Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 11:21

Karowiew pisze:
07 lipca 2020, 10:03
Szczerze - licytowanie się w różnicy łajdactwa mam tam, gdzie słońce nie dochodzi
Chciałbym w to wierzyć ale to niestety nieprawda.
Karowiew pisze:
07 lipca 2020, 10:03
Jak się zapatrujesz, że Rafałek ma gdzieś fakt, iż jakiś brukselski aparatczyk określa świętujące 11 listopada polskie rodziny "nazistami i faszystami"?
Jak się zapatrujesz na to, że Rafałek miast skrytykować działania własnej partii potępiającej wniosek o uchylenie immunitetu Guya Verhofstadta, właściwie idzie z linią PO? Ma on rację czy powinien raczej stanowczo poprzeć wniosek o uchylenie immunitetu tej brukselskiej łajzie?
O samym marszu wypowiadałem się tutaj kilkukrotnie, sam w ostatnich 3 latach brałem udział 2 razy. Dla mnie wypowiedź Guya Verhofstadta była skandaliczna i immunitet stracić powinien. Nie zmienia to faktu, że na MN pojawiali i pojawiają się półgłówki o poglądach nazistowskich i faszystowskich, na szczęście ich ilość w stosunku do całości marszu trzeba liczyć w dziesiątych częściach promila. To że Trzaskowski nie skrytykował działań swojej partii w tej kwestii wcale nie oznacza, że je popiera. Chyba że masz jakąś jego wypowiedź, która jednoznacznie by o tym świadczyła.

PS. Mój kandydat odpadł w I turze, w II "poprę" obu.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 11:23

PiS ma chyba wyborców Konfederacji za totalnych idiotów, albo zaczęli zjadać swój własny ogon, bo propaganda zaczęła wierzyć w swoje własne kłamstwa.

Jakub Kulesza ładnie wypunktował "spot", czy raczej "mistyfikację":

1. "Podszywający się pod wyborcę Krzysztofa Bosaka Adam Żurawski skasował swoje konto na Twitterze, na którym są zdjęcia Beaty Szydło i funkcja w organizacji założonej przez min. Sebastiana Kaletę",

2. "Występującego w spocie rzekomego doktora Tomasza Dorosza nie ma na liście doktorów w serwisie POLon Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego",

3. "Występujący w spocie rzekomy doktor Tomasz Dorosz to bezczelna próba podszycia się pod znanego działacza Ruchu Narodowego",

4. "Ten rzekomy "doktor", "przedsiębiorca", "narodowiec" i "wyborca" Krzysztofa Bosaka to w rzeczywistości niemieckojęzyczny prokurent w firmie mającej 3 oceny w Google ze średnią 2,3 gwiazdek",

5. "Tomasz Dorosz pełni funkcję prokurenta w POLYmedia spółce ze słowackim kapitałem. Czy prokurenta można nazwać przedsiębiorcą skoro nie jest ani właścicielem, ani prezesem przedsiębiorstwa?",

6. "Być może ten rzekomy "przedsiębiorca" jest prokurentem w innej spółce o nazwie POLYmedia z kapitałem 5050 zł, ale tam właścicielami i zarządem są p. Stanisław i Małgorzata Dorosz (rodzice?)".


1902 Para Siempre

Obrazek
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 11:27

mateo369 pisze:
07 lipca 2020, 11:21
PS. Mój kandydat odpadł w I turze, w II "poprę" obu.
Głos nieważny to de facto poparcie Dudy. Mój kandydat też odpadł w pierwszej turze, w drugiej też nie poprę Trzaskowskiego, ale zagłosuję PRZECIW Dudzie. Nie ma idealnego kandydata, ale uważam, że oznaką dojrzałości obywatelskiej jest rozsądny wybór osoby, która będzie głową państwa przez następne pięc lat, a nie oddawanie nieważnego głosu.


