Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2020, 00:11

mateo369 pisze:Szczególnie widać to po ostatnich wiecach Dudy, wypowiedziach Czarneka i jemu podobnych (Terlecki to truskawka na torcie) czy nieziemskiej propagandzie w tvp. No ale co ja tam wiem, Viemes wyciągnął jakieś badania sprzed półtora roku, to co się dzieje obecnie się nie liczy, wszystkie media się uwzięły (dzięki Bogu chociaż tvp jeszcze walczy) a ja jestem chamską hołotą, widocznie pan prezez jest przedstawicielem hołoty kulturalnej (taka wtopa językowa u takiego erudyty?) :dance:



Wypowiedź Kaczafiego o "chamskiej hołocie" dotyczyła zachowania posłów Platformy podczas obrad, zwłaszcza Borysa Budki wyrywającego się z ław poselskich, przerywającego przemówienie Barbary Nowackiej i ogólnie robiącego chlew. Z pewnością nie dotyczyła ona Ciebie czy innych wyborców opozycji. Kaczyński jest często prowokowany podczas obrad tekstami typu "zadzwoń do brata" itp. Czasem nie wytrzymuje i odpowiada, bo jest tylko człowiekiem, a nie robotem.

Przyjrzyjmy się wypowiedzi posła Czarnka:
Ideologia LGBT to co innego, niż homoseksualiści, biseksualiści, transwestyci, czy inni tam jeszcze queer, czyli dziwacy. To są ludzie. Pogubieni oczywiście w swojej seksualności i życiu, jednocześnie chorzy z nienawiści do ludzi heteroseksualnych, do tradycji i chrześcijaństwa, ale to jest inna rzecz. Ale ludzie, nikt im człowieczeństwa nie odmawia.

Natomiast LGBT to jest ideologia, która fałszuje rzeczywistość, wprowadza totalny relatywizm i próbuje zrównać dobro ze złem. Próbuje zafałszować rzeczywistość i powiedzieć, że dwójka gejów, a może nawet trójka, może zawrzeć taki sam związek jak w Brazylii.

Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją.

Źródło
W sumie wszystko, co on tam powiedział można streścić na jednym obrazku:

Obrazek

Poseł Czarnek uczynił wyraźnie rozróżnienie pomiędzy osobami o orientacji homo- czy biseksualnej i transwestytami mówiąc, że: "To są ludzie. (...) nikt im człowieczeństwa nie odmawia" oraz aktywistami LGBT, którzy próbują indoktrynować dzieci, często bez wiedzy i co najważniejsze zgody rodziców:

1) "Gay activist: Of course our goal is to ‘indoctrinate children into LGBTQ agenda’",

2) "ENGLAND: Children Forced To Write ‘Gay Love Letter’ Because Diversity",

3) "Parents cannot veto children taking part in LGBT lessons, Education Secretary says".

Rozumiem, że najbardziej oburza Cię ten fragment wypowiedzi: "Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją". Te słowa wyraźnie odnoszą się do tej drugiej grupy, czyli aktywistów LGBT (a nie wszystkich członków tej społeczności) próbujących indoktrynować dzieci od jak najmłodszego wieku pod płaszczykiem praw człowieka i równości.

Teraz dla porównania spójrzmy na wypowiedź papieża Franciszka:
Sądzę, że jeśli ktoś znajduje się w obliczu osoby o takiej orientacji, musi odróżnić fakt homoseksualizmu od uprawiania lobbingu, bo wszelkie lobbowanie nie jest dobre. Lobbowanie na rzecz homoseksualizmu jest złem. Jeśli ktoś jest homoseksualistą, poszukuje Pana Boga, ma dobrą wolę, kimże ja jestem, aby ją osądzać? Katechizm Kościoła Katolickiego wyjaśnia to tak pięknie, że tych osób nie należy z tego powodu marginalizować, powinny być włączone do społeczeństwa. Problemem nie jest posiadanie tej skłonności, nie — musimy być braćmi. To jedna kwestia, inną jest natomiast lobbing, zarówno lobbing biznesowy, polityczny, czy lobbing masoński — tak wiele lobbowania. To jest dla mnie najpoważniejszy problem”

Źródło
Poseł Czarnek nieco się zagalopował, ale w zasadzie nie odszedł od tego, co powiedział papież: "Lobbowanie na rzecz homoseksualizmu jest złem".

