać się w twarz swoim ofiarom, nie chcę również żadnych zmian w polityce wobec emigrantów.
Moonk pisze: Szczerze powiedziawszy...miałem zamair wstąpić do młodzieżówki PO....:D :D
Anarchista?
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2006, 18:58 przez herr_braun, łącznie zmieniany 1 raz.


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 14 lipca 2006, 17:03

herr_braun pisze:
Moonk pisze:bo chyba nie uważasz ze praca= kasa jest dla mnie wazniejsza od uczciwosci(nie jestem materialistą)....
Czemu mam tak nie uważać, skoro pół strony wyżej sam to napisałeś. Ale skoro źle zrozumiałem to ok.
tak, źle zrozumiałes bardzo źle....
herr_braun pisze:
Moonk pisze:powiedz mi co zyskałes od czasu kiedy PIS jest u władzy??
Właśnie tu idzie o pewien system wartości. Dużo ludzi patrzy co zyskała ich kieszeń, co oni zyskali. Dlatego jestem przeciwnikiem demokracji. To właśnie promuje rozdawnictwo, bo co można zmienić przez pare miechów? Nic, można najwyżej dać trochę kasy na socjał, żeby sondażyk w TV pyknął. A co dostałem? Poczucie, że PiS tworzą ludzie poważni, odpowiedzialni i odważni. Ale są też tylko ludźmi i popełniają błędy. Nie podobają mi się (albo ich nie rozumiem) te gierki, nie podoba mi się część ludzi w rządzie. Ale sądzę, że wszystko idzie ku lepszemu
Poważni?? :rotfl: te ciagłe zmiany w rządzi...uważasz ze to jest poważne...wogóle te wszystkie obiecanki cacanki typu 3 mln mieszkań myślisz ze to było poważne wobec polaków? nie sądze...ale jesli nadal tak myslisz to prosze bardzo...nitk ci tego nei zabroni
herr_braun pisze:
Moonk pisze: Szczerze powiedziawszy...miałem zamair wstąpić do młodzieżówki PO....:D :D
Anarchista?
jaki to ma związek...mówisz o mojej sygnie?
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2006, 17:54 przez Moonk, łącznie zmieniany 4 razy.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 14 lipca 2006, 17:11

Michal17 pisze:Postanowiłem sobie wcześniej, że nie będę na tematy polityczne rozmawiał na JP, bo każdy poprzedni wcześniej czy poźniej przeradzał się w długą wymianę zdań ludzi o innych poglądach. Nie da się
Moonk pisze:Moja mam tez tak myślała...i nie bede pisał co myśli o nich teraz....
Propaganda działa
Fakt. PiS jest mistrzem w jej użyciu. Jak to było z tym pluszakiem i światłem w lodówce, w spotach przedwyborczych?


herr_braun pisze: Właśnie tu idzie o pewien system wartości. Dużo ludzi patrzy co zyskała ich kieszeń, co oni zyskali.
A nie sądzisz, że to dość istotna kwestia w ocenie rządów?
herr_braun pisze: Dlatego jestem przeciwnikiem demokracji.
Może faszystowska dyktatura? Człowieku, zastanów się czasem, co mówisz... :angry:
herr_braun pisze:
To właśnie promuje rozdawnictwo, bo co można zmienić przez pare miechów? Nic, można najwyżej dać trochę kasy na socjał, żeby sondażyk w TV pyknął.
Jeśli głosowałeś na PiS, to przypominam, że to właśnie było jedno z ich głównych haseł wyborczych. Polska solidarna, mówi ci to coś?
herr_braun pisze:A co dostałem? Poczucie, że PiS tworzą ludzie poważni, odpowiedzialni i odważni.
Na przykład minister ...czego?, rybactwa? Eks-kibol. Powaga i odpowiedzialność.
herr_braun pisze: Ale sądzę, że wszystko idzie ku lepszemu
Zwłaszcza w gospodarce, szkolnictwie i służbie zdrowia....
herr_braun pisze: Dla mnie jest ważne, aby Polska nie była krajem, gdzie najważniejsza jest wolność i postęp a na patriotów i konserwatystów pluje się i miesza z błotem. Nie chcę też, żeby zbrodniarze mogli śmiać się w twarz swoim ofiarom, nie chcę również żadnych zmian w polityce wobec emigrantów.
Patriotów rzucających kamieniami w i wyzywajacych ciemnoskórych? Albo babcie w berecikach, krzyczace i wyzywające pisarzy? Gratuluję poczucia "patriotyzmu". A postęp...no cóż, postępowym społeczeństwem nie byli Polacy nigdy. Ale żeby młodzi ludzie tak myśleli?
herr_braun pisze:Anarchista?
Myślący?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
klsmkr

Interista
Interista
Rejestracja: 22 lipca 2005
Posty: 387
Rejestracja: 22 lipca 2005

Nieprzeczytany post 14 lipca 2006, 18:30

herr_braun pisze:Dla mnie jest ważne, aby Polska nie była krajem, gdzie najważniejsza jest wolność i postęp a na patriotów i konserwatystów pluje się i miesza z błotem
A kto powiedzial, ze patriota nie moze byc liberal?