1902 Para Siempre

Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 11:40

Wszystkim, którzy surowo oceniają amerykańską policję chciałbym polecić obejrzenie zapisu interwencji tego funkcjonariusza:



Warto nadmienić, że policjant podobnie jak podejrzany również jest czarny. Policjant na szczęście przeżył. Tutaj o tym jak sprawa się zakończyła:



Przy okazji, przypomnę, że za około 70% morderstw policjantów w USA odpowiadają czarni sprawcy. To szokująca liczba, bo czarni mężczyźni to zaledwie około 6,5% populacji USA. Natomiast statystycznie rzecz ujmując, to nie jest żart, nieuzbrojony czarny obywatel USA ma większe szanse umrzeć z powodu zatwardzenia, spadnięcia z łóżka czy utopienia się we własnej wannie niż zastrzelony przez policjanta (statystyki z 2016 roku). Teraz porównajcie to sobie z przekazem jaki kreaują mainstreamowe media. Czy znaczy, że nie ma złych policjantów? Oczywiście, że nie. Jednak narracja o rasistowskich policjantach polujących na niewinnych czarnych to wyssana z brudnego palucha bzdura.

--------------------------------------------------
Antichrist pisze:
07 lipca 2020, 08:16
Vimesie, mam do Ciebie pytanie (jeżeli już temat był poruszany to wybacz, ale ostatnio jest spory ruch w tym temacie) - pisałeś, że Tobie bardziej pasuje Polska PiS, niż Polska PO. Więc jakie jest Twoje zdanie na temat wałów z maseczkami, respiratorami i przykładowo, wydaniem hajsu na karty wyborcze, których nie dało się użyć? Jest to przykład gospodarności obecnej władzy, czy jednak złodziejstwo i ktoś powinien za to beknąć? Czy może jako kontrargument zastosujesz znaną Tobie zagrywkę pokazania, że PO też kradła? :)


Nigdy nie twierdziłem, że PiS jest idealny, czego potwierdzenie możesz znaleźć m. in. tutaj: viewtopic.php?p=928272#p928272. Podobnie nie idealizowałem TVP dopóki jeszcze oglądałem telewizję: viewtopic.php?p=928591#p928591. Taki ze mnie PiS-owski propagandysta ;). Ja po prostu twierdzę, że PiS ma mniej za uszami niż Platforma i bardziej mi się podoba kierunek, w którym zmierza Polska pod rządami PiS-u niż Polska pod rządami Platformy. Sytuacja gospodarcza Polski na tle Unii Europejskiej wygląda ponadprzeciętnie dobrze: "Die Welt chwali Polskę: Uniknęła kryzysu euro, uchodźców, a pandemia ją wzmocni". Jeżeli coś dobrze działa, to się tego nie zmienia. Uważam, że sprawa Sasina jest nie do obrony i te pieniądze zostały po prostu zmarnowane. No chyba, że PiS faktycznie zacznie mi płacić, wtedy mogę postarać się coś wymyślić :prochno:. Natomiast Szumowskiego nie podejrzewam o nieczyste intencje. Przekonuje mnie to, co powiedział w tym wywiadzie: "Szumowski: Maseczki kupilibyśmy nawet od diabła [WYWIAD]" oraz fakt, że w jego obronie stanął nawet były minister zdrowia w rządzie Platformy Obywatelskiej, prof. Marian Zembala: ""Podobnego nie znajdziecie". Prof. Zembala w TVN24 broni premiera i ministra zdrowia".
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2020, 11:48 przez Vimes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 11:42

mateo369 pisze:
07 lipca 2020, 11:21
O samym marszu wypowiadałem się tutaj kilkukrotnie, sam w ostatnich 3 latach brałem udział 2 razy. Dla mnie wypowiedź Guya Verhofstadta była skandaliczna i immunitet stracić powinien.
Masz u mnie piwo za tę część. Miód na moje serce!
mateo369 pisze:
07 lipca 2020, 11:21
To że Trzaskowski nie skrytykował działań swojej partii w tej kwestii wcale nie oznacza, że je popiera. Chyba że masz jakąś jego wypowiedź, która jednoznacznie by o tym świadczyła.
Mateo369 jesteś człowiekiem inteligentnym i sam dobrze wiesz, że to tzw. milcząca zgoda. Albo się odżegnujesz od działań swojej bandy, albo nie - w drugim przypadku je po prostu popierasz. Wymijające dywagacje Rafała też o tym świadczą. A nuż się wpieprzy na minę, występując przeciw brukselskiemu aparatczykowi.
mateo369 pisze:
07 lipca 2020, 11:21
PS. Mój kandydat odpadł w I turze, w II "poprę" obu.
Powiem wprost - cieszę się z tej postawy! I jeśli to prawda, to pada tu przepraszam z mojej strony, że uznałem, iż jesteś wyborcą Trzaskowskiego.