Przy okazji, czy widziałeś jak wyglądają parady równości w krajach bardziej "postępowych" od Polski?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czy Twoim zdaniem na to powinno być miejsce w przestrzeni publicznej? Dziecko na ostatnim zdjęciu to Desmond Napoles, bardziej znany jako "Desmond is Amazing". Ten 11-letni chłopiec jest drag queen. Jego "postępowa" matka pozwala mu na wykonywanie erotycznie sugestywnych tańców w klubach przed tłumem homoseksualnych mężczyzn. Nowy York jest tak "postępowy", że nikomu to nie przeszkadza. Ciekawi mnie, co Ty o tym myślisz?

Aha, jeżeli dysponujesz jakimiś bardziej aktualnymi badaniami na ten temat to chętnie się zapoznam.

Najlepiej o tych rzekomych pojednawczych intentacjach Trzaskowskiego świadczy zatrudnienie w warszawskim Ratuszu twórcy "Soku z Buraka" ;).
szczypek pisze:A nie, jak wicepremier Sasin tak mówi, to tak musi być. To ten sam, który mówił, że to nie ta skuteczna polityka rządu naraziła Polskę na straty w związku z wyborami 10 maja a Senat i PO? Tak musi być.
Bardziej od słów Sasina przekonuje mnie 1,5 mld dolarów od Gazpromu.
szczypek pisze:Vimes-ie, chciałbym wierzyć, że to co wyprawiasz tutaj w temacie obecnie rządzących to jakieś badanie zachowań forumowiczów, ale chyba jednak nie. Zamiast tego mam wrażenie, że coraz bardziej zaczynasz wzorować się na tych mistrzach: https://www.youtube.com/watch?v=snrwK4cdXRo

Żyjemy w świecie absurdu, przemyśl sobie proszę czy warto tracić czas na jego obronę.
Jestem głęboko dotknięty porównaniem do "Wiadomości", bo uważam, że jestem od nich lepszy :prochno:.

Mówiąc na poważnie, uważam, że Polska pod rządami PiS-u nie jest idealna, ale za to zdecydowanie lepsza od Polski pod rządami Platformy. Poza tym, jak patrzę na to co dzieje w państwach zachodnich pod względem zmian społeczno-obyczajowych to jestem gotów bardzo wiele wybaczyć PiS-owi pod warunkiem, że obroni przed tym Polskę.

Jeżeli twierdzisz, że na dzisiejsze czasy jest lepsza opcja dla Polski niż prezydent Duda i rząd PiS to chętnie dowiedziałbym się kogo za taką lepszą opcję uważasz?


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2020, 09:35

Tak odnośnie do LGBT. Rok temu padł tekst jednego z uczestników parady, który tu zacytuję: "– Stare ku**y wymrą, głosujące na PiS i w końcu władza w kraju trafi w normalne ręce"

https://telewizjarepublika.pl/co-za-nie ... 81025.html

Oczywiście zaczęła się obrona tego poczciwoty, no i oczywiście "a przecież prawica to, a przecież Kaczafi tamto". Ostatecznie nic się nie stało, ot tak sobie powiedział jeden uczestnik. Jestem ciekawy, jaki byłby skowyt w mediach, gdyby jakiś ONR-owiec rzucił podobnym tekstem, ale skierowanym w drugą stronę. Oj by się działo, działoby się przez 1,5 miecha na ostrym grillu i z 3 miechy na poprawinach.

Co więcej, skoro mówimy o wypowiedziach, to wiadomo, że w III RP ci nie mogą, ale autorytety moralne mogą. "Jąkający się Adaś" nie ma problemy, żeby walnąć do człowieka z ulicy takim tekstem:

Do dziennikarza wali tekstem: "A ty s****ysynem jesteś, bydlakiem jesteś, wiesz? Kanalią"

Co mnie rozbawia, to takie teksty przy sławetnym "s***przaj pan" czy "s***przaj* dziadu" Lecha II Kaczyńskiego, które grillowano na okrągło, to są naprawdę mocne.

I tak to wygląda, oberredaktor, który siedział "za wolność naszą i waszą", może, gdyż jest "autorytetem moralnym", z kolei Kaczafi nie może, bo jest "zaplutym karłem reakcji". Gość LGBT może, bo jest "prześladowany" przez heteroseksualny ciemnogród, a dziadek-katolik nie może, bo jest zapyziałym polskim faszystą. I tak w koło Macieju.

