Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 21:03

Obrazek

Obrazek

Czy któryś z wyborców Trzaskowskiego planuje postawić jakiś grubszy hajs przy tak zachęcającym kursie?


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 21:21

FB_IMG_1593878687294.jpg
Vimes może Ty dasz radę odpowiedzieć Panu Romanowi? :laugh2:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 22:12

Cóż za zbieg okoliczności:



Nasy słodziak dzisiaj bez szminki.
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 21:21
Vimes może Ty dasz radę odpowiedzieć Panu Romanowi? :laugh2:
Niestety, ale żeby się z nim dogadać musiałbym być obdarzony talentem Doktora Dolittle ;).


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 22:17

Vimes pisze:
21 czerwca 2020, 19:19
Wróćmy ze sfery marzeń do rzeczywistości. Nie pytałem kogo byś chciał, tylko kogo uważasz obecnie za lepszą opcję dla Polski niż prezydent Duda i rząd PiS?
Wybacz, że dopiero teraz, ale jestem mocno zniechęcony licznymi politycznymi dyskusjami w ostatnim czasie. Powtórzę to, co napisałem wcześniej - nie ma dla mnie żadnej istotnej różnicy pomiędzy Polską PIS i Polską PO. W jednym aspekcie jedno lepiej wygląda tu, a w innym tu, natomiast w istotnych sprawach, nie ma to znaczenia. Te same ryje od lat, ta sama manipulacja od lat i ta sama wojna, czego ostatnie posty w tym temacie są najlepszym dowodem.

Dziś się zajmujemy sprawami jak ułaskawienie skazanego wcześniej za pedofilię, adopcję dzieci przez pary homoseksualne czy przekazu płynącego z TVP. Dodatkowo nikt dzisiaj nie będzie podwyższał już podatków, a Marsz Niepodległości jest jednak super.

I to wszystko na poważnie.

Dziś jak na to, co dzieje się w USA, jak na to co od lat dzieje się w zachodniej Europie i czym tak nasz straszysz Vimes-ie (może słusznie, nie wchodzę w szczegóły) patrzę na to co dzieje się na wiecach wyborczych w Polsce, gdzie ludzie skaczą sobie do gardeł, bo jedni bardziej lubią tych, a inny tamtych. I dyskusje kto jest bardziej agresywny i kto gorszy. Dodatkowo jakiś czas temu maseczki na dwa lata i pozamykane lasy, dziś koronawirus jak przeziębienie.

I to wszystko na poważnie.

Na poważnie jeździ się dzisiaj po Polsce i wprost kupuje głosy wyborców ich pieniędzmi. A to mi się <bardzo brzydkie słowo> nie podoba.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 22:43

Vimes pisze:
04 lipca 2020, 22:12
Cóż za zbieg okoliczności:



Nasy słodziak dzisiaj bez szminki.
unbelievable87 pisze:
04 lipca 2020, 21:21
Vimes może Ty dasz radę odpowiedzieć Panu Romanowi? :laugh2:
Niestety, ale żeby się z nim dogadać musiałbym być obdarzony talentem Doktora Dolittle ;).
Ty tak serio? Giertych to bardzo inteligentny czlowiek (pomijam tutaj jego poglądy polityczne) , a to że tak lubi rządzącej partii tylko mnie w tym utwierdza. :)

Może chociaż spróbuj wytłumaczyć co miał na myśli Twój prezydent z tymi Niemcami, jak sprostać pytaniom Romka nie zdołasz;)


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2020, 08:37

Cytowanie/powoływanie się na TVP powinno być tutaj prawnie zabronione i karane karą :punish:, tymczasem niektórzy tutaj to właśnie gónwo traktują jako swoje główne źródło "informacji" :prochno:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2020, 09:51

mateo369 pisze:
05 lipca 2020, 08:37
Cytowanie/powoływanie się na TVP powinno być tutaj prawnie zabronione i karane karą :punish:
Mądrość przemawia przez Twoje usta i dlatego oczywiście popieram, jednocześnie proponuję rozszerzyć Twój postulat - na Juvepoland nie tylko cytowanie TVP powinno być "prawnie zabronione" i "karane karą", ale równocześnie cytowanie TVN i GazWyb powinno być "nagradzane nagrodą" :laugh2:

Odchodząc teraz od rozpalonej tematyki wyborów, w "Arcana" pojawił się interesujący tekst na temat książki naszego znakomitego socjologa Floriana Znanieckiego: https://teologiapolityczna.pl/assets/Up ... Tresci.pdf



