Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 18:55

Dwie wypowiedzi Magdaleny Środy, które są po prostu boskie i pokazują, co siedzi w głowach tzw. "feministek". Pierwsza:
W jednym z odcinków programu "W roli głównej" gościem Magdy Mołek była Magdalena Środa. Feministka przyznała, że w zjazdach pojawiała się czarownica, która "uczyła nas różnych rzeczy".

– Na nasze zjazdy, może nie w Krakowie, ale już w innych miejscach, w Mądralinie, przyjeżdżała pewna czarownica prosto z Salem i uczyła nas różnych rzeczy – przyznała Środa.

Magda Mołek dopytywała, o jakie konkretnie praktyki chodzi.

– Różnych rzeczy. Wszystkiego nie mogę powiedzieć, bo jesteśmy związane tajemnicą i każda z nas ma dyplom – powiedziała feministka.

– Składałyście przysięgę, że nie powiece? – pytała prowadząca.

– Oczywiście, że tak. Ale w każdym razie w noc Walpurgii albo w głęboką noc bogini Hekate spotykamy się i gry i wtajemniczenia trwają do samego rana. Efekty tego, oczywiście widać potem w życiu politycznym – odparła Środa.

Źródło
W newsie jest link z nagraniem jakby ktoś nie wierzył, że ona naprawdę to powiedziała. Swoją drogą to ciekawe jak prof. Środa łączy przekonanie, że religia to zabobon z jednoczesną wiarą w czarownice i magię.

Natomiast druga to "chłodna" i "merytoryczna" analiza polityczna:

Obrazek

Poziom oderwania od rzeczywistości tej pani jest naprawdę niesamowity. W Polsce pod rządami PiS-u policja obchodzi się z protestującymi jak z jajkiem. Dla kontrastu można sobie rzucić okiem na metody działania policji w państwach Europy Zachodniej. Dobitnie to było widoczne na przykład podczas protestów w Katalonii. Zero cackania się z protestującymi, od razu w ruch szły pały i gaz. Podczas trwającego właśnie Tour de France policja tak się rozpędziła, że oprócz protestujących zagazowała również kolarzy: "Police accidentally tear gas several Tour de France riders amid farmers' protest", a blokujących drogę traktowała tak:

Obrazek

Wyobrażacie sobie, żeby do takiej sytuacji jak na powyższym zdjęciu doszło w Polsce? Czy jakiś polski policjant potraktowałby w ten sposób gazem pieprzowym kobietę? U nas w takiej sytuacji by pewnie protestujących jak zwykle przenosili. We Francji od razu w ruch idzie gaz, w Katalonii w ruch od razu poszły pały i policjanci bez najmniejszych skrupułów naparzali blokujących lub ciągnęli ludzi po ziemi jak szmaty. Obejrzyjcie sobie na przykład to nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=xEi7noGYisA i porównajcie to z zachowaniem polskiej policji wobec protestujących pod Sejmem. Naprawdę ludzi twierdzących, że policja pod rządami PiS-u jest brutalna trudno nazwać inaczej niż pajacami.
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2018, 19:00 przez Vimes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 19:00

mateo369

Ależ nie ma problemu. Możemy nie prowadzić ze sobą dyskusji, jeśli nie chcesz, ale wtedy pada pytanie, po co ją w ogóle zaczynasz? :hello:

Celiński o Śpiewaku prostu z mostu: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ostry-w ... wa/yqgb2dx

:D


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 20:06

Karowiew pisze:mateo369

Ależ nie ma problemu. Możemy nie prowadzić ze sobą dyskusji, jeśli nie chcesz, ale wtedy pada pytanie, po co ją w ogóle zaczynasz? :hello:
:facepalm: Przecież to Ty zacząłeś dyskusję, ja się tylko odniosłem do Ziemkiewicza, który w moim mniemaniu nie jest godny uwagi. Ale w sumie racja, tym bardziej, że do meritum mojej wypowiedzi się po raz kolejny się nie odniosłeś (ja do Twojej tak). A ona tyczyła się m.in. właśnie Ciebie. Bo to Ty szufladkujesz ludzi. To wg Ciebie jeśli ktoś nie jest za PiSem to zapewne musi być platformersem i lewakiem a co za tym idzie musi popierać każdy nawet najgłupszy ich pomysł czy wypowiedź i nigdy nie może zmienić zdania. I to nie jest moja opinia na Twój temat, to wyraźnie wynika z Twoich dwóch ostatnich wypowiedzi. Prościej już wytłumaczyć nie umiem i w tym konkretnym temacie odpowiadał nie będę.