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2006, 18:50

Moonk pisze:Poważni?? :rotfl: te ciagłe zmiany w rządzi...
To akurat normalne. Rotacja w rządzie jest na porządku dziennym w każdej demokracji.
Moonk pisze:wogóle te wszystkie obiecanki cacanki typu 3 mln mieszkań myślisz ze to było poważne wobec polaków?
To akurat nie było poważne. Zdali sobie sprawę, że popełnili głupstwo obiecując to, ale diennikarze bezlitośnie im to wyciągają. I w sumie słusznie, za błędy się płaci.
Moonk pisze:mówisz o mojej sygnie?
Owszem, o niej, chyba, że pełni ona funkcje ozdobną a tak naprawdę nie masz z anarchizmem nic wspólnego.
deszczowy pisze:Fakt. PiS jest mistrzem w jej użyciu. Jak to było z tym pluszakiem i światłem w lodówce, w spotach przedwyborczych?
Zgadza się, to również była propaganda. Nie pochwalam.


deszczowy pisze:A nie sądzisz, że to dość istotna kwestia w ocenie rządów?
Być może, ja staram się patrzyć szerzej.

deszczowy pisze:Może faszystowska dyktatura? Człowieku, zastanów się czasem, co mówisz... :angry:
Pff, Twoja wiedza o ustrojach niedemokratycznych ogranicza się do dyktatury? Gratuluję.

deszczowy pisze:Jeśli głosowałeś na PiS, to przypominam, że to właśnie było jedno z ich głównych haseł wyborczych. Polska solidarna, mówi ci to coś?
Już przyznałem, że nie zgadzam się z ich poglądami na gospodarkę. Sprawia Ci satysfakcje powtarzani się. Poza tym solidaryzm i trzecia droga to niekoniecznie rozdawnictwo.


deszczowy pisze:Zwłaszcza w gospodarce, szkolnictwie i służbie zdrowia....
I znowu gospodarka... Ale szkolnictwo owszem - zapatruje sie pozytywnie. Co do służby zdrowia to nie bardzo - według mnie powinno się ją albo radykalnie zrestrukturyzować albo stopniowo prywatyzować.

deszczowy pisze: Patriotów rzucających kamieniami w i wyzywajacych ciemnoskórych? Gratuluję poczucia "patriotyzmu".
To juz Ty powiedziałeś :roll:

deszczowy pisze:A postęp...no cóż, postępowym społeczeństwem nie byli Polacy nigdy. Ale żeby młodzi ludzie tak myśleli?
Bywa
deszczowy pisze:
herr_braun pisze:Anarchista?
Myślący?
A istnieją tacy :?:

klsmkr pisze:A kto powiedzial, ze patriota nie moze byc liberal?
Nikt, zależy jeszcze w jakim sensie liberał. KoLibry to patrioci moim zdaniem.


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 14 lipca 2006, 19:00

herr_braun pisze:
Moonk pisze:Poważni?? :rotfl: te ciagłe zmiany w rządzi...
To akurat normalne. Rotacja w rządzie jest na porządku dziennym w każdej demokracji.
ta....czekaj jak to było minister finansów na 2 tygodnie?? nie powiem ci dokłądnie na ile, bo juz straciłem rachube w tym wszystkim...a tak wogole ile ich było z 5??
herr_braun pisze:
Moonk pisze:mówisz o mojej sygnie?
Owszem, o niej, chyba, że pełnie ona wunkcje ozdobną a tak naprawdę nie masz z anarchizmem nic wspólnego.
na to pytanie nie bede odpowiadał jesli pozwolisz....przyczyny nie podaje...chociaz to nawet pytanie nie bylo...no ale cóż...
herr_braun pisze:
deszczowy pisze:A nie sądzisz, że to dość istotna kwestia w ocenie rządów?
Być może, ja staram się patrzyć szerzej.
moze zbyt szeroko??
herr_braun pisze:
deszczowy pisze:Zwłaszcza w gospodarce, szkolnictwie i służbie zdrowia....
I znowu gospodarka... Ale szkolnictwo owszem - zapatruje sie pozytywnie. Co do służby zdrowia to nie bardzo - według mnie powinno się ją albo radykalnie zrestrukturyzować albo stopniowo prywatyzować.
Tak szkolnictwo...:think: zwazywszy ze nie widac nie slychac zadnej debaty by je poprawic...tak ogolnie sie skłąda ze nie ma zadnej debty na najwazniejsze rzeczy typu podatki...
herr_braun pisze:
klsmkr pisze:
herr_braun pisze:Anarchista?
Myślący?
A istnieją tacy :?:
tak przyznaje sie :D :D


