Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2021, 14:10

Po dupie to dopiero dostaniemy tym całym nowym ładem, tam w dłuższej nawet nie bardzo długiej perspektywie nie zyska nikt kto pracuje. Z wypowiedzi Gowina można wywnioskować, ze nie był wstanie nic w kwestii nowego ładu zyskać bo PiS i tak znajdzie potrzebne głosy w skrajnej części lewicy by to przyklepać. Ta zabawa z TVN jest dziwna, PiS przecież Amerykanom nigdy nie robił pod górkę, zawsze był stroną uległą a tutaj chcą wykurzyć Amerykanów z TVN. Wiadomo TVN nigdy nie był i nie będzie jakimś bardzo wiarygodnym medium, brednie wciskane, ze jakakolwiek TV jest niezależna mogą trafić tylko do bardzo ubogich umysłowo ludzi albo takich, którym już zrobiono wystarczającą papkę z mózgu. Ale pomimo swoich wad akurat w miarę sensownie patrzyli na ręce obecnej władzy, czego oczywiście w TVP nie doświadczyliśmy w ogóle. Wiadomo, ze też celowo pomijają pewne wydarzenia, które teraz dzieją się na świecie, ale każda TV ma swój przekaz i dlatego jest niezależna. Wcale się nie zdziwię jak to zamieszanie nakręcane prze opozycje i media potrwa jeszcze przez pewien czas, później wleci kolejna fala pandemii i nikt o wałkach w nowym ładzie za bardzo nie będzie mówił. Zawsze mnie w sumie dziwiło czemu Polacy w kwestiach światopoglądowych tak chętnie protestują a jak ktoś ich jawnie okrada to siedzą cicho i udają, ze nic się nie stało. Aczkolwiek faktem jest, ze światopogląd każdy jakiś ma a podstawową wiedzę o gospodarce ma garstka obywateli.
Ale wracając do meritum czyli "Nowego Ładu" jest to absurdalny zamach na klasę średnią w Polsce, dodatkowo początkowe zyski jakie odniosą najbiedniejsi bardzo szybko zostaną pożarte przez inflację. Gdyby ten program zatrzymał się na podniesieniu kwoty wolnej oraz zwiększeniu drugiego progu to jak najbardziej byłby dla obywatela dobry, ale inne założenia w tym szczególnie zmienienie zasad przy składce zdrowotnej spowodują wręcz armagedon w polskim systemie podatkowym. Nigdy nie rozumiałem i dalej nie rozumiem "%" składki zdrowotnej. jesteśmy takimi samymi ludźmi i czemu ktoś kto zarabia 10 k ma płacić 900 zł zdrowotnej co miesiąc a ktoś kto zarabia 2k ma płacić 180 zł zdrowotnej. O ile inne składki emerytalne "%" mają rację bytu bo w teorii więcej odłożysz więcej wyjmiesz ale przy zdrowotnej osoba wpłacająca tam kilka razy więcej wcale nie będzie mieć lepszej obsługi. To jest totalna abstrakcja. Teraz obciążenie przedsiębiorców wzrośnie i to znacznie.
Dla zobrazowania, osoba zarabiająca 10 k na działalności na podatku liniowym:
Teraz: 381,81 zdrowotnej + 10 k * 19% - 328,78 (można odliczyć 7,75% podstawy zdrowotnej) = 1571 zł podatku + 381,81 zdrowotnej = 1953 zł - obciążenie podatkowe 19,53 %
Po zmianach: 9% zdrowotnej i 19% podatku, nic nie można odliczyć = 9% * 10k + 19% * 10k = 2800 zł - obciążenie podatkowe 28 %
Jak myślicie gdzie ten przedsiębiorca będzie szukał wyrównania dochodu? Oczywiście podniesie ceny co w dłuższe perspektywie sprawi, że inflacja dalej będzie rosła, przy obecnych stopach % napędzi to ratowanie kapitału w nieruchomościach, których ceny mogą stać się niedługo horrendalne. Niektórzy podejmą ryzyko i zainwestują na rynkach forex czy tez w krypto, wielu z nich straci. O tym te wolne i niezależne media powinny trąbić dzień w dzień, żeby do niektórych tumanów dotarło, że teraz 100 zł więcej to będzie za rok 100 zł mniej.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2021, 21:10

