Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2017, 12:03

Za kibicowanie PiS-owi Kaczyński płaci mi dokładnie tyle samo, co Agnelli za kibicowanie Juventusowi ;). Mateo369, proszę Cię, nie porównuj mnie do Pana Doktora, bom nie godzien tego zaszczytu :stop:.

-----------------------------

Podobno jest skandal, bo premier Szydło powiedziała, że trzeba bronić swoich obywateli.

1) "REAKCJA NA WYPOWIEDŹ SZYDŁO, CZYLI JAK ZAŚLEPIENIE NIENAWIŚCIĄ ODBIERA LUDZIOM PRZYZWOITOŚĆ",

2) "Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu".

Pajac z Brukseli stracił okazję, żeby milczeć.


Obrazek
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2017, 08:57

Dawno mnie tu nie było, bo w sumie czasu mniej i nie jestem na bieżąco jak zwykle, ale jakieś słuchy mnie dochodzą, że dawno nie było tak dobrze, że się oddłużamy :D

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,219 ... Czolka3Img

Wszyscy trąbią, że jest tak źle, to dlaczego jest tak dobrze? Wiem, że to dopiero połowa roku i ciekawią mnie wyniki na jego koniec, ale deficyt na poziomie 200mln na ten moment i prognoza o prawie połowę mniejszego na koniec roku deficytu niż zakładany, do tego spłata zadłużenia - co prawda tylko 6mld PLN - kropla w morzu potrzeb, ale to niewątpliwy pozytyw.

Zresztą kiedyś już o tym tu pisałem - PIS wie jak operować pieniędzmi, by długu nie powiększać, a wręcz by go zmniejszać, o czym świadczą ich poprzednie rządy.
Jeśli dodamy do tego wysoki indeks WIG20, mocną złotówkę, niskie ceny paliwa - to ja nie mam nic przeciwko obsadzaniu państwowych spółek swoimi - wręcz mogę temu przyklasnąć.

Podobnie jak nie mam nic przeciwko rzekomemu tragicznemu stanowi naszej armii - zdajmy sobie sprawę, że my świata nie zbawimy, a dopóki wydajemy obligatoryjne 2%PKB na wojsko i inwestujemy to w polską broń, polskie pojazdy, a zrywamy kontrakty na Caracale - to jestem na tak. Pieniądze zostają w Polsce, a nie wzmacniamy naszych "sojuszników"

Żeby nie było, że hailuje polityce PIS - podobnie jak za poprzednich rządów, mamy państwo policyjne - teoretycznie nie ma się czego bać, dopóki nie popadniesz, albo ktoś nie uzna, że podpadłeś :D
Zwiększenie przywilejów urzędników skarbowych, zwiększenie kontroli skarbowych - pieniedzy szukają wszędzie - o ile ukrócą działania dużych misiów i zgarną sporo, to dostanie też po kieszeni Kowalski, co na lewo naprawił furę gościowi. Podatki są niestety wysokie, nic nie zapowiada ich zmiany.

Niemniej, 500+ którego nie popieram, jako sztandarowego przykładu rozdawnictwa, sprawdza się - co widać chociażby w turystyce - Polaków stać na więcej - zeszłoroczna zima, liczba ludzi w górach, małych dzieci na nartach, korzystających z instruktorów, wg mnie była rekordowa.

Pieniądze wpuszczone w naszą gospodarkę ją ożywiły, zwiększyła się konsumpcja, zwiększyły się wpływy z VAT, a przeciętny Polak jest zadowolony, bo ma w kieszeni więcej.

Oczekiwałbym jednak trochę uwolnienia gospodarki, jednak ani ten rząd, ani żaden inny mi tego nie zagwarantuje.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 08:46

Co się dzieje ze światem? :(

Polski kierowca autobusu zaatakowany i zwyzywany w Anglii.

Dziecko nie może wejść do kościoła, bo ma ciemną skórę.

Członek KOD skopany przez Młodzież Wszechpolską.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 12:48

deszczowy pisze:Członek KOD skopany przez Młodzież Wszechpolską.
Przecież nic się nie stało, rzecznik(!) PiSu - Beata Mazurek nawet ich rozumie :rotfl: Ten babsztyl swoją głupotą i buńczucznością chwilami przebija Pawłowicz.

