Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2019, 11:07

Po 400 mln za śmigłowiec. Jeden z czterech. Bogaty mamy kraj :D


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2019, 14:32

No, dobra inwestycja miłościwie nam panującego: https://www.money.pl/gospodarka/dzialka ... 0241a.html

Ale "Prawie Sprawiedliwi" za chwilę okrzykną, że to było w 2002 jeszcze przed nawróceniem na jedynie słuszną linię, wtedy jeszcze - jako bankster - był po "złej stronie mocy" ;)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 25 maja 2019, 00:14

Wojna informacyjna przez ostatni miesiac była niesamowita. Zyskuje lista numer 1 po cenzurze, a pozniej atakach w obu obozach (TVN, TVP).
Najciekawsze wybory od lat i moze wynik, ktory naprawdę coś zmieni...


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 25 maja 2019, 19:12

Jestem ciekawy wyników. Zobaczymy.

Z innej beczki, dziś przypada 71 rocznica śmierci Witolda Pileckiego. Co ciekawe, w jednej z żydowskich encyklopedii internetowych opisano go jako Niemca walczącego z Nazizmem, po reakcji naszej ambasady twórcy notki zaklasyfikowali go jako żołnierza żydowskiego, a po kolejnej interwencji stworzono nowy dział "polscy i inni bojownicy", w której rotmistrz jest jedynym nazwiskiem... :facepalm:

https://dorzeczy.pl/kraj/102663/Pilecki ... izmem.html


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 25 maja 2019, 21:33

Witold Pilecki był Żydem, a Chaim Rumkowski był Polakiem:

1) "Hollywood chciał nakręcić film o rotmistrzu Pileckim. Warunek był jeden. Miał być Żydem",

2) "Wikipedia usuwa wzmianki o żydowskim pochodzeniu kolaborantów".

Próby pisania historii na nowo przez naszych "starszych braci w wierze" stają się coraz bardziej bezczelne.


Obrazek
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 25 maja 2019, 23:56

No i Vimes, zaraz będziesz onucą...


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2019, 07:24

Alex96 pisze:No i Vimes, zaraz będziesz onucą...
Fraza "ruskie onuce" jednoznacznie kojarzy mi się z pewnym chłopkiem-roztropkiem z twittera o nicku @lostson_, któremu się wydaje, że jest kontrwywiadem i obrzuca nią na prawo i lewo każdego, kto śmie mieć wątpliwości co do głoszonych przez niego jaśnie objawionych "prawd". Ciekawi mnie, czy i Ty ją od niego zaczerpnąłeś? Zacząłem go obserwować przed wyborami prezydenckimi w USA. Pamiętam, co wtedy pisał o Trumpie i widzę, co pisze teraz. Pamiętam również, co pisał o Misiewiczu, który aktualnie siedzi w areszcie. Trudno tego człowieka nazwać inaczej niż pajacem. Tutaj kilka przykładów twórczości tego "kontrwywiadowcy":

Tak pisał o Trumpie przed wyborami:

Obrazek

To tylko drobny wycinek jego "przenikliwych" kontrwywiadowczych tłitów, bo więcej nie chce mi się kopiować, ale jak ktoś chce przejrzeć wystarczy wpisać w wyszukiwarkę twittera frazę: "trump from:lostson_ since:2016-01-01 until:2016-09-30".

Tak pisze o nim teraz:

Obrazek

Nasz kontrwywiadowca przeszedł ewolucję od narracji "Trump to ruska onuca" do "Trump jest tak cudowny i wspaniały, że aż zrobię mu rim joba".

Na deser jeszcze spektakularny samobój o Misiewiczu:

Obrazek

Tacy ludzie właśnie najbardziej zniechęcają do partii, którą popierają.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 26 maja 2019, 21:40

I bum PiS jednak wygrywa wybory, miażdżąca przewaga PiS i KE nad resztą. Pytanie jak pójdą na jesień czy razem w koalicji wtedy istnieje szansa, że do sejmu wejdą posłowie z 2 komitetów. Biedroń może paść szybciej niż Petru, zaczynał sondażowo z ponad 10% a ostatecznie niewiele przekroczył próg wyborczy a Konfederacja to koalicja i wątpię by zgarnęli powyżej 8%. To kto będzie rządził rozstrzygnie wynik Wiosny i być może Kukiza.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 maja 2019, 22:24

Masakra co za duopol. :facepalm: Nie mogę patrzeć na te twarze z KE które będą czuć się w tym Eurokołchozie jak ryby w wodzie. Warto odnotować brak Czarneckiego i Legutki z PiS. Liczyłem na dwucyfrowy wynik Konfederacji. Chociaż bez wsparcia mainstreamu jak w przypadku Wiosny było o to cholernie trudno. Te 3 prawdopodobne mandaty to malutko.