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 14 lipca 2006, 20:46

herr_braun pisze:
deszczowy pisze:A nie sądzisz, że to dość istotna kwestia w ocenie rządów?
Być może, ja staram się patrzyć szerzej.
Tylko że z reguły, rządy i rządzących ocenia się właśnie pod tym kątem. O moralności można mówić w wypadku systemów totalitarnych. Tak sadzę bynajmniej.
herr_braun pisze:
deszczowy pisze:Może faszystowska dyktatura? Człowieku, zastanów się czasem, co mówisz... :angry:
Pff, Twoja wiedza o ustrojach niedemokratycznych ogranicza się do dyktatury? Gratuluję.
Z założenia przeciwieństwem systemu demokratycznego jest system autorytarny,lub totalitarny. Demokracja to rządy wiekszości. Przeciwieństwem ich są mniejszościowe rządy autorytarne i/lub totalitarne. Inne znaczące jakoś nie przychodzą mi do głowy. Logika sie kłania.
herr_braun pisze:
deszczowy pisze:Zwłaszcza w gospodarce, szkolnictwie i służbie zdrowia....
I znowu gospodarka... Ale szkolnictwo owszem - zapatruje sie pozytywnie. Co do służby zdrowia to nie bardzo - według mnie powinno się ją albo radykalnie zrestrukturyzować albo stopniowo prywatyzować.
herr_braun pisze:
deszczowy pisze: Patriotów rzucających kamieniami w i wyzywajacych ciemnoskórych? Gratuluję poczucia "patriotyzmu".
To juz Ty powiedziałeś :roll:
Więc mi zaprzecz. Temu= patriotyzm w polskim wydaniu...w większości wypadków. Podkreślam, że nie w ogóle.
herr_braun pisze:
deszczowy pisze:A postęp...no cóż, postępowym społeczeństwem nie byli Polacy nigdy. Ale żeby młodzi ludzie tak myśleli?
Bywa
Ubolewam...
herr_braun pisze:
deszczowy pisze:
herr_braun pisze:Anarchista?
Myślący?
A istnieją tacy :?:
Staram sie bardzo należeć do tej grupy.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
milanistka

Milanistka
Milanistka
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 115
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 lipca 2006, 13:31

