Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 14:27

prezes3c pisze:
Piotr Juvefan pisze:Tak stereotypowo to Ty masz coś do ludzi z Podlasia :think: No nic ciekawie się gawędziło, wybadałem co chciałem :prochno: Pozdrawiam :lol:
:think: Chodziło mi o określenie "dla mnie" bo tak ludzie z Podlasie mówią zamiast "mi" a nie o żadne stereotypy. Mi również ciekawie się gawędziło.
Zabrakło mi u Cb słów Dla mnie czy też Moim zdaniem. Wszystko się sprowadzało do tego,że jest to tylko i wyłącznie Twoje zdanie.


Obrazek
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 14:29

Karowiew pisze:
prezes3c pisze: Przepraszam bardzo ale statystyczny Polak właśnie tak wygląda "ciemna masa, rasizm, antysemityzm, nienawiść do sąsiada ale co niedziela do kościółka. Wystarczy postraszyć piekłem i pół wypłaty na tace"
Od razu pytanie - Ty jesteś wyborcą .nowoczesnej?

Masz oczywiście rację, pewnie dlatego u nas druga z rzędu prezydentowa to Polka o żydowskich korzeniach.

Mam takie pytanie, w jaki sposób obliczyłeś parametry tego "statystycznego Polaka"? Będę wdzięczny za odpowiedź, tylko nie taką, jak ta o wyjeździe na wieś:
Otwórz oczy i się rozglądnij. Wystarczy że pojadę na 2 dni do rodziców na wieś i nasłucham się w sklepie czy na przystanku rozmów statystycznych Polaków. Póki ta mentalność nie zmieni się o 180 stopni to dalej kraj będzie wybierał rządzących takich jakich mamy obecnie.
Nie. nie .nowoczesnej. Obliczyłem to przez mieszkanie w Polsce tyle lat i mieszkanie w obecnie już w 3 mieście. Przez to że 10 lat temu mój kolega homoseksualista został przez to pobity tak dotkliwie że pękła mu czaszka (nie będę pisał o końcu tej historii bo nie o litość tu chodzi). Wiem że generalizuję nasz naród powiedzeniem "statystyczny Polak" ale niestety takie mam odczucia.
A Pileckiego, którego masz w awatarze szanuję, tak samo jak nasz Kraj.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 15:18

prezes3c pisze:Nie. nie .nowoczesnej.
always look on the bright side of life - znalazłem pozytyw.
prezes3c pisze: Obliczyłem to przez mieszkanie w Polsce tyle lat i mieszkanie w obecnie już w 3 mieście. Przez to że 10 lat temu mój kolega homoseksualista został przez to pobity tak dotkliwie że pękła mu czaszka (nie będę pisał o końcu tej historii bo nie o litość tu chodzi).
Do listy naszych "statystycznych" przywar doszła homofobia.
prezes3c pisze:Wiem że generalizuję nasz naród powiedzeniem "statystyczny Polak" ale niestety takie mam odczucia.
A Pileckiego, którego masz w awatarze szanuję, tak samo jak nasz Kraj.
Okej, to napisz na samym początku, że to są odczucia, a nie statystyka.

Powiem tak, przez lata "Wyborcza" wbijała nam do tych naszych głów, że jesteśmy niewiele warci, jesteśmy ciemni, jesteśmy takim wrzodem na tyłku tego całego "fajnego świata", co tam się na Zachodzie stworzył.

My, jako naród, święci nie jesteśmy. Mamy swoje przywary, swoje grzechy i - jak każdy naród - swoje na sumieniu. Ale dlaczego zawsze jest tak, że to my jesteśmy gorsi? Na Zachodzie są jacyś lepsi od nas? Nie, nie są. Mają z pewnością dużo więcej kasy, którą wycisnęli za pomocą kolonializmu, podboju i ogólnego złodziejstwa praktykowanego na słabszych od siebie, m.in na Polakach.

Zacznijmy wreszcie być dumni z naszej tożsamości, którą zachowaliśmy, nie mając przez ponad sto lat własnego państwa. Z naszych osiągnięć, z naszej historii, z tego, że jako Państwo nie podjęliśmy współpracy z Niemcami, nie uczestniczyliśmy w ich zbrodniach, tylko zwalczaliśmy te niemieckie narodowo-socjalistyczne łajdactwo najlepiej, jak potrafiliśmy. Powstrzymaliśmy w 1920 kolejną zarazę - bolszewickich Rosjan.