Polecam tekst na temat teorii Floriana Znanieckiego: http://www.legitymizm.org/upadek-cywili ... -znaniecki

I biogram Znanieckiego na wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Florian_Znaniecki


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 05 lipca 2020, 10:16



Dwoje posłów Platformy okazuje kompletny brak szacunku dla własności prywatnej. Nitras kradnie trąbkę jakiemuś starszemu facetowi (patrzcie w lewy brzeg ekranu), a Pomaska atakuje głośnik kontrmanifestantów. W dodatku Nitras jest takim leszczem, że musiał dokonać tego wyczynu w towarzystwie wszędzie za nim podążających dwóch rosłych ochroniarzy. Natomiast Pomaska od razu po tym jak uniemożliwiono jej dobranie się do głośnika udaje ranną.

Mateo369 fajnie, że jesteś. Pamiętasz jak ostatnio pytałem Cię o dwie rzeczy:
Vimes pisze:
mateo369 pisze:Tutaj stwierdzam fakty. PiS przywłaszczyło sobie prokuraturę, trybunał konstytucyjny, KRS i sąd najwyższy. Rozumiem, że tych faktów też nie oglądałeś, więc trudno Ci się z przekonaniem wypowiedzieć?
Czy swoją opinię opierasz na wypowiadziach takich "ekspertów" jak m. in. Matczak i Sadurski? Tych "wytrawnych" prawników, którzy zostali kompletnie ośmieszeni przez jednego trolla: "Internetowy troll wkręcił Matczaka i Sadurskiego. Wybór Manowskiej łamie prawo lotnicze?". Te ich tytuły i dyplomy są jak widać warte tyle ile papier, na którym je wydrukowano.

Przy okazji, powiedz mi co myślisz o tym absurdalnym wyroku sądu, o którym pisał Karowiew: viewtopic.php?p=983368#p983368? Niby PiS wszystko przejął, a Kasta nadal drwi sobie z logiki i śmieje się nam w twarz podobnie jak wtedy gdy uniewinniła sędziego, który ukradł banknot z lady pod pretekstem, że był "roztargniony".
Może tym razem znajdziesz czas, żeby odpowiedzieć.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2020, 11:52

Vimes pisze:
05 lipca 2020, 10:16
Przy okazji, powiedz mi co myślisz o tym absurdalnym wyroku sądu, o którym pisał Karowiew: viewtopic.php?p=983368#p983368? Niby PiS wszystko przejął, a Kasta nadal drwi sobie z logiki i śmieje się nam w twarz podobnie jak wtedy gdy uniewinniła sędziego, który ukradł banknot z lady pod pretekstem, że był "roztargniony".
Przy okazji zwrócę jeszcze uwagę na to, co podniósł Prof. Waldemar Gontarski, komentując wyżej wspomniany kuriozalny wyrok sądu:
„Jest coś takiego, jak konstytucyjne prawo do sprostowania informacji nieprawdziwej lub niepełnej. Konstytucja traktuje informację niepełną jak nieprawdziwą i sąd powinien brać to pod uwagę”.

-„To bardzo ważne, bo niektórzy zapominają, że oprócz prawa prasowego, kodeksów i ustaw, mamy ustawę zasadniczą, która ma najwyższą moc prawną i w tym przypadku w artykule 51 ust. 4 mówi: „Każdy ma prawo do żądania sprostowania oraz usunięcia informacji nieprawdziwych, niepełnych lub zebranych w sposób sprzeczny z ustawą”.
Link: https://www.fronda.pl/a/prof-waldemar-g ... 46163.html

Tutaj odpowiedni paragraf: https://archiwum.giodo.gov.pl/144/id_art/779

A więc przedstawiciel środowiska, które ciągle zarzuca władzy działania sprzeczne z ustawą zasadniczą, sam z gracją paralityka w fabryce nitrogliceryny, wydając wyrok, omija coś, co zagwarantowane jest przez konstytucję.

Ku chwale III RP :plflag:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 05 lipca 2020, 12:45

Karowiew pisze:
05 lipca 2020, 09:51
dlatego oczywiście popieram, jednocześnie proponuję rozszerzyć Twój postulat - na Juvepoland nie tylko cytowanie TVP powinno być "prawnie zabronione" i "karane karą", ale równocześnie cytowanie TVN i GazWyb powinno być "nagradzane nagrodą" :laugh2:
Jak to się ma kolego do twych postulatów dotyczących wolności słowa?