AdiJuve pisze:
12 sierpnia 2021, 14:10
Po <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> to dopiero dostaniemy tym całym nowym ładem, tam w dłuższej nawet nie bardzo długiej perspektywie nie zyska nikt kto pracuje. Z wypowiedzi Gowina można wywnioskować, ze nie był wstanie nic w kwestii nowego ładu zyskać bo PiS i tak znajdzie potrzebne głosy w skrajnej części lewicy by to przyklepać.
(...)
Ale wracając do meritum czyli "Nowego Ładu" jest to absurdalny zamach na klasę średnią w Polsce, dodatkowo początkowe zyski jakie odniosą najbiedniejsi bardzo szybko zostaną pożarte przez inflację. Gdyby ten program zatrzymał się na podniesieniu kwoty wolnej oraz zwiększeniu drugiego progu to jak najbardziej byłby dla obywatela dobry, ale inne założenia w tym szczególnie zmienienie zasad przy składce zdrowotnej spowodują wręcz armagedon w polskim systemie podatkowym. Nigdy nie rozumiałem i dalej nie rozumiem "%" składki zdrowotnej. jesteśmy takimi samymi ludźmi i czemu ktoś kto zarabia 10 k ma płacić 900 zł zdrowotnej co miesiąc a ktoś kto zarabia 2k ma płacić 180 zł zdrowotnej. O ile inne składki emerytalne "%" mają rację bytu bo w teorii więcej odłożysz więcej wyjmiesz ale przy zdrowotnej osoba wpłacająca tam kilka razy więcej wcale nie będzie mieć lepszej obsługi. To jest totalna abstrakcja. Teraz obciążenie przedsiębiorców wzrośnie i to znacznie.
Dla zobrazowania, osoba zarabiająca 10 k na działalności na podatku liniowym:
Teraz: 381,81 zdrowotnej + 10 k * 19% - 328,78 (można odliczyć 7,75% podstawy zdrowotnej) = 1571 zł podatku + 381,81 zdrowotnej = 1953 zł - obciążenie podatkowe 19,53 %
Po zmianach: 9% zdrowotnej i 19% podatku, nic nie można odliczyć = 9% * 10k + 19% * 10k = 2800 zł - obciążenie podatkowe 28 %
Jak myślicie gdzie ten przedsiębiorca będzie szukał wyrównania dochodu? Oczywiście podniesie ceny co w dłuższe perspektywie sprawi, że inflacja dalej będzie rosła, przy obecnych stopach % napędzi to ratowanie kapitału w nieruchomościach, których ceny mogą stać się niedługo horrendalne. Niektórzy podejmą ryzyko i zainwestują na rynkach forex czy tez w krypto, wielu z nich straci. O tym te wolne i niezależne media powinny trąbić dzień w dzień, żeby do niektórych tumanów dotarło, że teraz 100 zł więcej to będzie za rok 100 zł mniej.
Pełna zgoda, tylko, że Ci co myślą (wyborcy pisu), że rząd dowali tylko tym bogatym co mają za dużo i mają się za lepszych pracując po 16h / dobę, a urlopy spędzając na telefonie, a nie widzą tego, że część z nich zrezygnuje, a część podniesie koszt oferowanych usług i produktów...
AdiJuve pisze:
12 sierpnia 2021, 14:10
Ta zabawa z TVN jest dziwna, PiS przecież Amerykanom nigdy nie robił pod górkę, zawsze był stroną uległą a tutaj chcą wykurzyć Amerykanów z TVN. Wiadomo TVN nigdy nie był i nie będzie jakimś bardzo wiarygodnym medium, brednie wciskane, ze jakakolwiek TV jest niezależna mogą trafić tylko do bardzo ubogich umysłowo ludzi albo takich, którym już zrobiono wystarczającą papkę z mózgu. Ale pomimo swoich wad akurat w miarę sensownie patrzyli na ręce obecnej władzy, czego oczywiście w TVP nie doświadczyliśmy w ogóle. Wiadomo, ze też celowo pomijają pewne wydarzenia, które teraz dzieją się na świecie, ale każda TV ma swój przekaz i dlatego jest niezależna. Wcale się nie zdziwię jak to zamieszanie nakręcane prze opozycje i media potrwa jeszcze przez pewien czas, później wleci kolejna fala pandemii i nikt o wałkach w nowym ładzie za bardzo nie będzie mówił. Zawsze mnie w sumie dziwiło czemu Polacy w kwestiach światopoglądowych tak chętnie protestują a jak ktoś ich jawnie okrada to siedzą cicho i udają, ze nic się nie stało. Aczkolwiek faktem jest, ze światopogląd każdy jakiś ma a podstawową wiedzę o gospodarce ma garstka obywateli.
Cytat
>"Dlaczego ta 'demokratyczna' prasa, uzależniona od środków zagranicznych, nie dostrzega tego, jak wspaniale zmieniamy ten kraj? Dlaczego nie potrafi dostrzec, jak wiele pomocy dają nasze programy socjalne, jak bardzo zmniejszyliśmy bezrobocie, jak przywracamy moralność po tym bałaganie stworzonym przez naszych poprzedników?" <
, który przytoczyłem choć brzmi, jakby wypowiedział go ktoś z obecnego rządu był wypowiedziany 7 lutego 1934 roku przez ministra propagandy Josepha Goebbelsa.
Dla mnie to jest przerażające. Wiadomo, że każde media mają swoich właścicieli, którzy mają jakieś spojrzenie na świat i chcą się nim dzielić, ale patrząc na te najbardziej dostępne (tvp, polsat, tvn), to z tych ostatnich przynajmniej można się dowiedzieć, co nasz wspaniały pis znowu odpie*dolił, bo w tvp jadą tylko na opozycję, a polsat lubi sporo przemilczeć. Gdzie teraz ciemnota dowie się, że posłowie dali sobie ~60% podwyżek, rozpierdzielili 70mln na niezgodne z konstytucją wybory kopertowe, czy że kryształ Obajtek wydaje kilkukrotnie więcej niż zarabia?
Kaczor stwierdził, że ważniejsze jest utrzymanie władzy przekupstwem i brakiem nieprzychylnych informacji niż sojusz ze Stanami, który po porażce Trumpa, z którym tak "wspaniale się dogadywali" i tak sporo się osłabił.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2021, 22:41