herr_braun pisze:Właśnie tu idzie o pewien system wartości.
nienawiść, antysemityzm, brak odpowiedzialności, tchórzostwo, mania prześladowcza, przenoszenie własnych kompleksów na naród :?:
herr_braun pisze:Dużo ludzi patrzy co zyskała ich kieszeń, co oni zyskali.
od poczucia patriotyzmu, koturnowych akademii, od gadania o niebieskich migdałach i wznosłych ideałów nie wzrośnie nam pkb :]. Wyszkoleni patrioci mieszkający pod mostem, albo mający długi, bez środków do życia :?: :!: Nie dziękuję :!: :!: :!: To jest wizja pisuarów tak :?: Nie samych chlebem człowiek żyje owszem. Ale powietrzem i patriotyzmem również nie. Trzeba ludziom dać możliwość rozwoju i szansę na stworzenie sobie odpowienich warunków, a nie ciągle wzystko im utrudniać (nie jestem za tym aby wziąc społeczeństwo na państwową kieszeń ale start dzieciom w szkołach trzeba wyrównać aby potem nie dziedziczyły biedy. niestety u nas woli się dać 20mln zł na kolejny kościół, 10mln na wystawianie złotych cielców [czyt. pomniki JPII mimo to że on napewno by się na to nie zgodził marnowac pieniądze gdy ludzie głodują], czy tam 70mln zł na wizytę Benedykta [ja rozumiem że trzeba zrobić wielką fetę, ale mając pomysł dąło by się to zorganizowac i lepiej i taniej]).
herr_braun pisze:Dlatego jestem przeciwnikiem demokracji.
Wiwat narodowy socjalizm :]
herr_braun pisze:A co dostałem? Poczucie, że PiS tworzą ludzie poważni, odpowiedzialni i odważni.
Chyba o różnych partiach mówimy :D odpowiedzialni i odważni (tak, że prezydent w gacie narobił) jak np w czasie szczytu weimarskiego, tak poważni, że Anglicy odwołali zaproszenie na uroczystości Elżbiety II ?; a nie od dziś wiadomo że dowód najwyższego szacunku ze strony Anglików to zaprosenie na balangę u królowej. Kaczora nie zaproslili i trudno się dziwić - 0 prezentacji, 0 savoir vivre, 0 kultury, no i na migi by przeciez nie rozmawiali.
herr_braun pisze:Dla mnie jest ważne, aby Polska nie była krajem, gdzie najważniejsza jest wolność i postęp a na patriotów i konserwatystów pluje się i miesza z błotem.
A co jest ważne, jeśli nie wolność, prawo wyboru, prawo decydowania o sobie, prawo wiedzy na temat co jest dla mnie najlepsze :?:
A co jest ważne dla państwa jeżeli nie rozwój, postęp. Nie rozwijając się, cofamy się. Mamy wrócicś do śrdniowiecza ? A zresztą i tak już jesteśmy. W Japoni roboty prawie identyczne jak człowiek konstruują, powstają genialne mikroprocesory, wykonuje się operacje na poziomie embrionalnym zwalaczając tym samym wiele ciężkich chorób, mamy ogrooomny postęp w leczeniu raka, zmieniajszący bardzo śmiertlnosć ludzi chorych a w Polsce, w secu Europy co mamy ? Popyt na egzorcystów :rotfl: . Czyż to nie jest żałosne ?
herr_braun pisze:To akurat normalne. Rotacja w rządzie jest na porządku dziennym w każdej demokracji.
No to pobiliśmy chyba rekord :D Zawsze musimy być najlepsi :D Nawet wśród najgorszych. Nie chcesz mi chyba poiwedzieć że banda oszołomów w ministerstwach zmieniająca się na jeszcze głupszych idiotów co tydzień bo żaden nie ma pomysłu na nic nazwya się demokratycznym porządkiem dziennym :D Chyba że chcesz :whistle:
herr_braun pisze:
Moonk pisze:wogóle te wszystkie obiecanki cacanki typu 3 mln mieszkań myślisz ze to było poważne wobec polaków?
To akurat nie było poważne. Zdali sobie sprawę, że popełnili głupstwo obiecując to, ale diennikarze bezlitośnie im to wyciągają. I w sumie słusznie, za błędy się płaci.
Ano płaci płaci. Zawsze płaci społeczeństwo. Teraz dostaliśmy rachunek esktra z odsetkami plus ukryte koszty czyli tanie państwo :whistle:
herr_braun pisze:
deszczowy pisze:A nie sądzisz, że to dość istotna kwestia w ocenie rządów?
Być może, ja staram się patrzyć szerzej.
Patrz dalej a nie szerzej. Szerzej nie oznacza również bez klapek na oczach.
herr_braun pisze:
deszczowy pisze:Zwłaszcza w gospodarce, szkolnictwie i służbie zdrowia....
I znowu gospodarka... Ale szkolnictwo owszem - zapatruje sie pozytywnie.
Szkolnictwo ? Jaja sobie z nas wszystkich tutaj robisz chyba :D Wykłady z patriotyzmu przez nazistów ? Dobry dowcip :rotfl: A może raczej trzeba płakać z tego powodu :płaczę:
:think:
Podział historii na dwie części ? Przecież historia Polski jest analogią historii powszechnej, to dwie nierozłączne sfery. A może wymazać to i owo, co jest niewygodne dla poglądów Romcia-atomcia i weszpolaków ? :D


Milaniści - jesteśmy elitą, nie tłumem !
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 lipca 2006, 13:44

deszczowy pisze:Z założenia przeciwieństwem systemu demokratycznego jest system autorytarny,lub totalitarny. Demokracja to rządy wiekszości. Przeciwieństwem ich są mniejszościowe rządy autorytarne i/lub totalitarne. Inne znaczące jakoś nie przychodzą mi do głowy. Logika sie kłania.
Z założenia mówisz? A rządy mniejszości = dyktatura? Monarchia to też dyktatura? Wiedza się kłania. A skąd żeś faszystów jeszcze tam wytrzasnąl to pojęcia nie mam.