PS. Jak to jest możliwe, że w Polsce mogą funkcjonować takie organizacje jak młodzież wszechpolska czy ONR? Poważnie pytam.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 13:35

mateo369 pisze: PS. Jak to jest możliwe, że w Polsce mogą funkcjonować takie organizacje jak młodzież wszechpolska czy ONR? Poważnie pytam.
Prosta sprawa, działają zgodnie z polskim prawem.

Masz zapędy, żeby delegalizować legalnie działające organizacje? Ty faszysto! :papa:


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 18:52

mateo369 pisze:
deszczowy pisze:Członek KOD skopany przez Młodzież Wszechpolską.
Przecież nic się nie stało, rzecznik(!) PiSu - Beata Mazurek nawet ich rozumie :rotfl: Ten babsztyl swoją głupotą i buńczucznością chwilami przebija Pawłowicz.
Chłopaki, pamiętacie kto rozpoczął nawoływanie do przemocy: "W tej chwili nie mówimy już o prawie. Liczy się tylko goła siła, siła fizyczna. Kto będzie miał więcej za sobą ludzi, kto więcej wyprowadzi na ulice - to ten będzie zwyciężał. Prawo się już nie liczy". Jeżeli zapomnieliście, kto to powiedział to pod tym linkiem możecie sobie odświeżyć pamięć.
deszczowy pisze:Dziecko nie może wejść do kościoła, bo ma ciemną skórę.
Popraw mnie jeżeli się mylę, ale ten człowiek, który nie wpuścił ich do kościoła chyba został zatrzymany i skierowany na obserwację psychiatryczną, bo jego zachowanie wskazywało na chorobę psychiczną.


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 19:36

Vimes pisze:
mateo369 pisze:
deszczowy pisze:Członek KOD skopany przez Młodzież Wszechpolską.
Przecież nic się nie stało, rzecznik(!) PiSu - Beata Mazurek nawet ich rozumie :rotfl: Ten babsztyl swoją głupotą i buńczucznością chwilami przebija Pawłowicz.
Chłopaki, pamiętacie kto rozpoczął nawoływanie do przemocy: "W tej chwili nie mówimy już o prawie. Liczy się tylko goła siła, siła fizyczna. Kto będzie miał więcej za sobą ludzi, kto więcej wyprowadzi na ulice - to ten będzie zwyciężał. Prawo się już nie liczy". Jeżeli zapomnieliście, kto to powiedział to pod tym linkiem możecie sobie odświeżyć pamięć.
Standard. Wypowiedź Mazurek, za którą sama powinna podać się do dymisji (gdyby miała honor), a tymczasem przychodzi Vimes i próbuje odwracać kota ogonem, brawo :ok:
Mrówa pisze:Masz zapędy, żeby delegalizować legalnie działające organizacje? Ty faszysto! :papa:
Ze mnie taki faszysta jak z MW czy ONR patrioci, czyli żaden ;)


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 20:03

Standard. Kiedy były prezes Trybunału Konstytucyjnego regularnie występujący na spotkaniach KOD-u nawołuje do przemocy mateo369 siedzi cicho jak mysz pod miotłą i nie ma dla niego sprawy, ale jak ktoś z PiS-u coś chlapnie to ryczy jak lew.

Sprawcy zatrzymani, zarzuty postawione. Państwo działa.

Mazurek powiedziała, że nie popiera takiego zachowania, ale rozumie. Dodam, że jak się człowiek dzień w dzień spotyka z takimi chamami to ręka świerzbi.

-----------------------------

Tymczasem:

1) "Morawiecki zarobi na wczesne emerytury",

2) "Jak Grecja ma się uporać z kryzysem? Bloomberg: Powinna brać przykład z Polski".


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 20:33

Vimes pisze:Standard. Kiedy były prezes Trybunału Konstytucyjnego regularnie występujący na spotkaniach KOD-u nawołuje do przemocy mateo369 siedzi cicho jak mysz pod miotłą i nie ma dla niego sprawy, ale jak ktoś z PiS-u coś chlapnie to ryczy jak lew.

Sprawcy zatrzymani, zarzuty postawione. Państwo działa.
Zobaczymy czy będą wyroki.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 20:53

Czasami musimy walić przeciwnika dechą w łeb, żeby upomnieć się o swoje - mówił były prezydent Bronisław Komorowski. Do Poznania przyjechał na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji.