Ja w dalszym ciągu zastanawiam się, jakim dzbanem trzeba było być aby głosować na tych imbecyli.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2021, 22:59

MRN pisze:
12 sierpnia 2021, 22:41
Ja w dalszym ciągu zastanawiam się, jakim dzbanem trzeba było być aby głosować na tych imbecyli.
Takim, który potrzebuje 500+, mieszkania dla młodych i jakie tam jeszcze obietnice sobie wymyślili?

Ceny paliwa w tym kraju niedługo tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w kosmos, że rower będzie jedynym opłacalnym narzędziem transportu. Może się tak wyrobię, że w jakimś Tour de Pologne wystartuję :snack:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2021, 23:12

Dokładnie, polska patologia omamiona 500 + oraz kościelne hieny to elita wyborcza tych cymbałów. Tutaj na forum też jest kilku głąbów, którzy są dumni z polskiego rządu.


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2021, 09:55

Teraz jeszcze TVN wejdzie pod buta pisu to już w ogóle eldorado będą mieli i nikt w tv nawet ludzi o tym nie poinformuje. Wybory, jak na Białorusi, jak się czegoś nie uda przegłosować, to powtórzą - aż do skutku. W końcu nas wyprowadzą z Uni i wtedy już całkiem trzeba będzie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z tego kraju.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2021, 11:02

MRN pisze:
12 sierpnia 2021, 23:12
Dokładnie, polska patologia omamiona 500 + oraz kościelne hieny to elita wyborcza tych cymbałów. Tutaj na forum też jest kilku głąbów, którzy są dumni z polskiego rządu.
A Ty na jaką partie byś zagłosował? Bo na wyborców każdej partii znajdzie się kilka epitetów, tylko po co to robić?
Polska patologia, kościelne hieny, cymbały, głąby, trochę to dużo jak na dwa zdania, tym bardziej z ust użytkownika, który martwi się o brak porządku na forum. Później zdziwienie, że Polacy żrą się między sobą jeśli nawet na internetowym forum nie potrafią wznieść się ponad obłudnych polityków tylko ulegają ich jadowi i obrażają innych.
I nie, nie jestem zwolennikiem pisu, bo pewnie standardowo zaraz ktoś wpadnie na taki pomysł.