A teraz znowu przypomnę, że pytanie brzmi:
Jak się zapatrujesz, że Rafałek ma gdzieś fakt, iż jakiś brukselski aparatczyk określa świętujące 11 listopada polskie rodziny "nazistami i faszystami"? Jak się zapatrujesz na to, że Rafałek miast skrytykować działania własnej partii potępiającej wniosek o uchylenie immunitetu Guya Verhofstadta, właściwie idzie z linią PO? Ma on rację czy powinien raczej stanowczo poprzeć wniosek o uchylenie immunitetu tej brukselskiej łajzie?
Proszę o odpowiedź ściśle korelującą z zadanymi przeze mnie pytaniami! W innym wypadku nie będę reagował na Twoje posty.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 12:23

Miłość do narodowców wprost bije od kandydata Trzaskowskiego:



Zagłosujcie na mnie, żebym mógł was w końcu zdelegalizować :prochno:.


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 13:13

Karowiew pisze:
07 lipca 2020, 11:42
Proszę o odpowiedź ściśle korelującą z zadanymi przeze mnie pytaniami! W innym wypadku nie będę reagował na Twoje posty.
Przecież odpowiedziałem, skoro ja uważam że Verhofstadt powinien stracić immunitet, to moim zdaniem Trzaskowski również powinien mieć takie zdanie. Mówisz, że Rafał nie krytykując swojej partii daje ciche przyzwolenie? Jasne że to prawda, ale mamy do czynienia z politykiem i to w kampanii wyborczej, więc czego innego się tu spodziewać?

Poza tym zajmujemy się z całym szacunkiem ale pierdołami. Viemes bardzo chciał żebym odpowiedział mu na jego pytanie, a gdy odpowiedziałem to udaje, że nie widzi. Dlatego Wam obu zadam inne pytanie, które dla mnie jest ważne. Zapytam o reformę sądownictwa, którą PiS obiecywał i która faktycznie jest potrzebna. Co PiS w tym kierunku zrobił? Upolitycznił KRS a na I prezesa Sądu Najwyższego mianował swojego człowieka wbrew woli większości i to by było na tyle. Tak czy owak zwykli ludzie mają to w nosie. Zwykli ludzie chcą, aby polskie sądy działały szybciej/sprawniej i było jak najmniej kuriozalnych wyroków a najlepiej wcale. Wiem, że na to potrzeba czasu ale PiS nie rządzi od wczoraj a mimo wszystko NIC się w tej najważniejszej kwestii nie zmieniło. Ba, dochodzi jedynie do kuriozalnych sytuacji, że ludzie zamiast ciągle i słusznie narzekać zaczynają bronić sędziów, bo PiS (pomijam fakt czy słusznie czy nie) zaczyna zamykać im usta, tylko dlatego że mają inne zdanie od nich.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 15:01

Tak na szybko, bo w pracy jestem :D PO to - jak się okazało - prawdziwi narodowcy. Oto Pomaska twierdzi, że " Nie widzę nic kontrowersyjnego, że Rafał Trzaskowski chce przywrócić świetność Marszowi Niepodległości".