deszczowy pisze: Więc mi zaprzecz. Temu= patriotyzm w polskim wydaniu...w większości wypadków. Podkreślam, że nie w ogóle.
:shock: Czyli twierdzisz, że w większości wypadków patriotyzm to rzucanie kamieniami i wyzywanie Murzynów? Oczywście, ze zaprzeczam i gratuluję po raz kolejny.
deszczowy pisze:Staram sie bardzo należeć do tej grupy.
Myślących anarchistów?
milanistka pisze:nienawiść, antysemityzm, brak odpowiedzialności, tchórzostwo, mania prześladowcza, przenoszenie własnych kompleksów na naród :?:
Mówisz o mnie :?:
milanistka pisze:od poczucia patriotyzmu, koturnowych akademii, od gadania o niebieskich migdałach i wznosłych ideałów nie wzrośnie nam pkb :].
Za kadencji SLD podobno PKB wzrosło. Odczułaś różnicę?
milanistka pisze:Wyszkoleni patrioci mieszkający pod mostem, albo mający długi, bez środków do życia :?: :!: Nie dziękuję :!: :!: :!: To jest wizja pisuarów tak :?: Nie samych chlebem człowiek żyje owszem. Ale powietrzem i patriotyzmem również nie. Trzeba ludziom dać możliwość rozwoju i szansę na stworzenie sobie odpowienich warunków, a nie ciągle wzystko im utrudniać (nie jestem za tym aby wziąc społeczeństwo na państwową kieszeń ale start dzieciom w szkołach trzeba wyrównać aby potem nie dziedziczyły biedy.
Dramatyzujesz. PiS to nie komuniści czy socjaliści, że zniszczą gospodarkę w przeciągu kilku lat. Ja ich traktuję jako partie, która ma zrobić dekomunizację, lustrację, poprawić działanie wymiaru sprawiedliwości. Potem mogą przychodzić liberałowie.
milanistka pisze:Wiwat narodowy socjalizm :]
Następna "mądra"
milanistka pisze:A co jest ważne, jeśli nie wolność, prawo wyboru, prawo decydowania o sobie, prawo wiedzy na temat co jest dla mnie najlepsze :?:
A co jest ważne dla państwa jeżeli nie rozwój, postęp. Nie rozwijając się, cofamy się. Mamy wrócicś do śrdniowiecza ? A zresztą i tak już jesteśmy. W Japoni roboty prawie identyczne jak człowiek konstruują, powstają genialne mikroprocesory, wykonuje się operacje na poziomie embrionalnym zwalaczając tym samym wiele ciężkich chorób, mamy ogrooomny postęp w leczeniu raka, zmieniajszący bardzo śmiertlnosć ludzi chorych
I wolność i postęp są ważne. Ale rozumiane chociażby tak, jak Ty to przedstawiłaś, a nie jak widzą to sobie biurokraci z Brukseli.

milanistka pisze:No to pobiliśmy chyba rekord :D Zawsze musimy być najlepsi :D Nawet wśród najgorszych. Nie chcesz mi chyba poiwedzieć że banda oszołomów w ministerstwach zmieniająca się na jeszcze głupszych idiotów co tydzień bo żaden nie ma pomysłu na nic nazwya się demokratycznym porządkiem dziennym :D Chyba że chcesz :whistle:
Wiesz co się działo w dwudziestoleciu w Polsce? Kolejne gabinety zmieniały się kilkadziesiat razy. I to jest źle, ale to jest właśnie demokracja. Chaos i niezdolność do reform. Zwłaszcza w naszym modelu, bo np. amerukański jest bardziej znośny.
milanistka pisze: Szkolnictwo ? Jaja sobie z nas wszystkich tutaj robisz chyba :D Wykłady z patriotyzmu przez nazistów ? Dobry dowcip :rotfl: A może raczej trzeba płakać z tego powodu :płaczę:
:think:
W przeciwiństwie do rzeszy zbuntowanej młodzieży uprzedzenia staram się chować głęboko.
milanistka pisze:Podział historii na dwie części ? Przecież historia Polski jest analogią historii powszechnej, to dwie nierozłączne sfery.
Zgadza się, to dla mnie pomysł nietraiony, acz nie zupełnie pozbawiony sensu.