Jeśli lewica jest lepsza moralnie i w ogóle fajna, europejska i bez żółtych zębów, to niech tą wyższość demonstruje. Ja na razie tej wyższości nie widzę.

*zrobiłem te kropki, bo urządzenie na forum cenzuruje wulgaryzmy.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2020, 09:45

Hiszpania stanowi wyjątkowe laboratorium hodowli nowego społeczeństwa i to już od najmłodszych lat. Gdy w styczniu tego roku pani minister edukacji IsabelCelaá na konferencji prasowej wydała komunikat: „Nie możemy w żaden sposób myśleć, że dzieci należą do rodziców” na sali konferencyjnej podniósł się szum i niedowierzanie. Rzecz dotyczyła inicjatywy konserwatywnej partii VOX, aby pozostawić rodzicom możliwość odmowy uczestniczenia ich dziecka w edukacji seksualnej (tzw. „pin parental”). Jak doprecyzowała, jednak minister do spraw równości płci Irene Montero: „Dzieci maczystowskich ojców i matek mają takie samo prawo, jak reszta dzieci do edukacji w zakresie wolności, feminizmu i równości”. Poza tym, jak dodała dobitnie: „Dzieci homofobicznych matek i ojców muszą wiedzieć, że mogą kochać, kogo chcą, jak chcą i kiedy chcą ponieważ edukacja w duchu równości jest jednym z filarów demokracji i tego rządu”.

Dlatego też nie tylko dzieci w szkołach publicznych, ale też społecznych (tzw. concertadas) poddawane są specyficznej „obróbce” ideologicznej, która nie stroni także od praktyk i warsztatów najzupełniej perwersyjnych (techniki masturbacji, nauka wzajemnych pieszczot). Juan Carlos Corvera, prezes sieci szkół stowarzyszonych wokół fundacji rodzin chrześcijańskich „Educatio Servanda”, wyjaśnia:

„Ustawodawstwo przyznało swobodny dostęp kolektywu LGBT do szkół, aby mogli oni prowadzić rozmowy promujące praktyki homoseksualne. Mogą też opracowywać programy nauczania w zakresie przedmiotu „gender”. Zachęcają nieletnich uczniów do denuncjowania rodziców jeśli ci popełniają przestępstwa homofobiczne a nawet oferują nieodwracalne leczenie hormonalne i to bez wiedzy rodziców lub przy ich zdecydowanym sprzeciwie. Oczywiście rodzice, opiekunowie lub ośrodki, które sprzeciwiają się takiej działalności kolektywu LGBT lub krytykują ideologię gender publicznie lub prywatnie mogą podlegać sankcjom i grzywnie w wysokości od 200 do 45 000 euro tak jak to było w przypadku kary nałożonej na Carlosa Martíneza, dyrektora szkoły Jana Pawła II za krytykowanie ideologii gender w okólniku skierowanym do rodziców”.

Źródło
Wystarczy spojrzeć na państwa Europy Zachodniej takie jak Hiszpania, żeby się przekonać co nas czeka w Polsce jeżeli władzę przejmie Platforma i tęczowy Trzaskowski. Nowy wspaniały świat lewicy, dzieci już nie należą do rodziców, od najmłodszych lat są indoktrynowane przez aktywistów LGBT i zachęcane do donoszenia na rodziców mających niewystarczająco lewomyślne poglądy niczym Pawlik Morozow w Związku Sowieckim. Poseł Czarnek nazwał ludzi przeprowadzających tę ideologiczną rewolucję, pod płaszczykiem równości i praw człowieka, nieonormalnymi i zapanowało wielkie oburzenie, a czy nie miał racji?

Obrazek

Znamy te metody z historii, to jest zło i trzeba to zło zatrzymać.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tymczasem we Francji na ulicach Dijon rozgrywa się regularna wojna pomiędzy Czeczenami i Arabami:


Już czwartą noc z kolei trwały zamieszki w imigranckich gettach w Dijon we Francji. Doszło do starć z policją. Młodzieżowe gangi – uzbrojone m.in. w broń palną – podpalały samochody oraz niszczyły kamery monitorujące ulice i przystanki autobusowe.