Vimes
Osobiście wolałbym oberwać gazem niż zostać usunięty siłą czy tym bardziej pobity ale ogólnie się z Tobą zgadzam co do Policji. Co do feministek to szkoda rozpoczynać dyskusję, feminizm to stan umysłu.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 26 lipca 2018, 09:16

Przecież to Ty zacząłeś dyskusję, ja się tylko odniosłem do Ziemkiewicza, który w moim mniemaniu nie jest godny uwagi.
Acha, no faktycznie nie zacząłeś tej dyskusji... Wrzuciłem link do artykułu Ziemkiewicza, po czym Ty go skomentowałeś i przedstawiłeś swój pogląd na temat tego felietonisty, po czym ja odniosłem się do Twojej wypowiedzi. Dyskusja – z definicji – to ustna lub pisemna wymiana zdań na jakiś temat, jakieś zagadnienie, prowadzona w gronie dwóch lub więcej osób. Więc – używając logiki – jeśli Twój post dotyczący autorytetów dziennikarstwa rozpoczął wymianę zdań między nami, to – ergo – zacząłeś dyskusję.
Ale w sumie racja, tym bardziej, że do meritum mojej wypowiedzi się po raz kolejny się nie odniosłeś (ja do Twojej tak).
Mogę się mylić, ale kwestię, czy Ty mi odpowiedziałeś na temat Komorowskiego i jego tekstu o rzezi wołyńskiej, rozstrzyga cytat z Twojej wypowiedzi:
Co do pozostałej części Twojego posta, to pozwól że nie będę się wypowiadał, bo z bzdurnymi sugestiami w stosunku do mojej osoby nie chcę i nie będę się zajmował.
Po czym zacytowałem coś, co podważa stwierdzenie „bzdurne sugestie”, bo potwierdza Twoje niegdysiejsze poparcie dla Komora. Potem oczywiście zacząłeś swoje głodne kawałki, poparte erystyką, jaki to Twój przeciwnik zły i jak szufladkuje ludzi. A to całe "szufladkowanie ludzi" opiera się na tezie, że kiedyś byłeś za Komorowskim i PO, ponieważ byłeś anty-PiS, co poparte zostało cytatem. Chociaż może chodzi o to, że Ci po prostu wstyd, iż popierałeś Bula, co dobrze o Tobie świadczy.
Prościej już wytłumaczyć nie umiem i w tym konkretnym temacie odpowiadał nie będę.
Gratuluję, typowa erystyka w stylu naszego forumowego doktora. Ale okej, mogę być "tym złym" :hello:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 26 lipca 2018, 13:27

Nagranie z protestu pod Pałacem Prezydenckim w sprawie sądów dowodzi, że dopalacze to poważny problem: https://twitter.com/waldemar_kowal/stat ... 2145004544.

Obrazek

Obrazek

Prawniczy narybek :D.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2018, 17:36

"Ewa Gawor była podporucznikiem MO, absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego oraz pracownikiem Departamentu PESEL MSW.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... am/gzgg8j1

Taki to ma "rodowód" kobieta, której decyzja o wstrzymaniu pochodu rozwiązała organizowany przez narodowców Marsz Powstania Warszawskiego. Ku chwale III RP :lupa:

Tutaj dobry skecz: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... fh#slajd-5

Według Gawor, wznoszenie okrzyków typu "śmierć wrogom ojczyzny" było jednym z powodów podjęcia tej decyzji. Kobieta pewnie ma takie samo zdanie o AK i NSZ jak Wanda Wasilewska.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2018, 00:20