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 15 lipca 2006, 14:33

herr_braun pisze:
milanistka pisze:od poczucia patriotyzmu, koturnowych akademii, od gadania o niebieskich migdałach i wznosłych ideałów nie wzrośnie nam pkb :].
Za kadencji SLD podobno PKB wzrosło. Odczułaś różnicę?
ekonom sie znalazł...jakbys wiedział to nie mozna odczuc tej roznicy odrazu...poprawa zycia jest to proces długo trwały...własnie teraz go mozna odczuc przynajmniej troche ...ty go nie czujesz??To jest włąsnie myslenie PISowców...podam ci przykłąd....P. Marcinkiewicz mowi w tv...no to dzieki naszym rzadą mamy dobry wzrost gospodarczy?? ja sie pytam jakim rządą bo przeciez nie ich...wogole to ich przywłasczanie mimo wszystko innych zasług jest n/c
herr_braun pisze:
milanistka pisze:Wyszkoleni patrioci mieszkający pod mostem, albo mający długi, bez środków do życia :?: :!: Nie dziękuję :!: :!: :!: To jest wizja pisuarów tak :?: Nie samych chlebem człowiek żyje owszem. Ale powietrzem i patriotyzmem również nie. Trzeba ludziom dać możliwość rozwoju i szansę na stworzenie sobie odpowienich warunków, a nie ciągle wzystko im utrudniać (nie jestem za tym aby wziąc społeczeństwo na państwową kieszeń ale start dzieciom w szkołach trzeba wyrównać aby potem nie dziedziczyły biedy.
Dramatyzujesz. PiS to nie komuniści czy socjaliści, że zniszczą gospodarkę w przeciągu kilku lat. Ja ich traktuję jako partie, która ma zrobić dekomunizację, lustrację, poprawić działanie wymiaru sprawiedliwości. Potem mogą przychodzić liberałowie.
Jesli przyjda...a nawet jesli przyjda to do czego?? teraz mamy wspaniała koniunkture gospodarczą, teraz potrzebni nam sa liberałowie...nie potem kiedy juz to wszystko socjalisci zaprzepaszcza...wiesz kiedy liberałowie przyjda to wiesz co beda robić? beda musieli to wszystko naprawiac co popsuł PIS...najgorsze bedzie zaprzepaszczenie szansy jaką mamy teraz...szanse na skok cywilizacyjny....


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 lipca 2006, 15:49

Moonk pisze:ekonom sie znalazł...jakbys wiedział to nie mozna odczuc tej roznicy odrazu...poprawa zycia jest to proces długo trwały...własnie teraz go mozna odczuc przynajmniej troche ...ty go nie czujesz??
JA nic nie czuję, ale nie o to chodzi. Wiem, że jest to proces długotrwały, zatem czemu mówicie o natychmiastowych korzyścisch w kontekście oceny PiSu. Jak narazie, to okazuje się, że są oni trochę niekonsekwetni, ale z korzyścią, bowiem reforma finansów jest bardziej liberalna niz to co zapowiadali w kampanii.
Moonk pisze: Jesli przyjda...a nawet jesli przyjda to do czego?? teraz mamy wspaniała koniunkture gospodarczą, teraz potrzebni nam sa liberałowie...nie potem kiedy juz to wszystko socjalisci zaprzepaszcza...
Nie wiem czy już tego gdzieś nie pisałem, ale jeślitak to się powtórzę. Jedna z głośnych afer - afera związana z FOZZem kosztowała skarb państwa 1/20 rocznego budżetu Polski. Kiedy usłyszałem tą liczbę pozytywniej zacząłem patrzyć na PiS. Gadnanie o układach itepe to niesa puste słowa. Jeśli ktoś nie weźmie tego, brzydko mówiąc za twarz, to nawet najlepsi ekonomiści nie pomogą. A inne partie wydają mi sie zbyt ugodowe, jeśli chodzi o korupcje, wszelkie defraudacje etc.


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 15 lipca 2006, 16:53

herr_braun pisze: Gadnanie o układach itepe to niesa puste słowa. Jeśli ktoś nie weźmie tego, brzydko mówiąc za twarz, to nawet najlepsi ekonomiści nie pomogą. A inne partie wydają mi sie zbyt ugodowe, jeśli chodzi o korupcje, wszelkie defraudacje etc.
To ze nie gdakaja o tym ciagle i o wszytkich układach nie znaczy ze sa przeciwni poprostu to nie jest ich sztandarowy cel...i to nie znaczy ze nie chce ukrucic korupcji...