#AllegriOut
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2021, 12:52

jarmel pisze:
13 sierpnia 2021, 11:02
MRN pisze:
12 sierpnia 2021, 23:12
Dokładnie, polska patologia omamiona 500 + oraz kościelne hieny to elita wyborcza tych cymbałów. Tutaj na forum też jest kilku głąbów, którzy są dumni z polskiego rządu.
A Ty na jaką partie byś zagłosował? Bo na wyborców każdej partii znajdzie się kilka epitetów, tylko po co to robić?
Polska patologia, kościelne hieny, cymbały, głąby, trochę to dużo jak na dwa zdania, tym bardziej z ust użytkownika, który martwi się o brak porządku na forum. Później zdziwienie, że Polacy żrą się między sobą jeśli nawet na internetowym forum nie potrafią wznieść się ponad obłudnych polityków tylko ulegają ich jadowi i obrażają innych.
I nie, nie jestem zwolennikiem pisu, bo pewnie standardowo zaraz ktoś wpadnie na taki pomysł.
A powiedz mi, kiedy ludzie ostatnio skakali sobie do gardeł o politykę? Może nie żyję najdłużej (dopiero 34 lata), ale nie pamiętam, żeby jakiś rząd uprawiał tak wrogą do opozycji politykę, jak to się dzieje od rządu pisu. Jak sobie przypomnę te reklamy z uchodźcami, którzy prawie się wysadzali na nich z komentarzem w stylu, że tylko pisiory mogą nas przed tym obronić to mam ochotę strzelać do nich za to kłamstwo i obłudę. Mnie osobiście mega wkurza, że z rodziną nie można spokojnie porozmawiać o polityce, bo zaraz awantura z tego wychodzi. Mam wrażenie, że starsi ludzie, którzy już nie są w stanie przetwarzać tak dużej ilości danych i logicznie myśleć poszliby za kaczyńskim w ogień, jako za zbawcą narodu... :facepalm:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2021, 13:31

jackop pisze:
12 sierpnia 2021, 22:59
Ceny paliwa w tym kraju niedługo tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w kosmos, że rower będzie jedynym opłacalnym narzędziem transportu. Może się tak wyrobię, że w jakimś Tour de Pologne wystartuję :snack:
Spokojnie. Niedługo wprowadzi się jakąś daninę czy opłatę (oby tylko tego nie nazwać podatkiem) od jazdy rowerem i też nie będzie się opłacało. Prędzej wyrobisz się w chodzie na 50 km, ale niestety złota na olimpiadzie już nie zdobędziesz w tej dyscyplinie, bo ją wycofali :laugh:


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2021, 13:33

Naród wspaniały, tylko ludzie Paweł Kukiz.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2021, 15:19