Mam jeszcze pytanie do zwolenników pisu.
Skoro ludzi wykształconych mamy za inteligentniejszych i mądrzejszych od niewykształconych (oczywiście mam tu na myśli większość, bo wyjątków pewnie też by się sporo znalazło (strzelam, że coś koło 12,5% w grupie z podstawowym wykształceniem)) to dlaczego nie przychylacie się do grupy wykształconej w myśl przysłowia "lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć".


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2020, 12:47

Karowiew pisze:
05 lipca 2020, 09:51
Mądrość przemawia przez Twoje usta i dlatego oczywiście popieram, jednocześnie proponuję rozszerzyć Twój postulat - na Juvepoland nie tylko cytowanie TVP powinno być "prawnie zabronione" i "karane karą", ale równocześnie cytowanie TVN i GazWyb powinno być "nagradzane nagrodą" :laugh2:
Daruj sobie te durne złośliwości. Nikt chyba nie ma zamiaru kwestionować, że aktualnie TVN jest bardziej obiektywne od TVP (choć używanie słowa "obiektywne" to spore nadużycie w tym przypadku). Nie zmienia to faktu, że nikt tutaj nie cytuje TVNu, a nawet jeśli sporadycznie taki delikwent się trafi, to z automatu jest wyśmiewany. W drugą stronę to nie działa :ok:
PS. Sorry za głupie błędy, rano byłem jeszcze nieco wczorajszy.
Vimes pisze:
05 lipca 2020, 10:16
Mateo369 fajnie, że jesteś. Pamiętasz jak ostatnio pytałem Cię o dwie rzeczy:
Vimes pisze:
mateo369 pisze:Tutaj stwierdzam fakty. PiS przywłaszczyło sobie prokuraturę, trybunał konstytucyjny, KRS i sąd najwyższy. Rozumiem, że tych faktów też nie oglądałeś, więc trudno Ci się z przekonaniem wypowiedzieć?
Czy swoją opinię opierasz na wypowiadziach takich "ekspertów" jak m. in. Matczak i Sadurski? Tych "wytrawnych" prawników, którzy zostali kompletnie ośmieszeni przez jednego trolla: "Internetowy troll wkręcił Matczaka i Sadurskiego. Wybór Manowskiej łamie prawo lotnicze?". Te ich tytuły i dyplomy są jak widać warte tyle ile papier, na którym je wydrukowano.

Przy okazji, powiedz mi co myślisz o tym absurdalnym wyroku sądu, o którym pisał Karowiew: viewtopic.php?p=983368#p983368? Niby PiS wszystko przejął, a Kasta nadal drwi sobie z logiki i śmieje się nam w twarz podobnie jak wtedy gdy uniewinniła sędziego, który ukradł banknot z lady pod pretekstem, że był "roztargniony".
Może tym razem znajdziesz czas, żeby odpowiedzieć.
Nie odpowiedziałem wcześniej, bo nie uznałem tego za godne uwagi, ale jeśli chcesz to proszę bardzo.
Co do pierwszej sprawy. Przepraszam, że zacznę odpowiedzią na pytanie pytaniem ale dlaczego w ogóle uważasz, że muszę opierać swoje zdanie na jakichkolwiek wypowiedziach innych? Przecież każdy potrafi wyciągać proste wnioski. Prokuraturą steruje Ziobro. Odhaczone. Trybunałem Konstytucyjnym kieruje przyjaciółka Kaczyńskiego a w składzie sędziowskim jest dwóch polityków PiSu. Odhaczone. 15 z 25 sędziów w KRS wybiera Sejm zwykłą większością, czyli PiS. Odhaczone. Na pierwszą prezes SN Duda wbrew logice i wyborze większości sędziów SN choć zgodnie z prawem, mianował swoją kandydatkę. Pomijam fakt, że sam sposób wyboru jak i legalność są kwestionowane, ale ja się na prawie nie znam, więc się nie wypowiadam, Ty też tego nie rób. W każdym razie odhaczone. Mam nadzieję, że z powyższymi faktami nie masz zamiaru się spierać?