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2019, 22:26

Obrazek

W wyborach do Europarlamentu w 2014 roku partie wchodzące w skład Koalicji Europejskiej zdobyły łącznie: 48,37% głosów (PO-32,13%, SLD-9,44%, PSL-6,80%), co przełożyło się na 28 mandatów (PO-19, SLD-5, PSL-4). Jeżeli sondaże się potwierdzą i KE w wyborach w 2019 roku faktycznie zdobyła 39,1% głosów i 22 mandaty to oznacza to brak premii za zjednoczenie i stratę 6 mandatów.

Natomiast PiS zyskał, bo w 2014 roku zdobył 31,78% głosów i 19 mandatów, a teraz 42,4% głosów i 24 mandaty, czyli zwiększył stan posiadania o 5 mandatów.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 26 maja 2019, 23:08

Jest komentarz jednego z proroków mniejszych, Marka Belki, odnośnie do Konfederacji:
Jednak, choć jest to ruch skrajnie prawicowy, by nie powiedzieć: "kryptofaszystowski", to nie powinniśmy panikować. Bo tak wiele procent na Konfederację nie oznacza, że jest to tyle procent na faszyzm - podkreśla. - Zresztą, oni się nie utrzymają, sukces ich "zabije"

Jednak przeraża mnie to, że we wszystkich debatach oglądaliśmy - jako kandydatów Konfederacji - młodych, eleganckich, ulizanych młodzieńców. I oni, bazując na fałszywych przesłankach, proponowali ludziom coś, co wydawało się wewnętrznie spójne. Mnie się to kojarzyło jak najgorzej. Bo przypominało innych młodzieńców z kraju ościennego, w eleganckich, cudownych ubiorach od Hugo Bossa. I jak patrzyłem na kandydatów Konfederacji, to taka właśnie myśl mi się nasuwała, że tylko ich tak poprzebierać. To jest naprawdę przerażające.
Link: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... 7ed6a3b39d

Musiałem wrzucić :D
Ostatnio zmieniony 27 maja 2019, 08:15 przez Karowiew, łącznie zmieniany 1 raz.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 26 maja 2019, 23:09

Fraza "ruskie onuce" jednoznacznie kojarzy mi się z pewnym chłopkiem-roztropkiem z twittera o nicku @lostson_, któremu się wydaje, że jest kontrwywiadem i obrzuca nią na prawo i lewo każdego, kto śmie mieć wątpliwości co do głoszonych przez niego jaśnie objawionych "prawd". Ciekawi mnie, czy i Ty ją od niego zaczerpnąłeś?
Oj nie nie, te epitety widzialem znacznie wczesniej. Sakiewicz i inny beton wiele razy tego uzywal.
Po wyniku K15, mam przekonanie graniczące z pewnością, że "Onuce" jesienią zrobią +10% kosztem ciastek (bardziej) i jarmułek... A później oby ku normalności.[/quote]


Tyrion

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 maja 2015
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2015

Nieprzeczytany post 26 maja 2019, 23:44

Ja rozumiem znużenie dwoma głównymi siłami, ale w sumie ponad 12% dla kosmitów typu konfederacja i wiosna. Wow.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 27 maja 2019, 00:04

Obrazek

Koalicja Europejska odniosła taki "oszałamiający sukces", że największy troll Platformy na twitterze już przebija Schetynę "osinowym kołkiem" :D. W sumie to trudno mu się dziwić, bo na plecach Platformy weszli do Parlamentu Europejskiego działacze SLD i PSL, którzy startując samodzielnie pewnie mieliby duże problemy z przekroczeniem progu wyborczego. Schetyna i Platforma wyszli na tej koalicji jak Zabłocki na mydle.

Obrazek

Wiarygodność sondaży "Newsweeka" pod wodzą Tomasza Lisa :D.


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2359
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 27 maja 2019, 05:53

Nie ma nadziei dla tego kraju.

PIS + PO = ponad 80% głosów.

:giveup:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
ODPOWIEDZ