unbelievable87 pisze:
13 sierpnia 2021, 12:52
jarmel pisze:
13 sierpnia 2021, 11:02
MRN pisze:
12 sierpnia 2021, 23:12
Dokładnie, polska patologia omamiona 500 + oraz kościelne hieny to elita wyborcza tych cymbałów. Tutaj na forum też jest kilku głąbów, którzy są dumni z polskiego rządu.
A Ty na jaką partie byś zagłosował? Bo na wyborców każdej partii znajdzie się kilka epitetów, tylko po co to robić?
Polska patologia, kościelne hieny, cymbały, głąby, trochę to dużo jak na dwa zdania, tym bardziej z ust użytkownika, który martwi się o brak porządku na forum. Później zdziwienie, że Polacy żrą się między sobą jeśli nawet na internetowym forum nie potrafią wznieść się ponad obłudnych polityków tylko ulegają ich jadowi i obrażają innych.
I nie, nie jestem zwolennikiem pisu, bo pewnie standardowo zaraz ktoś wpadnie na taki pomysł.
A powiedz mi, kiedy ludzie ostatnio skakali sobie do gardeł o politykę? Może nie żyję najdłużej (dopiero 34 lata), ale nie pamiętam, żeby jakiś rząd uprawiał tak wrogą do opozycji politykę, jak to się dzieje od rządu pisu. Jak sobie przypomnę te reklamy z uchodźcami, którzy prawie się wysadzali na nich z komentarzem w stylu, że tylko pisiory mogą nas przed tym obronić to mam ochotę strzelać do nich za to kłamstwo i obłudę. Mnie osobiście mega wkurza, że z rodziną nie można spokojnie porozmawiać o polityce, bo zaraz awantura z tego wychodzi. Mam wrażenie, że starsi ludzie, którzy już nie są w stanie przetwarzać tak dużej ilości danych i logicznie myśleć poszliby za kaczyńskim w ogień, jako za zbawcą narodu... :facepalm:
Ale @jarmel dobrze mówi. Jasne, że Kaczyński, Duda, Rydzyk i reszta nakręcają Polaków przeciwko sobie, ale zobacz, jak łatwo sami dajecie się nakręcać (sam piszesz, o "pisiorach" i że "masz ochotę do nich strzelać"). Jeśli na forum poświęconym piłce nożnej luźna polityczna gadka od razu obfituje w takie emocje, to tym bardziej nie ma co się dziwić, że przy rodzinnym stole, gdzie często spotykają się nastolatkowie od Zandberga i Bosaka, rodzice-fani Tuska, wąsaty wujek, który ogląda TVP i dziadkowie, będący wyznawcami Rydzyka jest, jak jest. Jak na rządzących, którzy przy każdej okazji wspominają o tym, że najważniejsza jest dla nich "polska rodzina", to Morawiecki, Duda i reszta PiS zaskakująco dużo zrobili, żeby te polskie rodziny rozpieprzyć.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2021, 15:34

vitoo pisze:
13 sierpnia 2021, 15:19
unbelievable87 pisze:
13 sierpnia 2021, 12:52
jarmel pisze:
13 sierpnia 2021, 11:02


A Ty na jaką partie byś zagłosował? Bo na wyborców każdej partii znajdzie się kilka epitetów, tylko po co to robić?
Polska patologia, kościelne hieny, cymbały, głąby, trochę to dużo jak na dwa zdania, tym bardziej z ust użytkownika, który martwi się o brak porządku na forum. Później zdziwienie, że Polacy żrą się między sobą jeśli nawet na internetowym forum nie potrafią wznieść się ponad obłudnych polityków tylko ulegają ich jadowi i obrażają innych.
I nie, nie jestem zwolennikiem pisu, bo pewnie standardowo zaraz ktoś wpadnie na taki pomysł.
A powiedz mi, kiedy ludzie ostatnio skakali sobie do gardeł o politykę? Może nie żyję najdłużej (dopiero 34 lata), ale nie pamiętam, żeby jakiś rząd uprawiał tak wrogą do opozycji politykę, jak to się dzieje od rządu pisu. Jak sobie przypomnę te reklamy z uchodźcami, którzy prawie się wysadzali na nich z komentarzem w stylu, że tylko pisiory mogą nas przed tym obronić to mam ochotę strzelać do nich za to kłamstwo i obłudę. Mnie osobiście mega wkurza, że z rodziną nie można spokojnie porozmawiać o polityce, bo zaraz awantura z tego wychodzi. Mam wrażenie, że starsi ludzie, którzy już nie są w stanie przetwarzać tak dużej ilości danych i logicznie myśleć poszliby za kaczyńskim w ogień, jako za zbawcą narodu... :facepalm:
Ale @jarmel dobrze mówi. Jasne, że Kaczyński, Duda, Rydzyk i reszta nakręcają Polaków przeciwko sobie, ale zobacz, jak łatwo sami dajecie się nakręcać (sam piszesz, o "pisiorach" i że "masz ochotę do nich strzelać"). Jeśli na forum poświęconym piłce nożnej luźna polityczna gadka od razu obfituje w takie emocje, to tym bardziej nie ma co się dziwić, że przy rodzinnym stole, gdzie często spotykają się nastolatkowie od Zandberga i Bosaka, rodzice-fani Tuska, wąsaty wujek, który ogląda TVP i dziadkowie, będący wyznawcami Rydzyka jest, jak jest. Jak na rządzących, którzy przy każdej okazji wspominają o tym, że najważniejsza jest dla nich "polska rodzina", to Morawiecki, Duda i reszta PiS zaskakująco dużo zrobili, żeby te polskie rodziny rozpieprzyć.
Przyznaję, że daję się nakręcać, bo jak człowiek sobie myśli, jak rodzice i dziadkowie, którzy 20 lat temu byli dla mnie autorytetem teraz powtarzają, jak mantrę bzdury wsadzone im w głowy żywcem z tvp, a na jakiekolwiek sensowne argumenty nie potrafią nic logicznego odpowiedzieć, tylko próbują zmienić temat, a później przy urnach zaznaczają krzyżyki przy nazwiskach tych partaczy to mnie krew zalewa. Przez tą szczujnię myślą, że robią dobrze sobie i swoim rodzinom, a głosują za rozpie&%)@# gospodarki i hiperinflacją, z którą to ja i moje dzieci będą musiały się zmierzyć. Człowiek się kształci, ciągle rozwija w swojej dziedzinie, żeby jakiś Fogiel (W 2001 uzyskał wykształcenie średnie ogólne w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu[1]. Rozpoczął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim[2], których jednak nie ukończył, został także czeladnikiem piekarniczym.) i jemu podobna inteligencja decydowali w moim imieniu? :stop:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2021, 20:49