My kajamy się za wszelkie zbrodnie, i te wyimaginowane, i te prawdziwe i kulimy ogon przy każdym zarzucie, że jesteśmy tacy, a nie inni. To my. A Niemcy? Kajają się za każdym razem za swoje zbrodnie w Namibii? Jak pokazuje przykład polityki Merkel, mają je gdzieś. Zbrodnie III Rzeszy też chcieliby wymazać ze zbiorowej pamięci, obciążając nimi mitycznych nazistów, których bohaterski niemiecki ruch oporu liczący z 50 milionów "dobrych Niemców" pokonał w 1945 roku.

To jest dopiero ciekawe porównanie - z jednej strony Polacy, wiecznie kajający się za swoje błędy, z drugiej - Niemcy, wypierający z historii własne ogromne zbrodnie. Oni są dumnym narodem, my nie. Może czas powiedzieć sobie, że nie jesteśmy tacy źli, kiepscy i w ogóle do bani. Może czas skończyć z szydzeniem z samych siebie. Jesteśmy wielkim narodem i czas być z niego dumnym. Czas zmienić sposób patrzenia na nas samych. Pięciu agresywnych żuli w dresach, których spotykam po powrocie z pracy, chyba nie przekreśla reszty Polaków?

We Francji szerzy się antysemityzm, w Anglii rodzi się spora ksenofobia. Czy te przedstawiciele tych narodów ciągle stękają, jakie to one są beznadziejne?

Widzę drugi pozytyw:
A Pileckiego, którego masz w awatarze szanuję, tak samo jak nasz Kraj.
Tak trzymać, może kiedyś do Polski i Rotmistrza dodasz Naród Polski. Taką mam cichą nadzieję :)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 15:41

@prezes3c

za naszą zachodnia granicą organizacje propagujące nazizm i odwołujące się bezpośrednio do tej doktryny maszerują na ulicach, partia wychwalająca wermacht uzyskuje 12% w wyborach do parlamentu, organizuje się w lasach zjazd fantyków Adolfa H., w Berlinie ludzie organizują pikietę w której palone są flagi Izraela i nawołują do zabijania Żydów. Ale na 90% jestem pewny, że w Twojej opinii Niemcy są tolerancyjnym krajem o kilka poziomów lepszych w tej materii niż Polska. zgadłem ? :whistle:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 16:02

że o Naszej wschodniej granicy nie wspomnę, bo odradzający się kult Banderyzmu czyli najgorszej frakcji Nazistów w dziejach ludzkości na zachodniej Ukrainie w obliczu kliku milionowej mniejszości ukraińskiej w Polsce to jest jakieś nieporozumienie


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2018, 07:59

Przy okazji Ukrainy przypomnieć należy, że według wielkiego "mędrca" o nazwisku Komorowski akurat ten ukraiński nacjonalizm nie jest zły, a zbrodnie Ukraińców w czasie rzezi wołyńskiej "to było dawno". Taka to jest post-uniowolnościowa formacja polityczna i umysłowa, ludobójstwo na Polakach chętnie puszcza w niepamięć i marginalizuje, ale nasze najmniejsze nawet przewiny będzie powtarzać w kółko, żeby tylko wbijać wszystkim do głów, jacy to jesteśmy nędzni i ogólnie źli. Oczywiście o całym syfie, który jest teraz w Niemczech, Francji itd. to nasi światli "fajni, europejscy Polacy" jakoś rozmawiać nie chcą.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2018, 10:34

pan Zambrotta pisze:@prezes3c

za naszą zachodnia granicą organizacje propagujące nazizm i odwołujące się bezpośrednio do tej doktryny maszerują na ulicach, partia wychwalająca wermacht uzyskuje 12% w wyborach do parlamentu, organizuje się w lasach zjazd fantyków Adolfa H., w Berlinie ludzie organizują pikietę w której palone są flagi Izraela i nawołują do zabijania Żydów. Ale na 90% jestem pewny, że w Twojej opinii Niemcy są tolerancyjnym krajem o kilka poziomów lepszych w tej materii niż Polska. zgadłem ? :whistle:
Parę dni temu jakaś śniadaniówka, temat o Hindusach. Gośćmi Polka, która studiowała z Hindusami i bywa/pracuje w Indiach, a także Hindus studiujący i pracujący w Polsce. Na stwierdzenie prowadzącego "dużo Twoich rodaków ostatnio u nas pracuje, choćby jako kurierzy i dostarczyciele jedzenia" Polka wypaliła że wg niej to przejaw rasizmu. Gość się nie zgodził i stwierdził że to jest bardziej kwestia "wrodzonego GPSu" dzięki któremu z łatwością odnajdują się w miastach, bo taka Warszawa przy indyjskich to pikuś. Wtedy też prowadzący zapytał jak właśnie z tym rasizmem Polaków. No i Hindus odpowiedział że krótko po przyjeździe spotkał się z tym że ktoś się obejrzał na ulicy ale nigdy nikt go nie zaczepiał, a od 5-6 lat nawet nikt go nie zauważa. Polka oczywiście na identyczne pytanie odpowiedziała, że co prawda odczuwa "gorsze" traktowanie będąc w Indiach ale to normalne bo występują różnice kulturowe. Tak więc jak my damy obcokrajowcowi pracę kuriera to jesteśmy rasistami. Gdy polska kobieta nie jest traktowana serio ze względu na płeć i pochodzenie u nich to różnica kulturowa, do której się z przyjemnością dostosowuje jako gość. 😂