Źródło
Były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były prezydent Polski nawołują do fizycznej konfrontacji. KOD dostał co chciał, przegrał i teraz płacze.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 21:00

mateo369, pięknie się podsumowałeś tymi wypowiedziami :) jeżeli masz jakieś argumenty za tym by zdelegalizować ONR czy MW to pochwal się nimi, a tymczasem wytrzyj pianę z pyska od hejtu na PiS :D
deszczowy pisze:Co się dzieje ze światem? :(
1. kogoś pobili
2. jakiś idiota nie pozwolił wejść do kościoła
3. kogoś pobili
dzień jak codzien.
naprawdę robisz z igły widły jakby co chwila działa się noc kryształowa 2.0, ale jak jakiś mohamed wjeżdża w tłum to piszesz żeby nie generalizować :prochno: polska debata publiczna (nieważne z której strony ktoś bierze w niej udział) osiągnęła himalaje podwójnych standardów i hipokryzji.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 21:36

Przy okazji zostawię jeszcze to:

Obrazek

Nawet zagranica już nie pomaga: "Zdegradowani prokuratorzy polegli w Strasburgu".


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 23:18

Vimes pisze:Standard. Kiedy były prezes Trybunału Konstytucyjnego regularnie występujący na spotkaniach KOD-u nawołuje do przemocy mateo369 siedzi cicho jak mysz pod miotłą i nie ma dla niego sprawy, ale jak ktoś z PiS-u coś chlapnie to ryczy jak lew.
Może i siedzę cicho ale w przeciwieństwie do Ciebie ich ciągle i na każdym kroku nie bronię i o to mi głównie chodziło używając słowa "standard", ot subtelna różnica ;) Ty kobietę, która rozumie przemoc próbujesz bronić tymi samymi argumentami co zawsze - bo "oni" też tak robili. "Oni" robili źle, ja to rozumiem, Ty to rozumiesz, ale już tego co źle zrobiła Mazurek nie? Już nawiasem mówiąc, to rzecznik jakiegokolwiek rządu czy partii powinien raczej powstrzymywać się od wygłaszania swoich prywatnych opinii, taka osoba ma inną rolę, wydawać by się mogło.
pan Zambrotta pisze:mateo369, pięknie się podsumowałeś tymi wypowiedziami :)
do usług :)
pan Zambrotta pisze:jeżeli masz jakieś argumenty za tym by zdelegalizować ONR czy MW to pochwal się nimi
Prędzej czy później sami się zdelegalizują swoimi głupimi akcjami. Ludzi walczących o dobro Polski w tych "organizacjach" można policzyć na palcach jednej ręki Wenus z Milo.

PS. jeśli ktoś (mówię już ogólnie), kto popiera ONR czy MW zarzuca komuś (znów ogólnie) faszyzm, toż to groteska na najwyższym poziomie.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2017, 23:34

mateo369 pisze:
pan Zambrotta pisze:jeżeli masz jakieś argumenty za tym by zdelegalizować ONR czy MW to pochwal się nimi
Prędzej czy później sami się zdelegalizują swoimi głupimi akcjami. Ludzi walczących o dobro Polski w tych "organizacjach" można policzyć na palcach jednej ręki Wenus z Milo.
Czyli argumentów zero. Słabo.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2017, 08:14

szczypek pisze:Czyli argumentów zero. Słabo.
Proszę bardzo - krótko - przejawy nazizmu, rasizmu (tak, tak, media wyolbrzymiają sprawę). 90% manifestacji w jakich biorą udział kończy się wyzwiskami i/lub przemocą, mało? Jak widzę typa, który w bluzie z symbolami narodowymi kopie innego człowieka tylko dlatego, że ma inne poglądy od niego (jeśli je w ogóle ma, mam co do tego spore wątpliwości) to śmiech miesza mi się z uczuciem współczucia, głupoty rzecz jasna.
Można prowadzić dyskusję na ten temat, można się spierać ale podważyć faktu, że ich sposób działania jest najdelikatniej mówiąc kontrowersyjna nie można.
Mi osobiście nigdy nie podpadli, ba dostrzegam też pozytywy w niektórych akcjach czy działaniach ONRu czy MW (nie wszyscy to łyse typy nastawione tylko na przemoc) ale zwyczajnie nie widzę sensu funkcjonowania takich organizacji w dzisiejszej Polsce. Może Ty/Wy mi je sensownie uargumentujecie?


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
ODPOWIEDZ