Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 08:40

Vimes pisze:Opozycjo totalna nie szukaj patronów za granicą, ogarnij się, zaprezentuj ludziom swój program i spróbuj ich do niego przekonać zamiast wydurniać się zabieraniem mikrofonu, gaszeniem światła i rzucaniem kulek z papieru.
W swoim zatraceniu w kaczystanie nie słyszysz jak opozycja codziennie ogłasza kolejne kroki, które podejmie jak już przejmie władzę. Na przykład wczoraj Grześ i Sławek ustalili, że w imię miłości i wolności dowalą pisiorom po pięć lat. Pewnie wcześniej przywrócą wszystkich wylanych sędziów, żeby poprowadzili te sprawy wyjątkowo bezstronnie i niezawiśle, z czego przecież słyną :think:
Tefałeny i Newsweeki w ekstazie: W samej Warszawie na ulice mogło wyjść 100 tysięcy osób.
Mogło, ale nie wyszło :smile:


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 11:57

Byłem wczoraj i pod Pałacem, i pod Sejmem. Myślę, że było ok. 40 - 50 tysięcy ludzi.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 12:03

W życiu bym nie wyszedł na takie manifestację czy to by propagował Piś czy Po. Przecież to śmiech na sali. Propaganda jak w mordę strzelił. Że tym ludziom chce się chodzić i krzyczeć :prochno:


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 12:08

Ludzie – część – są wkurzeni, Cabrini. Widziałem wczoraj masę młodych ludzi, 30 i 30+. To nie są, jak twierdził minister Zieliński na Twitterze, UB-cy i zdrajcy. Nie wszyscy wyrażają zgodę na stan rzeczy.


Odniesie się ktoś do tego słów rzeczniczki Departamentu Stanu USA czy nie?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 12:31

Ja się odniosę - przy zmianie ustawy o Trybunale był wrzask z każdej strony, rownież z USA (list senatorów).

Psy szczekają a karawana jedzie dalej, zmiany idą w dobrą stronę.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 12:47

Ale ja mam gdzieś czy ktoś walczy o demokrację czy w Państwie panuje inny ustrój. Dla mnie liczy się poziom życia i dostatek, dostępność do służby zdrowia, do edukacji, do pracy, oraz wysokość wynagrodzenia no i oczywiście bezpieczeństwo. Polska nie spełnia od 27 lat praktycznie żadnych z powyższych rzeczy.

Oczywiście aglomeracje, stolica, tam może wygląda to w miarę średnio. Ale uwierz mi w większości miejsc wygląda to słabo. I ani PIS ani PO tego nie zmieniają od przeszło dekady. Dlatego dla mnie to są jakieś propagandy, z jednej stroni ludzie, którzy są na NIE dla UE, dla liberalizmu, zaś po drugiej stronie kwiczą świnie odciągane od koryta, ludzie z ,,elit'', ludzie, którzy dorobili się na biedzie innych.

W życiu nie poświęciłbym ani sekundy aby iść w takiej manifestacji czy to po stronie Pisu i zwolenników czy KODU i PO. Jeszcze te nawoływujące blondynki z mikrofonami ,, PRECZ Z KACZOREM'', ,,WSZYSCY NA SEJM''. :rotfl:


przykład chcę wybudować dom, kredyt na 450 tysięcy. Mam 29 lat. Pracuję od 5 lat w PL. I co ? I GÓWNO. 20 % wkładu własnego. Z czego mam odłożyć 90 tysięcy zł przy zarobkach 5 tysięcy netto, z czego wynajem kosztuje mnie 1800 zł/m. (pozostaje kombinowanie, pożyczanie, oszukiwanie pańśtwa). Ten kraj nie jest dla młodych ludzi, zresztą i tak nadal wszyscy wyjeżdżają, mimo sytuacji na zachodzie z arabami. Tylko co zrobić, jak kocham to miejsce i tu mam rodzinę. To jest mój dom.

WSTYD, jak oglądam to co się dzieje w Polsce od 2 dekad.


Obrazek
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 12:52

Tylko jeżeli nie daj boże powinie ci się noga i będziesz stroną w sprawie w sądzie, to wtedy to jest także twój problem i wypadałoby się nad nim pochylić. Oczywiście nie w sposób, który proponuje schorowany i cierpiący na zaburzenia psychiczne staruszek, ale coś z tymi sądami trzeba zrobić.

Skoro wywalamy wszystkich sędziów, bo kilka % bierze łapówki i jest be, to czemu nie rozwalimy całego Kościoła - przecież są tam księża pedofile!

Ciekaw jestem jak ta cała wojenka dalej się potoczy, ale jestem pewien jednego i pójdę o zakład o flaszkę, że pis nie wygra następnych wyborów. Kaczor odstawił leki i wszyscy zobaczyli, jak obłąkanym i pełnym nienawiści i chęci zemsty małym człowieczkiem jest. I jeżeli chce zarzucać komuś wycieranie sobie gęby jego bratem, to niech zacznie od swoich, z Macierewiczem i jego Komisją "Od dwóch lat nic nie ustaliliśmy" Smoleńską.