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2018, 18:34

Kwiecień:

Obrazek

Lipiec:

Obrazek

Wygląda na to, że gdzieś pomiędzy kwietniem, a lipcem pan Ujazdowski stracił swoją osobowość. Ciekawe czy utrata została zgłoszona na policję, bo może dałoby radę jeszcze ją odnaleźć przed wyborami.

Na poważnie, pan Ujazdowski cnotę stracił, a rubleka nie zarobił. Biedaczek.

Tymczasem kandydat Trzaskowski bardzo się stara, żeby przebić wyczyn Bronisława Komorowskiego i przegrać wybory w Warszawie, co pozwoliłoby mu odebrać byłemu prezydentowi tytuł największego nieudacznika w polskiej polityce. Nawet w "Wyborczej" zaczynają ją już trząść tyłkami: "Jaki vs Trzaskowski. Do przerwy 3:0".


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 10:40

Interesujący tekst RAZ-a odnośnie do "wojenki o sądy" :fight: Oto próbka:
Pewien zagraniczny dziennikarz, wyraźnie zdziwiony, że nie uważam skrócenia kadencji prezes Gersdorf za żadne horrendum i nie zamierzam się nigdzie kłaść Rejtanem w jej obronie, zapytał mnie, czy naprawdę się nie obawiam, że Sąd Najwyższy i inni sędziowie mogą po reformie orzekać niesprawiedliwie, niezgodnie z prawem i pod dyktando polityków.
Odpowiedziałem, że, oczywiście, obawiam się tego po reformie - problem w tym, że przed reformą nie "obawiałem się", tylko po prostu wiedziałem, że tak właśnie jest.
Reszta w linku: https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkie ... Id,2603238

Niestety forumowa reforma emotikonek zabrała zdaje się (pewny nie jestem) moją ulubioną emotkę głowy wygrażającej pięścią. Gorze nam się stało :punish:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 12:44

Karowiew pisze:Interesujący tekst RAZ-a
Niezły oksymoron.

PS. RAZ to nie CR7, dlatego używaj pełnego nazwiska w stosunku do osoby, którą (po skrócie) kojarzy 2% forum.
PS2. Widzę, że Vimes po wielu kompromitacjach Ziemkiewicza zrozumiał, że nie jest to najlepszy przykład na dziennikarski autorytet w tym kraju, ale że forum nie znosi próżni...


************************************
PiS ma większość w sejmie i senacie, ma swojego(?) Prezydenta. Przez 3 lata z sukcesami przejmują wszystko co jest do zdobycia - służby, prokuraturę, Trybunał konstytucyjny, Sądy powszechne, Sąd Najwyższy. Ciekawe co będzie, jeśli jednak... nie wygrają kolejnych wyborów parlamentarnych :snack:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 13:21

mateo369 pisze:PS. RAZ to nie CR7, dlatego używaj pełnego nazwiska w stosunku do osoby, którą (po skrócie) kojarzy 2% forum.
To jest jakiś rozkaz? To raz. Dwa, uważam, że ludzie na tym forum nie są idiotami, więc rzucając okiem na link, w którym widnieje nazwisko Ziemkiewicz, już będą wiedzieli, o kogo chodzi, oczywiście jeśli jeszcze nie przywykli do skrótu stosowanego przez samego autora.
PS2. Widzę, że Vimes po wielu kompromitacjach Ziemkiewicza zrozumiał, że nie jest to najlepszy przykład na dziennikarski autorytet w tym kraju, ale że forum nie znosi próżni...
Nasuwa się zatem pytanie, czy jesteś tak uprzejmy, żeby wymienić mi jakieś autorytety dziennikarstwa w - użyjmy platformerskiego określenia - "tym kraju"? Chętnie poczytam ich teksty.

A skoro o kompromitacjach mowa, to powiedz mi, mój Drogi, jedną rzecz. Pamiętam Cię jako zajadłego anty-prawicowca, który - jeśli dobrze pamiętam - głosował w wyborach na Komorowskiego i dzięki głosom takich ja Ty to indywiduum zaliczyło jedną kadencję. Teraz powiedz mi, ale tak szczerze, nie wstyd Ci za niego? Za ten tekst o zbrodni wołyńskiej? Za tekst, że ukraiński nacjonalizm nie jest zły?