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 15 lipca 2006, 19:00

herr_braun pisze:
deszczowy pisze:Z założenia przeciwieństwem systemu demokratycznego jest system autorytarny,lub totalitarny. Demokracja to rządy wiekszości. Przeciwieństwem ich są mniejszościowe rządy autorytarne i/lub totalitarne. Inne znaczące jakoś nie przychodzą mi do głowy. Logika sie kłania.
Z założenia mówisz? A rządy mniejszości = dyktatura? Monarchia to też dyktatura? Wiedza się kłania. A skąd żeś faszystów jeszcze tam wytrzasnąl to pojęcia nie mam.
A jak zakwalifikujesz monarchię, mój Ty znawco? Rządy większoćiowe jak diabli. Np. Carstwo Rosyjskie za panowania Piotra I. Historia sie kłania.

herr_braun pisze:
deszczowy pisze: Więc mi zaprzecz. Temu= patriotyzm w polskim wydaniu...w większości wypadków. Podkreślam, że nie w ogóle.
:shock: Czyli twierdzisz, że w większości wypadków patriotyzm to rzucanie kamieniami i wyzywanie Murzynów? Oczywście, ze zaprzeczam i gratuluję po raz kolejny.
Tak pojmuje to całkiem niemała część społeczeństwa. Podkreśliłem, że nie wszyscy. Krótki trening czytania ze zrozumieniem zdziała cuda.
herr_braun pisze:
deszczowy pisze:Staram sie bardzo należeć do tej grupy.
Myślących anarchistów?
Myślących synu. Po raz wtóry zalecam czytanie ze zrozuminiem. A jeśli pytasz poważnie- owszem. Założenia anarchizmu nie są mi obce.
herr_braun pisze:
milanistka pisze:nienawiść, antysemityzm, brak odpowiedzialności, tchórzostwo, mania prześladowcza, przenoszenie własnych kompleksów na naród :?:
Mówisz o mnie :?:
Uderz w stół, a nożyce się odezwą?
herr_braun pisze:
milanistka pisze:Wyszkoleni patrioci mieszkający pod mostem, albo mający długi, bez środków do życia :?: :!: Nie dziękuję :!: :!: :!: To jest wizja pisuarów tak :?: Nie samych chlebem człowiek żyje owszem. Ale powietrzem i patriotyzmem również nie. Trzeba ludziom dać możliwość rozwoju i szansę na stworzenie sobie odpowienich warunków, a nie ciągle wzystko im utrudniać (nie jestem za tym aby wziąc społeczeństwo na państwową kieszeń ale start dzieciom w szkołach trzeba wyrównać aby potem nie dziedziczyły biedy.
Dramatyzujesz. PiS to nie komuniści czy socjaliści, że zniszczą gospodarkę w przeciągu kilku lat. Ja ich traktuję jako partie, która ma zrobić dekomunizację, lustrację, poprawić działanie wymiaru sprawiedliwości. Potem mogą przychodzić liberałowie.
Socjalizm w swojej idei zakłada dbałość o gospodarkę. I kiedy rządzili prawdziwi socjaliści (gierkowskie lata `70)to ona się miała całkiem nieźle. Zajrzyj do podręcznika historii. Wyjdzie na dobre. A lustracja jest nam wszystkim potrzeban do życia, jak woda, światło tlen i szankry na... powiece. Jeśli naprawdę interesuje cię, czy nauczyciel z twojej szkoły, lub pan Edek spod budki z piwem był kiedyś TW to poszukaj ztrudnienia w IPN-ie. Albo zrób badania pod kątem manii prześladowczej. Też się przydadzą.
herr_braun pisze:
milanistka pisze:Wiwat narodowy socjalizm :]
Następna "mądra"
Prawda w oczy kole?
herr_braun pisze:
milanistka pisze:A co jest ważne, jeśli nie wolność, prawo wyboru, prawo decydowania o sobie, prawo wiedzy na temat co jest dla mnie najlepsze :?:
A co jest ważne dla państwa jeżeli nie rozwój, postęp. Nie rozwijając się, cofamy się. Mamy wrócicś do śrdniowiecza ? A zresztą i tak już jesteśmy. W Japoni roboty prawie identyczne jak człowiek konstruują, powstają genialne mikroprocesory, wykonuje się operacje na poziomie embrionalnym zwalaczając tym samym wiele ciężkich chorób, mamy ogrooomny postęp w leczeniu raka, zmieniajszący bardzo śmiertlnosć ludzi chorych
herr_braun pisze: I wolność i postęp są ważne. Ale rozumiane chociażby tak, jak Ty to przedstawiłaś, a nie jak widzą to sobie biurokraci z Brukseli.
Całkiem niedawno mówiłeś, że "postęp i rozwój" nie jest wcale taki ważny. Zdecydujesz się, która opcja Ci odpowiada?
herr_braun pisze:
milanistka pisze:No to pobiliśmy chyba rekord :D Zawsze musimy być najlepsi :D Nawet wśród najgorszych. Nie chcesz mi chyba poiwedzieć że banda oszołomów w ministerstwach zmieniająca się na jeszcze głupszych idiotów co tydzień bo żaden nie ma pomysłu na nic nazwya się demokratycznym porządkiem dziennym :D Chyba że chcesz :whistle:
Wiesz co się działo w dwudziestoleciu w Polsce? Kolejne gabinety zmieniały się kilkadziesiat razy. I to jest źle, ale to jest właśnie demokracja. Chaos i niezdolność do reform. Zwłaszcza w naszym modelu, bo np. amerukański jest bardziej znośny.
Mhm. Z "kreatywnym" naliczaniem głosów w wyborach prezydenckich... Niezdolność do reform w demokracji... :angry: Człowieku, podręcznik historii NAPRAWDę nie jest wrogiem!
herr_braun pisze:
milanistka pisze: Szkolnictwo ? Jaja sobie z nas wszystkich tutaj robisz chyba :D Wykłady z patriotyzmu przez nazistów ? Dobry dowcip :rotfl: A może raczej trzeba płakać z tego powodu :płaczę:
:think:
W przeciwiństwie do rzeszy zbuntowanej młodzieży uprzedzenia staram się chować głęboko.
Ale Ci to nie wychodzi. A ja nie mam zamiaru pozwolić, by moje dzieci, których jeszcze nie mam uczyły sie w szkole zakłamaej przez prawice historii!!!! A patriotyzmu nauczę je sam!
herr_braun pisze:
milanistka pisze:Podział historii na dwie części ? Przecież historia Polski jest analogią historii powszechnej, to dwie nierozłączne sfery.
Zgadza się, to dla mnie pomysł nietraiony, acz nie zupełnie pozbawiony sensu.
Podręcznik gramatyki polskiej też byłby nie od rzeczy. Partykuła "nie" z przymiotnikami jest zazwyczaj pisana łącznie. Sorry za ewidentną złośliwość, ale nie mogłem sobie odmówić.
herr braun pisze: Nie wiem czy już tego gdzieś nie pisałem, ale jeślitak to się powtórzę. Jedna z głośnych afer - afera związana z FOZZem kosztowała skarb państwa 1/20 rocznego budżetu Polski. Kiedy usłyszałem tą liczbę pozytywniej zacząłem patrzyć na PiS.
:shock: A obiiło Ci się o uszy, że całkiem spory udział w tej aferze mieli bracia na K.?
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2006, 19:07 przez deszczowy, łącznie zmieniany 2 razy.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 15 lipca 2006, 19:04