Według policji wszystko rozpoczęło się od krwawych porachunków na tle handlu narkotykami między imigrantami z Czeczenii i gangami młodzieży pochodzenia arabskiego. W niejasnych okolicznościach ranny został w Dijon czeczeński szesnastolatek. Kilkudziesięciu Czeczenów z różnych części Francji oraz z Niemiec postanowiło się zemścić. Doszło do starć z gangami młodzieży pochodzenia arabskiego w imigranckim getcie w Dijon. Padły strzały - bandy uzbrojone były w pistolety i karabiny automatyczne. Zespół dziennikarzy z telewizji Francji 3 został zaatakowany, a należący do stacji samochód został podpalony i rzucony na płonącą na ulicy barykadę.

Źródło
W Brukseli znowu wraca pomysł obowiązkowych kwot "uchodźców", których co warto przypomnieć, rząd Platformy Obywatelskiej był gotowy przyjąć każdą ilość: "Tomczyk: Rząd gotowy na każdą liczbę uchodźców". Jeżeli wygra Platforma i Trzaskowski to takie sceny jak na ulicach Dijon zawitają do Polski.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2020, 16:30

Vimes pisze:
16 czerwca 2020, 09:45
Jeżeli wygra Platforma i Trzaskowski to takie sceny jak na ulicach Dijon zawitają do Polski.
E tam, najważniejsze, żeby w III RP nie było tych niebu obmierzłych ksenofobów!

13 czerwca zmarł francuski pisarz Jean Raspail, autor m.in. książki "Obóz świętych", o której powiedział:
– „Obóz świętych" pisałem w latach 1971-1972 w Boulouris, w wypożyczonej mi wielkiej willi pochodzącej z końca XIX wieku, nazywanej „Zamkiem”. Z okna biblioteki, gdzie pracowałem, rozpościerał się widok na piękną, ogromną plażę. Pewnego ranka, patrząc przez okno, zadałem sobie pytanie: a jeśli oni przybędą? – mówił w wywiadzie udzielonym red. Franciszkowi L. Ćwikowi w 2011 roku. – Nie wiedziałem, kim mają być ci „oni”, ale wydawało mi się czymś oczywistym, że będą to biedni ludzie z Południa, którzy pewnego dnia ruszą w drogę ku bogatym brzegom – otwartym granicom naszych państw. Tak to się zaczęło – wspominał.
Read more: https://www.pch24.pl/smierc-wizjonera-- ... z6PXSb4wNX


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2020, 08:08



Władze Berlina umieszczały bezdomne dzieci w domach pedofilów, twierdząc, że "pedofile będą kochającymi rodzicami".


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2020, 09:17

Tow. "Wiesław" w takich chwilach zwykł mawiać "jak wspaniałe dzieją się dziś dzieje". W Seattle lokalny raper Solomon “Raz”(1) Simone stał się "warlordem" w strefie pozbawionej policji i ze spluwą patroluje okolicę. Jeden z postawionych w ramach nowego porządku znaków głosi: "You are now leaving the USA." Rzekłbym znak czasów. Całej inicjatywie przyklasnęła lokalna burmistrz, która nazwała grupę rapowego charyzmatyka "pokojowym patriotyzmem" ("peaceful ­patriotism)”. Jego symbolem stał się zapewne AK-47. Więcej: https://nypost.com/2020/06/12/raz-simon ... tles-chaz/

W USA proletariat uciśniony przez białych, kapitalistów i inne jeszcze zarazy postanowił powiedzieć nie i już nie nadstawia drugiego policzka, tutaj bohaterski potomek niewolników w ramach protestu przywalił Boga winnej staruszce:

W sferze ideologicznej proletariat i wspierające go siły nie ustają w wysiłkach niszczenia posągów rasistowskich - rozważa się m.in. usunięcie posągu przedstawiającego Lincolna wyzwalającego niewolnika: https://nypost.com/2020/06/15/boston-co ... eed-slave/

Co jest nie tak z tym - wydawałoby się - posągiem słusznym? No właśnie, on nie jest wcale słuszny, gdyż przedstawia Afroamerykanina w postawie poddaństwa! Takiemu przesłaniu proletariusze mówią stanowcze "nie"!

W Paryżu lokalna antifa i wspierające ją mikrocefale zrobiły z pokojowego protestu pracowników służby zdrowia niezłą rozpierduchę uwieńczoną zniszczeniem samochodu osoby niepełnosprawnej.

Czyż nie szykuje się nam nowy, wspaniały świat? Wszystkie te dobrodziejstwa są na razie poza naszymi granicami, ale kto wie, czy niedługo nie dotrą do naszej umęczonej Ojczyzny.