To jak? Teraz MN to nic zdrożnego i złego? :prochno:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... y-ale.html
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2020, 17:30 przez Karowiew, łącznie zmieniany 1 raz.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 16:18

Niezła akcja dzisiaj u rodziców. Listonosz oprócz poleconego wręczył tacie... ulotkę Du*y. Fajną mamy demokrację :)


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 17:06

DonPatch pisze:
07 lipca 2020, 16:18
Niezła akcja dzisiaj u rodziców. Listonosz oprócz poleconego wręczył tacie... ulotkę Du*y. Fajną mamy demokrację :)
Widzę, że wykryto kolejną "aferę" :P:



To się nazywa kapitalizm. Płacisz za usługę i jest ona realizowana. Każdy komitet wyborczy może skorzystać.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 17:32

Wygląd i treść tej ulotki jest tak żenująca, że aż zabawna :prochno: Tak jak z pustym podium, gdyby mi ktoś powiedział, że jest to "fejk" robiony "dla beki" przez prankstera youtubera jako parodia kandydowania w wyborach, to prędzej bym uwierzył. A oni tak na serio...


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 17:34

Przyznam, że zdanie umieszczone pod przewrotnym hasłem "konflikty" mnie przekonało do Trzaskowskiego :-)

btw mamy poważny przypadek interwencji francuskiego rządu w wybory w Polsce:

Obrazek


1902 Para Siempre

Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 18:14

Obrazek

Po 5 latach rządów "straszliwego" PiS-u, który zdaniem kilku z tutaj obecnych doprowadził gospodarkę do ruiny: "Kryzys będzie najłagodniejszy w Polsce - oceniła Komisja Europejska".
jackop pisze:
07 lipca 2020, 17:32
Wygląd i treść tej ulotki jest tak żenująca, że aż zabawna :prochno: Tak jak z pustym podium, gdyby mi ktoś powiedział, że jest to "fejk" robiony "dla beki" przez prankstera youtubera jako parodia kandydowania w wyborach, to prędzej bym uwierzył. A oni tak na serio...
Tutaj masz pierwszą stronę do kompletu, bo ja też tę ulotkę dostałem:

Obrazek

Przekaz jest... nieskomplikowany ;).
San Holo pisze:
07 lipca 2020, 17:34
Przyznam, że zdanie umieszczone pod przewrotnym hasłem "konflikty" mnie przekonało do Trzaskowskiego :-)

btw mamy poważny przypadek interwencji francuskiego rządu w wybory w Polsce:

Obrazek
Ta zniewaga krwi wymaga :angry:! W odwecie zeżrę jakiegoś ślimaka, co mi łazi w ogrodzie.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2020, 22:55

unbelievable87 pisze:
07 lipca 2020, 07:19
O obecnie panującym rezydencie mam dość niskie mniemanie więc sądzę, że albo:
A. jest tak niemądry, że myślał, że przypodoba się środowisku lgbt,
B. podpisuje wszystko jak idzie.
:?:
Miał się przypodobać LGBT ułaskawiając pedofila? Niezłe masz zdanie o tym środowisku :prochno:

Nie, nie podpisuje wszystko jak idzie.
Lech Wałęsa ułaskawił 3454 osoby; odmówił ułaskawienia 384 osobom.
Aleksander Kwaśniewski ułaskawił 3295 osób; odmówił ułaskawienia 795 osobom (I kadencja).
Aleksander Kwaśniewski ułaskawił 993 osoby; odmówił ułaskawienia 1317 osobom (II kadencja).
Lech Kaczyński ułaskawił 201 osób; odmówił ułaskawienia 913 osobom.
Bronisław Komorowski ułaskawił 360 osób; odmówił ułaskawienia 1546 osobom.
Andrzej Duda (do 17.06.2020r.) ułaskawił 93 osoby; odmówił ułaskawienia 502 osobom.

Weź sobie do serca mojego poprzedniego posta, będziesz zdrowszy, kolego.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 08 lipca 2020, 10:04

Obrazek

Witajcie bratni biali podludzie i defekty genetyczne: "BLM Toronto leader believes white people are sub-human, calls them 'genetic defects'".

Natomiast tutaj macie czarną milicję, która przyszła pod pomnik Konfederatów, żeby wezwać białych południowców do otwartego konfliktu zbrojnego:



KKK według raportów od dłuższego czasu systematycznie traci znaczeniu, ale te obrazki pewnie napędzają im rekrutację.


Obrazek
ODPOWIEDZ