Jakie to jest smutne... W Święto Wojska Polskiego :/



I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2018, 08:44

A potem dziwią się, że w kraju, w którym są nastroje patriotyczne, przegrywają wybory i de facto nic nie znaczą na polskiej scenie politycznej.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2018, 08:55

"Prawie Sprawiedliwi" z pomysłem w stylu "ręce opadają":
Premier Mateusz Morawiecki ma rozmawiać z ministrem sportu Witoldem Bańką o skokowym zwiększeniu wsparcia dla lekkoatletów. Ma to być 300 milionów na nowe hale i podwojenie kontraktów sponsorskich spółek ze sportowcami - donosi portal 300polityka.pl.
https://wpolityce.pl/sport/407848-300-m ... koatletyke

Tak, inwestujmy pieniądze podatników w sport! Powinniśmy jeszcze pomyśleć o sypnięciu kasą na odkurzenie wyścigów rydwanów :C


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 08:31

Tymczasem w tzw. "cywilizowanym kraju", który ma być dla Polski przykładem:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy ... ow/fqvbt58

To tyle, jeśli chodzi o eksperyment "multi-culti".

No i oczywiście legalny przemarsz nazistów: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy ... ie/vqn9mdp

Bójki komunistów z nazistami, ranny zostaje policjant.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 12:34

Karowiew pisze:Tak, inwestujmy pieniądze podatników w sport! Powinniśmy jeszcze pomyśleć o sypnięciu kasą na odkurzenie wyścigów rydwanów :C
Przynajmniej w tej dyscyplinie odnosimy sukcesy, a pieniądze tylko je mogą zwiększyć. Wyścigi rydwanów? Rozumiem że dyskredytujesz i pogardzasz sukcesami lekkoatletów. Pewnie! Inwestujmy tylko w piłkę nożną - raz na 10 lat wejdziemy na mundial i zagramy 3 mecze, a piłkarze są przecież bardzo biedni. To że lekkoatletyka jest dla Ciebie żałosnym sportem, to sorry ale zachowujesz się jak ignorant.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2018, 14:26 przez CzeczenCZN, łącznie zmieniany 1 raz.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 14:18

Po odpadnięciu Polski z Mistrzostw Świata ktoś ze środowiska lewicowego zarzucił, iż przyczyną naszej porażki jest brak różnorodności - reprezentacja jest zbyt biała. Pomoże ktoś znaleźć źródło oraz kto tak powiedział, bo niestety nie mogę teraz znaleźć ani jednego strzępka tej wypowiedzi.

EDIT: Dzięks, tego szukałem. :uklon:
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2018, 17:31 przez Vanquish, łącznie zmieniany 1 raz.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 14:56

Jedyne, co kojarzę, to tweet Kimmo Grönlunda:
Poland has a population of almost 40 million people. And the team is all white? That’s not a winning concept.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 00:26



Pan złota rączka :-) Odlatują w sztabie Trzaskowskiego.


Obrazek
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2018, 16:14

Chciałbym żeby nasi milusińscy forumowicze podzielili się opinią jak oceniają najświeższe doniesienia o zmianach w Sądzie Najwyższym? Mnie nie chodzi już o samą znowelizowaną ustawę i jej treść, ale o tryb pracy w ostatnich dniach - organizowane naprędce i hurtem "przesłuchania" kandydatów na sędziów, brak jakiejkolwiek transparentności, wysyłanie powiadomień o przesłuchaniach w okresie urlopowym, praktyczne uniemożliwienie możliwości odwołania od decyzji naboru.

Nie trudno nie odnieść wrażenia, że wybory kandydatów to fikcja i lista sędziów jest już z góry znana, ustalona w gabinetach polityków, a sama rekrutacja to "ustawka". Jedna klika będzie zmieniała drugą - taki w mojej opinii jest wydźwięk tej sprawy.
A przecież wszystko miało być jasne i czytelne. Ja sobie wyobrażałem, że tak jak w amerykańskich filmach będziemy mogli - my "suweren" - przyjrzeć się sylwetkom kandydatów na sędziów, poznać ich dorobek, dotychczasową działalność czy wręcz będziemy mogli posłuchać jak przebiegają same przesłuchania... pomyślał naiwny ja z przeszłości.


Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