(1) Podobieństwo do ksywy R. Ziemkiewicza jest przypadkowe


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 07:47

Yyy parę dni temu Manuela Gretkowska porównała Trzaskowskiego do Kościuszki i JP2. Oczywiście wśród większości prawaków, kpin i heheszków nie było końca, w tym również u mnie - do czego się przyznaję bez bicia posypując popiołem swój zatwardziały łeb, bo przecież wydawało się nam, że głupia baba właśnie przebiła sufit. Tymczasem okazało się, że podobnie jak kiedyś nasz Papież wybaczył Aliemu Agcy, tak teraz President Czaskoski wybaczył i co więcej uchronił od więzienia niepełnosprawnego chłopaka, który groził mu śmiercią, będąc pod wpływem pisowskiej propagandy!!!! Czyż nie warto zatem jednak słuchać głosów artystów, nawet jak czasem wydają nam się być lekko kontrowersyjni, a nawet z innej planety?!?! :punish:


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2020, 08:47

Okazuje się, że uderzył tę 92-latkę niejaki Rashid Brimmage, który ma dość pokaźną kartotekę kryminalną - ponad 100 aresztowań od roku 2005, jest m.in. przestępcą seksualnym.

Ciekawy komentarz policjanta Kevina Harringtona, byłego szefa NYPD, na temat reformy policji i wzmiankowanego wyżej "asa":
“When you have sweeping reforms like this, they allow for a menace like this to be on the street, and ultimately it’s communities who pay the price,”
Więcej: https://newyork.cbslocal.com/2020/06/17 ... y-assault/

Ale prorocy mniejsi mają na to antyfaszystowską odpowiedź: "Black lives matter"

W nowym, wspaniałym świecie ruch antyfaszystowski przekracza kolejne etapy postępu. Oto urodzony w Nigerii diler narkotykowy, skazany 27-miesięcznym pobytem we więzieniu, nie zostanie deportowany, gdyż odbiłoby się to na psychice jego brytyjskiej rodziny. Jaki powód tych problemów psychicznych? Otóż jego przybrana córka może zostać pozbawiona "emocjonalnego i psychicznego dobrostanu" w dość groźnym dla zdrowia psychicznego okresie zmiany płci, a przecież deportacja ojczyma mogłaby mieć na wszystko zgubny wpływ.

Więcej: https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... in-UK.html

Niewątpliwie przykład ten ukazuje w pełni, jak to wszelkie kombinacje przy ludzkiej seksualności mają dobroczynny wpływ na kryminalistów. "Sukces" - zwykł mawiać w takich chwilach tow. Gierek.

Tymczasem we Francji trwa dialog kulturowy między grupą Chińczyków z jednej a grupami Araboeuropejczyków i Euroafrykanów z drugiej strony, dotyczący własności telefonu komórkowego:

Jesteśmy przekonani, że wraz z wygraną Rafała Trzaskowskiego takie obrazki mogą być wreszcie wyświetlane nie tylko na monitorach, ale stać się częścią naszego zaściankowego krajobrazu, zmieniając go w światłą panoramę nowego, wspaniałego świata, który każdemu da i dopomoże w imię ... - o nie, nie Boże - w imię postępu i ku chwale proletariatu.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 00:07

Vimes pisze:
16 czerwca 2020, 00:11
Mówiąc na poważnie, uważam, że Polska pod rządami PiS-u nie jest idealna, ale za to zdecydowanie lepsza od Polski pod rządami Platformy. Poza tym, jak patrzę na to co dzieje w państwach zachodnich pod względem zmian społeczno-obyczajowych to jestem gotów bardzo wiele wybaczyć PiS-owi pod warunkiem, że obroni przed tym Polskę.
Nie ma żadnej różnicy między PiS-em a Platformą. Platforma rządziła 8 lat i w kwestii zmian społeczno-obyczajowych niewiele się zmieniło. PiS też mógłby zrobić wiele w wielu tematach, ale nie robi kompletnie nic. Też już słyszałem, że jedni drugich za wszystko po trybunałach będą ciągać i do więzień wsadzać, a potem nic się nie dzieje. Głosowanie na PiS, bo nas obronią przed tym, co w państwach zachodnich? Gdyby sondaże pokazywały i społeczeństwo chciało, żeby w to iść, poszliby dzisiaj.
Wiesz dlaczego Platforma dzisiaj mówi dzisiaj "tak" tam gdzie PiS mówi "nie"? Żeby nie zostawić miejsca na nic innego. Dostajesz iluzoryczny wybór, ale nic on nie zmienia. Powtórzę, marnujesz czas na mocno nieistotne sprawy.
Vimes pisze:
16 czerwca 2020, 00:11
Jeżeli twierdzisz, że na dzisiejsze czasy jest lepsza opcja dla Polski niż prezydent Duda i rząd PiS to chętnie dowiedziałbym się kogo za taką lepszą opcję uważasz?
Prawdziwej prawicy bym chciał.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 09:20