Co więcej, jeśli mógłbyś mi powiedzieć, czy nie jest Tobie wstyd za to żałosne sejmowe lewactwo, które stwierdziło, że "Inka" to młodociany bandyta, a nawet że "Żołnierze niezłomni" to zbrodniarze?

Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania :cooler:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 15:25

Karowiew pisze:
mateo369 pisze:PS. RAZ to nie CR7, dlatego używaj pełnego nazwiska w stosunku do osoby, którą (po skrócie) kojarzy 2% forum.
To jest jakiś rozkaz?
Tak, od samego Pileckiego... cóż za dziwy tok rozumowania. Przecież wyraźnie uzasadniłem swoją sugestię co do używania tego skrótu.
Karowiew pisze:
mateo369 pisze: PS2. Widzę, że Vimes po wielu kompromitacjach Ziemkiewicza zrozumiał, że nie jest to najlepszy przykład na dziennikarski autorytet w tym kraju, ale że forum nie znosi próżni...
Nasuwa się zatem pytanie, czy jesteś tak miły, żeby wymienić mi jakieś autorytety dziennikarstwa w - użyjmy platformerskiego określenia - "tym kraju"? Chętnie poczytam ich teksty.
Szczerze? Jeśli chodzi o politykę to nie kojarzę takowych (obiektywnych w połączeniu z dużą wiedzą). Żeby była jasność daleko mi do eksperta w tej dziedzinie.

Co do pozostałej części Twojego posta, to pozwól że nie będę się wypowiadał, bo z bzdurnymi sugestiami w stosunku do mojej osoby nie chcę i nie będę się zajmował. Ogólnie dodam tylko dwa zdania. Wstyd mi za każdego polityka bez podziału na przynależności partyjne, który kompromituje nasze dobre imię czy to w kraju, czy za granicą. I drugie zdanie (które bezpośrednio odnosi się do pierwszego) - przykro mi, że w tym kraju ktoś kto jest za PiSem przez przeciwników jest postrzegany za "głupiego pisiora" i z góry jest oczywiste, że podziela wszystkie ich nawet najgłupsze poglądy i na odwrót. Ktoś kto nie sprzyja obecnej władzy automatycznie jest "głupim platformersem i lewakiem" z wszystkimi jego ułomnościami. W sumie poniekąd jednak odpowiedziałem Ci na Twoje pytania ;)


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 16:43

mateo369 pisze: Co do pozostałej części Twojego posta, to pozwól że nie będę się wypowiadał, bo z bzdurnymi sugestiami w stosunku do mojej osoby nie chcę i nie będę się zajmował
To nie są bzdurne sugestie w stosunku do Twojej osoby, lecz lata obserwacji. Jak się okazało, miałem rację, co do Twojego niegdysiejszego poparcia dla Bula:
Jeszcze tylko słowo odnośnie Marka Jurka. Fakt kandydatem jest niezłym ale patrząc realistycznie nie ma najmniejszych szans a ja nie tyle co popieram PO co jestem po prostu zagorzałym przeciwnikiem PiS i poprę każdego rozsądnego kandydata, który ma szansę (a za takich uważam m. in. Komorowskiego i Sikorskiego) byleby tylko nie doszło do reelekcji
Link: http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... &start=885

No i teraz pytanie - zmieniłeś zdanie co do "rozsądnego" kandydata o nazwisku Komorowski? Bo ja np. plułbym sobie w brodę, gdybym popierał to "curiosum", które zbyło rzeź wołyńską tekstem "to było dawno". A Ty, mój mateo369, co na to powiesz? :cooler:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 16:59

mateo369 pisze: Szczerze? Jeśli chodzi o politykę to nie kojarzę takowych (obiektywnych w połączeniu z dużą wiedzą). Żeby była jasność daleko mi do eksperta w tej dziedzinie.
Jeśli masz problem ze znalezieniem choćby jednego to może polecę Stanisława Michalkiewicza.


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2018, 18:36

Karowiew

Nie ma to jak znaleźć posta sprzed 8 lat i próbować wmawiać, że powinno mi (nie jemu(!)) być wstyd za słowa wypowiedziane przed rokiem. To tak samo jakbyś chciał przekonać rodziców, że muszą się wstydzić, że w roku 1990 głosowali na Wałęsę, przecież od wielu już lat plecie bzdury i robi z siebie durnia :ok:
Uprzedzam, daruj sobie szukanie głupich wypowiedzi Bronka sprzed 2010 r., bo nie o to mi chodzi. Wyjaśniłem już w poprzednim poście, spróbuj to zrozumieć i nie szufladkować ludzi.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
ODPOWIEDZ