Szkoda ze "Kaziu" :D nie jest juz premierem. Bardzo go lubiłem a pan Kaczynski jest troche.... inny. Nie lubie go i niewyobrazam sobie tego jak nasz premier i nasz prezydent razem pojadą do innego kraju na spotkanie z władzami :rotfl: :rotfl:


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
milanistka

Milanistka
Milanistka
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 115
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 lipca 2006, 19:11

herr_braun pisze:Dramatyzujesz. PiS to nie komuniści czy socjaliści, że zniszczą gospodarkę w przeciągu kilku lat.
No raczej nie dramatyzuję. Oni nie z zniszczą tej gospodarki w ciągu kilku lat. Im wystarczą góra dwa.
herr_braun pisze:Ja ich traktuję jako partie, która ma zrobić dekomunizację, lustrację, poprawić działanie wymiaru sprawiedliwości.
Proponuję zacząć dekomunizację i lustrację od pisu :D wtedy dopiero wylałzyby na jaw układy niszczące Polskę. No a co z resztą :?: Kraj to nie tylko lustracja i sądy.
herr_braun pisze:Potem mogą przychodzić liberałowie.
Do tych ruin i zgliszczy :?: Wtedy to szkoda już będzie cokolwiek robić. Bo musielibyśmy się cofnąć o wieki wstecz i od nowa budować państwo.
herr_braun pisze:Za kadencji SLD podobno PKB wzrosło.
Grunt że nie zmalało
herr_braun pisze:Jak narazie, to okazuje się, że są oni trochę niekonsekwetni
Trochę to zbyt subtelne określenie. Nie robią niczego poza przenoszeniem swej manii prześladowczej na naród. Wszędzie straszy ich jakis układ. Niedawno odkryli, iż dawne służby bezpieczeństwa steruja ich cieniami a tamte chodzą za nimi krok w krok i śledzą ich :rotfl:


Milaniści - jesteśmy elitą, nie tłumem !
ODPOWIEDZ