Karowiew pisze:
18 czerwca 2020, 08:47
Jesteśmy przekonani, że wraz z wygraną Rafała Trzaskowskiego takie obrazki mogą być wreszcie wyświetlane nie tylko na monitorach, ale stać się częścią naszego zaściankowego krajobrazu, zmieniając go w światłą panoramę nowego, wspaniałego świata, który każdemu da i dopomoże w imię ... - o nie, nie Boże - w imię postępu i ku chwale proletariatu.
Typowa PiSowska propaganda. Straszyć takimi głupotami możesz dzieci w przedszkolu, choć wątpię aby uwierzyły. Spójrz jaki odsetek Murzynów jest w USA czy we Francji. Ludzi o ciemniejszej karnacji jest w PL trochę ale jeśli ktoś ma problem to raczej oni z nami niż my z nimi, właśnie dlatego że są zdecydowaną mniejszością i tak pozostanie. No chyba że wierzysz TVP, że jeśli PO otworzy się na emigrantów, to z powodu dobrobytu jaki mamy i jakiego zazdroszczą nam Niemcy, owi przybysze będą do nas walić drzwiami i oknami po zasiłki jak w Niemczech :facepalm:
PS. Nie pisz w liczbie mnogiej, chyba że mówisz w imieniu swoim i prezesa.


**********************************************************************
Rzetelność programów informacyjnych
Wynik z góry był wiadomy, przepaść między Polsatem a TVN, przepaść miedzy TVN a TVP.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2020, 11:01

Interesujący tekst o rozprzestrzenianiu się różnych mafii w Europie: https://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/2 ... w-natarciu

Nową siłą staje się mafia nigeryjska, która rekrutuje członków w obozach dla uchodźców:
Generał włoskich karabinierów, a zarazem szef DIA (Dyrekcja do walki z mafią), słynny Giuseppe Governale podkreśla: „Wprawdzie sycylijska Cosa Nostra, neapolitańska Camorra i kalabryjska Ndrangheta nadal dzierżą palmę pierwszeństwa w Europie, ale w basenie Morza Śródziemnego po piętach depcze im nigeryjski odpowiednik”. To jedna z najpotężniejszych mafii afrykańskich, a zarazem największych organizacji kryminalnych świata, której macki sięgają 80 państw, głównie za sprawą procesów migracyjnych. Governale podkreśla, że Nigeryjczycy są bardziej nieprzewidywalni i brutalni od „chłopców z ferajny” Palermo czy Neapolu. Cosa Nera (Czarna Mafia) kontroluje już Turyn, a mackami sięga do Wenecji, rekrutując nowych „żołnierzy” w licznych ośrodkach dla uchodźców. Raport DIA z 2018 r. podkreślił: „Pomiędzy falą nielegalnej migracji i wzrostem siły afrykańskiej mafii istnieje bezpośredni związek”.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2020, 19:19

Czytam, że pretensjonalna ustawka Trzaskowskiego niezbyt się udała:




A na dodatek kandydata Rafała dotknęła amnezja:



Zapomniał, że był posłem. Zapomniał jak głosował: "Trzaskowski przeprasza za wpadkę ws. głosowania nad wiekiem emerytalnym. "Ja umiem wyciągać wnioski"". Ciekawe jak szybko zapomni o obietnicach wyborczych?

--------------------------------------------------

Obrazek

Refugees welcome:



Wszystkie ofiary były zdaje się białe, więc nie ma problemu, bo "white lives don't matter".