@jarmel, zgadza się na każdego coś się znajdzie ale jeżeli chodzi o mnie to zawsze PO. Tej nienawiści i patologii PO nigdy nawet nie wymyśliłoby a ponadto PO zawsze miało poważanie w świecie, z kurdupla się tylko śmieją jak z całej Polski za rządów <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


Obrazek
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2021, 10:51

MRN pisze:
13 sierpnia 2021, 20:49
@jarmel, zgadza się na każdego coś się znajdzie ale jeżeli chodzi o mnie to zawsze PO. Tej nienawiści i patologii PO nigdy nawet nie wymyśliłoby a ponadto PO zawsze miało poważanie w świecie, z kurdupla się tylko śmieją jak z całej Polski za rządów <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
Serio piszesz o sianiu nienawiści kiedy sam w dwóch kilkuzdaniowych postach piszesz o cymbałach, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> itp? No wybacz, ale nie różnisz się od nich niczym tak jak całe te śmieszne PO. Jedni warci drugich, ludzie skaczą sobie do gardeł, a politycy zacierają ręce.


#AllegriOut
kaczy19FJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2009
Posty: 409
Rejestracja: 07 marca 2009

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2021, 13:38

MRN pisze:
13 sierpnia 2021, 20:49
@jarmel, zgadza się na każdego coś się znajdzie ale jeżeli chodzi o mnie to zawsze PO. Tej nienawiści i patologii PO nigdy nawet nie wymyśliłoby a ponadto PO zawsze miało poważanie w świecie, z kurdupla się tylko śmieją jak z całej Polski za rządów <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
Tą wypowiedzią względem wcześniejszych Twoich wypowiedzi, pokazałeś jak bardzo się zagubiłeś.

Odbijając od wypowiedzi, na moje prawda jest jedna. I jedni i drudzy walą w *uja. Żeby coś się zmieniło, trzeba by było zaorać i posypać solą, żeby nikt już nic nie próbował. Postawić od nowa w innym miejscu, biorąc za kreatorów ludzi młodych, nie skażonych przez "stare pokolenie". Niestety - jest to praktycznie niemożliwe. Z kolei próba zmiany, krok po kroku będzie wyglądała tak, że zrobi się krok do przodu i dwa kroki w tył. Warto przytoczyć tutaj pewne słowa: "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą". I ten cytat jest nadal aktualny.

Oczywiście to nie znaczy, że mamy dać sobą rządzić, ale: albo zmieni się ustrój odzwierciedlający Nasz naród, albo inny, obcy naród to będzie robił.


ODPOWIEDZ