Co do drugiego pytania to bądźmy poważni, nie mieszkamy (jeszcze) w Korei. Poza tym ja nigdzie nie napisałem (a tak chyba próbujesz sugerować), że PiS przywłaszczył sobie sądy okręgowe.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2020, 13:30

unbelievable87 pisze:
05 lipca 2020, 12:45
Karowiew pisze:
05 lipca 2020, 09:51
dlatego oczywiście popieram, jednocześnie proponuję rozszerzyć Twój postulat - na Juvepoland nie tylko cytowanie TVP powinno być "prawnie zabronione" i "karane karą", ale równocześnie cytowanie TVN i GazWyb powinno być "nagradzane nagrodą" :laugh2:
Jak to się ma kolego do twych postulatów dotyczących wolności słowa?
Petarda :D Jaja sobie robię z tamtego posta, myślałem, że to oczywiste, ale życie potrafi - jak widać - zaskakiwać :P


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 05 lipca 2020, 15:30

Karowiew pisze:
05 lipca 2020, 13:30
unbelievable87 pisze:
05 lipca 2020, 12:45
Karowiew pisze:
05 lipca 2020, 09:51
dlatego oczywiście popieram, jednocześnie proponuję rozszerzyć Twój postulat - na Juvepoland nie tylko cytowanie TVP powinno być "prawnie zabronione" i "karane karą", ale równocześnie cytowanie TVN i GazWyb powinno być "nagradzane nagrodą" :laugh2:
Jak to się ma kolego do twych postulatów dotyczących wolności słowa?
Petarda :D Jaja sobie robię z tamtego posta, myślałem, że to oczywiste, ale życie potrafi - jak widać - zaskakiwać :P
Biorąc pod uwagę Twoje posty zakładam, że jeśli takie zakazy byłyby brane pod uwagę to Twoja osoba pierwsza by się pod nimi podpisała obiema rękami i nogami. W końcu media kłamią, a tylko nieliczni (w tym Ty rzecz jasna) są w stanie zrozumieć otaczający nas świat;]


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2020, 16:57

unbelievable87 pisze:
05 lipca 2020, 15:30
Biorąc pod uwagę Twoje posty zakładam, że jeśli takie zakazy byłyby brane pod uwagę to Twoja osoba pierwsza by się pod nimi podpisała obiema rękami i nogami. W końcu media kłamią, a tylko nieliczni (w tym Ty rzecz jasna) są w stanie zrozumieć otaczający nas świat;]
No zgoda, przecież pisałem, że wspieram wysunięty powyżej pomysł "karania karą" cytowania TVP na forum JP? Nawet rozszerzyłem ten postulat o "nagradzanie nagrodą" wszelkich cytowań mediów takich jak TVN czy GazWyb :D
unbelievable87 pisze:
05 lipca 2020, 15:30
W końcu media kłamią, a tylko nieliczni (w tym Ty rzecz jasna) są w stanie zrozumieć otaczający nas świat;]
To jak to teraz jest - media kłamią czy nie kłamią? Bo jeśli nie kłamią, to logicznie rzecz biorąc TVP - będąca jednym z mediów - też mówi prawdę. Zacząłeś teraz bronić TVP?

Zgadzam się, że nie jestem w stanie zrozumieć otaczającego nas świata. Przecież nie należę do wykształconej inteligencji, która popiera Trzaskowskiego, a z nim lepiej zgubić, niż z Dudą znaleźć.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 05 lipca 2020, 17:29

mateo369 pisze:
05 lipca 2020, 12:47
Daruj sobie te durne złośliwości. Nikt chyba nie ma zamiaru kwestionować, że aktualnie TVN jest bardziej obiektywne od TVP (choć używanie słowa "obiektywne" to spore nadużycie w tym przypadku).
Propaganda TVP jest tępa i widzi ją każdy, kto tylko chce ją zobaczyć. Ma ona w domyśle trafić do każdego odbiorcy wprost i teraz, tu nikt nie buduje kapitału na przyszłość.
Propaganda TVN jest profesjonalna, tu odbiorca ma być wychowywany tak, żeby czuł tę "prawdę" i szedł z nią dalej nie tylko dzisiaj. Plus dają poczucie obiektywizmu, którego oczywiście nie ma.

Tak to się robi profesjonalnie:


Dla mnie to, co robi TVN jest groźniejsze, bo TVP za jakiś czas się skończy i nie będzie już pajacowania, a TVN będzie trwał i swoje manipulacje niósł dalej.
Vimes pisze:
04 lipca 2020, 22:12
Nasy słodziak dzisiaj bez szminki.
No i?


ODPOWIEDZ