--------------------------------------------------
szczypek pisze:Powtórzę, marnujesz czas na mocno nieistotne sprawy.
Właśnie obserwuję jak zabicie jednego czarnego kryminalisty przez złego policjanta w USA doprowadziło do ogólnokrajowych zamieszek, żądania likwidacji policji i zastąpienia jej pracownikami socjalnymi, obalania pomników Kolumba, Jeffersona, Waszyngtona oraz dążenia do kompletnej rewizji historii. Jedno nieistotne w skali kraju wydarzenie staje się początkiem rewolucji, której skutkiem może być nawet wojna domowa.
szczypek pisze:Prawdziwej prawicy bym chciał.
Wróćmy ze sfery marzeń do rzeczywistości. Nie pytałem kogo byś chciał, tylko kogo uważasz obecnie za lepszą opcję dla Polski niż prezydent Duda i rząd PiS?


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 10:12

Dobry wojak Szwejk ze swoimi pomysłami na trwanie I w. ś. - "Piętnaście lat. To całkiem jasne, ponieważ już raz była wojna trzydziestoletnia, a teraz jesteśmy o połowę mądrzejsi niż dawniej, więc trzydzieści podzielić przez dwa równa się piętnaście" - to kiepska groteska przy sędzi Annie Tyrluk-Krajewskiej. Jej wyrok w sprawie Trzaskowskiego, który stwierdził na wiecu: "Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę", zawiera skecze dziesięciolecia:
W wypowiedziach innych niż materiały wyborcze, szczególnie podczas wieców z wyborcami dopuszczalne są hiperbole słowne, figury retoryczne, wypowiedzi przejaskrawione i prowokacyjne”
„dokonując analizy wartości logicznej zacytowanego zdania należy stwierdzić, że ma ono charakter wypowiedzi niezupełnej. Inkryminowane zdanie dotyczące problemów rynku pracy pochodzi z pewnej całości i należy je interpretować z uwzględnieniem pozostałej części wypowiedzi, w której uczestnik odnosi się do istotnych problemów jak: prawa kobiet, strajki kobiet, łamanie konstytucji, edukacja, problemy samorządu, psychiatria dziecięca”.
„Wypowiedź niezupełna jest typowa dla potocznego języka, języka kampanii wyborczej szczególnie w przypadku bezpośrednich spotkań z wyborcami, gdy padają wypowiedzi ad hoc, często nieprecyzyjne z użyciem pewnych metafor. Stąd rozpoczęcie zdania od słowa »dzisiaj« nie ma większego znaczenia dla oceny prawdziwości wypowiedzi albowiem analizując wypowiedziane zdanie należałoby uznać, że w dniu 14 czerwca 2020 roku (dzień wypowiedzi) w Polsce 1 milion ludzi straciło pracę - tak wypowiedziane zdanie jest fałszywe. Jednakże zasady logiki uniemożliwiają takie rozumienie tej wypowiedzi albowiem 14 czerwca nie miało miejsca żadne zdarzenie, które spowodowałoby utratę pracy przez 1 milion ludzi w naszym kraju”
I hit logiki:
„W ocenie Sądu wypowiedzi uczestnika nie można odnosić do skali wzrostu bezrobocia w kraju albowiem uczestnik nigdzie nie czyni porównań do innego okresu i nie podaje żadnych danych liczbowych, które mogłyby uzasadnić takie wnioski”.
https://www.tvp.info/48642124/wypowiedz ... ienia-sadu

Ku chwale III RP :)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2020, 19:17

Vimes przedwczoraj pisze:Wszystkie ofiary były zdaje się białe, więc nie ma problemu, bo "white lives don't matter".
Mainstreamowe media dzisiaj:

Obrazek

Trudno się oprzeć wrażeniu, że na białych mieszkańcach Zachodu jest przeprowadzana jakaś operacja psychologiczna mająca uczynić z białego koloru skóry grzech pierworodny.

Plus pani z Cambridge:

Obrazek

Przy okazji, wiecie co jest kolejne na liście hunwejbinów po pomnikach Kolumba, Jeffersona i Waszyngtona?

Obrazek

Obecnie za Zachodzie mamy do czynienia z marksistowską rewolucją mającą na celu rewizję historii oraz zniszczenie kultury i religii, na gruzach których chcą zbudować Nowy Wspaniały Świat.



Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości to powyżej współzałożycielka "Black Lives Matter" otwarcie się przyznaje do bycia szkoloną marksistką.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2020, 09:31

Facet, który wywiesił ten baner na stadionie Burnley, został właśnie zwolniony z pracy. Dzień wcześniej zwolniona została jego dziewczyna: https://www.mirror.co.uk/sport/football ... e-22246694


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
ODPOWIEDZ