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 12:55

DonPatch pisze:Tylko jeżeli nie daj boże powinie ci się noga i będziesz stroną w sprawie w sądzie, to wtedy to jest także twój problem i wypadałoby się nad nim pochylić. Oczywiście nie w sposób, który proponuje schorowany i cierpiący na zaburzenia psychiczne staruszek, ale coś z tymi sądami trzeba zrobić.
Oczywiście że trzeba, to nie podlega dyskusji, ale sam sobie odpowiedziałeś, że nie ma ludzi ani partii która to zrobi rzetelnie i bez zamachu na konstytucję. Może się okazać, że z deszczu pod rynnę.


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 12:59

Lypsky pisze:Psy szczekają a karawana jedzie dalej, zmiany idą w dobrą stronę.
Dobro to pojęcie względne. Hitler też chciał dobrze.

Sejm, Senat, Trybunał, Sądy. Gdyby jeszcze na czele partii stał normalny człowiek, to może mniej sceptycznie zapatrywałbym się w tę "dobrą zmianę".


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 13:19

deszczowy pisze:Ciekawostka: PONOĆ złożony do marszałka Sejmu projekt ustawy o prawie wyborczym zakłada rzekomo likwidację PKW:
kwintesencja dziennikarza faktu w jednym poście :prochno:


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Tarnos15

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2003
Posty: 342
Rejestracja: 29 września 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 13:25

http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiado ... 59341.html

lewy obrót paliwowy zaczyna szwankować :whistle: :whistle:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 47056.html

"Zapalę dziś świeczkę za utracone przez budżet państwa dziesiątki, a pewnie i setki miliardów złotych, dzięki super "profesjonalnym" ministrom, ekspertom i menedżerom z ekipy PO-PSL, dzierżących władzę w latach 2008-2015.
Myślicie, że ci, którzy "kęcili" te miliardy są zadowoleni? Że nie chcą powrotu poprzedniej sytuacji?"

Nie mój komentarz, więc daję cudzysłów, choć ująłbym to podobnie


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 13:31

Lypsky pisze:
deszczowy pisze:Ciekawostka: PONOĆ złożony do marszałka Sejmu projekt ustawy o prawie wyborczym zakłada rzekomo likwidację PKW:
kwintesencja dziennikarza faktu w jednym poście :prochno:
Fake. Skasowane i prośba o usunięcie. Ktoś przeholował.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 15:49

Obrazek

Najnowszy sondaż przeprowadzony w dniach 18-19 lipca nie wskazuje na to, żeby konflikt wokół reformy wymiaru sprawiedliwości miał negatywne przełożenie na poparcie dla PiS-u, a wręcz przeciwnie, ale może efekt uwidoczni się dopiero za jakiś czas.

Cabrini_idol, a o to całe "Mieszkanie Plus" próbowałeś się czegoś dowiadywać? Czy może Cię to nie interesuje lub nie ma tego w Twojej okolicy?
DonPatch pisze:Skoro wywalamy wszystkich sędziów
Kto Ci to powiedział? Jakich wszystkich sędziów? Czy Ty myślisz, że Kaczafi trzyma w piwnicy zastępy nowych sędziów i jak tylko ustawa wejdzie w życie to ich wypuści? Większość pozostanie, poleci tylko część sędziowskiej wierchuszki.

Nie wszyscy prawnicy panikują: "Prof. Piotr Kruszyński o reformie wymiaru sprawiedliwości".

A propos fakenewsów:

Obrazek

Źródło: https://twitter.com/pbzatonski/status/8 ... 8702406656

Tak insynuują i manipulują dr hab. Marcin Matczak z UW i dr Borys Budka. Propsy za zaoranie obu dla redaktora "Pulsu Biznesu". Doskonały przykład tego, że z faktu, iż ktoś ma parę skrótów przed nazwiskiem nie wynika, że można mu wierzyć na słowo.


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 16:51



I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2017, 17:41

Typowe dyplomatyczne gładkie słówka, pełne trybu przypuszczającego: "That is why we are concerned by the Polish government's continued pursuit of legislation that appears to limit the independence of the judiciary and potentially weaken the rule of law in Poland. (...) We remain confident about the strength of Poland's democracy and the ability of Poles to address these issues through dialogue and compromise ". Tłumacząc na nasze: wiemy, że się o coś żrecie między sobą, ale nie jesteśmy pewni kto ma rację, więc weźcie się dogadajcie między sobą i nie zawracajcie nam doopy.

Zresztą sami obczajcie: https://twitter.com/i/videos/888164101544968194. Pani rzecznik nic nie mówiła o Polsce dopóki pytania nie zadał redaktor Marcin Wrona z tvn. Pani rzecznik dość długo szukała odpowiedzi w notatkach i odczytała mu parę gładkich słówek.


Obrazek
ODPOWIEDZ